Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

botis
18. dec 2009

baby tie bolesti moc nerieste, to proste patri k tomu 🙂
ja som pri malej do poslednej chvile nevedela, ze idem rodit, cele tehu uplne vpohode, ziadni poslickovia, bolesti, nic. aj porod bol celkom vpohode, tiez som mala bez epi a cakala som horsie
no teraz toto tehu je uplne ine, od zaciatku ma vsetko viac boli a uz citim, ze sa na to moje telo pripravuje a teda dst bolestivo, ale neriesim to.
a myslim, ze nema zmysel zakazdym behat do nemocky, len sa stresovat, ja pojdem az ked budem mat pravidelne kontrakcie, nechcem tam zas stravit cely den

minitrouble
18. dec 2009

bebel - vdaka za odpoved 🙂 ..nakoniec som si ho objednala lebo sa mi tak pacil a dali mi nan aj super cenu tak som si povedala ze nech simonka ma daco aj uplne nove - nie vsetko po romanke 😉 🙂
ja inak nevydrzim doma ani jeden den - ale ja chodim rada peso a tu v PK sa da super prechadzat takze my sme aj s romankou chodili bezne aj 2fazovo von...rano na 3 hodiny potom domov sa najest a po obede sme vyrazili znova a boli vonku aj do 5-6tej ....ale autom moc chodit nechcem ani pri romi som moc nechodila ..tu v PK mame vsetko takze sa mi netreba moc presuvat 🙂
a vidim ze su tu aj baby z PK znova tak mozno sa aj s nimi budeme kde tu stretavat 😉 ak budu mat zaujem 🙂

ono s tymi bolestami - niekedy to mozno prehaname ale trebars pri romanke som poznala baby prvorodicky co takto pisali ze sa im nieco nevidi a my ze blboooost a zrazu uz len prisla sms ze porodili 😉 🙂 ...to asi musi kazda z nas sama vediet posudit 🙂

katka22r
18. dec 2009

nooo ved kazdy ma svoj strach a kazdy to preziva inak...ja radsej pojdem 100x do nemocnice nech am pozru ako nieco zanedbat..ale kazda sme ina a kazda sa vyrovnavame inak s bolestamy nie?
co ste dnes mali na obedik?ja len sosovicovu polievku a nic ine sa mi nechce robit takze asi nic ale ked namna pride hlad tak sa prenieco rozhodnem...ale mam chut na spagety... 🙂

minitrouble
18. dec 2009

katka - no ja by som na tvojom mieste isla...lebo ty si maminka a ty to musis najlepsie citit ze ci sa to zda byt OK alebo nie...a ako som vyssie napisala poznala som baby co sme si mysleli ze prehanaju a oni fakt porodili za par hodin 😉 🙂 takze riad sa svojim materinskym instinktom 🙂

ja do nemocky dobrovolne nepojdem vopred lebo mam doma romanku a chybala by mi a tak tam nechcem byt ani den navyse ked nemusim a pri nej som si tam odlezala 10dni - 5dni pred porodom a 5dni po porode ...hruuuuza ale zase som mala istotu ze je OK lebo mi ju 2xdenne monitorovali a vsetko pekne sledovali 🙂

botis
18. dec 2009

no ja asi tiez kvoli malej nepojdem skor ako to bude fakt nevyhnutne, nevydrzala by som ani ja ani ona 🙂
ja prave varim zajaca na smotane, moc sa mi teda nechce ale treba, aspon, ze mi mala zaspala 🙂

katka22r
18. dec 2009

noo tak vas drzia doma aspon deticky a mna len moj milacik ale tak budeme musiet byt bez seba...a na nemocky som zvyknuta...a jedne vianoce prezijeme aj v nemocke keby daco sa dialo...ved hej asi pojdem predsa len vecer ved ked tak dam vediet inak druhorodicky ako vlastne vyzera ta hlienova zatka a co sa deje ked odtecie?

bebel
18. dec 2009

Katka, povedal ti tvoj lekár, že ti hrozí predčasný pôrod?
Hlienová zátka je zmes výtoku takého soplovitého a krvi.
Ale keď niekomu priamo praskne voda, asi zátku nerieši 😀
Aj po odídenej zátke môže trvať až 2 dni, kým prídu prvé kontrakcie.
A na slovenské nemocnice si normálny človek nemôže zvyknúť.......teda pokiaľ nie je masochista alebo onkologický pacient.

Ja mám dnes reorganizačný, upratovací záchvat. 😎 Horšie je, že mám alergie na prach, roztoče a plesne 🙄 tak mi je pri tom fasa ....idem zase makať poobede má mangel pol dňa dovče...pôjdeme povybavovať posledné Vianočné záležitosti.

minitrouble
18. dec 2009

katka ja netusim ako prebieha porod napriek tomu ze som druhorodicka ....ja som prenasala tyzden a moj porod nebol v nicom normalny a spontanny ....proste uz po tyzdni nemohli viac cakat lebo romi bola velika takze do mna napchali vyvolavacky...po 3och hodinach mi praskla plodovka a potom do mna pchali dalsie a dalsie vyvolavacky a nakoniec romi vycucli vakumextraktorom + primar si mi lahol na brucho a tlacil zhora aby romi vysla von 😎 ...ja neviem co su kontrakcie lebo mi museli davat epidural, neviem ako vyzera hlienova zatka ani nic...cize v tomto mam cisty stit ako prvorodicka 😅 😅 a len dufam ze uz nebudem mat taky hrozny porod ...detaily tu opisovat nejdem aby som nenastrasila vsetky vas tu 🙂

katka22r
18. dec 2009

tak raz to spomenul ale to na zaciatku po tych potratoch....ale volala som s gynek,teraz je niekde v ke ale vecer mam prist do nemocky a urobia mi potrebne vysetrenia nech mam dusu na pokoji lebo moze a nemusi ist o nic vazne ale ze radsej predsa len mam prist

marushka
18. dec 2009

katka, moja zátka bola ako štuplík, tak 1,5 cm veľký, odišla aj s trochou krvavého výtoku...potom sa pôrod rozbieha do 48 hodín...sú ale baby, ktorým zátka odchádza ako klasický hustejší výtok, nemusí mať prímes krvi, možno iba niečoho ružovkastého...vtedy sa pôrod môže rozbehnúť aj do dvoch týždňov 😉

krpuch
18. dec 2009

ahojte...tak tie problemy s videnim vyvrcholili vcera vecer na migrenovy zachvat, zimnicu a teplotu...hlava ma boli doteraz a to som musela dnes na pasy, na gyndu s vysledkami, na STK a na nakup. konecne som doma a lezim v teplej postielke...s cajikom v ruke.

katka22r
18. dec 2009

krpuch drz sa nic babenky idem ja a vecer sa ozem ako sme dopadli...drzte mi o tej 16.30 prsty dakujem 😉

krpuch
18. dec 2009

katka ... budem drzat palce.

gucz
18. dec 2009

ahojte babulky 🙂

katka22r
18. dec 2009

ahojte kocky....tak som tu mala som ist neskor ale isla som skor,vsetko oki,on vravel ze pokial citim pohyby,neodtiekla mi plodovka,alebo niecu kontrakcie v casovom intervale vsetko je v poriadku...uvidime ako dopadne este ctg v pondelok,dnes som mala zasa nad 160 hornu krivku,ale vraj je to este v pohode.... 🙂 no ale ze mozem pocitat aj s tym ze kludne porodim skor...takze ktovie kedy ma to pochyti.... 🙂 ale aspon viem na com som🙂dakujem za myslenie na mna 🙂

olienka12
18. dec 2009

Tak sa hlasim po kontrole, dost na prd vysledky, zle prietoky,zle ctg,krcok skrateny. 23.12.mam dojst,ked bude ctg ako dnes,ideme rovno na sekciu,aj napriek tomu,ze sa maly konecne otocil.... dr.ho meral ma cca 2500g co je celkom ok vzhladom na to vsetko...takze asi si uvarim cez vikend kapusnicu,na tu sa ja najviac tesim na vianoce...

andykca
18. dec 2009

hmmmm oli to ma mrzi ☹ zeby bol malinky darcek na vianoce? ....
...mno mozno budeme dve ak sa aj mne nezlepsia vysledky, mam tiez kontrolu 23.12. tiez si ma tam mozno nechaju...zeby sme aj my dali predcastnu vianocnu veceru cez vikend - preistotu hehe 😀 😀
drzkajte saaaaa 😉

olienka12
18. dec 2009

no 23.12 mam prist s taskou tak uvidime...
ty sa tiez drz aspon v tom nie som sama 😉

andykca
18. dec 2009

oli ja som bola s taskou uz vcera takze asik tak 😉 a v stredu si ju mam vziat preistotu tiez....takze isto niesi sama (este taky blby datum slak ma trafi)...ach jooo.....

dadulka2000
18. dec 2009

ahojte
olie, andy, tak sa drzkajte,.... a vydrzte do januara, ved mame skoro rovnaky termin
ja si idem zajtra zbalit tasku - aspon pre istotu 😀

andykca
18. dec 2009

dadulka veru zabal tasku (aj ked len preistotu)....ja som vcera brusila po celom Hlohovci aby som vsetko nakupila a nasledne sa zbalila...to bol stres jak hovado hehe

olienka12
18. dec 2009

no ten datum,ma trosku serie,nie kvoli mne lebo ja vydrzim v nemocnici ale ked sa maly narodi na vianoce,tak xudacik cely zivot bude mat naraz vianoce aj narodky...

katka22r
18. dec 2009

oli ja idem v pondelok na ctg a tiez mam mat pripravenu tasku a si mala vysoke ci nizke krivky na ctg?moja mala ma vzdy nad 160 nato ze ja mam tlak 95/45 ale mozno sa tam aj stretneme nie?a budeme naraz rodit na sekciu co to kazdy rodi cisarskym

olienka12
18. dec 2009

katka,ved ti dnes povedal,ze si ok nie? tak preco by si mala ist na sekciu?
neviem jake som mala ctg,ale mam slabe ozvy a vysoky tlak...

katka22r
18. dec 2009

pretoze teraz sa moze menit uz vsetko kazdym dnom....slabe ozvy na ctg?idem ja hajat dobru nocku

evca35
18. dec 2009

ahojte,
ja sa asi pridám k vám na tú sekciu, pokiaľ si to malý nerozmyslí ☹
dnes som bola v nemocnici na prietoky a monitor, všetko OK, ale za mesiac sa nič nezmenilo, malý si leží spokojne krížom cez celé moje bruško. A už nemá veľa miesta na otočenie. A termínovo vyzerám asi o týždeň skôr ako mi vychádza. Má cca 2,5 kg.

evca35
18. dec 2009

tráviť Vianoce v nemocnici , to teda nie je nič moc. tak dúfam že nebudete musieť 🙂

ives77
18. dec 2009

ahojte kočky mi sme si dnes spravili výlet a kúpili sme si darček pod strmček,,Kočík,,sa teším ale hlavne ma teší,že sme sa s mm udobrili 😀 idem vás rýchlo dočítať...

weronyca
18. dec 2009

Ives, tak to som rada,ze ste sa udobrili a este aj potesili kocikom... To o udobreni ja zas povedat nemozem! Kebyze dnes porodim tak sa ani necudujem

olienka12
18. dec 2009

Ives kde ste boli a aky ste kupili?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre