Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

ives77
24. mar 2010

bebel a môžem mu to dať aj ked nemá ukončené 4mesiace?

ives77
24. mar 2010

no..ako tak som si vás prečítala aspon pár strán dozadu a čítam že niektoré ešte používaťe zavinovačky....mi sme vnej boli asi 2týždne,nakolko je velký nechcel tam byť...a čo sa týka obliekania čiapka dnuka iste nie len nejakú pol hod. po kúpaní a máme na sebe len dupky celé alebo bodynko s dl.rukávom apolodupky a vonku to isté len plus tenká čiapka a zateplený sveter kt.má tiež kapucnu a ide mi na nervy lebo má dopotenú hlávku a teplejšiu deku a hotovo nemá rád velmi teplo.inak cez den mi spinká pekne vonku aj 5hod.a v noci sa o siedmej okúpkame a o osmej sme už napapaný v posteli a od 20.00 vydrží do 3.00 a potom vstane o 7.00 hodinku či dve je hore a potom zase spí do 11tej a tak .máme skvelý režim a malý "poklopem"je velmi dobré dieťa ked je hore tak tichučko pozerá po hračkách v kočíku alebo v kresielku alebo naopak tolko blaboce a nahlas sa smeje že hrúza,ozej dávate deti na bruško? ak ano zdvihnú si vám už hore hláku?lebo Tomo to neznáša paprčí sa ale hlavu nezdvihne ani za otca....

nedockava4
25. mar 2010

Ahojte...fuuu...tak tu sa to pomenilo....ja sem uz nechodim casto, ale obcas si vas precitam...väcsinou som so Zarou vonku, prechadzame sa a potom sa mi PC uz ani zapinat nechce...
My sme mali vcera poradnu....mame 5190g a 57cm....pekne rastieme...aj p. doktorka je spokojna...ranka na ramienku po ockovani proti TBC sa nam zapalila, tak mame ist na plucne, nech sa nam na to pozru...a co sa tyka rotavirusov...hm, aj my sa mame rozhodnut, ci dat zaockovat alebo nie...tak premyslame 🙂

olienka12
25. mar 2010

ives myslim,ze tou stavou nemozes poskodit
Danko krasne drzi hlavicku,len ho musi nieco zaujat inak nuda lahne a cuca rucku 🙂
rotavirusy sme ockovat nedali

dana333
25. mar 2010

ahojte babulky, krásny deň vám prajem, u nás nádherný slnečný, dúfam, že to aspoň dnes takto vydrží, lebo vraj od zajtra to má byť na ......
nedockava super rastiete na váš vek naša malá má 3mes a 2 týždne a má 5300g a 59 cm, takže skoro toľko ako vaša. Asi aj preto má tak rada byť zababušená v zavinovačke, aj keď len už takej letnej, lebo musí mať v noci zviazané ruky, inač nespí dobre. Keď jej ich stiahnem tak spí skoro celú noc od 20:00 do 3:00-4:00 a potom ešte 3 hod. V tej tenkej zavinovačke má len body a holé nôžky.
ives ani naša malá nechcela byť na brušku ani som ju na neho nedávala lebo grckala, teraz už chvíľku vydrží a dokonca už konečne aj nejaký čas drží hlavičku pekne hore, pri sedení, alebo na rukách ju drží skoro perfektne, takže nič si z toho nerob nie všetkým deťom sa páči na bruchu.

dana333
25. mar 2010

ani my nechceme dať očkovať rotavírusy, príde mi to strašne komerčné a aj tak to nie je na 100%, že to nedostane. Pri tých všetkých očkovaniach čo do nich pchajú pridávať ďalšie sa mi nepáči, možno ešte porozmýšľam neskôr na žltačkou. Aj náš sy mal v detstve zopárkrát hnačky a zvracal dokonca bol aj v nemocnici, možno to bol rotavírus, a je v pohode, ak ich podľa mňa budeme chrániť až príliš imunita to vzdá a niekde sa to odrazí

bebel
25. mar 2010

Ives, asi nie ...skús kulíšek http://www.magister.sk/product_info.php?cPath=1...
Ja som Brunovi dávala oboje, keď sme si grcavo hnačkovú virózu priniesli z Kramárov ako bonus, ale to mal už 7 mesiacov.

sisipetka
25. mar 2010

ahojte kocky,
troska vas nestiham, kedze Chrisko si svoj denny cas chce naplno uzit, ale za to vecer zaspava o 19tej a vstava o 5tej na prve papanie. My uz sme riadny mackovia, kedze mame 7,5 kg 😉
Co sa tyka ockovania, tak som za rotavirusy. Oblecenie u nas velmi nejde, kedze Chrisko je po mame a je mu vo vsetkom teplo, takze aj von pozvolna a vtedy mu je najlepsie 🙂
A konecne krasna jar, uz mi doma zacinalo byt dlho....pekny dnik zelam 🙂 😎

krpuch
25. mar 2010

my sme vcera mali to uvitanie a potom oslavu.prvykrat sme pouzili babyphone...musim sa s nim vsak poriadne naucit robit,lebo je tam vela funkcii.
baby, mavaju aj vasi drobci hnacku? myslim tie, ktore kojite? neviete z coho to moze byt?

krpuch
25. mar 2010

nas maly byva casto na brusku, aj sa pritom pekne usmieva a mrmle si, hlavicku krasne drzi a chcel by sa prevratit uz aj na chrbatik, ale tie plienky mu to nedovolia kedze este balime nasiroko. inak pred par tyzdnami zacal vsetko oblizovat a rucicka je skoro stale v puse, no a pekne ukazuje jazyk - co uz prestaval robit. starostovi vcera ukazal riadny az po bradu. 😀

zazalienka
25. mar 2010

krpuch Ty si sa to pýtala na tú Azaliu? odkedy som začala brať, tak prudko krvácam.. bola by som sa zaobišla, už dva týždne.. porazí ma.. som zvedavá dokedy.. a to mi bolo povedané že kým kojím menzes možno nebude..

ives77
25. mar 2010

díky bebel skúsim tan kulíšek....inak Tomi si už tiež celkom pekne drží hlavu len ked je na brušku tak ju nechce zdvihnúť,inak tiež len cmúla pršteky a tobí pritom taký rámus že nepočujeme telku alebo gagoce a lúbi to robiť nahlas 😀 už všetko pozoruje sleduje nás ked beháme popred neho a najrdšej sa hrá v kresielku s hrazdičkou búcha ručičkami po hračkách a ked sa mu rozhojdajú tak vypliešta nane očká a smeje sa,už je taký zlatučký...mi ideme do poradne 6.4sa bojím toho očkovania dúfam,že to bude ok...inak naposledy sme pred mesiacom mali 6060g a 58cm zatial pribral každý mesiac okolo 1200g 😉

evca35
25. mar 2010

ahojte,
tak aj my sa hlásime po dnešnej poradni. Zajtra oslávime 10 týždňov, meriame 61,5 cm a vážime 5660 gr. Za tri týždne vyrástol o 3 cm a pribral 870 gr. Stále dojčím. Cestou v aute sa pokakal, tak doktorka skontrolovala aj stolicu - farbu aj vôňu 🙂 a bola spokojná. Jazvička po očkovaní proti TBC sa hojí, protilátky máme. Na rotavírusy sa máme rozhodnúť ....

inak Martinko na brušku vôbec nechce byť, len plače, hlavičku nedvíha vôbec a cmúľa si celú pästičku. Ale ako ho doktorka dvíhala za ručičky do sedu, hlavičku pekne držal zarovno s telíčkom, aj na rukách keď je, tak pekne drží dlhšiu dobu. Tak nám povedala, že to nevadí, že takéto deti, ktoré nechcú byť na brušku potom ani nelezú, rovno sa stavajú na nožičky. Tak som zvedavá.

čo sa týka spania : cez deň stále nechce spať v izbe, v zime aspoň v kočiari spal, teraz keď som vybrala fusak, aj v kočiari ťažko zaspáva. Asi je rád zababušený, lebo ani bez perinky nezaspí, takže stále v noci v perinke zaspáva, s nohami von 🙂

evca35
25. mar 2010

inak dobre tu vymysleli - Moje obľúbené témy - keď prispievam do viacerých tém, každú som si nahodila do obľúbených a nemusím stále vyhľadávať vo fóre (alebo ja som mala v obľúbených položkách uloženú každú jednu tému aby som nemusela hľadať zakaždým). Teraz kliknem na Moje obľúbené ... a zobrazia sa mi všetky aj s posledným príspevkom.

ives77
25. mar 2010

kočky ešte sa vás chcem opýtať kolko cm majú vaše drobce obvod hlavičky? mi sme mali minulý mesiac 42a povedala že je to na hranici teraz má 44 myslíte že je to fakt vela?

babush
25. mar 2010

ahojte 🙂
pridavame sa k tym, co boli dnes na poradni. Nasa mala je dost velka 🙂 (okrem ineho aj betarka) ma uz 5350g! uhuhuuuu
Nabuduce bude ockovanie a tiez sa mame rozhodnut ci aj tie rotavirusy...zrjeme ale asi nie. Pride mi to celkom dobry marketing od farma firiem, nieco podobne ako odber pupocnikovej krvi.
Buduci tyzden si ideme dat prepichnut uska. Sestricka nam to urobi u dokiny nasej za 7E. Tak idem hladat nejake nausky pekne pre nasu princeznu 🙂

Dana...kde si zohnala taku zavinovacku tenku? Aj nasej malej by sa v takej asi dobre spalo, ale som to nikde nevidela. Dakujem za tip 😀

olienka12
25. mar 2010

ives nas ma 39,5 hlavicku, 5680g a 57cm teda v utorok tomu tak bolo

dana333
25. mar 2010

babush majú ju v tescu teda aspoň pred týždňom ju ešte mali, len ju nazvali dekou a aj v letáku ju mali vyfotenú ako ju má bábo na hlave prehodenú, ale pozerám že už v tom letáku nie je tak neviem či to ešte budú mať.My máme obvod hlavičky 39

olienka12
25. mar 2010

dnes som sa hrala s Danielkom a zasa ho fotila 🙂) tak aktualne 😀 davam foto viac v albume

sisipetka
25. mar 2010

Aj my mame hlavicku 39 cm a na neurologii nam teta napisala: nepomer hlavicky k telicku - 😖 co mame robit, ked maly je papkac a ma brusko za dve babatka 😉
Olienka, krasny chlapec a aky vysmiaty 😀

ketkous
26. mar 2010

Ahojte 🙂
dajte nejake tipy na krem pre babatko ked bude leto a slniecko zacne coraz viac prazit 😀 teraz nepouzivame nic,len ked boli mrazy,tak od Nivei proti vetru a mrazu...No a cez leto budeme stale von,samozrejme nie na tom najvacsom slnku,nech ju nespali.
My mame obvod nejakych 38...vela deti,ma vsak vacsiu hlavu ako telo,co som si vsimla 🙂
Dani,ta deka sa da nejako zalepit,ci si malu tak pekne zabalila,vyzera to super 😀 ona sa Ti tam nepuci a nechce ist von?lebo nasa,ked ju takto zabalim,tak okamzite sa chce z tej polohy vyslobodit 😅
pekny dnik 😀

dana333
26. mar 2010

ketkous nedá sa to zalepiť, to sa len balí ako kukla, dokokola, nepučí sa tam, dávam jej to len na noc a odkedy v tom je v noci spí celú noc. Niekedy sa jej podarí z toho dostať a hneď je hore. Aj dnes spala veľmi nepokojne, lebo sme ju včera vzali do nákupného centra a nevedela tam spať, takže bola nervózna a unavená a nevedela spať ani v noci. Bola až taká nervózna, že som ju v noci asi 4krát nanovo balila, lebo sa z nej dostala. Keď, jeale v pohode, tak pokojne spí

bebel
26. mar 2010

my sme si obľúbili kedysi Sebamed 50F http://www.aliza.sk/aliza/eshop/12-1-VYPREDAJ/2...

bebel
26. mar 2010
bebel
26. mar 2010

a toto je super, aler asi nie u nás bežne dostupné http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=1900091 🙂

zazalienka
26. mar 2010

náš malý mal pred týždňom na poradni hlavičku 40 cm, aj hrudník tak isto 40 cm.. váhu 6200 g.. no a cez 63 cm.. je ťažký, ale hrozne dlhý, tak je tak nejak súmerný...

roxy_1
26. mar 2010

bebel tu malou Niveu ale mam pocit ze byla s 50uv faktorem jsem videla u nas v tescu,kupovala jsem tam mm na hory ochranny krem tak jsem si jej tam vsimla 🙂

krpuch
26. mar 2010

nas mal na poslednej poradni 39 obvod hlavicky, ale brusko mame riadne...:D takze hlavicka nie je väcsia ako telicko 🙂

marushka
26. mar 2010

ajojte,
ja som doma s oboma detičkami naraz, nakoľko Kubko priniesol nejakú virózu...tak ho od stredy liečim, teraz aby v tom nebom sám, tak participujem, je mi otrasne, už sa tlačím bioparoxom 😝 😝 😝

ketkous : my sme používali Daylong, Vichy a La roche , po pobyte na slniečku Chicco...Všetky boli fajn. 😉

marushka
26. mar 2010

Inak my máme cca 62cm , obvod hlavičky cca40 cm a na poslednej poradni min.týždeň 6200g

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre