Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

minix
2. jún 2009

ahojte, vidim, ze sme skoro vsetky na tom rovnako.

boncusik, drzim ti palce. 🙂

alikaaaa, sme na tom podobne. Aj ja som bola v 5tt, pred tyzdnom, vysetroval ma vnutorne, ale iba chvilocku, dal to tam a videl, ze je tam male. 🙂 Povedal, ze mam prist o tri tyzdne, ze este je skoro, o tri tyzdne by malo byt uz vsetko jasne (asi cakame na srdiecko) a dufam, ze prave na tejto navsteve mi urobi tie vysetrenia. Aj ked sa vyjadril, ze koncom juna by som mala dostat tehotensku knizku a potom sa nam zacne cely ten kolotoc tehotenskych zalezitosti....Kedze sme na tom skoro rovnako, asi to tak budes mat aj ty. 🙂)

janka1
2. jún 2009

moja prva navsteva bola dlhsia a spisovanie bolo az pri knizke vtey bola dlha navsteva, ale ja chodim na kontroly kazdy druhy tyzden a kazdy raz mi robi aj sono odspodu aj tato nova aktualna fotocka je odspodu robena 😉

minix
2. jún 2009

ako je mozne, ze kazdy doktor je tak iny? A ja by som chcela pre svoje mimi len to najlepsie.. 🙂)

cukruska1920
2. jún 2009

Ahojte... tak dnes ma caka prve sono tak mi drzte palce aby bolo vsetko v poriadku... idem az na pol piatu tak dovtedy asi scvoknem.... dufam ze po dnesku sa budem moct k vam oficialne pridat

plivit
2. jún 2009

cukruska1920 neboj vsetko dobre dopadne 😉 😉 a hlavne nam daj potom vediet

drobec123
autor
2. jún 2009

ahojte, no ja idem na sono tiez tento tyzden a to by mi uz mala dat aj tehu knizku. tak som zvedava ci je vsetko ok a moja cysta (na ktoru som medzicasom aj zabudla) sa vstrebala a nebude robit neplechu 🙂

janka1
2. jún 2009

cukruska drz sa vsetko bude ok 😉 🙂 tesime sa na fotocku , potom ju daj do albumu 😵

minix katdy lekar je niy, kazdy ma iny zauzivany postup aspon tak sa to tu javi na fore co piseme 😒 tazko hodnotit co je spravne, ale viem podla seba,keby som mohla tak chodim kazdy den na sono 🙂 a kontrolujem chrustika , ale zial nejde to aj ked som sa pytala dr. ze ci to skodi tak mi potvrdila ako aj ini uz pred nou, ze sono neskodi, ale clovek nikdy nevie...tak radsej neprehanat 😉

janka1
2. jún 2009

ja som dostala knizku na 7tt+4 aj toto je individualne u lekarov , kedy ju komu daju co tak citam 😕
drobec ty si 10tt ako ja a este ju nemas 😕 takze je to zvlastne, ale ako som pisala vyssie aky lekar taky nazor a postup 😒 🙂

gucz
2. jún 2009

ahojte babulky, mne je dnes od rána tak strašne zlééééééé ☹ , už som si aj s wc misou potykala, bolí ma hlava aj zub 😝 a ešte do toho zvracanie a žalúdok ako na vode 😖 . Kebyže nemám malú, tak zalahnem do postele, vedro k posteli a ležím, ale nedá sa....

inak k tomu ultrazvuku mne pri malej tiež robila zo začiatku zvnútra a dokonca mi robila aj cytológiu. Teraz som ešte nebola, pôjdem budúci týždeň. Zajtra alebo pozajtra idem k zubárovi, teda ak mi nebude špatne, nerada by som ho tam ovracala...

gucz
2. jún 2009

k tej knižke, ja som pri dcérke dostala knižku až v 10 týždni. A babulky, ktoré máte krvavý výtok, hlavne kľud a ležať, ja som pri dcérke ležala 4 týždne v kuse (od 8 do 12). A fakt len ležala, šla som akurát na wc, jedlo mi mama nosila do postele a malinká si tam krásne rástla a potom to už bolo ok, tak som potom takmer do pôrodu normálne pracovala.

minix
2. jún 2009

ak spravne ratam, mala by som dostat knizku cca na 9-10tt.

gucz, naozaj to nemas lahke....idealne by bolo, keby si bola doma sama....ja neviem ci sa mi nieco objavi aj horsie....ale zatial mi byva blbo tak poobede, zacina to o 16,00, aj ked dnes doobeda sa mi takisto zda nieco divne. 🙂 co bolo pricinou toho tvojho krvaveho vytoku, gucz?

a uz vidite aj, ze vam rastie brusko, tie, co ste tak este malo tehotne ako ja? 🙂

gucz
2. jún 2009

minix neviem, lekárka mi robila ultrazvuk a hovorila, že z maternice by to nemalo byť, že z okolia krčku, dala mi ascoriutina na spevnenie ciev, ten som brala mesiac.
bruško mi ešte nerastie, teda ja som taká pribratá celá, tak to vidno nieje. Ale prsia mám také naliate, aj ma bolia, hlavne večer a v noci, potom ani neviem ako sa mám uložiť spať

gucz
2. jún 2009

ascorutin

naty
2. jún 2009

Tak moje první návštěva taky nebyla extra dlouhá, na utz ještě nebylo nic vidět a dělala mi ho taky zespodu...druhá návštěva byla obdobná, ale už tam byl prcek i se srdíčkem, tak mi udělala fotku, no a třetí návštěva bude 26.6. a to jdu na ty vývojový vady a prej dostanu knížku, no ale to budu už v 11 tt, takže to je opravdu na každým dr. ... ale závidím ti janka, že chodíš každý dva týdny, to je fajn...aspoň pro psychiku, že je všechno ok... 😵

janka1
2. jún 2009

naty presne ako pises, pre psychiku je to supeer 😉 a som velmi rada, ze mam takuto moznost, naozaj priala by som vam to kazdej aj ked ja to zial nedokazem zariadit 😒
ja idem 17.6 na prenatalnu diagnostiku na sono na tie vady, dawnov syndrom, rastep chrbtice atd sa aj tesim , ze uvidim chrustika v 3D 😵 😵

dadulka2000
2. jún 2009

ahojte kocky, hlasim sa z prace - dnes som zacala neskor, lebo som musela Ellie vziat k Dr (uz 4 mesiac mi kasle), tak to ma caka dlhy den dneska 🙂
Janka blahozelam k sonu, a preco mas tak casto tie kontroly?? (asi som nieco nezachytila) 😀

janka1
2. jún 2009

dadulka dakujem , len preto , aby som bola spokojna 😉 ale nie mam dobru dr. a ta mi dava takuto moznost 😉

dadulka2000
2. jún 2009

janka, tak to ma fajn. ja som zatial bola len u dr., ta vypisala formular pre midwife a tie sa raz ozvu 🙂

janka1
2. jún 2009

no u vas je trochu iny postup zrejme, my tu nemame midwife aspon ja o nich neviem 😒

drobec123
autor
2. jún 2009

janka a nemoze ti to poskodit ? ja mam tiez skvelu lekarku a ta mi robila sono v 7tt a teda vravela ze dalsie v 10tt a potom sa uvidi. spominala mi ze to sice nie je nebezpecne ale predsa len ten UTZ vyzaruje nejake luce a vo vacsom mnozstve to moze poskodit.

janka1
2. jún 2009

ako to prebiehalo s prvym tvojim dietatkom? pozeram, ze male cez 2 rocky tak snad ine nove zmeny nenastali

besinka
2. jún 2009

Ahoj holky, mohla bych se k Vám přidat, zaačátkem roku 2010 čekáme naše první miminko a ráda bych si s někým povídala o společných radostech, trápeních...
Omlouvám se, že nemám svou fotku, ale to brzo napravím 🙂 .

prdecek
2. jún 2009

besinka vítej 🙂

dadulka2000
2. jún 2009

janka,... aj pri Ellie to bolo tak iste,... midwife raz za skoro 2 mesiace,.... kontrola mocu, tlaku, ozvy srdiecka a tot vsjo 🙂
taka rychlovka,... medzi dverami 😀 . plus 2 sona na specializovanom stredisku.
besinka, ahoj

prdecek
2. jún 2009

holky taky vás občas svědí prsa??? mě dneska šíleně!

alikaa
2. jún 2009

Minix mne brusko sice nerastie, ale ja som donedavna pravidelne cvicila a kedze som musela prestat brusakovat, tak mi tak zmlandravelo brucho a zaroven vypucilo, ale to urcite nie je z tehotenstva. Neviete ci treba prestat cvicit aj na prsia? Preistotu na ne teraz necvicim. Aj tak ma straaasne bolia, ani na elektricku pobehnut nemozem, tym padom uz ani velmi necvicim celkovo, co ma mrzi, lebo uplne stracam kondicku a cela zacinam rozkysavat. Aj ked som schudla 2 kg, ludia mi hovoria, ze som pribrala :(

minix
2. jún 2009

ahoj, besi, pridaj sa, aj ja som nova. 🙂)

prdecek, to nie...to som mala na zaciatku...teraz ma skorej bolia, nedajboze, aby som sa niekde pritlacila. Ale zatial mi nerastu 😉

alikaa, ja mam to iste..a ked sa najem, tak sa vypucim...ale preto, lebo nic nerobim...zvykla som chodit bikovat, korculovat a teraz sa setrim. Tak to zacina byt asi aj vidno, aj ked vaha mi to neukazuje.

besinka
2. jún 2009

Holky děkuju že můžu mezi Vás. Pročítám Vás již delší dobu, ale měla jsem strach, že to těhotenství zakřiknu, tak proto jsem se odhodlala až dnes. 4x jsem o miminko přišla, tak proto...
Co se týče prsou, tak ty mě bolí jenom když na nich ležím a ráno když vstávám,tak tou tíhou
😉
Jsem doma na neschopence a můžu říct, že kdybych nebyla tak pažravá a často unavená, tak ani nevím, že jsem těhotná, naštěstí ale patřím mezi ty šťastné, které nezvrací! Jo trošku mi poskočilo bříško, večer je už docela vypouklé.

lili213
2. jún 2009

ahojte 🙂 vítam všetky nové tehulky 🙂
Takže ja sa mám stále zle 😠, schudla som 5 kg, ale nie je to vidieť.

dadulka2000
2. jún 2009

besinka,... tak to sme na tom s priznakami rovnako 😀 , tiez len jem a spim.... jedine nespim, ked som v praci (asi by to bola sranda zalomit priamo na PC 🙂 )
kocky ja som tiez prestala cvicit,.... straaasne mi to chyba, zacnem o par tyzdnou aspon take lazo - plazo. 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre