Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

antoniab
2. mar 2010

zumba bola super som upotena vyskakana a unavena 😀 😀 dufam ze takymto skakanim nepridem o mlieko ale dosvadby budem aspon fit a pripravena pretancovat celu noc 😝
odporucam ak niekto uvazuje nad cvicenim v tanecnej forme 😉

bebel
2. mar 2010

Alikaa :ja kojím stále a všade. Mám na to buď špeciálne tričká alebo sa zakryjem šatkou, keď mám iba hlboký výstrih, ale v podstate je mi ukradnuté, čo si kto myslí, alebo či ma sleduje.
Do auta, keď ideme kade tade na celý deň von a práve šoférujem beriem so sebou moje odsaté mlieko vo fľaške, ktoré jej podložím plienkou, zastrčím do pusy a ja sa venujem ceste a ona sa naje a zaspí počas jazdy.
Bruno mi všetky fľaše odmietal, pri ňom som neskôr prešla na Avent magic cup, ale Biba nemá problém sať aj z prsa, aj z antikolikovej fľaše MAM- cumeľ má tvar podobný mojej rozcumľanej bradavke.
Nevie si ale napríklad ešte udržať v puse dudlík, teda napína ju z neho.

Minitrouble: pozdravuje ťa Džana 😉 , dnes sme hodili reč, keď sme venčili svoje ratolesti na pešej zóne. btw Dnes sme boli na Teslovej u Dr. Kusína- veľký sympaťák, príjemná klinika, super parkovanie, zobrali nás hneď bez čakania, vtedy, keď sme boli objednaní. Všetko je v norme, len ešte nemá vyvinuté jadierka. Kontrola v pol roku a nie je potrebné baliť naširoko.

Dadulka: ja Bibe odsávam vysávačom hlieny prakticky stále, predovšetkým v noci a ráno-je to super pomôcka 😉

petronelka77
3. mar 2010

Ahojte .
Vedeli by ste mi odporucit nejaky link, resp.stranku, kde by som si vedela pozriet videa cvikov Vojtovej metody?
Cvicite niektora mamina s babatkami?
Dakujem.

minitrouble
3. mar 2010

bebel - no to aj nam vtedy povedal ze jadietka nevyvinute a ze kontrola v 9 mesiace, tak uz tou nerozumiem ze kazdemu inak hovoria a tiez ze nemusime...potom sme isli k Dr.Basketball player 😝 😀 a ten ze jadierka nevyvuntue ak chcete mozete balit tak na 2hodky denne a kontrola o 6 tyzdnov 😅 😅 😅 taaaaak ja uz ti neviem 😀
a dakujem a pozdravujem tiez

preboha petronelka preco chces cvicit vojtovu metodu? zaostavate v niecom? mate slabe svalstvo? kazali vam to? je to strasne bolestive pre deticky...fuuuh ak to musite robit tak to nezavidim a ak nemusite tak nad tym ani neuvazuj !!!!

petronelka77
3. mar 2010

Monitroble, ja chodim s malym na rehabilitacie a len si potrebujem overit, resp, pozriet jeden cvik. Cvicime to v podstate od 3-och tyzdnov a da sa to. Maly si trochu poplace, ale nie je to nic hrozne. A pomaha mu to.
Urcite by som sa do toho nepustala sama 😉 .
Co sa tyka jadierok, boli sme na kontrole v januari, vsetko v poriadku, ale aj tak odporucila balit na siroko, kontrola v aprili. Je to zrejme individualne.
Pekny den 🙂

gucz
3. mar 2010

čaute baby

petronelka ja som cvičila a Laurou vojtu dlho, ale link Ti poradiť neviem. Ak si si neni istá, tak choď radšej za rehabilitačnou sestrou, nech Ti to ešte raz ukáže, prípadne si to natoč ako video do telefónu.
Inak cvičenie vojtovou metódou deti nebolí, len je im nepríjemné, že ich držíš v polohe, v ktorej nechcú byť, lebo sa pi tom namáhajú.

gucz
3. mar 2010

my sme boli včera na nožičkách. Vraj v norme a máme baliť na široko mesiac a potom kontrola. Na pampersku máme dávať jednu plienku a poštolky. No neviem, neviem... včera som ju malému dala na chvíľu a vôbec sa mu to teda nepáčilo, stále si chcel vystrieť nožičky (to robieva často keď ho bruško bolieva), nešlo mu to, tak vrieskal. Na noc som mu poštolky nedala, ani teraz doobeda. Musím vybehnúť kúpiť poštolky čo sú na suchý zips, lebo tie klasické ... no na nervy som z nich, však mám stále pocit, že mu to neviem dať dobre.

ketkous
3. mar 2010

aj my sme boli u ortopedicky,tiez je to ok,no musime balit nasiroko a v aprili na kontrolu.Podobne ako Ty Gucz ani nasej sa to nepaci,milujem ten jej blazeny usmev,ked ju uplne rozbalim a ona si len tak kopka s nozkami 🙂
na noc ju tiez nebalim a cez den sem tam jej to supnem,a balim tiez do postoliek na suchy zips,lebo tie klasicke su otrasne 😖
pekny slnecny den

ketkous
3. mar 2010

ani ja neviem link na vojtovku,hoci nejake cviky ovladam tak zbezne...ale radsej nech poradi odbornik,

baileysa
3. mar 2010

ahojte, maminky,
ako sa dari? 🙂

my sme ok, tiez inak davam infacol a je to tusim lepsie, chcem skusit na buduci tyzden niektory den, ze ako by to bolo bez neho...

inak sme boli minuly tyzden na kontrole, tak zinka pribrala za 3 tyzdne 600gr 😉

ja kojim aj na verejnosti v pohode, pri prvom dietati mi to chvilu trvalo, kym som sa osmelila, lebo sak ta technika zo zaciatku bola dost narocna a potrebovala som k tomu vankus a trvalo nam to aj 40 minut, ale potom uz v pohode a teraz uz normalka 😉 a v lete bude este jednoduchsie, ked uz bude teplo 🙂

nas kontrola klbikov este len caka, 11.3., tak som zvedava, ale myslim, ze tu kazu balit na siroko kazdemu bez rozdielu... ale ja to teda vobec nerobim poctivo, iba na doobeda a ked ideme von, tak do kocika jej davam...

dadulka, vsetko naj naj k narodkam 😉

zucana
3. mar 2010

baby tu sa ziadne klbiky nekontroluju.... ☹

slovakia80
3. mar 2010

ahojte,ako som spominala nam povedali,ze treba balit nasiroko a kontrola az v 3mesiaci.tiez sme nebalili,ked malinku bolelo brusko a tak velmi sa pucila,lepsie si pokopkala bez..no a teraz sa uz snazim balit,ale tiez nie v kuse cely den,ked viem,ze bude kakat nedavam.
inac ako si vase mimi zvykali na ten infacol?(no tie,kt.ste ho davali)
podavam jej ho pred kazdym kojenim a stale sa pocas puci asi ma krce alebo co po brusku,potom si ju hodim cez plece a chodame,aspon si mi odgrgne,co sme doteraz vobec nerobili.ale potom uz ma take cervene ocka,ze chce spat no nedari sa,az jej musim dat opat prsnik(bez podania infacolu),trosku vezme do pusinky a zaspi.asi to tak potrebuje,lebo doteraz mi pri prsniku zaspavala a ja som ju len polozila spinkat.teraz nam aj kratsie spala v noci oproti normalne,prve skoro 4hod.,potom len tri a potom je kazdu hodinku hore,tak neviem.mm hovori,ze jemu sa zda stale rovnako 😝
infacol berieme dnes druhy den,este zajtra mam v plane podavat a potom uvidim.a este ,cez den mi malo spinka,tak pol hod.a uz je hore,v kociari vydrzi najdlhsie,2 hodinky ☹ aj to sem -tam sa zapuci

olienka12
3. mar 2010

slovakia mne dr.povedala,ze na to aby si videla rozdiel ked podavas nejake kvapky treba davat pravidelne niekedy aj 3 tyzdne,takze po 3 dnoch nemusi byt rozdiel badatelny...

ives77
3. mar 2010

ahojte kočky tak mi sme mali včera tiež poradnu a máme 6020g takže parádne sme zase pribrali 1215g 😉

alikaa
3. mar 2010

Ahojte, tak uz ani my nemusime balit na siroko, to je ulava 🙂 aj malickemu je to hned pohodlnejsie, dalsiu kontrolu mame v maji. Je to divne, ze kazdej daju dalsiu kontrolu v uplne inom mesiaci.
Chcela som sa spytat, ci niektora este balite babatka do periniek. Neviem ako mojho maleho odnaucit, jemu sa spi dobre iba v takom stiesnenom priestore. Jednu noc som ho dala spinkat bez perinky, v spacom vaku a vkuse sa budil a mrncal a nekludne spal. Ked som ho dala do perinky, tak spinkal sladko ako anjelik. Ale z perinky uz vyrasta, tak ho nejako musim od nej odnaucit.

baileysa
3. mar 2010

alika, ja som akurát včera kupila perinku, lebo som mala iba rýchlo zavinovacku a to nebolo pevne, chcem aby mi v noci spala v perinke, si pamätám, že gretka sa mi budila na pohyby svojich ruciciek, strhavala sa zo spánku... takze zinku chcem tak naučiť spinkat... podľa mna ho môžeš nechať tak, že nízky bude mat von, hlavne aby mal ruky na pevno... Im to pripomína pocit z bruska...

ja infacol dávam iba 2 alebo 3 krát za deň... ale nič som si take nevsimla, mala sa puci,ale pucila sa aj predtým...

antoniab
3. mar 2010

ahojte
tak my dnes mame za sebou pordnu a uz mame 4400g 🙂 sme zdravucky len sa nam sparvil egzem na tvari a okolo krku tak sme dostali taku mast co mi pripomina kaku a este nieco do kupela a dalsia kontrola o 3tt
ako casto mate poradnu mi 2x do mesiaca
ja malu tiez este davam ale do zavinovacky ale len nanoc a to len do prveho papanie potom ju uz len nanu polozim a prikrijem dekou a perinou este chvilu ju necham takto a od aprila uz pojde nanoc do postielky aby si zvikla tam spavat aj v noci ze ked pride tatino tak bude mat miesto aj on 😀 😀

krpuch
3. mar 2010

ja ked musim nieco ist vybavovat, tak odsajem mliecko do flasky a moja mama mu da papat, ked si pyta...sexikovat sme zacali vcera po kontrole u doktora..nechceli sme to urychlit, ked som mala tie problemy s krvacanim 3 tyzdne po porode. no a poviem vam, trochu to bolo problemove, sme museli viac poloh skusit a samozrejme s lubrik. gelom..ale je to aj o strachu, mozno preto to bolo take ake to bolo...a uz sme to asi aj zabudli, ked nic od septembra nebolo. 😀

krpuch
3. mar 2010

a inak, dala som si predpisat antikoncepciu...vy ste to uz riesili? 😉

krpuch
3. mar 2010

nas drobec sa do perinky uz nevojde od jedneho mesiaca...sme moc velky 😉 merali ste si vasich drobcov? len tak pre zaujimavost.

olienka12
3. mar 2010

ahojte ja davam maleho do perinky tiez vie spinkat kludne iba ked ma rucky zviazane a okolo hlavicky naskladane 🙂) mam jednu taku vacsiu,tak tu vyuzivam aj ked nozicky uz ma vykopane. Chcem kupit tu zavinovacku co som tu uz raz davala link,len neviem,ci bude vyhovovat,lebo ta poviaze babo ale hlavka je vonku a on potrebuje mat aj hlavicku ako keby v hniezde,tak asi kym mu bude vyhovovat bude v tej perine a nohy von 🙂))

krpuch nas drobec za 2 mesiace podrastol 5cm ak sa na to pytas 🙂

slovakia80
4. mar 2010

ahojte
asi okolo 6stej malu bralo strasne na spanie,no nie a nie zaspat,stale to brusko..mm ju zobral vedla ja som zalomila,ze nic neviem co sa dialo..
mm hovoril,ze tak okolo 7mej zaspala,dal ju do postielky,ale ze bola dost nekludna,mraucala,ale potiahla teda riadne do 1:15 v noci,asi dospavala tie 2dni 🙂
tak som sa zasa zobudila na to ze si gaga a to bola vedla v izbe.opat som jej dala infacol pred kojenima a opat stary scenar,pucila sa,pochodili sme trosku,odgrgla si,stihla sa aj pokakat,dala so ju lahnut chvilku pozerala,no a potom zaspala,spi uz cez dve hodiny,uvidime ako sa bude darit zajtra.

petronelka77
4. mar 2010

Krpuch, my sme za 2 mesiace narastli 14cm, maly sa narodil mal 49cm a na poslednej poradni mal 63cm 😉 , takze rastieme ako z vody 🙂 .

krpuch
4. mar 2010

ano olienka, na to som sa pytala..nas ma mesiac a dva tyzdne a narastol o 6 cm.

gucz
4. mar 2010

Dobré ránko

ja neviem koľko malý narástol, u nás na poradni sa meria len obvod hlavičky a váha. Ale keď sa zobudí a bude mať dobrú náladu tak ho orientačne zmeriam. Z najmenších vecičiek už dávno vyrástol, teraz nosí č.62.

ja som teraz po pár dňoch zasa vytiahla rýchlozavinovačku, tiež mi už odtiaľ malý trčí, tak som mu rúčky s telom zabalila do plienky aby nimi nehýbal. No a teraz pekne spinká.

krpuch
4. mar 2010

ja rucicky neviazem, mne ho bolo aj v nemocnici luto, ked mu tak davali...

tehulienka77
4. mar 2010

Ahojte, pytam sa mozno od veci 😉 , ale este som necestovala s malym v MHD. Plati sa aj za kocik? Som z KE.
Dakujem.

gucz
4. mar 2010

krpuch však ani náš nemá stále zaviazané, len keď vidím, že je unavený, stále plače, rozhadzuje rúčkami a nevie sa ukludniť, tak vtedy mu ich uviažem, on chvíľku plače a potom zaspí a spinká dlho

lopezka
4. mar 2010

dobre ranko 😀
ja mam cez den malu v postielke len tak polozenu na zavinovacke a prikrytu dekou, ale na noc ju viazem 😅 na taky ten prvy dlhsi spanok jej zviazem aj rucicky, ale na tie dalsie uz ne, to je uz nervna 😠 .....na dlzku uz z perinky vyrastla, takze spodok pri nozkach uz nezavinam, len boky 😀 a opat prikryjem dekou ....podla mna sa jej tak spinka dobre, pokial bude mozne, bude spat takto 😎 .........a tie rucicky v perinke, to aj mne v porodnici prislo luto, ze je taka nehybna........ale sestricka mi to tak vysvetlovala, ze tie pohyby ruciciek su u nich este nekoordinovane, mozu sa s nimi zobudit.......a rucky pri tele pre nich znamena pocit bezpecia 😀 tak chcem, aby sa tak citila 😀 aj ked sa meta obcas 😅

nasa Timi uz tiez vyrastla, pred 2 tyzdnami mala v poradni o 5cm viac ako pri porode....dalsiu poradnu mame az 17.3. 😉 ....body newborn som uz odlozila 😀 ....este som ich dolu zapla, ale golierik sa jej uz natahoval a odokryval krk 😀 😀 tak teraz nosime na 0-3 mesiace..tie su tak akurat 😉

tu v Blave je dnes nejak chladno ....pojdeme von urcite aj tak, ale vcera sa mi islo lahsie, ked tak krasne svietilo slnko 😀

gucz
4. mar 2010

tehulienka77 v každom meste je to inak, napríklad u nás sa v MHD platí za kočík a za dospelého, ale medzimestský má za dieťa, za sprievod dieťaťa a za batožinu (kočík). Tak či tak to vyjde rovnako, tak neviem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre