Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

eva3107
5. okt 2009

Lopezka skus mukoplant ja som to brala to je sirup a hned pomohol! 😉

lopezka
5. okt 2009

olienka, ok ....tak som si to pomylila ....myslela som, ze si to tu ty spominala ..........ale niekto tu tusim spominal jox ......kua a teraz neviem, ci ho mozem alebo nie .....ale lekarnik povedal, ze mi ho odporuca ....samozrejme neprehltat, len nastriekat do hrdla a potom vyplut 😠

janqa .....no, aj ked to nebude sexi ....tak ja vidim svoje nozky tuto zimu 😠 .... ono to opuchanie nie je tym, ze chodim do prace ....ale ze tam sedim cely den 😖 .....a pochybujem, ze ked zostanem na MD, ze budem nejaka rozlietana ......sak uz teraz niekedy ledva chodim .......a dnes ma hrozne boli panva, pri kazdom kroku 😒

antoniab
5. okt 2009

tak mne nohy zatial nepuchnu a z minuleho roku mamnove cizmicky tak dufam ze budu ok plus obzeram len take kotnikove nasuvacky a vcera som si kupila super dziny dnes som ich malal v praci tak fakt su perfektne a teplunke 😉

janka1
5. okt 2009

zeny kedy je dalsie stretkoooo v KE

lopezka
5. okt 2009

evi diky 😀 skusim

janka, no nove cizmy nie je problem kupit .....ale neoplati sa to na nejake 2 mesiace 😖 .... ja mam totiz inak uplne uzke chudunke chodidla .....to len teraz mam take lode ....a na take nohy ozaj nebudem kupovat nove cizmy ....co by som potom s nimi robila ? 😎

krpuch
5. okt 2009

olienka....nikde som tam nevidela, ci dorucuju veci aj na sk a ci plati spominana cena aj na sk...

janka1
5. okt 2009

lopezka ja ponuknem dalej dalsej co bude mat opuchnute nohy 😀 a takto budu kolovat , kym sa nezderu 😀 😀

bebel
5. okt 2009

Oli: Tá sieťka je pekne otravná...... 😎 keď chceš dieťa uložiť alebo vybrať z postele - zavadzia .
Baldachýn sme mali aj my...ale fakt len taký dekoračný nie moskytieru 😎 , bola potom taká pekná rozprávková postieľka...inak to bola hovadina a lbrutálny lapač prachu 😀 ...ale kupovala som to ako celú sadu baby textilu spolu.

Janka gratulujem k nákupom..... ja som celkom toto tehu dobre vybavená do práce aj medzi ľudí , aby som nevyzerala ako strašidlo....v plachte.

Lopezka : to je divné...ja musím najprv si dať odobrať krv a moč...potom to vypiť....potom 2 hodiny sedieť bez chodenia, pitia alebo jedenia v čakárni a následne zase kotrolujú moč aj krv.... 😕 😨
Potom tie výsledky fakt môžu byť skreslené....keď sa prejdeš a spáliš energiu, ako keď sedíš na zadku.
To k akému dokinu chodíš..? Mne sa to nezdá, keď aj s opuchmi nôh ťa odbil, že to je v norme. 😖

lopezka
5. okt 2009

janka jaaaaaaaaaaaaaj, tak ty to uz mas takto prespekulovane ? 😀 😀 😀
no ja by som ich nemala kam dalej posunut ....nohy mam 40-ky a kamosky takych krpcov ...a navyse, uz sa nechystaju byt tehu 😅 😖

janka1
5. okt 2009

bebel dik , ale ja sa do nicoho nevojdem co som nosila pred tehu , ztakze musim nakupvat vsetkooooo, no co uz niekto to ma super iny nie 😒

a co sa tyka noh a jeho opuchaniu ja som sledovana na nefrologii, ale vysledky su zatial vzdy OK tak uvidime aj tam mi dr. povedala, ze ked su vysledky OK tak niet co riesit , ale sledovana budem do konca tehu

janqa24
5. okt 2009

noooo, take som videla dnes v new yorkeri, aj som ich drzala v ruke, ale zavahala som, hlavne kvoli tomu premokaniu 🙂 ked bude taka zima ako minuly rok, ze po kolena snehu, tak neviem neviem 🙂

olienka12
5. okt 2009

krpuch urcite dorucuju,lebo inzerovali na mimibazare 🙂

lopezka
5. okt 2009

bebel ....na tu krv som sa pytala ......lebo ze som pocula ze sa to robi tak, ako tu popisujete 😎 a sestricka mi povedala, ze hentak to robia tym, co maju predpoklad na tehu cukrovku .....popripade ak to ma niekto dedicne .....a to by som nemala mat ......ved mi kontroluju pravidelne aj krv aj moc .....tak preto to vraj staci tak, ze to vypijem doma a pak pridem 😖
a co sa tyka tych opuchov .....uz som to tu tusim pisala .....moj doky hovori, ze pokial mi opuchaju len nohy od clenkov dole ...tak je to v tehu normalne 😖 horsie by bolo, keby mi puchli od kolien dolu 😖 a tam mi zatim chvalabohu nepuchnu

janka1
5. okt 2009

lopezka jasneeeee 😀 🙂 ja zas naopak ja som krpec a teraz s velkymi nojhami a ostatne kamosky mam velkeee 😀 😀 😀

olienka12
5. okt 2009

lopezka ja mam normal 39 ale kupovala som si 40tky botasky a topanky posledne, a cuduj sa svete aj tie ma vedia tlacit 🙂)

janqa24
5. okt 2009

ja tiez v praci sedim cely den a opuchaju mi, ale ked som bola doma na PNke, tiez som vacsinu dna presedela, ale neopuchali, lebo doma si ich mozem vylozit 🙂 v praci neviem, ako by sa sef zatvaril, keby som si vylozila nohy 😀

krpuch
5. okt 2009

no ja si tiez myslim, ze je to normalne, ked nohy v tehotenstve opuchaju..co je na tom divne? vsade sa o tom pise. mne zatial nastastie neopuchaju, ale krcove zily mi trochu uz nabehli. aj som sa pytala doktora, co odporuca, ale povedal, ze nejake tabletky...a to nechcem zbytocne teraz do seba davat. zahu mavam slabu, da sa to prezit. a ozaj...dasna mi pekne odpuchli po corsodyl 0,1 % a paste parodontax...dakujem babam za rady... 😉

olienka12
5. okt 2009

no jo mne tiez opuchaju ked som v robote cely den... a nie len clenky ale aj lytka...

janqa24
5. okt 2009

co sa tyka opuchova noh vseobecne, mne v lete v praci puchli aj od kolien dolu, preto som bola vyse mesiaca na PNke....teraz od stredy som zasa v praci, ale ma to taaaaaaaak nebavi 😀 snad uz len do konca tyzdna a potom zasa budem pekne doma v klude bez stresu a pohladu na sefa 😅

janqa24
5. okt 2009

krpuch, krcovych zil sa aj ja desim, ale zatial nic, tak dufam, ze sa mi vyhnu....zato vsak mam take strie na brusku ze dovidenia 😖 popraskalo mi doslova zo dna na den, a nech robim co robim, natieram cim chcem, aj tak su furt tam a podla partnera je to stale horsie a horsie, ja neviem posudit, nedovidim si 😀 a v zrkadle to nevidno dobre.... nevedeli by ste nieco na to? moooooc by ma to potesilo 🙂

olienka12
5. okt 2009

janqa ja natieram ako diva,ale strie mam uz riadne hlboke,normalne ked prejdem po brusku citim ich :( na bokoch len zilky ale spodok bruska az k stehnam takmer uplne popukalo... nuz co uz dan za male uvrestane sidielko 🙂)))

janqa24
5. okt 2009

ja ich necitim, ale partner hovori, ze to nevyzera moc dobre a robi paniku, ze su namodrale 😒 teraz skusam na to olejcek, tak snad sa to zmierni, a po porode plastika 😀 😀 😀

krpuch
5. okt 2009

janqa ja pouzivam ten krem elastic...v casopise mamina alebo maminka je foteny casto...je taky, co sa pouziva pred vznikom strii a druhy, ked uz strie mas

janqa24
5. okt 2009

krpuch, dakujem za tip, poobzeram sa po nom, snad pomoze

no damy, idem ja do postele, nejako ma rozbolelo brusko ☹
dobru noc

bebel
5. okt 2009

Dievčatá, ak už máte strie, tak to je ...smola.
Dôležitá je prevencia!!!!!!Hláška typu, však budeme mať detičky..tak máme nárok ostať zjazvené a tlsté....mi príde dosť chabá. To bábo veľmi rýchlo vyrastie a ja sa zas tak staro necítim, aby mi bolo 1, či po pôrode vyzerám ako ošumtelá ruská bárišňa.

Vzniknuté strie nie je možné stopercentne odstrániť, napriek tomu sa vám vyplatí venovať im pozornosť. Správnou starostlivosťou sa dajú ich prejavy zmierniť či ich učiniť takmer neviditeľnými. Pri výbere liečebných metód je potrebné prihliadnuť na vek strií. Čím je prasklina mladšia, tým je liečba ľahšia a výraznejšia. Berte do úvahy, že v tomto prípade čas hrá proti vám. Metódu, využívanú pre liečbu strií, predstavuje biostimulačný laser. Využíva biostimulačný účinok laserového lúča.

Aplikácia laserových lúčov sa robí 2-5 x týždenne. Postihnuté partie sú počas tejto doby ošetrované špeciálnymi kozmetickými prípravkami. Laser by mal strie zmenšiť a urýchliť ich vyblednutie. Ak ste odhodlaná bojovať proti striám všetkými možnými prostriedkami, môžete vyskúšať dermoabraziu. Jedná sa o odstránenie hornej vrstvy pokožky obrúsením, vďaka ktorému sa strie javia plytšie a menej nápadné. Ďalej vyskúšajte masáže lufou, ktoré majú pozitívny účinok i v boji proti celulitíde. Prospešné sú vitamíny C,B a E, ktoré môžete prijať do tela v podobe potravy, alebo ich aplikovať obsiahnuté v kréme priamo na strie. Ďalším pomocníkom v maskovaní praskliniek je opálenie, ktoré viac, či menej strie maskuje.

k opuchom nôh :

Edémy v súčasnosti nestoja v popredí starostlivosti o tehotné ženy. Napriek tomu by sa hmotnosť tehotných mala pravidelne kontrolovať, aby sa rozpoznali nadmerné hmotnostné prírastky spôsobené nahromadením vody v tkanive. Počas tehotenstva sa môže hmotnosť zvýšiť o cca. 10 až 14 kg, v posledných 6 týždňoch sa nesmie týždenne pribrať viac ako 500 g. Prvým príznakom edémov sú opuchnuté chodidlá. Ak tento opuch po 6 až 8 hodinovom nočnom pokoji zmizol, neprikladá sa týmto edémom žiadna vážnosť ochorenia. Ak sa edémy nestratia, resp. ak dôjde k veľkému prírastku hmotnosti, môže ísť o symptómy poruchy funkcie obličiek alebo o hypertóniu.

viac na http://primar.sme.sk/c/4116730/gestozy.html
http://www.starostlivostodieta.sk/clanok-tazkos...

marushka
5. okt 2009

čaute babule...

ja tradične nemôžem spať...záha...

dnes mi prišlo tak zle, že pred avionom som stála v predklone a trapas netrapas, ideme vracať...nakoniec to skončilo márnym nadúvaním ale isto to bol pre okoloidúcich pohľad za všetky drobné... 😝

inak som toho hodne stihla.kubka mám doma choručkého, sme sa včera v noci vytrápili s uškom+nádcha a stále kašeľ...odŕhame celá rodina ☹ vybrali sme sa do Ivanky akože po kočík, manžel to vzdal, ja asi nakoniec tiež...favoriti išli do...tam....žiadny Cam - otras umelina...Casualplay, je len v športovej verzii taký ťažký že otras, a do vaničky od neho rozhodne nemôže nikto nacpať dieťa vo fusaku!!!...nastúpilo Jané...tak ja som teda fakt zvedavá, na čom sa my budeme po pol roku voziť...

ale zato mám úlovok z obuvi - pripájam sa k Janke1- som spokojná a privliekla somhadríky od segry po malej, tak som skonštatovala, že ja som len veľmi slabý odvar handrárky...na segru nemám...ale je tam dosť veľký rozdiel v mesiacoch, tak musím zimné dokúpiť 😉

marushka
5. okt 2009

jáj a ste sa bavili o odsávačkách - ja som mala Medelu, max spokojnosť, teraz Avent, ale manuál...mňa to bolelo čertovsky a naozaj si ani neviem predstaviť niekam strčiť prsník a nechať nech si s ním robí čo chce...neregulovateľné totálne, by som asi vyskočila z kože...aj keď poznám kočky, ktoré s elektrickou boli spokojné...ale svoju som tiež kupovala až po príchode z pôrodnice...je pravda, že odstriekať mlieko ručne mi proste nešlo...

strie - nič katasrofálne zatiaľ, ale nejaké sú... natieram frčím odušu...aj tak... 😝

tehu hadry asi tiež mám a vyriešila som aj kabát tak som happy... 😉 😉 😉

no idem ja, normálni ľudia už asi spia... 🙄

tak pekné sníčky 😵

marushka
5. okt 2009

jáj a bebel - užite si dovču 😎 😎 😎

micicici
6. okt 2009

Ahojte babule, to tu dnes este nikto nebol, nepisal? Posledny prispevok pozeram je od marushky o 00:40 ci mi blbne net ci zle vidim? Ja len ze ako sa mate. Ja fajn, len tie noci su hrozne, nespim, vstavam o stvrtej - piatej a potom uz nezaspim. Mam pocit ze mala v brusku ma navcas rana gymnastiku, a potom cely den o nej ani neviem, len take slabulinke kopanceky...

lopezka
6. okt 2009

no baby, kde ste dnes vsetky ? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre