Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

olienka12
16. sep 2009

o 11 na stanici

janka1
16. sep 2009

okiiiiiiiiiii

olienka12
16. sep 2009

bude sranda no bruskata tlupa 🙂)))
nesmiem fotak zabudnut 😀 😀
tak prajem dobru noc vsetkym idem citat knizocku a dat si moj pol liter horuceho mliecka na spanie 😀

zazalienka
16. sep 2009

tak dobrú noc kočky.. všetkým čakateľkám..

janka1
16. sep 2009

dobruuuuuuuuuu

evca35
16. sep 2009

asi som prišla neskoro ☹
janka - malý je krásny. koľko si platila? na to nemusí byť výmenný lístok?

bebel
16. sep 2009

Ahojte, ja som bola trochu zapíjať vineou MARTINU s kamoškami.. 🙂 A nechce sa mi spať.
Zaplatili sme si dnes ďalšiu dovču, nakoniec ideme v októbri na Cyprus....tak mám zase krátkodobý motivujúci cieľ, kam sa teším...hneď po uzávierke obchod. roku.

Boncusik:
1.vankúš na dojčenie - skvelá vec, dodnes ho používam...ale nie taký šuštiaci guličkový, ale penový
2.kolotoč nad postielku sme nemali, ani neplánujem...Bruno nespal na chrbte, tak to bolo zbytočné
3.elektrický varič + mixér pre prípravu jedla pre dieta , varič je hovadina...neskutočne dlho trvá to ohrievanie, mixér máme v rámci robota...ale ja som sa nedrbkala s jedlom...u nás potom tie mixované blivajzy varil ujo Hipp.
4.ohradka do postielky ? to je čo, hniezdo? Dosť dôležité..dieťa cestuje po postielke a oplieskava si hlavičku o tyčky, ak tam nie je hniezdo...
5.hracie kresielko Fisherprice alebo húpacie sedátko-lehátko Chicco - FP sa nám veľmi osvedčil, ale poznám deti, čo v kresielkach nechceli byť...

Angelcare máme aj my na ceste z 2. ruky za 57 EUR. Vysielačky máme Philips po Brunovi.
A úplne stačí zapožičanie na pol roka ....riziko SIDS je najväčšie do pol roka.

janka1
17. sep 2009

dobre ranecko 😵 usmievam sa , ale nic som nespala kazde 2 hodiny som bola na wc no strasne s tym curanim 😀

ja sa isto raz pocuram 😀 nakolko sa mi stale sniva, ze hladam volne wc v meste , alebo na mieste kde som v sne momentalne 😀 😀 😀 az sa preberiem, ze mi naozaj treba curat 😀 😀 😀

evca dakujem 😉 🙂 na toto ti vymenny listok netreba platis si to sama a je to tvoje osobne rozhodnutie, ze na to ides plati sa 67€ / 2018Sk / 😉

nedockava4
17. sep 2009

dobre ranko, tehulky...
Janka, tak ja som na wc nebehala, ale tiez som sa nevyspala....mala som vnoci 1x na nohach tie "pancusky", co mi lekar predpisal a bolo to hrozne...svrbeli ma cele nohy a chytali ma krce do lytok :-/
bebel....super, aj ja by som isla na dovolenku....hmmm...

k.a.t.k.a.
17. sep 2009

dobre ranko 🙂

bebel aj ku vam chodil varit ujo Hipp ? 😀 Ake je pocasie v oktobri na Cypre? Lebo na Sicilii by bola asi kapanek zima, my sme tam boli v maji a teda moc teplo nebolo a hlavne tam v celej krajine vkuse fuciiii vietor 😝 Tak ale zase tam sme splodili naseho maleho Dona Corleona 😀

no mna ked nie curanie, tak isto mala vzdy v noci zobudi tak 2x asi , to asi aby som z cviku nevysla 😝 😅

nedockava a preco mas tie pancuchy? inak na krce je magnezium, neviem ci ho neberies ale ak nie tak skus isto pomoze

nedockava4
17. sep 2009

katka...mne tie pancuchy predpisal lekar na cievnom, lebo mi opucha lava noha...zatial som krce nemala...az vnoci, ked som si dala tie pancuchy, tak to bolo hrozne...budila som manzela, nech mi rozmasiruvava nohy......dakujem, za radu..

boncusik
17. sep 2009

ahojte holky,
prajem pekné upršané ráno 🙂

nedočkava- nespomínal ti doktor, že tie pančušky by sa mali dávať iba cez den, v noci treba byt bez pancušiek
supravička je milená, ked budeš mat dievčatko určite jej bude OK, my čakáme chalana apreto kupujem iba 62, lebo sa spolieham že menšie vecičky mám po neterkách a niečo prinesú aj návštevy 🙂

bebel dík za rady ohladne tých vecí 😉

v utorok sme objednali ten monitor dychu a dnes ho má kurier priviezť to je rýchlosť 😕
takže možem rozmýšlať nad dalšou vecou - pravdepodobne postielka, prebalovací pult a matrac 😀

nedockava4
17. sep 2009

boncusik...povedal, ze mam skusit na noc...ale uz NIE...volala som aj mamke, povedala, ze si ich vnoci v ziadnom pripade nemam davat (ona je zdrav. sestra), ze len cez den...
no, teraz obkukavam albumy, ze ake deti sa rodia...ale tak nase mimi je zatial malinke, tak snad nebude po ocinovi... 🙂
a odkial si kupovala monitor dychu?

minix
17. sep 2009

ahojte kocky, dobre ranko.

chcem sa spytat, ak sa posuva termin porodu na skorsie, posuva sa aj termin odchodu na matersku?
niekde ma strasili, ze plati ten prvy, co bol dany orientacne, ale tomu nechem verit.

Planujete niekto ist aj 8 tyzdnov pred?lebo ja hej..🙂

nedockava4
17. sep 2009

ahoj, minix...nastup na MD mas zapisany v tehuknizke....ten ostava rovnaky

boncusik
17. sep 2009

nedockava monitor dychz mám zo stránky www.tegel.sk, angelcare 310R za 132,- aj s darčekom košom na plienky a je to monitor dychu aj zvuku takže aj s vysielačkou

minix ja rozmýšlam s nástupom už 8tt pred TP, termím mám totiž v knižke 11.01 nástup na MD 30.11 ale kede bude cisarák ešte v decembri tak by som chcela ist skor, ja si myslím že doležitý je dátum čo ti nslíše doktor na papier pre sociálnu poistovnu

bebel
17. sep 2009

Minix aj ja chcem ísť 8tt 😉 pred.

nedockava4
17. sep 2009

hm...tak ja uz teda neviem...ja mam v tehuknizke napisane nastup na MD 14.12.

bebel
17. sep 2009

Katka: ja dúfam, že tam bude ešte príjemne.... 🙂 voda bude asi chladnejšia,ale snáď bude slnečno.
Mám ešte 10 dní dovče, tak som chcela yobraťpolovicu v októbri a druhú potom pred nástupom na MD.

Nedockava a my s Minix nemáme napísanýý nástup na MD v tehu knižke ....náš doki takéto veci bejak nerieši predom. 😕

boncusik
17. sep 2009

holky, mám chaos ohladne odberu pupočníkovej krvi, neviem sa rozhodnút, ale mala by som sa čo skor aby som si nejaké prašule na to odložila ked sa rozhodnem že áno, aký je váš názor?

prosím zapojte sa do takej malej ankety či ste rozhodnuté pre alebo proti alebo sa ešte rozhodujete
ak viete príčiny rozhodnutia napíšte

ja som zatial čítala že nieje potvrdené že sa to da použit ale zase sa bojim , že to malému nedám a do budúcnosti sa to bude dat využit a čo ked to bude potrebovat budem si bit hlavu o stenu? 😖

nedockava4
17. sep 2009

no, spytam sa na to lekarky, ked pojdem na poradnu 🙂 ze ako to je...podla coho sa mam riadit? 😵

minix
17. sep 2009

bebel, tak je dobre, budes mojim spojencom.....ved to, ze ten termin nemame napisany v knizke, tak preto ma to zaujalo. 🙂

Mozno aj lepsie, ale u mna stale plati 8tt vopred.... sak nech mam uz pekne a kludne vianoce.

Bebel, super, uzi si dovolenku.....slnecno by si tam mala mat....beriete aj krpca so sebou?

k.a.t.k.a.
17. sep 2009

tak ja mam termin odchodu na matersku ratany podla poslednej MS .. zapisovala mi ho teraz na poslednej poradni lebo som bola zvedava podla coho sa to rata, ci sa berie do uvahy ze pojdem sekciou aj o tyzden dva skor, a nebralo sa to do uvahy 😖

k.a.t.k.a.
17. sep 2009

tak ale mne je to vlastne aj tak jedno, lebo som doma tak ci tak 😀 aj ked som sa "akoze" zamestanala kvoli dobreej materskej 😀

nedockava4
17. sep 2009

katka...no, tak to mas super... 🙂

evca35
17. sep 2009

dobré upršané ráno 🙂
ja som sa konečne vyspala tejto noci. Asi to bude tým, že som poobede nespala 🙂 Aj keď ma ťahalo, ale urobila som si Caro.

boncusik - tiež to zvažujem, ale ako čítam na nete, pribudli ďalšie choroby na ktoré sa to dá použiť. A istota je istota, keby sa náhodou mala použiť (aj pre súrodenca), búchali by sme si hlavy o stenu, že sme to nevyužili. A čo sa týka peniažkov, veď nám ich štát vráti na pôrodnom 🙂 A každý rok vraj posielajú nejaké darčeky pre bábätko.

janka - dík.

adros
17. sep 2009

dobre ranko,

tak hlasim sa k nevyspatym 🙂 V noci som mala aj ja krce, ale v bruchu, tak mi nebolo dvakrat dobre ☹ ☹ ☹

so sa tyka nástupu na PN, tak ja ho tiez nemam napisany v tehu-knizke. A navyse rozmyslam, ze ho mozno posuniem na co najneskor. Pred nejakym casom som voalala s mojou poistovackou (klasika, chcela ponukat nejaky produkt) a ked som jej povedala, ze som ako tehu na PN, tak mi poradila, ze ak budem nepretrzite na PN 6 mesiacov, tak mi poistovna vrati poistne. Takze uvidim, ci mi to vyjde tych 6 mesiacov, lebo som nastupila na PN v juni a teda do decembra by som musela byt na PN a kedze mam novy termin koncom decembra, tak by to bolo na knap. No ved uvidim, budem sa musiet este poradit....

no a k tej pupocnikovej krvi.. ja nad tym uvazujem, ale rozhodnem sa az neskor. Jednak mame este cas a jednak cakam na stretunutie mojho kamarata s onkologom. PRed casom prekonal rakovinu lymf.uzlin a liecil ho tento doktor, neviem, ako sa vola, ale vraj je kapacita, Tak on sam sa ho chce na to popytat, nakolko tiez cakaju babo. Predsa len je odbornik...

boncusik
17. sep 2009

adros daj potom vediet čo ti poradil 😉

adros
17. sep 2009

boncusik, jaska, ze dam vediet. Ma sa s nim stretnut v oktobri, tak mesiac este vydrzime 😀

nedockava4
17. sep 2009

tehulky, nechystate sa niektora do Prahy?
...maju tam moju postielkuuuuu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre