Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

krpuch
23. dec 2009

ahojte...tak my sme mali trochu ubehany den...kuknut kamosku, do mesta - kde sme chceli kupit par veci v stavebninach, ale samozrejme bolo zavrete, v hypernove, kde sa nedalo parkovat a premavka v meste tiez na prd - nesli semafory, tak same trubenie ( to si neviem v blave predstavit) pri tych ich sposoboch kolko nehod by bolo. Teraz som salatik dorobila a kedze sme vcera pojedli vsetky slane tycinky (domace), tak este tie idem urobit a pojdeme kuk priatelovu mamu...uf, ale nohy ma neskutocne bolia, take tazke som ich este nemala.

gucz
23. dec 2009

čauko tak aj ja som už spravila šalátik, už len odležať do zajtra, rybičkovú pomazánku na zajtrajšie raňajky som už tiež spravila. Malá cez obed nespala, tak je už hotová a otravná, už nech je 7 hodín a ide hajať. Spracem kuchyňu a odpadnem asi hneď po nej. A to ešte musím zabaliť dva darčeky keď zaspí.... ak teda skôr nezaspím aj ja.

ivv
23. dec 2009

ahojte babulky,
od min. tyzdna som tu nebola.. nejako mi haproval net a posledne dva dni som vela casu nemala..

gratulujem petke a danke ku krasnym babatkam! 😵 😵 su na spapanie krasne! 😉

tiez som vcera bola na antolskej, skysla som tam od pol osmej do jedenastej 🙄, avsak na rozdiel od kociek, co tu pisali som mala z vysetrenia, lekara a aj sestricky velmi dobry dojem. vysetril vsetko, aj krcok a to aj napriek tomu, ze som u svojho dokiho bola den predtym a ten tiez skontroloval vsetko. ten lekar na antolskej sa vola Havalda a bol naozaj velmi mily, vsetko mi vysvetlil {nie ako ten tlk co som k nemu doteraz chodila - Zacok}. skoda len, ze si ho nemozem zazmluvnit, koncom januara ma totiz dovolenku a v pripade, ze by som prenasala, tak by ma nemusel odrodit.. 😒 takze pojdem o dvere dalej 🙂 vela casu mi vsak uz nezostava.. 😅
niektora ste tu spominala, ze bol problem s objednanim na uzv na bud. tyzden.. to iste som aj ja absolvovala dnes rano.. cize sa tesim, ako opat buducu stredu stravim na antolskej.. od cakania na uzv, cez poradnu az po epi prednasku 😠 😠

tyta
23. dec 2009

ivv - ak si bola vcera u Havaldu, tak si bola v inych dverach, my sme pisali dojmy z 27 🙂
A v stredu sa urcite stretneme, ja sice mam poradnu v utorok, ale v stredu idem na prietoky aj na epi prednasku.

ivv
23. dec 2009

tyta - aj som si myslela.. inak nas tam na chodbe bolo zufalo vela.. ja som sa tak tesila, ze ma vybavia ako prvu, kedze som tam aj prva rano prisla.. lenze sestricka volala najskor uz jeho pacientky, my co sme boli nove, sme museli cakat.. ale neva.. s babami sme si dobre pokecali 😝

ty mas zazmluvneneho rozemberga?

ivv
23. dec 2009

a este.. podarilo sa ti objednat sa na ten uzv, alebo ti povedali, ze si musis pockat.. lebo mna "vybavila" takto..

evcam
23. dec 2009

VESELE VIANOCE A STASTNY NOVY ROK PRAJE EVA, KUBKO, PETO A O CHVILOCKU AJ KAROLINKA 😉

tyta
23. dec 2009

ivv - nemam zazmluvneneho nikoho a asi ani nebudem, ale mozno ma niekto "oslovi" svojim pristupom.
Co sa tyka toho uzv, nakoniec ma objednala presne nacas, ale upozornila, ze sa mam pripravit, ze budem cakat, lebo okrem objednanych beru aj sukromnych pacientov lekara, ak si nejakych donesie, pripadne urgentne pripady. Ale chcela ma odbit az na ten dalsi tyzden, som ju dlho ukecavala, ze mam trombofiliu v anamneze, tak tie prietoky treba sledovat.

ives77
23. dec 2009

Tak babenky idem ešte podokončobať čo mi treba na zajtra a kedže sme s Filipkom sami uončíme dnešný večer pred telkou o 20.15 ide sám doma tak sa tešíme....
K zajtrajšiemu dnu Vám chcem zaželať STASNE A VESELE VIANOCE nech si ich ešte užijeme všetkvy 2v1 😀

zazalienka
23. dec 2009

Ahojtee, tak my máme postieľku doma konečne, počkám na manža kým príde z práce a potom budeme skladať..
Gucz, dnes ma v NAY prepadla Tvoja sestra, no priznám sa v tej rýchlosti som na ňu kukala jak puk a nevedela som ju zaradiť.. potom som sa rehotala, lebo jak prišla tak zmizla..

Andy, aj ja som bola včera na poradni na 3 posch. je to tam vcelku milé.. a ideš naozaj do TT rodiť? prečo?
super, že strávite sviatky aj s Olienkou doma.. a nehrozí pobyt pri nemocničnom stromčeku..

Inak včera som sa bavila s mojou pôrodníčkou o kamoške, čo ma k nej dohodila, najprv rizikovka, počítali že v 35 tt pôjde malé von.. a odvtedy nič, že hádam do konca roka ani neporodí.. no a v noci leteli na pôrodnicu, malý Jozef sa narodil o 10.55, vysnívaný synček po dvoch babách.. no na to že mamina mala toľko kg pred pôrodom ako ja pred otehotnením, cca 66, tak malý mal 3650 g a 52 cm.. taký macko🙂 ale teším sa veľmi, s jej švagrinou, kamoškou možno pôjdeme na sekciu naraz.. aby nám nebolo smutno..

inak fakt v obchodoch des, chcela som ešte nejaké potraviny, len v TT Tescu sa nedalo parkovať, tak sme odparkovali hodne ďaleko a zobrali len nejaké drobnosti.. som skoro spadla z nôh, pri každej pokladni max. 2 ľudia.. ja neviem kde boli všetci tí autoví..

minix
23. dec 2009

Ivv, Havalda je velmi prijemny, mala som s nim zopar prednasok, aj ako odbornik je celkom fajn, nepocula som nanho negativne veci. co je negativum - ma strasne vela pacientiek, je velmi "ziadany", caka sa unho dlho a ked ho chces zazmluvnit, tak mas povacsine smolu, lebo sa lyzuje alebo dovolenkuje. 🙂 Alebo ma toho vela.
Ak by mna neodradilo to cakanie tam, tak som takisto jeho pacientka.

na ten uzv vas ako specialne objednavali? ved to by sa malo tusim uz v kazdej poradni, nie? ja tym, ze som mala podozrenie na hypotrofiu babatka, tak mi ho urobili prednostne na rizikovkach, ale inak netusim, co ma caka, ake objednavanie.

minitrouble
23. dec 2009

ahojte baby 🙂 no ja som dnes mala total rozbehany den...od rana som sa nezastavila az ma z toho boli teraz cele podbrusko a krize ...fuuh uplne brutal bolest 😝 😖 a v obchodoch fakt des ....ludia kupujuuu a kupujuuuuu ako keby mal byt koniec sveta 😅 😅

tyta
23. dec 2009

Minix - ja som vcera bola 1x v poradni na Antolskej, a doki mi kazal objednat sa na prietoky (tusim dvere 24), oni maju na dverach tel.cislo a oznam ze objednavaju len rano tusim medzi 7:30 a 9:00, tak som tam volala. Takze asi tak. Ktovie, ci to tak teraz bude uz kazdy tyzden...

serafinka1
23. dec 2009

minix nemáš najmänšie dieťa, to moje je zatiaľ najmenšie, má 2050 g ☹ dúfam, že ešte priberieme do pôrodu.

minitrouble
23. dec 2009

minix, serafinka - nic si z toho nerobte ze mate malinke babo...aspon sa bude lahsie rodit a za pol roka ani nebudete vediet ze bolo take malinke - tie male deticky rychlo dobehnu tie velke a dokonca aj predbehnu...my sme boli 4kilovi a teraz v skoro 2och rokoch mame len 10.5 kg a v roku sme mali 7 😎 ....takze od tej porodnej hmotnosti to potom neskor uz vobec nezalezi
aj teraz cakame malu slonicku a uvidime ze aka bude casom...ale uz to vidim jak to pojde ...narodi sa velika a potom nebude chciet papat a zase budeme mat druhu anorekticku doma 😉 a za rok tu budeme najmensi my 🙂

olienka12
23. dec 2009

Taak salatik v chladnicke,kapustnica sa vari,este urobim papcun a zajtra len rybku vyprazit,a celyyy den rozpraavky 😉

olienka12
23. dec 2009

aj nas je mensi v piatok mal okolo 2500g

antoniab
23. dec 2009

serafinka najmensie babo mam ja a ktomu potvrdenu hypotrofiu plodu 😔 pevne verim ze vsetko dobehneme ked sa mala narodi ale pravdou je ze sa strasne bojim

oli to je fajn ze ste doma na vianoce hlavne sa setri 😉
ja som mala strasnu depku cez vykend pri predstave ze ma nepustia a nechcem si predstavit ake by to bolo keby
keby to bolo s drobcom tak je to fajn ale take cakanie co ako je strasne 😝

olienka12
23. dec 2009

antoniab no ja som isla s malou dusickou do nemocky, ale ked som videla ctg,tak som dufala,ze nas este pustia domov, aj ked prietoky,plodovka a placenta nic moc a dr.povedal,ze by bolo dobre,keby som uz dnes ostala,tak som sa ho spytala,ze ked pridem 25 ci sa daco stane,tak povedal dojdite v pondelok rano nasadime infuzky,urobime vysetrenia kvoli opuchom a uvidime co dalej. To,ze nas pustili mi tak dvihlo naladu,ze teraz zacinam verit,ze budeme mat januarcatko 🙂) v pondelok je 28,kym sa rozhybu... 🙂) dufam,ze az po novom roku a na silvestra budem mat super vyhlad na ohnostroj kedze nemocnica je navyssie polozene miesto v PO a budem na najvyssom poschodi 🙂))

antoniab
23. dec 2009

oli aj ja idem pondelok do poradne ale tiez dufam ze to uz nechaju vsetko az po novom roku 😝
neviem kam ides rodit v po ale do le prisli 3lekari zo starej porodnice dr.Halak dr.Dzurila a dr.v le robi primara Smolko ale maju vraj aj ordinacie este v po a niektore mamicky knim chodia rodit tu

marushka
23. dec 2009

ahojte babulky,

tak ja odpadávam ...som ráno požehlila, upratala, šalátik som spravila a teraz som vypla aj kapustnicu...tiež zajtra už len rybky budem pripravovať...

som rada, že ste na Vianoce doma, všetky, čo vám hrozila hospitalizácia, 😉 😉 😉

my sa nadivoko hýbeme, niekedy dobré šupy, akurát sa mi nepáči intímka, dúfam, že plodovka je tam, kde má byť a v správnom množstve...

olienka12
23. dec 2009

jj viem Dr.Smolko je dost chvaleny. oni boli v starej porodnici,ja idem do novej. Takze ty budes v Levoci rodit hej?

antoniab
23. dec 2009

hej budem v levoci tak uz to tam po dvoch hospitalizaciach poznam a oni poznaju mna
chvaleni no ja ho velmi rada nemam 😀 nechcel ma pondelok pustit chcel to nechat az na stredu ale dr. Dzurila to potom ukecal ze to zvladneme aj z injekciami doma tak som bola stastna jak blcha 🙂
a pondelok ked som bola na ozvi este tak zanim bola nejaka pani s PO a povedal ze ju odrodi okrem silvestra to lyzuje a on robi vsetky planovane sekcie takze ak ma naplanuju tak aj mna 😝

olienka12
23. dec 2009

v presove si vyberal pacientky,nebral len tak hocikoho len take "lepsie" pacientky 🙂) ma otvorenu ambulanciu vedla mojho dr. ale ja by som mojho nemenila 🙂)) nemusis sa bat je to odbornik

antoniab
23. dec 2009

tak to naneho sedi mne pride dost nadriadeni dr.Dzurila posobi dost mlado mne je najsimpatickejsi dr Halak starsi lekar strasne mili a mamicky si ho chvalia ze je strasni pohodak na sale ja chodim v rizikovej k byvalemu primarovi tiez hrozne prijemni ale vraj je lepsi na operacke nez na sale ale ma dovolenku az do 4januara tak ak to bude planovana sekcia tak to tam budu lekari v poho horsie keby to prislo v noci z nicoho nic 😅 tak to budem mat bobky z toho kto sluzi este ze na sekciu musia byt 2 a bude volat prisluzbu 😝
ja gyndaka zmenim potom strasne ma sklamal 😔

serafinka1
23. dec 2009

no šalátik som práve dokončila, len bohužial neviem ho ochutnať, mám takú kyselinu, že nemám ani chuť v ústach, hádam bude dobrý.

antoniab to ma mrzí s tou malinkou, ale určite to bude dobré. Moja malá sa narodila s váhou 2550g pred dvoma rokmi, ako mesačná mala 5kg a teraz keď má 2 roky má 12 kg. To som ju kojila do 1,5 a potom som musela prestať, kvôli tomu, že brala živiny tomuto druhému.
Pri chlapcoch je to horšie, dievčatká sú silnejšie, odolnejšie, priebojnejšie, no ale uvidíme. Ja budem rodiť cisárskym, aj prvé som mala cisarákom. Mám predbežný termín na 21.1. tak uvidíme, či vydržíme 🙂 🙂 🙂

weronyca
24. dec 2009

Krasne sviatocne rano prajeme vsetkym bruskam. Aj narodenim princom a princezne..
Krasne Vianoce, drzte sa pokope snad nezazijeme ziadna vianocny vyjazd do nemocnice. Stravte sviatky v kruhu najblizsich( buduci rok uz o jedneho viac). Nech si najdete pod stromcekom okrem darcekov aj zdravie a pevne nervy na nastavajuce obdobie.

PS: pozor na kosticky a neprejedzte sa velmi

Vsetkych vas cmukame Nika a Jojinko

bebel
24. dec 2009

Hello Nika 🙂
vidím, že ani ty nespíš 🙄
Mňa zobudil mangel , čo si v spoločensky pozdvihnutej nálade (robil po mojom príchode zo žúrky s kamoškami ešte spoločnosť kamošovi/susedovi, ktorý je v rozvod. konaní a 1. x na Vianoce sám)púšťal na celý byt klavírne koncerty Brahmsa a Beethovena z Utube..😠

A mne v žalúdku stáli špenátové halušky s nivovou omáčkou zo včerajšej večere z babami v Hokejke 😖 , tak šli do porcelánu...a s kyselinou váham, či sa ešte uložiť alebo čo so sebou.

Kapustu mi mangel sľúbil priniesť a vyprdol sa na to...tak dúfam, že ráno ihneď vytriezvie a nabehne po ňu k svokre. Potom sa pustím do varenia kapustnice a a naložím ostriežie filety na večeru.
A predbežne začnem chystať zemiaky.
Potom dúfam, že ten môj chlap osadí stromček do podstavca a s Brunom ho ozdobíme, ak nám ovšem vynesie z pivnice ozdoby 😒
Ach jaj už to vidím na klasický X-mas stres 😠

lopezka
24. dec 2009

Dobre ranko 😀

aj ked nedobrovolne takto hned zrana 😠 chcem vam vsetkym zazelat Stastne a Pokojne Vianoce v pohode a bezpeci svojho domova v kruhu svojich najblizsich ..... a babatkam v brusku taktiez pokoj, nech si uzivaju Vianoce zatim v teplucku nasho bruska a bez stresov 😀 😀 😀

Krasny Vianocny den zelam 😀

Lopezka (Maja)

minitrouble
24. dec 2009

ahojte 🙂
aj my zelame krasne vianoce vsetkym: https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...
zatial 3ja 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre