Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

janka1
13. júl 2009

jeeeej olienka to ponco co mas v albume si kde kupila je krasne 🙂
a dnes si Vladka kupila taky uteracik 😀 neodolala 😀

boncusik
13. júl 2009

roxy,

aký olejček máš nachystaný na to masírovanie hráze? daj tip 😝

olienka12
13. júl 2009

kupila som ho v ikee, nie je to ponco ked babo stoji, ale len ked lezi alebo sedi v kociariku ma otvor na hlavu a ruky 🙂) 😀

roxy_1
13. júl 2009

boncusik,jmenuje se to Weleda a je na obalu napsane primo Olej na masáž hráze,stal 222 Kc...

bebel
13. júl 2009

Aj ja som masírovala pri Brunovi s tou WELLEDOU 😉
Ja som cestou v Mothercare kúpila 2 lacláče a 1 strašne príjemný vyteplený overalík.
A sebe sukňu.
Všetko -50 až 70%

janka1
13. júl 2009

olienka je to aj tak pekne 🙂

weronikla
13. júl 2009

Ojojoooj, Bebel, tak to je dobra brutalitka. Prave pre takyto pripad som sa rozhodla nedat si pichnut epiduralku a vydrzat to.. Skusenosti este nemam, ale nechcem riskovat, pretoze si myslim, ze na SK nie je vel aodbornikov, ktori by vedeli presne pichnut epiduralku. No a vysvetli, prosim ta, co je to ta masaz hradze, teda predstavit si to viem 😉, ale na co to ma byt dobre???

roxy_1
13. júl 2009

bebel a pomohl ten olejicek??

jinak holky uz se mazete?ja uz tak par tydnu kremem Elasti-Q original proti striim,poctive brisko,zadek,stehna,boky a prsa,snad to taky pomuze 😅
moje mama po nas nema vubec strie a nikdy se nemazala,ma jen par malych strii tesne u ochlupeni ale ty nejdou normalne videt

no vy nakupujete jak dive 🙂

roxy_1
13. júl 2009

weronikla je to dobre pro to aby byla hraz pri porodu pruzna aby te v tech nejlepsich pripadech nemuseli nastrihavat.

bebel
13. júl 2009

Roxy: Asi pomohol...ale pro forma ma natrihol, tak na 1 steh.
Po 6nedelí dokina povedla, že odspodu ani neni na mne poznať, že som rodila. 🙂

Wero: ten ansteziológ bol 1 z najskúsenjších, čo bol niekoľko rokov v Nemecku a denne tam pichával rutinne epi aj spinal....a predsa sa to po....lo.

roxy_1
13. júl 2009

bebel tak to jsi mi udelala radost 😅

weronikla
13. júl 2009

Murphyho zakony funguju... Ja som rozhodnuta nedat si pichnut epiduralku a tvoj pribeh ma len usvedcil... No a teda ten olejcek nabehnem zajtra kupit aj ja 🙂

roxy_1
13. júl 2009

weronikla,ja jej dostala od kamaradky,masaz se dela az ve 34tt takze mas jeste cas 🙂

weronikla
13. júl 2009

Len by ste tu potom mohli v tom 34 tt pripomenut 😀 Moja pamat na to urcite zabudne 😉

boncusik
13. júl 2009

roxy dík

zajtra sa po nom pokukám v obchodoch 😀
inak a tiež mažem kremikami- prsa, brucho zadok, boky no ničím špecialnym, obyčajné kremy čo mám doma 😕

roxy_1
13. júl 2009

boncusik ja myslim ze staci nejaky obyc krem,hlavne aby byla pokozka hydratovana 🙂 o tomhle co mam ja mi rikala kamaradka,tak jsem sla najisto 😉

weronikla neboj ve 34tt urcite pisnu ze uz jsem zacala 🙂

micicici
14. júl 2009

Ahojte babulky, nejako nemozem spat, tak si vas citam. Ako vidim, len ja nejako zaostavam s nakupovanim, ale v sobotu sa chystame na nakupy do KE, tak snad nieco zaujimave najdem. Chcela som sa Vas spytat, ze aku kozmetiku detsku budete pouzivat pre mimi, myslim sprchacik, olejcek atd. Vsetko jednej znacky. Je toho tolko, ze sa neviem rozhodnut ktoru mam zacat kupovat postupne. Mamicky ktore uz maju deticky by mohli poradit zo skusenosti 😉

bebel
14. júl 2009

Micicici kozmetika je to posledné, čo by som teraz kupovala....
do pôrodnice si vezmeš vlhčené obrúsky a krém na zadok proti zapareninám.
Rozdiel medzi značkami je minimálny.
Zbytočne veľa kozmetiky dieťa fakt nepotrebuje.
Možno až pôjde z pôrodnice v januári, tak na tváričku Wintercreme.
Celkom dobrá baby kozmetika je v DM drogerii.
Nekupujte Johnson, po tom malo viacero kamáratiek deti vyhádzané, najmä tie, čo majú sklon k atop. ekzémom.
Len v prípade týchto ekzémov, treba špeciálnu kozmetiku, inak to nejak extra riešiť nemusíš.

nedockava4
14. júl 2009

dobre ranko, tehulky...tak, uz som tu aj ja...
...poniektore este asi spinkate, vsak?...ja som mala vcera tazky vecer a noc...zvracala som, v zaludku som mala asi balvan....vkuse mi bolo zle.... :o( Uz nechcem, aby sa to opakovalo...

olienka12
14. júl 2009

micici tak to si mozno zakyvame v Optime lebo nakupovat sa chystam aj ja, hlavne potrebujem nohavice lebo chodim v 2 v jednom kuse 🙂) 😀

nedockava4
14. júl 2009

fuuu....tak to sa tam vidime hned tri :o) Olienka, Micici....snad sa spozname :o)

drobec123
autor
14. júl 2009

dobre ranko, ten casopis mamina mam doma, musim si to prestudovat. inak ja mam pocit ze chudnem a vobec nic so mnou teraz nie je, uz mi nevadia ani pachy ani nebyvam taka unavena. tak snad je to vsetko ok - takyto zlom !
bebel a kde su taketo fantasticke zlavy v mothercare ? v auparku ? mala by som sa tam zastavit, nejaku tehu suknu by som si rada kupila aj ja.

olienka12
14. júl 2009

NO XXXXXXL nechajte mne hej? hehe

dadulka2000
14. júl 2009

ahojte
citam, citam co sa nove udialo 😅

presne tak - kazdy porod je individualny,.... napr moj bol v pohode,.... za 7 hodin (ako som zistila za asi teda rodime) sa mala narodila,.... zadne nastrihovanie, tlmice bolesti....nic. stravila som 5 hod v bazene (skoro som sa tam rozmocila - mozno aj to pomohlo k pruznosti pokozky) a na 3 zatlacenie na suchu uz bola vonku
horsie som to mala s kojenim (3x za sebou zapaly, horucky, antibiotika,....) preto sa toho viac obavam ako porodu. 😀

co sa tyka kozmetiky tak tu v UK sa neodporuca pouzivat nic - len cistu vodu a sudocream na zadocek. iny kraj - iny mrav 😎

inak tu vsade strasia s tou prasacou chripkou, vraj denne sa nakazi 100 000 ludi,.... no zbohom a tehulky v tej najrizikovejsej skupine. 🙄

lopezka
14. júl 2009

dobre ranko tehulky 😀
tak som docitala, co ste popisali a bolo toho celkom hodne 😅 ale vyuzivam, ze nemam sefku v praci a chodim sem obcas kuknut 😅

vcera som bola v avione v c&a a konecne som si kupila tehu nohavice na leto ......ja mam problem na seba neco kupit, lebo mi je vsetko kratke 😖 mam 178 cm a kupit na mna nohavice je problem .........sice som kupila len 1, ale aj tomu som rada 😀

inak dnes rano som sa hned nastvala, ked som isla do roboty .........tam kde byvam, bol par krokov Babymarket .....tak som sa vytesovala, ked som chodila okolo, ze tam zacnem chodit a nakupovat ......a drb ......asi im to tam nevynasalo, tak zrusili predajnu 😠 😠 😠
asi som vadna, ale ja este nenakupujem pre drobceka .....zatim ma ta mania nechytila ........mozno ked budem vediet pohlavie, tak ma to chyti ......segry totiz maju kopec dievcenskych veci .....tak cakam na prekvapko 😅

ten olejcek vyzera zaujimavo, urcite nieco take kupim 😅 .......a co sa tyka kremov na strie, zatim tiez pouzivam bezne telove hydratacne mlieka 😅

na migrenu by mal pomoct aj Ginger, ktory sa pouziva na tehu nevolnosti ......minule ma hrozne bolela hlava a pomohlo 😀

bebel
14. júl 2009

Drobec, hej..len už výpredaje finišujú a je to dosť rozobraté.
Za čiernu sukňu s madeira výšivkou som dala smiešnych 12 EUR 🙂

ešte boli k dispo nejaké pyžamá, biele bodkované sukne, šedé slušácke šaty, ale tie mali divný výstrih, a nejaké blúzky, rifle...(ale ja ich mám už habadej a krajších) a tričká.
Nič moc už tam nebolo. Ale tá sukňa je fajn.

drobec123
autor
14. júl 2009

no tak tam asi skocim dnes po praci, aj ked ja teda nakupovanie velmi nemusim a zvycajne ma to prestane bavit skor ako zacnem 🙂
lopezka to iste mam ja s detskymi vecami, tiez ma to este nechytilo, pockam si na pohlavie popr. na jesen a potom nieco kupim. nemam po kom dedit, ale jedna kamoska sa ponukla ze mi pozicia po jej malej nejake prve oblecenie, aj ked jej mala sa narodila v lete takze predsa len budem musiet nieco kupit 🙂
ja si pre seba budem musiet na 100% kupit slusacke tehu nohavice kedze musim chodit elegantne oblecena do prace.

bebel
14. júl 2009

Drobec, tak choď na Bajzovu do obchodu http://www.ma-ma.sk/
Siska šije perfektne sadnúce a kvalitné veci 😉

lopezka
14. júl 2009

bebel a v tom auparku maju oblecenie len pre postavicky typu twiggy, alebo aj pre nas s "normalnou postavou" ? 😀 taka letna sukna by nebola na zahodenie, ale ja nikdy na nic nenatrafim 😖 a v auparku nemam dobre skusenosti s tehu obleckom,......teda lepsie povedane, nikdy tam nic nemali, ked som tam bola ,.......a dlho po takychto centrach chodit nemozem, hrozne mi tam vadi vzduch .....ja tam proste nemozem dychat......polus detto a vcera avion tiez 😖 😒

drobec, tak super, nie som sama co este nenakupuje 😀 ale obavam sa, ze ked to pride, obchody traste sa 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre