Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

adros
13. nov 2009

andy, a ty si uz rozhodnuta, ze ides rodit do PN?

andykca
13. nov 2009

adros no vcera som sa narovinu u Dr. opytala ze kam by mi odporucil ist rodit....a jednoznacne povedal ze Piestany...myslim, ze dam na neho...dufam, ze sa nic nestane pocas porodu a nebudu nas musiet prevazat do Trnavy.ale na zle veci nechcem mysliet takze tak...(ale mam na to este 2 tyzdne)
a este ked baby na kurze vraveli, ze niektore do trnavskej porodnici objednavaju baby az niekedy v 39tt...sak to je dost neskoro (alebo si len myslim, neviem)...

tak super si teraz krasavica ked si zasla aj na farbenie 🙂 a pekne od teba ze myslis na malu takto dopredu hehe...

roxy_1
13. nov 2009

tak jde videt ze nam zacina vikend...vsechny oddychujete doma 🙂

kamaradky me lakaly na tatarak,a jej miluju a hned bych si dala ale to bych nesmela byt tehule 😅 skoda ☹

jinak dneska ukazovali ve zpravach ze uz v cesku jedne mamince provedli CR v 30tt protoze mela praseci chripku...

ives77
13. nov 2009

ahojta babenky vás dočítať to je hotová fuška 😉
vítam nové tváre....
Ja so už na nervy ešte stále nemáme kočík a ešte ani netuším aký chcem ale asi Tako taký ako má Olienka alebo austin 4,ach jo.....

ives77
13. nov 2009

hééééj kde ste všetky?čo už spíte?
ja sem dojdem po dlhej dobe a vy nikde.,,.,,.

dankag
13. nov 2009

ahojte
dadulka vidim ze aj tu pises
ked budem potrebovat tak mi das ten kontakt na zasielanie balikov od domu do domu, UK - SK
v maji sme boli na navsteve u segry v Londone a si predstav sme tu kocik zabudli, tak potom to tiez svagor takto nejako posielal
dobre vediet
inac dik za povzbudenie, uz neviem kto to pisal ze sa tesi na porod ale ma to normalne ukludnilo, ved jasne krasna vec sa udeje a treba byt optimista, potom vsetko ide lahsie
joj tesim tesim na moje babetko cislo 2
a musime sa povzbudzovat
uz sa nam to veru krati
ja som 33 tt
ty brdo leti to

do kelu uz pred hodinou som chcela ist spat ale som sa zacitala

olienka12
14. nov 2009

Ahojte,tak ja dnes od 6 neviem spat... dostala som krc do stehna a bolo po spanku,uz mam upratanu kuchynu a nervy na digi tak som si chcela pozriet rozpravky ked uz som hore, isiel balu a flinstovnovci... a ono to nechyta sygnal :(
asi zapnem zehlicku opat a pockam kym polovicka vstane a pojdeme na nakup
prajem krasny vikend vsetkym

gucz
14. nov 2009

Dobré ránko
olienka aj ja som od 6 hore, i keď nie dobrovoľne, zobudila ma malá. Nejak sa cítim divne, bolia ma kríže aj podbruško, dúfam, že to nič neznamená.
Dnes nás čaká návšteva svokrovcov a asi aj našich, tak sa teším, že vypadneme z domu 🙂 a malá sa tam tiež super zabaví a vybehá.

dankag
14. nov 2009

bre ranko baby
ja som hore klasika o 7.30
Lilly mi vbehne do spalne, vacsinou ju pocujem pred tym ako pride, cup cup cup
ale dnes ma normalne zobudila ked vedla postele skrikla "maminka"!
v noci som ku nej vstavala asi 3 krat, musela som sa ist na nu pozriet a prikrit ju, strasne tu lialo a fucalo, len sa tak ozivalo a vstavanie mi takto uz vobec nerobi problem, co pred tym som totalne neznasala
gucz pozeram ze sme na to tom s detickami podobne

alikaa
14. nov 2009

Ahojte, vcera som bola na kontrole, krpec ma 1 500 gramov a vraj je o tyzden vacsi. Snad nebudem mat velke babo. Doteraz vzdy pri meraniach mi dr. hovorila, ze vsetky merania vychadzaju presne na moj termin porodu. Neviem co som pojedla, ze samo seba o tyzden predbehlo. Konecne ho uz mam otoceneho dolu hlavou, snad si to uz nerozmysli a ostane tak najblizsich 9-10 tyzdnov. Uz som dostala aj papier k MD co mam odovzdzat v praci. Az teraz mi doslo ze sa uz blizime do finale, doteraz som stale mala pocit, ze je este kooopec casu. Tento vikend spisem vsetko co este chceme pokupit a pustim sa do nakupov, nech potom zbytocne nestresujem.

Ako inak vikendujete? Idete volit?

zdenka73
14. nov 2009

Ahojte! Hlásim sa po dlhšej dobe, aj ked sa vás snažím priebežne čítať, tak mi to dáva zabrať kým vás vždy dočítam. Tento týždeň sme mali kontrolu, doktor zase nevidel poriadne pohlavie, tak som stále na tých 80% dievčatko, má takú polohu,až sa doktor čudoval, že takú polohu už dávno nevidel. Hlavičku má hore na ľavej strane, chrbátik na pravej a nožičky dole, tak ma trochu postrašil, že keby som mala bolesti, alebo mi odtirkla plodová voda, tak hned lahnúť, aby jej nevybehli nožičky. A ak sa neotočí tak pôrod sekciou, ale ešte má trochu času sa otočiť. Váži 1750g, a krčok v pohode.

Takže už sa nám tu začína rodiť? Barboreta gratulujem k dvojičkám. A teraz kto bude narade, asi Sisipetka že?

janqa24
14. nov 2009

krasnu sobotu bruska 🙂
citam, ze mame za sebou kontroly 🙂
my sme boli vcera a nie je to dobre ☹ som sice zatvorena a krcok mam skrateny a makky primerane mojmu stadiu, ale kvoli tomu nestastnemu vysokemu tlaku budem rodit pravdepodobne predcasne 😒 vcera mi sestricka zasa namerala vysoky, aj doma som mala zvyseny.....doktor definitivne potvrdil pohlavie - bude to krasne dievcatko 🙂 a povedal, ze ked to takto pojde dalej, bude mat cez 4 kg, takze asi sekcia 😒 no neviem, co si mam o tom mysliet, zacinam sa bat, aby bola babika v poriadku...

ives77
14. nov 2009

ahojte brušká,vidno,že je víkend zase nikde nik...ja už v poslednej dobe velmi zle spávam strašne ma bolí chrbát 😢
Ozaj ked som bola na sone a povedal mi dr.že malý je dosť velký a je zadočkom ako bol aj ten prvý tak som sa ho hned pýtala či budem rodiťsekciou a on že nie prečo ved ked som vrsj zvládla prvého zadkom a 4kg tak to zvládnem aj teraz a ked som mu povedala že inde už automaticky robia sekciu tak povedal že nevidí dôvod že natom nieje nič nebezpečné len je to náročnejšie ale pre doktora musí dávať väčší pozor a tak ale maminky to malé vytlačia rovnako či je riadne alebo zadkom a že genitálie s tým vraj nemajú nič spoločné,podla neho je to vraj hlúposť a to on je tu široko daleko najuznávanejším gyndošom tak ja už fakt neviem,len čo sa týka mojho malého mu vrele odporúčam sa otočiť,lebo prvé čo bude cítiť ked príde nasvet bude moja ruka na jeho chutnom malom zadočku 😀

olienka12
14. nov 2009

oh ja placem od bolesti mna ten spodok neskutocne boli... chodit neviem.. dufam,ze to je len nejaky nerv priskrteny a povol,lebo toto prezivat do poroudu.....

ives no v PO nehrozi porod koncom panvovym a ked sa drobec neootoci urcite idem na sekciu... Kolko lekarov tolko nazorov,ale asi mali viac komplikacii,tak radsej neriskuju

roxy_1
14. nov 2009

ives tak to je teda doktor,misto aby mamince ulevili tak je jim to jedno,po pradve ja sama nevim jestli me vezmou cisarem pokud se maly neotoci... 😒

oli chudatko a myslis ze na to nic nefunguje,treba nejaka lazen bylinkova nebo neco takoveho?

ives77
14. nov 2009

hm oni majú ten názor,že pokial tam niesu niaké komplikácie tak nec to ide tak ako má a to prirodzenou cestou....
Oli čo ťa reže alebo aká je to bolesť? Mna najnovšie tiež velmi bolieva spodok mna tam tak akokeby rezalo a ked ma to chití tak sa neviem ani postaviť na nohy lebo sa mi podlamujú a tiež prito revem lebo je to hnusná bolesť..

olienka12
14. nov 2009

ives predpokladam,ze sa panva roztahuje dole a tlaci na nervy v okoli zaujimave ze len lava strana ma boli najhorsie je to ked sa zobudim teda dlhsie lezim,alebo sedim a zacnem chodit....
roxy neviem,teply kupel nepomaha...

petronelka77
14. nov 2009

Oli, ja som bola u lekara s tym, ze mi trpne horna lava cast bruska(spominala som na stretku), niekedy si to uplne necitim a hovoril mi, ze mam zacviknuty nerv v chrbtici a moze to byt na hociktorom mieste, cize aj dole, ako u teba. Neda sa s tym nic robit, bud to povoli priebezne alebo az po porode. Ale hlavne treba byt v teple.

olienka12
14. nov 2009

petronelkaaaaa ahooj uz ta baby spominali,ze kde si a co je stebou 🙂) no ja si myslim,ze to bude pricviknuty nerv ako sa to roztahuje pretoze ked potrebujem na wc na velku je to ovela horsie lebo mi tam este aj ine veci tlacia....

petronelka77
14. nov 2009

Ahoooj Oli, citam vas a myslim na vas 😉 .....snad Ti to postupne povoli...uz to musime nejako vydrzat, kym budeme mat drobcov pri sebe🙂...
Moj maly ma aj 3-4x denne stikutku, niekedy sa onho aj bojim, chrobacika maleho.
Ozaj, nemate link na nasu poslednu tabulku s mierami od Roxy?

ivv
14. nov 2009

ahojte dievcata

petronelka, aj moja mala denne niekolkokrat stikuta 🙂 tiez som sa bala ale niekde na nete som citala ze je to v poriadku, ze aj novorodenci casto stikutaju, a ze ich to niekedy dokonca aj ukludnuje 🙂

vcera sme mali teambuildingovu akciu spojenu s husacimi hodmi.. vsetko ok, az na to, ze podaktori teambuilding ponali ako prilezitost na vlastnu sebaprezentaciu pracovneho charakteru trvajucu 4 hodiny! 🙄 myslela som ze pridem o chrbat. ked konecne dorazila hus, tak som cosi podobala a sla domov. aj by som sa na jedlo vykaslala, ale robila som odvoz dalsim trom kolegynkam a nechcela som ich ukratit o kulinarsky zazitok 🙂
ale poviem vam.. ta zaha, co ma gniavila celu noc, tak za to vobec nestala 🙄 🙄
neviem co na to pomaha, doma nic nemam.. tak len zapijam mineralkou.. 😠

ivv
14. nov 2009

a dnes som mala upratovaci den 😀
umyla som okna, utierala prach, prala, vysavala a umyvala podlahy.. ale teda trvalo mi to s prestavkami skoro pol dna .. holt.. kondicka uz nie je taka aka byvala.. hehe 😝

petronelka77
14. nov 2009

Vdaka Roxy 🙂 .
Ivv, tak to budeme mat kludne babatka, ked ich to stikutanie ukludnuje 😉 .

dadulka2000
14. nov 2009

caute kocky
vraj mate volebny vikend, som pocula. tak co boli ste si plnit obcianske povinnosti??? 😀
my sme boli na birthday party - ako by sa vrece roztrhlo s detskymi oslavami. 🙂
inak pocasie v uk nic moc - vietor rychlostou 120km/h a lejak,.... uz nech sa to ukludni. v noci sa budim na svoje curanie, Elkin kasel a vietor, co si hudie v komine. no paraaaada. 😠
oli, chudatko.... este ci by ti nejaky osteopat nepomohol - ale opatrne..

bebel
14. nov 2009

Ahojte,
my sme dnes absolvovali skvelý deň na vzduchu so zvermi na ekofarme pri Úľanoch, a potom podvečer v Jelke...obedovali sme na rybacej farme, povečerali v 7.nebi rybacie špeciality a k tomu bohovský dezert na záver. 😀
Včera po jóge som navyše objavila v Rozadole talianske lahôdky....takže si "libujeme" v labužníckom maratóne celý predĺžený víkend. 😎 Takto by sa mi to páčilo stále. 😝
Btw: ráno som sa zastavila v detskom obchode u nás vo vchode a kúpila som farebné bambusové látkové plienky (70%bambus a a 30% bavlna). Vraj majú lepšiu saciu schopnosť a sú jemné na dotyk.
http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/0/2/5/3...
a do pôrodnice praktický box od Huggies
http://www.detskeplienky.sk/?p=productsMore&iPr...

Ivv: Na žáhu skús kandizovaný zázvor, maces, mandle alebo TUMS. Mňa včera večer predbehol manžel a všetko vyglančil a vyupratoval, kým som prišla domov 😵. Náležite som to potom ocenila 😉O 2 týždne ide do Prahy na "školenie" a ochotne súhlasil, že mi tam kúpi PF náhradný poťah na kočík na leto. Zajtra nás prídu navštíviť kamoši s deťmi a na obed sme pozvaní na oslavu narodenín mangelovho bratranca. Všetko ide ako po masle.

Štikútka je normálna. 🙂 ..U plodu je čkanie potrebný reflex, pri ktorom sa trénujú a zosilnejú dýchacie svaly, pričom uzatvorenie hlasiviek zabráni prieniku plodovej vody do pľúc plodu.
http://www.orl-ambulancia.sk/index.php?option=c...

roxy_1
14. nov 2009

bebel ty mas opet akcni vikend a hlavne zlateho manzela 😵 to labuzirovani by se mi taky moc libilo... 🙂

ja dnes nevim co bych do huby dala,na obed jsem delala poprve karbenatky v troube,musim rict ze se povedly,primichala jsem do nich i tvrdy syr a byla to mnamka.... 🙂 ale cely den stridam sladke ze slanym. 😅

botis
15. nov 2009

dobre ranko, tak dnes som prva 🙂 malinka vstavala uz o piatej tak som dost mim, to neni na mna taketo skore vstavanie, este ked spim tak 4 hodky :(
baby aj vam obcas tvrdne brucho? lebo mne zacina nejak castejsie, vacsinou ked som hladna

petronelka77
15. nov 2009

Dobre ranko bruska 🙂 .
Botis, aj mne uz zacina tvrdnut brusko, asi 3 tyzdne, nie velmi casto, ale preventivne uzivam magne B6, rano aj vecer. Myslim, ze sa moze maxim 6 tabliet denne, zalezi od intenzity tvrdnutia.

petronelka77
15. nov 2009

A dnes zaciname 33tt, boze, to aby som sa uz zacala pomaly balit do porodnice 😉 ...ako rychle to zbehlo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre