Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

alikaa
13. jan 2010

Pondeli ja sa zas modlim aby som este do soboty vydrzala, kedze by som chcela este oslavit narodky ako samostatna jednotka. Co som sa od mm dozvedela, kamosi na mna chystaju velke prekvapko a nerada by som o to prisla. Ale potom sa uz pridam k vam nedockavym 😉 Ja sice tiez chodim v noci stale na wcko, ale so spankom nastatie nemam problem, pospim si denne aj do 10-11ej a chodim spavat tak o pol noci.

Lopezka, mne sa o tebe v noci snivalo, ze si tu vypisovala, ze mas kontrakcie, vsetky baby ta posielali do nemocnice, ale ty si ani zasvet nechcela ist 😀

bebel
13. jan 2010

Ahojte dievčatá,
ja sa nebudím vôbec a dnes som prekvapivo potiahla spánok do 12,00 😀
Ešte šťastie, že som si kaderníčku dala na 13,00...idem rovno začať deň obedom v reštike vedľa jej salónu 😅 😝
Heh, komu je lepšie ako mne teraz? Sa cítim síce ako vykŕmené, ale prasa v žite 😀

lopezka
13. jan 2010

gucz, aj moj mrazak je uz hotovy ...uufff, super 😅

alikaa, no ty mas ale sny 😀 ale pekne od teba, ze na mna myslis 😅 ....kontrakcie zatim nemam ....a neboj, keby boli, nikto by ma nikam nemusel posielat 😀 😀 ......tie narodky mas zajtra? .... no ked nechces zatim svoje, ja by som rada, hoci aj k tvojim narodkam porodila 😀 😀 😀

baby, pred chvilou som si nasla na tricku na pravom prse celkom velku mokru skvrnu ...to sa mi este nestalo 😠

k.a.t.k.a.
13. jan 2010

dobre ranko 😀

no baby tolko upratovat 😅 to co vy upracete za jeden den si ja rozlozim do viacerych 😀 a to ani tehotna nemusim byt 😅 Sa drzim hesla "Bordel v byte, stastne dite" 😀

olienka12
13. jan 2010

weronyca hlavu hore to tie blbe nemocnicne postele, kazdym dnom to bude lepsie a lepsie uvidis maly ma dnes 2 tyzdne a ja neviem,ze som na nejaky cisarak bola, fungujem normalne,rana ma sem tam zaboli. Drz sa uvidis zvladnes 😀

plivit
13. jan 2010

Ahojte dievcence tak 9.1 sa mi narodil syn SAMUEL 4020g a 52cm spontanny porod a bola to väčšia fuška ako prvy

babush
13. jan 2010

novopecene maminy, gratulujem vam a prajem vela zdravicka a mliecka a vsetkeho len dobreho 🙂

ja ako som tento tyzden sama doma..tak je sranda sledovat, ako sa kazdy vypytuje "uz??" 😀 😀
Drahy mi vola z meetingu cez kazdu prestavku 🙂 rodicia, sestra, neter, tety, kamosky....no uz som z tolkeho vypytovania sa unavena. Aj ked dnes mam teda celkom dost energie. Takze vyprate uz je, idem nieco navarit a potom aj hadam nieco upratat, nech sa nezblaznim od tolkeho nicnerobenia.
Sem tam sa sice chytia bolesti, a krce do stehien, o tvrdnuti brusina ani nehovorim, ale sme s malickou dohdnute, ze cakame do zajtra minimalne 🙂 takze verim, ze to bude ok

pekny den vam zatial prajem 🙂

dadulka2000
13. jan 2010

ahojte
mame za sebou prvu noc doma - cca 4 hodky spanku ja mam za sebou,... zato stoplik sladko teraz uz 3hodiny odfukuje.
mlieko dorazilo,.... uz ma tak bolia bradavky, ze az no,.... "tesim sa" na zapaly..... 😝
plivit blahozelam.... 🙂

lopezka
13. jan 2010

jeeej plivit, blahozelam 😀 celkom pekny macko to musi byt podla vahy, snad ta moc nevytrapil 😠 budte hlavne zdravucki 😀

dadulka, preboha tak rychlo uz doma???? 😕 tam u vas sa asi v nemocke s mamickami moc neparaju 😠 ....si uz fit a zvladas to takto rychlo po porode uz sama ? 😲 drzim palce, hlavne nech ste zdrave 😀

gucz
13. jan 2010

lopezka aj ja už mám hotovo, už je nanovo zapnutý 🙂 , takže už len doň zajtra dokúpiť potraviny a hor sa rodiť 😀

skontrolovala som si aj tašku do pôrodnice, dobalila som pár drobností a som spokojná

katka aj ja žijem tým heslom, no ale keď sa mi chce, tak to treba využiť 😅 , lebo mne sa väčšinou nechce upratovať

chcela som si pospať s malou, ale ako si sa mi to ani nedá, čo je dnes vo vzduchu???

gucz
13. jan 2010

gratulujem k novým bábätkám 🙂 , veľa zdravíčka a mliečka prajem

antoniab
13. jan 2010

ahojte
blahozelam novopecenim mamickam 😵 😵 😵

weronica po cisaraku to proste musis rozchodit je to bolest ale inak to nejde mne najviac pomahalo ked som mala pri sebe malu to som sa otocila ci vstala suba dub ked som sa lakla ked grcala atd. vtedy bolest nevnimas inak som rano vstavala jak invalid vcera mi vybrali stehy a kazdy den je to uz iba lepsie a lepsie
inak je to u kazdeho individualne ako oli pisala mala celkovu narkozu ja tiez a priebeh umna bol iny ja som sa prebrala az na izbe a okrem bolesti to bolo super ja som mala super lekara takze starostlivost nadovsetko 😉
neboj bude fajn dnes uz ani neviem ze bolest bola 😀

gucz aj mne tak blbne konik 😕

strasne vsetkym drzim palce a tesim sa za kazde babatko a prajem rychle zotavenie 🙂

krpuch
13. jan 2010

drzte mi palce, idem sa hadat do socialky, lebo tetka ma oklamala, ze mi vyjde vyssia materska a teraz po plateni dobrovolneho nemoc. poistenia mi ju odmietaju dat. ludia, ja mam take nervy, ze keby som mala bombu ja ich vsetkych zabijem.

andykca
13. jan 2010

ahojte...tak ja som dnes po poradni...setko oki dnes vraj neporodim 😀 😀 😀 no ale sme v termine takze sa nemam spoliehat ze v najblizsej dobe rodit ani nebudem 😀 😀 😀 .....mnooo som zatial objednana na stredu 🙂

plivit gratulujem k Samkovi 😉 pekne velke babatko....

gucz a ty si dnes aktivna teda riadne...mne sa uz do upratovania moc nece ja sa spolieham, ze nebudeme mat bordel ked prideme a postara sa o to Peto 🙂

krpuch len aby si tam neporodila 😀

....inac aj mna dnes na socialke vytocila jedna krava...som si chcela vybavit aby mi sli peniaze do II.piliera ale tak ma odfajcila - ze to musim ist do Trnavy (naco potom maju pobocky aj v HC - moj okres mimochodom) a ked som sa jej pytala na viac info tak prisla nejaka teta s ich obedom a zacala sa venovat jej a mna tam nechala stat....tak som im drbla dverami a sla som prec....

serafinka1
13. jan 2010

ahojte,

wero kľudne sa vyplač, viem, že je to ťažké a každý Ti vraví, aby si neplakala, že to bude len horšie, lebo budeš mať problémy s laktáciou, ale ja si myslím, že trošku si poplakať nezaškodí. Ja som prerevala v nemocke každý deň čo som tam bola. Síce nie celý, ale revala som, len čo mi zazvonil telefon a počula som v ňom manžela. Bude to lepšie keď Ti maličké prinesú k Tebe, ani sa nenazdáš a nebudeš vedieť čo je to bolesť. Dieťa to je hotový zázrak. Ja si revem aj tieto dni, keď už viem, že to mám presne za týždeň a mne je ľúto malej, že ju tu nechám. Dnes ma navyše tak začali boleť kríže, že tu len ochkám a chodím ako krivá.

Všetkým mamičkám čo práve porodili srdečne gratulujem. Super pocit to mať za sebou. 😉

yoya
13. jan 2010

Ahojte babuľky 🙂 Ďakujem za blahoželania 😵 😵 😉

My sme v pohode, akurát máme trošku zamenený deň za noc /maličký mi nespí od 1-4hod v noci/, snáď sa mu to upraví. Ale sme šťastní a zdraví a mliečko nám chutí, tak je to ok. 🙂

Blahoželám novopečeným mamičkám a prajem veľa zdravia mamičkám a aj bábätkám. 🙂 😵 😉

Wero - neboj, všetko prejde, ja som tiež po cisarskom, pobolí, ale o to krajšie to bude keď budeš mať maličkého pri sebe - aj keď to bude ťažké, vstávať ku nemu a starať sa. A ešte k tomu tie nemocničné vysoké postele, niekedy som si myslela, že musím vyliezť na koňa a to som si myslím, že dosť vysoká.Ležala som s babou, ktorá bola tak asi 160cm vysoká a tá mala čo robiť, aby vyliezla na posteľ a zliezla. Držím ti palčeky,a by ti to skoro ubehlo, aby si sa rýchlo zotavila.

Všetkým prajem všetko dobré, skoré zotavenie a veľa mliečka a zdravíčka. 🙂

alikaa
13. jan 2010

Aj ja gratulujem k novym babatkam 🙂
Tusim ste ma nakazili s tymi krizami. Som si tu zehlila teraz posledne vyprate detske vecicky a taaak ma rozboleli krize, ze musim teraz oddychovat v sede za compom 🙂 ta bolest z krizov isla aj do brucha, tak uz som sa vylakala, ale uz sa to ukludnuje nastastie.

Dadulka ako dlho si nechavaju mamicky v nemocke, ked ty uz si doma? Nerobia tam ziadne poporodne vysetrenia ako u nas?

Lopezka, ano zajtra mam narodky, tak by si mi urobila radost, keby to tebe akurat na zajtra vyslo. Este som nepoznala nikoho, kto by sa narodil 14. januara, snad zajtra zopar babatiek bude 😉

nedockava4
13. jan 2010

ahojte, mamicky, tehulky...
Aj my sme vcera absolvovali poradnu...nasa "mala" ma 3720g a vraj ma aj vlasky...vsetko je OK, len ma pupocnik okolo krku...neviem, co tam v brusku vystraja...krcok zatial drzi...20.1.2010 mame znova poradnu, tak by som brala, keby sa uz aj narodila...pekny datum by mala 🙂
Ma tu este niekto take velke babo?

lopezka
13. jan 2010

Alikaa, ja budem len a len rada, ak by som ti mohla dat takyto darcek 😀 😀 😀 ....ved uvidime .....dufam, ze zajtra v poradni vychytim nejakeho dokyho, ktory ma pozrie aj zo spodu a povie mi, ako som na tom 😀 drz palce 😉

Nedockava, no tiez mas pekneho macka v sebe 😀 ...ja som bola na utz 30.12. a vtedy mala nasa "krpata" vraj 3650g, takze za tieto 2 tyzdne uz mohla aj podrast .....aj ked tu vahu beriem samozrejme s nejakou rezervou 😀

andykca
13. jan 2010

alikaa ak zajtra neporodi lopezka tak ti predstavim svokra ten je v tento den narodeny 🙂 a podla jeho priania by som mala rodit aj ja ale sa mi nece .... 😀 😀

nedockava my mame dnes pisane tak okolo 3600 - 3700 g takze sa uvidi ci je to aj realna hmotnost 😉

nedockava4
13. jan 2010

lopezka, andykca...hm...je to vraj + - 500g, tak uvidime...ale citim, ze kazdy den je to brusko väcsie...pred mesiacom mala "mala" 2700g...takze za mesiac presne kilecko hore 🙂
...ako pozeram, tak mi to tahame az do terminu 😵
Ja som vcera absolvovala aj poucenie o EDA, do istoty, ak by som sa rozhodla...

minitrouble
13. jan 2010

nedockava - nam robili odhad v 38tt ked sa simi narodila ze 3700-3900 a mala 3780 ...este ze sa narodila v 38tt ...kebyze v 40tom tak ma asi cez 4 kila 😕 😝
wero - poplac si kludne ..mlieku sa nic nestane - ja som po prvom porode prerevala vela lebo mi zobrali romi lebo mala silnu zltacku tak som revala asi 2 dni kym mi ju nevratili a nic to mliecku neurobilo...tak si kludne ulav a poplac ...a musis sa zapriet a postavit na nohy - tie prve postavenia budu tazke ale ty to zvladnes 😉

serafinka - takze buggypod kupeny - moc ochotny v tom obchode neboli - este sme ho nemali cas tam nasadit a oskusat - zajtra sa na to chystame tak potom ti poviem prve dojmy z toho 😉 🙂 ...dufam ze nebudem nadavat 😎

k.a.t.k.a.
13. jan 2010

ahojte, gratulujem vsetkym novym mamickam 😎

tak ja v nedelu nastupujem 😅 mam si dat ranajky a potom uz len prist na 13,00 a ideme na to 😅 😝
Lopezka dnes som stretla roziho tak uz ordinuje 😉

krpuch
13. jan 2010

takze ma pekne oklamali, vyssiu matersku nebudem mat, lebo mi chybaju 4 dni do 26 tyzdnovej lehoty. Takze som si pol roka platila dobrovolne nemoc. poistenie uplne zbytocne..dala som aj staznost na dotycnu, ale bolo mi povedane, ze jej slovo proti mojmu, takze s tym nic nevyriesim a to ze tam bola so mnou mama nezavazi nic, lebo je rodinny prislusnik. Takze namiesto 13 000, idem dostavat 4900 sk.
neverte nikdy zamestnancom SP, pretoze prave zamestnankyna mi povedala, ze mi vyjde vyssia materska a nevysla pre posrane 4 dni.
uz som nakonci s nervami a nikdy s nimi uz nechcem mat nic spolocne, ziadne poistenie uz platit nikdy nebudem.
hlavne, ze som na materskej od 5.12. a moja materska sa zacala riesit dnes. Dobre, nie?

k.a.t.k.a.
13. jan 2010

krpuch tak to dokaze kua nasrat, by som dotycnu asi za golier vytiahla spoza okienka 😠 posrane 4 dni 🙄 Mne tiez doteraz nedoslo ziadne vyrozumenie a to by som uz mala teraz niekedy aj prvu matersku dostat, tak som velmo zvedava ... kua ty ked nieco musis tak treba nacas ale oni nemusia nic 😠

zuzul30
13. jan 2010

nedockava-mne už v 36 týždni odhadli velkost malej na 3140g +-500g takže očakávam, že "malá"bude mat asi na 90 percent cez 4 kg len dufam, že 5 kg 😅

bebel
13. jan 2010

Ahojte,
Babush: tak držím palce, nech je to zajtra 😉

Nedockavá: k mieram...moja obludka, by už tiež mala mať niečo okolo 4kg, keďže pred mesiacom mala 3100g.
Ale pevne verím, že sa sekli...veď kto to bude tlačiť miesto mňa, keď mi dôjde dych aj sila?

Ja som dnes úspešne absolvovala kaderníčku, tak bude zo mňa herečka do pôrodnice. Tak uvidíme aké vystúpenie a ďakovnú reč im tam predvediem..... 😀

K.a.t: veľmi príhodné heslo na MD 😉 Tiež na upratovanie teraz dlabem, Bruno mi aj tak za 2 hoďky večer rozbordeluje domácnosť, tak akoby som ani neupratovala. 😎

Wero: neklesaj na duchu, je to dočasný diskomfort, ale bude sa to zlepšovať.Viem je to strašne deprimujúce, keď ti je na figu a nemôžeš sa normálne postaviť a prejsť. Ja som vtedy tiež prerevala posledné dni v pôrodnici, čo ma tam držali týdeň pripútanú na lôžko s infúzkami a tom som celkom tvrdá nátura...Musíš sa zmobilizovať a prekonať tú bolesť a začať fungovať...pekne pomaličky, len neupadaj do depresie- bude to čoskoro oveľa lepšie.

Plivit: také veci sem ani nepíš....ale nie. Kamoška detto mala 2. pôrod dlhší aj bolestivejší, takže si 2. čo má takú skúsenosť v mojom okolí. Pevne verím, že sa k Vám nepridám do klubu. 😝

dadulka2000
13. jan 2010

Lopezka, mas pravdu, neparaju sa tu s maminkami 🙂,.... 6 hodin od porodu mozes ist domou ak chces,.... mne sa ale pacilo tam tak som ostala aspon na jednu noc. (dobre varili 😉 )
po cisarskom sa ostava 2-3 dni.
pediater pozrel babatko hned v nemocke a na 5 den pride domou midwife mu zobrat krv z paty.
dnes ma boli pozriet doma - tak na 5 min. 😉
uz vo velkom kojime,.... brrrr - je to makacka. s takymito prsiami mozem ist robit do "filmu" 😀

k.a.t.k.a.
13. jan 2010

v piatok ma caka este premiera na Novej Scene s naslednym mechechce, na sobotu som si objednala kačku a v nedelu mozem ist 😀

boze ja sa tak bojim, ked uz viem kedy to bude, tak jak som to chcela mat za sebou, tak teraz zacinam cuvat 😖 boooze

bebel
13. jan 2010

😀 Dadulka: aj môj drahý si ma veľmi rád fotil v tomto období 😀 , že má doma takú Pamelu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre