Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

liwka
4. dec 2009

Adri, ja s pecenim problem nemam, mna to zacalo strasne bavit uz v puberte. u nas to dokonca fungovalo tak, ze mama si "rozkazala", co by si dala, a ja som to upiekla. no, teraz nemam komu ☹

andykca
4. dec 2009

baby ale ja mam na toto setko doma liek....u nas ked sa pecie tak vacsinou ja spolu s Petom alebo on sam...a kedze ani ja niesom kolacovy typ, tak peto zje vacsinu a co sa nedoje ide psom - oni su uplne vtedy stastni 🙂 😀 😀

adros ja som rada ze javi zaujem ... ta ale nemusi furt hehe

marushka
4. dec 2009

ahojte maminy...

tak, my máme po poradni a aby nám nebolo ľúto tých, čo sa boria problémami, tak sa k nim statočne pridávame ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ , nakoľko toto posledné sedenie u môjho gyn nedopadlo najlepšie....

síce, krčok drží, 2 cm dlhý, uzavretý,som bola happy, ale zato ujo doktor diagnostikoval pravdepodobne symfyzeolýzu 😠 😠 😠 - čo v preklade znamená, že moje bolesti lonovky, s ktorými som sa dávno stotožnila, už ani zďaleka nie sú takou banalitou, akou sa na prvý pohľad zdalo.... a odoslal ma do nejakej rizikovej poradne...

idem tam až v pondelok, podľa toho čo mi povie lekár sa ďalej zariadime. gyn ma upozornil, že je pravdepodobné, že si ma tam budú chcieť nechať a ak sa potvrdí už teraz nejaký veľký rozostup, môžem rátať s cisárskym rezom ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😢 😢 😢 😢

som totááááááááááááááááááááálne mimo!!!!

adros
4. dec 2009

andy, Peto aj pecie kolaciky? Som si myslela, ze len vari. No ty si teda vies vybrat 🙂

marushka, to je mi luto, ale este nevesaj hlavu, kym nemas potvrdene vysledky. a navyse mas uz pekny tt, tak aj keby si ta nechali v nemocke, tak to tam vydrzite ten cas

k.a.t.k.a.
4. dec 2009

ahojte

marushka 😒 neviem sice co to obnasa ta symfyzeolyza ale tak snad vsetko dobre dopadne, neboj aj ked sice so sekciou, ale zas to nie je take hrozne 😉

ja som dnes uplne vyflusnuta 😝 brucho mam jak kamen a este aj krize ma bolia a to sa chystam dnes vecer piect vanilkove rozky 😅 cez vikend nastastie nevarim, zajtrajsok stravim u nasich, lebo MM zase bude cely den mimo a nedelu u svokrovcov 😅

katka ja mam vytok cele tehu, ja bez intimky ani von nevylezem 😝 takisto som to mala pri malej

bebel
4. dec 2009

Uff: Marush 😖 veľmi nepríjemné.....tak aspoň držím palce, nech ťa dajú ortopédi do kopy hneď po pôrode.
Vyfasuješ špeci sťahovací pás na panvu.
Takto budeš zrejme prvá januárovka s bábätkom. 😎

andykca
4. dec 2009

marushka tak ja som si musela o tom precitat co to vlastne znamena, lebo som o tom nepocula...chuuudatko ☹ a ako ta velmi boli lonovka?
bo som normalne dostala strach aj ja....kedze mam problem aj spat na jednom mieste dlho lebo ma zacne boliet...
a nebojkaj...je super ze ti to aspon zistil lebo ked by si s tym mala rodit tak by to nebolo bohvie co....☹

mam 2 horalky v sebe ... konecne hehe

k.a.t.k.a.
4. dec 2009

marushka no inak s tou hospitalizaciou si to neviem predstavit, ja budem trpiet tych 6 dni po sekcii, mi srdce pukne bez malej, nehovoriac o tom ze ked ma pride pozriet tak urcite budem pri jej odchode revat jak tur 😖

bebel no vianocne okolo obeda by boli fajn 😉

inak so zaspavanim vecer mam obrovske problemy, skor ako o 02,00 nespim 😒 aj to si gratulujem ked sa mi to o druhej podari ... potom uz spim jak dudel, len to zaspavanie

andykca
4. dec 2009

k.a.t.k.a. inac moje naaaaajoblubenejsie vanilkove rozky ides piect?hmmmm asi dojdem 😀

k.a.t.k.a.
4. dec 2009

andykca 😀 oblubene celej rodiny 😠 raz som ich z nudy upiekla, doniesla nasim a odvtedy kazdy rok moja mati ze dufam ze napeces 😝 ja s tulenou chorobou 😀

andykca
4. dec 2009

k.a.t.k.a. 😀 😀 😀 to je tak...nieco dobre urobis a potom to chcu setci a furt hehe......ale naozaj tie vanilkace to je pozitok papat....aj ja budem ale tesne pred vianocami piect (a radsej ich robim raz za rok lebo sa ich viem perfektne prejes xi)

katka22r
4. dec 2009

inak maruska aj mna si dost vystrasila a ako to vlastne zistil?na poradni?ja som zvedava co nam povedia 14.12 ideme na ctg ale rovno sa budem pytat aj ku gynek.nech ma vysetri a ci by mi nemohli urobit v nemocke aj ultr.ja nemam sajnu kolko mala vazi ani ako je otocena myslite ze ak budem mat uz poradne v porodnici kde idem rodit mozem sa obratit na gynek.aj s takym niecim aby ma vysetril zo spodu?

k.a.t.k.a.
4. dec 2009

katka a teba nevysetrovali zospodu? 😕 mna kazdu jednu poradnu a kludne im to navrhni ak to neurobia, je to normalne

marushka
4. dec 2009

diky babulky...
no mňa síce tá lonovka bolií fakt pekelne, ale ja som si na to nejako zvykla 😒 😒 😒

pravda je taká, že ja vôbec vnútorne nie som nastavená na iný ako spontánny a prirodzený pôrod ☹ ☹ ☹
na druhej strane, riskovať, že sa mi ním lonovka rozíde na niekoľko cm a naozaj ako píše bebel, budem musieť trčať v nemocnici ešte neviem dokedy so sťahovaním.... potom radšej ten cr, následky by boli asi menej fatálne ako keby som rodila prirodzenou cestou...

čítala som príspevky k tejto téme báb aj na MK , no niektoré nič moc...

ja len dúfam, že v pondelok si ma tam nenechajú...veď čo, keby chceli naindikovať cisarák, podľa termínu 2 týždne vopred, tak to vychádza okolo 15/12...snáď ich ukecám, lebo fakt k.a.t.k.a ani ja si to celé neviem predstaviť v súvislosti s Kubkom... ☹ 😒 ☹

bebel
4. dec 2009

Ja sa ešte len chystám pomlieť orechy a spísať nákup surovín.....a budúci týždeň od štvrtka začnem perníkmi (moravské medovníky spojené povidlami), ktoré sú hneď mäkké.
Potom bezmúčne židovské rezy 🙂 aspoň 2itú porciu , lebo sa ich neviem dožrať 😅
A potom to vidím na vanilkáče a potom nepečené kokosové guľky
Žĺtkové orechové rezy a nakoniec bešamelovník 😝

Tiež pečiem Vianočné pečivo asi od 14.rokov- inak cez rok nemám veľmi chuť ani dôvod vypekať 😉

k.a.t.k.a.
4. dec 2009

no ja len vanilkace a medovniky napecem nic viac, necham to na nasich 😅 Aj tak stedry vecer netravime doma ale tento rok to vychadza na svokrovcov 😎 Kazdy nas nabali, tak serinkam na to 😅

bebel
4. dec 2009

Marush: zvládneš to a Kubko tiež. 🙂
Inak by si mohla ostať pripútaná na lôžko alebo odkázaná na barle poriadne dlho. 😨

katka22r
4. dec 2009

k.a.t.k.a. mna moj gynek.vysetril zo spodu len 2x ja som tomu tiez neachapala ale teraz sa budem urcite pytat aby ma pozrel

bebel
4. dec 2009

Katka22: to máš divného dokiho.......... ja som vyšetrovaná v každej poradni. A minule ma checkla aj tá moja kamoška a musím sa priznať, že všetci chlapi-doktori doteraz boli oveľa jemnejší 😅

andykca
4. dec 2009

marushka tak velmi drzim paste 😉
bebel nooo mas fajne kolaciky na plane 🙂
my sme sice piekli na vianoce len tie vanilkove a tak, lebo nam strasne moc podonasala svokra kolacov a pernikov...ale tento chut mam aj na to napiec perniky 😉 som zvedava ci to zvladnem hehe.....a kokosove gulky hmm jaj nejdem uz citat bo mam nedostatok cukru momentalne 😉

bebel
4. dec 2009

Ok, tak v stredu 9.12.o 12,00 sa vidíme v zostave: Wero, K.a.t.k.a, Dorotka, ja....ešte niekto sa pridá, Minix?

liwka
4. dec 2009

joj, peciete... 😝
ja budem piect linecke, tie zboznujem. u nas sa nezvykli robit, lebo mamina je skor na plnkove veci, ja zasa taketo suche mozem chrumat do nemoty 😀
potom chcem nieco nepecen z BB pudingu, len si musim najst nejaky vhodny recept, a nieco slane. viac robit nebudem, bo sami budeme len na stedry den, potom ideme domov a tam toho bude napeceneho dost. chcem piect vlastne iba kvoli atmoske, na tu sa fakt tesim 😉

olienka12
4. dec 2009

no marushka tak si ma riadne vystrasila, ja mam problem chodit od bolesti a nohu lavu nedvihnem lebo to priserne boli, trva to uz asi mesiac,moj dr. na to nic nepovedal,takze buduci tyzden sa budem pytat priamo mojho porodnika.
Drzim ti prsty aby to nebolo tak vazne a pustili ta domov.

marushka
4. dec 2009

no fňuk...tak to ja som sa tiež chystala, ale teda to vypadá tak, že sa tam nedosypem, aby som sa nerozpadla po ceste...uvidím, v akom budem rozpoložení, ešte dám vedieť 😉 😉 😉

čítam, že virtuálne vypekáte, ja sa tiež chystám, pondelok rozhodne , či mi už náhodou nebude vypekať rodina...mala som v úmysle začať medovníkmi a lineckými, a pár dní pred sviatkami + karamelové šuhajdy a gaštanové guľky... 😉 😉 😉 tak uvidíme 😒 😒 😒

energia by bola...

liwka
4. dec 2009

Marush, vydrzte pokope 😉 pondelok dopadne v poho, uvidis, budeme na teba vsetky mysliet.
a konecne niekto, kto bude tiez robit linecke- zeby som dobehla do Pezinka a upecieme spolu 😀

marushka
4. dec 2009

no, oli, vďaka a ty sa veru popýtaj!!!! ani mne nikto nič na to nepovedal...pri kubkovi sa to začalo už v 5 mesiaci a rodila som prirodzene...teraz som to tiež hovorila dokimu, ale nereagoval doteraz... 😒 😒 😒 až dnes sa akosi zbadal, že rozostup asi tak cez 1 cm..tak teraz poďho riešiť...uf

a tiež ti budem držať palečky 😉

marushka
4. dec 2009

no, liw, ak sa nerozštvrtím dovtedy 😀 tak príď 😉 😉 😉 mám taký jeden supišný receptík 😉

a ďakujem všetkým za prstíky 😉

liwka
4. dec 2009

marush, ja som si to pecenie chcela nechat na posledny tyzden, bo sa bojim, ze by som ich do Vianoc spraskala, myslis, ze ich spravime dost, aby aj na Vianoce zostalo? 😀 😀 😀

marushka
4. dec 2009

jasné, liw, ja tak aj robím z trojdávky 😀 😉

gucz
4. dec 2009

babulky pečiete, mňam.....
No ja tento rok neviem čo budem piecť. Možno kokosové mašinkové a dlabky. Moc toho nebude keď ja to nesmiem, tak len kvôli atmosfére

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre