Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

ives77
31. okt 2009

blbosť 😝 sranda,že unás sa to môže,21.10 sa unás vo vchode narodil susede chlapec 3,875g zadočkom a rodila tak ako aj ja normálne,vždy sa to mohlo tak prečo teraz nie?

zazalienka
31. okt 2009

ja neviem, povedala mi to sama.. tiež budeme mať chlapca.. ja to neriešim, idem na cisársky.. len mi to proste utkvelo v pamäti.. lenže ono aj tu v TT nechcú uspávať pri cisárskom.. ja som chcela uspať a že pokiaľ nie sú komplikácie, tak ma neuspia.. tak budem musieť vytrpieť tú ihlu v chrbte..

zucana
31. okt 2009

zazi a preco ides na cisarak?

bebel
31. okt 2009

Včra sme sa s Brunišom votreli aj do SAI v Aquathermali.....(nevšimla som si info o tom, že je vstup limitovaný 14 rokmi) a musím sňať klobúk, že je to tam pekné a vrele odporúčam návštevu.
Vyskúšali sme všetky sauny do 60 stupňov, vírivky a spol... 🙂 Fakt sa to tam oplatí navštíviť.

zazalienka
31. okt 2009

zucana kvôli tomu že som mala laser operáciu očí.. nebol by to problém ale mala som -8 dioptrií a mám osslabenú sietnicu. A druhá vec je prasknutá platnička - hernia disku L4 - L5.. netrúfam si s tým tlačiť.. v podstate mi neuroloóg povedal, že ani balík minerálky by som nemala sama niesť..

zucana
31. okt 2009

ja som bola tiez na laseri ale som mala -3 a doktor povedal ze mozem normalne..ale este pojdem tu v IT ma kontrolu asi zaciatkom decembra...pre istotu....tak drzim palce a nenos balik mineralky 😉

zazalienka
31. okt 2009

nenosím.. ja som už konečne prešla na šetriaci režim, donesiem len to čo zvládnem.. teda seba a malý nákup.. som si myslela že budem vládať hory prenášať až do pôrodu... ale ono to fakt nejde.. bruško nepustí..

zucana
31. okt 2009

baby muz ma trochu nadchu ale nema teplotu...mam radsej spat v inej izbe?

zazalienka
31. okt 2009

no ja by som nádchu neriešila.. pre istotu ak chceš a bude Ti lepšie tak hej.. ja som bola dva týždne dozadu prechladnutá.. len čo som sa z toho dostala, tak došiel chorý môj manžo.. nádcha nie je choroba..

zucana
31. okt 2009

zazi ved ja tiez...niekedy si aj ratam kolko mam kil 🙂
a kedy si bola na laseri?ja som bola pred 5 rokmi...

zazalienka
31. okt 2009

ja som bola na laseri v 2006 vo februári.. keď by som sa mala rozhodnúť ešte raz, asi by som dlho váhala.. aj keď je to skvelý pocit nemať okuliare alebo čočky.. bola som fakt slepá.. ale tá bolesť teda stála za to.. mám pocit že pôrod bude ľahší.. mala som oči ako tenisáky, 3 dni som bola mimo svet.. operácia bola v poho, len to potom keď povolil kvapky.. môj drahý plakal so mňou.. vtedy som zažila čo je to škrabať steny od bolesti.. 3 najhoršie dni v mojom živote.. ale rýchlo to prešlo, keď som videla aké je všetko krásne bez hrubých skiel..

zucana
31. okt 2009

si viem predstavit ked si mala take dioptrie.ja som tiez 3 dni nevidela resp.bola zalepena a len s pomocou rodiny...ale bolest velku si nepamatam...ale ja bolest zvladam celkom hociaku...so zubami som mala problemy tak dufam,ze aj porod prezijem .... inak ale ked som mala take slabsie tak mozem verit mojmu lekarovi ze mozem rodit klasicky nie?

zazalienka
31. okt 2009

myslím že hej.. aj Tebe robili obidve oči naraz? som mala pocit že smrť moja.. aj ja znášak zákroky v pohode, až sa tomu čudujem.. teraz mi rezal zub, predtým som bola na plastike uší, lebo už mi liezli na nervy ako odstávajú, 2 x strhnutý necht na nohe, vyoperované znamienka.. už si pripadám jak hvezda.. toľko zákrokov.. ale prežila som .. a hojilo sa všetko úplne super..

zucana
31. okt 2009

😉 tak nech to ide lrn tak dalej...a ked si si teraz uz vytrpela tolko tak uz budes mat len pokoj

zazalienka
31. okt 2009

už nič neriešim.. len spokojne porodiť synáčika a nech je zdravý.. o tej ihle do chrbta sa mi už sníva.. ale prežijem, nie som z cukru.. idem teraz v pondelok na exkurziu do pôrodnice, som zvedavá ako to tam vyzerá..

zucana
31. okt 2009

ja zacinam 11.kurz v nemocnici tak tiez som zvedava...ihly sa neboj vraj je to vpoho...mam kamosku anesteziologicku...
nam tu teraz strasi prasacia...v IT najviac pripadov po spanielsku....tak sa snazim trochu izolovat...

ives77
31. okt 2009

hm asi je to všade inak tu ak si ty želáš tak ti na tvoje želanie urobia aj cisarák aj ke neni treba ved niektorý dr. vravia že tá injekcia je riskantnejšia než cisarák no neviem,ale ja radšej ten normál a ked som prežila pôrod prvý kt.trval 16hod malý otočený zadkom a mal vyče 4kg a 53cm,tak už zvládnem všetko 😝
zazalienka aj moju kamošku operovali na oči mala dio na jednom oku 9 a na druhom 9,5 a vraj tie 3 dni po operácii myslela,že sú jej posledné ☹

zazalienka
31. okt 2009

ives podobne.. ale prežila som.. prežijem aj pôrod.. v TT nechcú uspávať.. a anesteziologička mi povedala, že EPI by si nedala pichnúť ani za milión.. ja budem mať spinál, keď už nemôžem spať..

zucana no nie je to bohviečo.. mám kamošku v USA, prednedávnom sa odtiaľ vrátil brat s rodinou.. soms a bála aby nedovliekli tú svinskú chripku sem.. ale pokiaľ nechodíš na nejaké masovky, dodržuješ hygienu, a nechodíš medzi kvantá ľudí, tak by to nemalo byť také rizikové.. radšej neísť do spoločnosti ako ochorieť.. tu všetci strašili s prasacou chripkou, ale v USA tým nikto nestresuje.. lenže teraz sa to zasa rozširuje.. tak len pekne doma v teple..

zucana
31. okt 2009

ved ja som zvacsa doma...akurat co idem do obchodu a sem tam do ikea ale ja to o 10 ked otvaraju aby nebolo vela ludi...len muzik je nanervy ze nechcem nikam chodit...oni su take typy po vonku...
a mam kamosku co robi pediatricku v USA a denne minimalne 5 deticiek s touto chripkou...a ona ma doma 6mesacneho...a neni este ani zaockovana...tu uz mame vakcinu ale mne to moj doktor neodporuca...ani v svajci vraj tehu neodporucaju...muza ale chcem dat zaockovat ma astmu...a patri do rizikovej ale musi teraz pockat lebo sa prave zaockoval proti sezonnej...koncom mesiaca ide do lybie pracovne tak snad to dovtedy stihne...

zazalienka
31. okt 2009

no Ty brďo.. fakt radšej sedieť doma.. ja už keď nemusím, ani nešoférujem, nechce sa mi a blbo sa mi sadá za volant, mám nízky podvozok.. ešte musím vydržať mesiac a kúsok v robote.. neviem sa dočkať dňa kedy nebudem musieť vstávať..
ja sa modlím aby ma už nič nechytilo, len tie zuby ma stále ničia.. ale to ma zubár upozorňoval.. že to môže byť aj horšie.. a kríže.. pomaly ale isto platnička povoľuje a bolí.. tak chodím pravidelne na masáž.. a do roboty beriem fit loptu..
ale mám iný problém teraz.. baby tu riešili koľkokrát za noc chodia cikať.. 4-5-6 krát.. ja ako večer ľahnem tak sa ráno zobudím.. mám pocit že ma niečo zavodňuje alebo čo, lebo stále potebujem piť, furt mám pri sebe vodu alebo čaj, denne 4 - 5 litrov tekutín.. a v noci nič.. je mi to čudné.. pritom neopuchám..

zucana
31. okt 2009

ty brdo 4-5 litrov to je dost...ja mam problem s 2 litrami a na wcko velmi casto...ale teraz sa to zmiernilo v noci na 2 krat...
moc ti brali?
a krv na kyselinu mocovu resp. creatinu? to je ako ti funguju oblicky...spominala si to lekarke? lebo to moze byt aj velkostou mechura podla mna...mozno ho mas vacsi neviem....ked budem mat kamosku na skype sa jej spytam ale cez vikend sa venuje malemu 😉
ja som na rizikovom od tretieho mesiaca aj lebo pracu mam 40 km a tolko autom by som nezvladala..teraz akurat po meste ....

zazalienka
31. okt 2009

no ja mám výsledky úplne v poriadku, ani cukrovka ani nič podobné.. len som dosť pribrala lebo som vôbec negrcala.. ani raz.. a všetko mám v nohách a na zadku.. preto mám pocit že som hrozne naliata.. len som si to uvedomila ako to tu baby riešili..
o týždeň idem na poradňu, tak uvidím, bude mi robiť aj UTZ v 30 tt, konečne zasa uvidím synáčika.. a zároveň poriešim ten pitný režim.. ja cez deň chodím dosť, niekedy sa smejem že mi malý sedí na mechúri, ale v noci ani jeden krát..

zucana
31. okt 2009

tak to je podla mna v poho ked cez den chodis...lebo v noci nepijes...mozno to mas tak ked pijes a tym padom vylucis vsetku potrebnu vodu...
a kolko si pribrala?lebo sa som tiez negrcala ani raz...a zacinam zajtra 28tt a pribrala som cca 9 kil...

zazalienka
31. okt 2009

máš termín 3 dni po mne.. hoci ja pôjdem asi skôr, lebo malý je o 12 dní väčší oproti termínu.. noo ja mám asi 13 kg na sebe.. lenže viem prečo.. mala som zo začiatku žravé obdobie, proste som musela stále jesť, lebo mi bolo zle od hladu.. tak som ládovala..

zucana
31. okt 2009

juuj ja ladujem tiez aj som ladovala...ale mala som trochu blbe raz pecenove tak uz nemozem moc mastne a tak...ale potom sa to upravilo a musim ist opat na krv resp. chodim kazdy mesiac na krv takze snad to uz bude vzdy oki...
idem hajat....muzikovi skoncil fotbal AC milano po dlhej dobe vyhrali tak sa tesil...no rozmyslam este kde teda budem spat 😅

zazalienka
31. okt 2009

no ak máš z toho zlý pocit že má nádchu tak choď radšej vedľa.. pre pokoj v duši.. ja sa tiež idem uložiť, láme ma v krížoch.. tak dobrúúú a pekné sny.. všetkým..

zucana
31. okt 2009

dobru dobru nech krize nebolia...

krpuch
1. nov 2009

zazalienka, aj ja som pribrala hlavne na zadku a stehnach...ale ked niekomu poviem, ze som uz okolo 16 kg, tak mi neveria. 🙂
priatel je chory uz vyse tyzdna, ale nastastie som sa nenakazila a to spavame v jednej izbe spolu. 🙂

olienka12
1. nov 2009

Ahojte ja sa hlasim po svadbe, som dolamana ako ciganske hracky nohy radsej nekomentujem dosli sme domov 2:15 nechapacka,ze som tak dlho vydrzala 😉 ale bolo super
Dnes nas cakaju hroby...

olienka12
1. nov 2009

zazalienka s tymi tekutinami pozor pri tehu cukrovke je jeden zo znakov nadmerne pitie.. ja by som sa pytala lekara urcite

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre