Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

weronyca
20. júl 2009

Lebo on ma ambulanciu aj v Ružinove, ale ja k nemu chodim na Americke nam. tam ordinuje v jednej sukr.ambulancii u DOC.Divékyho...

A prvykrát si u)nho aj rodila? Lebo zatial som s nim spokojna..Len som akurat tak rozmyslala ci by som chcela unho aj rodit...

roxy_1
20. júl 2009

holky ja se zamilovala do tehle povleceni,maji krasne varianty,sjedte dolu je jich tam vic.... 😵 http://www.batoleshop.cz/detail.php?zbozi=631062

bebel
20. júl 2009

Wero nerodila a neplánujem.....mňa nikto dobrovoľne do BA nemocnice nedostane. 😠
A do Ružinova už vôbec nie.....mám len zlé referencie na Ružinov.
Antolská si po...la v poslednej dobe kauzami aj štatistikou.
A na Kramároch je pretlak a systém fungovania, ktorý mi nevyhovuje.
Takže ak sa do januára neotvorí súkr. pôrodnica v BA, idem zase do TN, alebo rodím cestou na ďialnici 😅

bebel
20. júl 2009

Roxy...roztomilé.
Budeš potrebovať len hniezdo.... a zavinovačku alebo babyvak(to bol náš prípad).
Paplónik je nepraktický.
A keď v roku a pol dáš dieťa do veľkej postele, asi kúpiš už aj štandarnú perinu. 😉
Aspoň u nás to tak bolo.

sisipetka
20. júl 2009

Bebel mozem sa ta opytat, co vies viac o tej sukromnej porodnici v BA? Dost by ma to zaujimalo a kedze o tom jedina pises, mozno vies viac.....

Roxy su krasne, aj by som si vybrala...ale zatial 1 ks mam a na zaciatok staci, ale link odkladam 😉

olienka12
20. júl 2009

roxy nadherne to je a maju tam aj postielku co chcem http://www.batoleshop.cz/detail.php?zbozi=150155#x
🙂) len v PL vyjde lacnejsie 🙂 myslis, ze dodavaju aj do SR?

kvietok23
20. júl 2009

ahojte, mate uz teplomere do vody pre vase deticky? my mame obidva a su uzasne a maly sa so zvieratkami vo vode hra - kuk:
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

😉

roxy_1
20. júl 2009

bebel prave ze nechci kupovat zbytecnosti jenze tezko rict co se bude mimisku libit a co ne... 🙂

weronyca
20. júl 2009

Bebel ty tou sukr.porodnicou myslis KOCH???

Lebo je pravda ez pokym bola tato nemocnica otvorena, pocula som same chvaly... Takze aj ja dufam ze ju otvoria 😉

drobec123
autor
20. júl 2009

weronyca, nepoznam Holleho ale chodila som k Divekymu. bol sice mily, ale stalo ma to tolke peniaze ze ked som si spocitala ze aj tak mi robil len standardne vysetrenia a aj tak tam vzdy cakam aspon 30min aj ked som objednana na presny cas tak som si povedala ze necitim ziadnu nadstandardnu sluzbu a tieto peniaze investujem inde. ale mozno u holleho to je ine, to naozaj neviem posudit.

weronyca
20. júl 2009

Aj u Holleho platim dost... aj za to ze len na mna kukne.. Ja som v minulosti chodila k inej doktorke ale ta mi nikdy nepomohla... Tak som sa prerdila k tomuto..ale az teraz zistujem aky je drahy... Preto si chcem zistit ci sa mi oplati vyziadat si ho pri porode..alebo je to uplne jedno

bebel
20. júl 2009

práveže neviem čo Koch alebo GPN.....pretože bývalí lekári na čele s primárom Cupaníkom sa v nedobrom rozišli s majiteľmi značky Sanatórioum Koch.
A vyzerá, že až v marci by sa niečo malo pohnúť:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

bebel
20. júl 2009
bebel
20. júl 2009

kto má záujem... nech sa ohlási tu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

weronyca
20. júl 2009

skoda ze az v marci... Viem ze sanatorium KOch bolo prestahovane do jednej provizornej budovy v petrzalke,ale to uz tusim zrusili..

dakujem za info

drobec123
autor
20. júl 2009

a neviete ta nova sukromna nemocnica - myslim ze sa vola medissimo a vlastni ju hatina a nejaka inv. spolocnost -co je v petrzke otvorena od minuleho tyzdna, nema porodnicke oddelenie ?

weronyca
20. júl 2009

Akurat som si chcela pozriet stranku tejto nemocnice..citala som o nej v novinach

bebel
20. júl 2009

e-e...toto nevyzerá, že budú robiť pôrody....maximálne potraty 😒
A iný zaujímavý 1 dňový bezrizikový business 😖

bebel
20. júl 2009

vyzerá, že všetko prístrojové vybavenie majú od nás.... 😎

weronyca
20. júl 2009

Presne jedine na mamografiu tam budeme moct chodit.. Ale ten KOch by mohol vyjst..ja snim totiz uz jednu skusenost mam i ked menej prijemnu ..ale lekari su tam tak ustretovy,ze az..

bebel a ty chces ist az tak daleko rodit? ci to zo senca nemas az tak daleko

dorotkaa
20. júl 2009

No, tiez som to prave pozerala, ale na porodnicu to tam nevyzera... Ale tam by sme sa asi nedoplatili...

bebel
20. júl 2009

SRY kvietok, ale podľa mňa je teplomer do vody úplne zbytočný..... 🤐

drobec123
autor
20. júl 2009

no na druhej strane neviem ci by som mala odvahu ist rodit niekam co prave vzniklo a nevedela by som nic o personaly. podla mna je najdolezitejsie kto robi porod a nie kde. len kvoli tomu ze je nieco sukromne to nemusi znamenat ze to musi byt aj lepsie. mali by mat iny pristup, byt ustretovejsi a pod. to ano, ale ked nastane komplikacia tak si myslim ze kazda jedna aj ked fakultna nemocnica su lepsie vybavene ...
priklad. Palfyova - rodila u Kocha ale hned po porode ju previezli aj s malou na antolsku.

bebel
20. júl 2009

hej, ale ak máš v pohode výsledky, pôrod v termíne, normálne otočené dieťa, zídene dole do panvy.....
tak je to hlavne o prostredí a sestričkách, pretože ten lekár s Tebou nič svetaborné nerieši. 😎

drobec123
autor
20. júl 2009

bebel a ked to nemas, tak si myslis ze ti u kocha pomoze lekar viac ako ten ktoreho si zazmluvnis vo fakultnej nemocnici a ku ktoremu chodis cele tehotenstvo ?

janka, chcela som sa spytat na tie tampony co pouzivas na kupanie, kde si ich pls kupila ? ja uz druhy tyzden zhanam lebo by som chcela zacat chodit plavat a neviem nikde najst okrem klasickych.

bebel
20. júl 2009

Wero pre mňa je to do TN 45 min po diaľnici.
+ mám tam rodinu a 2 z nich sú lekári, aj keď na internom.
+ s primárom si tykám, odrodil ma, je to kamarát mojej kamošky, tak sme mali taký normálny partnerský prístup pri pôrode....žiadne príkazy z titulu autority 😎
Ale otvorená komunikácia.
A prostredie skvelé...chrbát masírujúci manžel pri mne, mala som k dispo len pre seba priamo na sále vaňu aj sprchu, fitloptu, CD prehrávač a nemala som vyviazané nohy poležiačky na koze.
Ale úplne nové poľohovateľné kreslo,kde som kvázi sedelo- ležala v závere zapretá do mangela a spredu do neho. 😀

sisipetka
20. júl 2009

Drobi skus tento link na tampony, mozno najdes i tu nejaky tip, kde kupit.
http://www.lekaren-nonstop.sk/tovar/1349258-dh-...
Ja chcem zajtra tiez prebehnut lekarne okolo prace a tiez u nas na Sustekovej je velka lekaren....ak najdem, dam vediet 😉

drobec123
autor
20. júl 2009

peti, diky, to znie skvele ! tak ak zajtra nieco zistis, potesi ma to. na sustekovu chodim na masaz takze tam vybehnem buduci tyzden tak ci tak. a ked nie, tak objednam z internetu, priznam sa ze tie tampony som v lekarni nehladala. pobehala som ale vsetky drogerie 😀

sisipetka
20. júl 2009

No ja som nasla info, ze tieto tampony ponuka siet lekarni, online predaj a billa....tak preto zacnem lekarnami a ked budem zufala, tak vleziem do billy 😎

drobec123
autor
20. júl 2009

zaujimave, drogerie to nemaju a billa ano ? 😀 tu mam skoro pod nosom, tak mozno ja zacnem billou zajtra 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre