Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

genialna
11. júl 2010

danteska, no fakt neviem.. ale som rada ze teploty pominuli velmi rychlo a hnacky po 2 tyzdnoch tiez. Zatial sme neboli na kontrolnom vytere, ale snad uz bude negativny. Pocula som, vraj je rozsireny nejaky salmonelovy virus.. 😒
A hipp... no vraj je to lepsie aspon takemu uplne malickemu babatku. Ze bud varit z biopotravin, alebo potom tie hipp.. To mam info z nemocky. Tak som sa rozhodla ze chvilku budem davat tie a postupne zacnem aj varenym..

minitrouble
11. júl 2010

@genialna ak chces naozaj BIO tak by som ti skor odporucila inu znacku ako Hipp ...neviem ci si si niekedy pozerala zlozenie ale Hipp dost pridava cukor a sol do tych vyziv 😎 😝 ...jedine co nepridava nic je All Natura z Dmka ale teda nasej Simi to nechuti a odmieta mi to jest 😎 😉
my chodime teraz do rakuska na Nestle vyzivy a tie Simi velmi chutia a este tam aj vyjdy podstatne vyhodnejsie ako tu na slovensku 😉 🙂

genialna
11. júl 2010

Je pravda ze som to nejako nestudovala.. Ale je to vyziva pre dojcata, takze verim tomu ze je to prisne sledovane a vhodne. Ale vdaka za typ.. Skusim tie z DM-ky, prip. ak budeme mat cestu do Rakuska, tak pozeriem to Nestle.. 😉
Domca mi nejako velmi nechce nic.. ani ked uvarim, ani ked dam kupovane.. Takze asi cert ako dabel.. 😀

kalianka
11. júl 2010

ahojte, tak dnes nam teplotka klesla. Uz len okolo 37,5... snad to nezakriknem. Boli sme vcera este v nemocke na pohotovosti, doktorka bola okey, vraj nic zapalene, ze moze ist o tzv. siestu chorobu - vygooglite, ma presne takyto priebeh, z nicoho nic vysoke teploty a vraj sa casto objavi, ked sa dietatku tlacia zubky. No aj tak povedala, ze keby mal taku vysoku teplotu aj dnes, treba doniest moc. Ale hadam uz nebude treba. Vravela, ze na taky stvrty den tejto choroby sa moze babo vysypat, tak sa mi zda, ze sa mu nieco take po tele robi, tak hadam uz bude po chorobe...
a inak, co sa tyka pretacania, nas sa pretaca len ak sa mu fakt chce. Ale sedi uz asi tri tyzdne uplne krasne, aj sa tak dost dlho vydrzi hrat. Niekedy sa sice este prekoprcne ale uz malicko. Jaj a este k tej chorobe, doktorka hovorila, ze ono aj babo byva pred tou chorobou take nepokojne, stale sa budi, umrnkane... takze by to na nas aj sedelo. TUto noc uz aj pekne buvkal. Len raz bol hore. A to doteraz aj kazdu polhodku...

hanus177
11. júl 2010

Ahojte baby, po 6 mesiacoch sa znova hlásim, Už mám konečne net aj doma...... som veľmi rada, že ešte stále sa zapájate do diskusie. Musím sa tu trošku zorientovať..... 😀 Malinka je zlatá, tak času budeme mať dostatok na pokec.

jitta
11. júl 2010

@genialna Náš malý moc nechce ani hipp ani hami ani doma uvařenou zeleninku, tak mu dám vždycky pár lžiček a pak ho dokojím. Třeba si časem zvykne a sní plnou dávku,ale zatím na to nijak nespěchám.
@kalianka tak snad už bude malý v pohodě.

anawi
11. júl 2010

@kalianka to sme mali asi aj my tu chorobu. tri dni teploty a potom sa mi vysyplala po celom telicku take drobne cervene vyrazky a vtedy aj teploty zmizli 😉

lili213
11. júl 2010

maly nema rad hipp ... najradsej ma hami, zatial mu tiez davam bio, ... na zaciatok mi to tiez odporucili 🙂

ivv
11. júl 2010

@genialna to mi je luto, ze malicka chytila salmonelu.. ☹ . dnes fakt musi byt asi clovek opatrny, ja som napr. alergicka na ludi, co jej chytaju rucicky, 😠 lebo to je to prve co pcha do pusiny.

inak my sme s prikrmami na tom dost biedne.. mala je sice dobry pucik, suncicky ma poriadne, aj druhu bradu a zarezy na zapastiach, ale evidentne jej chuti len mamine mliecko 😀 . ja som uz skusala vsetko, mrkvu varenu bio aj zo sklenicky, varene zemiaciky s cuketou, tiez spenat a zemiaky zo sklenicky, broskynovu, jablkovu, hruskovu vyzivku.. a nic z toho ju neoslovilo. najviac tatina oslovili nedojedene vyzivky 😀. kolko toho vasi drobci pojedia? lebo my ledva jednu taku tu mini lyzicku spapame.. ked som skusala do nej "natlacit" viac, tak ju napinalo a zacala plakat. tak teraz nenutim ale toho mnozstva co spapa je zufale malo.. 😒 a taaak som sa tesila ako budeme otvarat usta jedna radost.. 😝

danteska
11. júl 2010

@ivv tak my tiez podobne..doteraz som problem s kasickami a vyzivkami nemala,len maly so zeleninkou ale asi mu nechuti lebo je teplo...myslim si ze preto takze to nejak neriesim zatial..
@jitta tak ja som skusala Hami spenat a myslela som ze maly sa pozvracia.. ☹ tiez to u nas nemalo uspech..ked uvarim ja zeleninku tak to spapa-niekedy horsie,niekedy lepsie,niekedy s placom inokedy v pohode..ale chcela som ze mu budem kupovat nieco co bezne doma nevarime-ako napr ten spenat ale polovica z toho maleho poharika isla do koša...

babush
11. júl 2010

@ivv daj malej cas s prirkmami. Skus o tyzden, mozno to zaberie. Len ju nenut, aby z toho chuda male nemala "traumy" a odmietala ti jest zeleninku potom 🙂
My papame zeleninku uz asi 3.tyzden. A Lejke chuti veelmi. Brokolica jej moc nesla..to sa jej ale ani nedivim, tiez ju neznasam 😀 Skusali sme aj pohariky - tie bio z DM....ale je to hnusne a malej to tiez nechuti..tak to mam len ako prvu pomoc na cesty. Inak spapa uz takych 10 lyziciek. Mozno by aj viac, ale nechcem jej hned z fleku tak zatazit crievka. Nech sa nauci pomaly aj poriadne tlacit, lebo to uz su ine kaky, a na to su potrebne aj ine tlaky 😀
@genialna si ma inspirovala a zajtra idem vsetky hracky vyumyvat a vyprat. Chudatko male, dufam, ze je uz ok..alebo coskoro bude.

lili213
11. júl 2010

@danteska u nas je to tiez tak niekedy spapa pekne inokedy horsie a vsetko okolo je spinave. najradsej ma zeleninku morcacie a kralicie masko .... kuracie, brokolicu a spenat nezpapa.

danteska
11. júl 2010

@lili213 nemozu lubit vsetko 😉
@genialna moze byt nieco aj vo vzduchu,aj je teplo..deti pchaju vsetko do pusy..tiez malemu stale utieram ruky..a nemusis sa citit ako špindir,ty za to nemozes.hlavne ze je mala v poriadku.drzim palce 😉

gucz
11. júl 2010

@ivv tiež si myslím, že by si malej mala dať pauzu a skúsiť to o týždeň, možno sa potom rozpapá.

náš Miško má tiež od včera teplotu a nič mu dokopy nieje... žeby tá 6-ta choroba? Dcérka to mala až keď mala 1,5 roka, tak uvidíme o dva dni.
@genialna salmonela by ma pri takto malom dieťati teda fakt nenapadla.. 😒 ☹ prajem Dominike skoré uzdravenie

andrejkaz
11. júl 2010

tak dlhsie som tu nebola a ste sa celkom rozpisali 🙂 nas maly je este stale taky lenivec,najradsej je na chrbte...ale v stredu sa uz zacal otacat aspon na bok 😉 ,tak snad sa to uz rozbehne....inak recni jedna radost a rehoce sa stale.....najnovsie sa naucil kaslat tak ako keby sa dusil a celkom sa mu to paci,takze to skusa niekolkokrat za den
prikrmovat sme sa este nezacali,chcem pockat do ukonceneho 6teho mesiaca....aj ked sa mi do toho vobec nechce,takto mi to vyhovuje,ked papa len moje mliecko,ale uz od augusta sa nejako posnazim mu navarit 🙂
a ked ste pisali o tych chorobach,tak my sme boli cez vikend u svagrovcov a oni maju dve deti,samozrejme obidve boli chore-kaslali,soplili a pod.,maly nastastie cely cas prespal v kociku na druhom konci dvora....ale baby sa zacali hrat s jeho hrackami,a samozrejme ich zacali pchat do ust a olizovat,tak som im ich zobrala....to ste mali vidiet ako sa tvarili svagrovci aj svokra,ze vsak co sa stane.....

ivv
11. júl 2010

dik baby.. tak asi pockame 🙂

danteska
11. júl 2010

@andrejkaz tak toto ani ja nemam rada...mam 2 krstne deti-13 a 10 rocnych chlapcov..ked pridu k nam tak maleho zboznuju ale zboznuju aj jeho hracky a behanie-aj s prazdnym-kociarom.. 😠 neviem ci ich upozrnovat ked to ich rodicia neurobia..tak pre klud a pokoj v rodine sa snazim ich moc neupozornovat..ale hneva ma to...o3 tyzdne ideme vsetci na chatu do tatier a uz teraz uvazujem ake hracky zobrat-lopticky som vylucila ako prve 😀

andrejkaz
11. júl 2010

ved prave,ze rodicia ich neupozornia a mne je to tiez blbe....keby to boli aspon hrkalky co sa daju umyt,ale toto boli take plysove hrkacie lopticky 😖 ....a minule ked prisli k nam,tak ta mladsia (ma 2 roky) sa chcela ist hrat do postielky,tak ju tam svagor normalne dal aj v topankach co beha vonku,skoro ma porazilo....ale ked sa ozvem tak som ta najhorsia....vsak dieta potrebuje niekde ziskat aj imunitu a pod. ☹

danteska
11. júl 2010

no to nie je moc zodpvedne davat dieta do postielky v topankach..ja ta chapem,u nas je to rovnako..a stale si hovorim ze keby toto robil Sebastian tak zakrocim,ale asi ma kazdy ma na vychovu iny nazor..a tiez si potom pripadam ze ja robim paniku..

lili213
12. júl 2010

chvalabohu ze nemusim taketo nic riesit 🙂 inak by ma asi porazilo. V topankach do postielky 😕... tak to je vychova.

kalianka
12. júl 2010

no, tak dnes sme sa brutalne vyhadzali, takze som stastna a spokojna, ze sme tu siestu chorobu prekonali a mame to za sebou. Neprajem nikomu z vas take soky z tych teplot. Pekny dnik vám.

babush
12. júl 2010

@kalianka aku siestu chorobu?

kalianka
12. júl 2010

babush - normalne sa ta choroba vola siesta choroba. Lebo je z nejakeho radu herpesovitych. Juj ale keby ste videli nasho drobca. Strasne sa ohadzal...

anawi
12. júl 2010

@kalianka no chvalabohu to mate za sebou, nam vyrazky zmizliza dva dni 😉 Baby co si myslite o klimatizacii pri drobcoch. My sme si dali minuly tyzden namontovat klimu lebo u nas sa to neda vydrzat ked je takto horuco a teraz rozmyslam ci ju vobec zapinat aby som malej nejak neuskodila 😒 Mame ju nastavenu na 25-26 stupnov a jasne ze to nefuka priamo na malu, ale aj tak citit ze ide odtial studeny vzduch, tak teraz fakt neviem. Bojim sa aby neochorela 😒

jitta
12. júl 2010

@anawi no nevím s tou klimatizací, ale v těhle vedrech bych to možná i riskla 😉 , my máme doma 30 stupňů a je to opravdu síla, máme aspoň větrák, takové malé osvěžení, ale v noci je to děs. Vůbec se nedá spát, malej se naštestí budí 2x jako obvykle,ale je pořád chudáček spocenej a nejvíc při kojení, to leje z nás obou, už aby se trochu ochladilo!

danteska
12. júl 2010

@anawi je vonku sice riadny hic,ale ja osobne nie som zastancom klimy...a hlavne nie pri takychto babätkach..neviem,ked sme mali v praci klimu tak vsetky nas boleli krize,moj muz ma v praci klimu a je kazdy mesiac chory...tak neviem..ale je to len moj nazor 😉

andrejkaz
12. júl 2010

priklanam sa k tebe danteska-ani ja klimu moc nemusim,aj ked ideme autom,tak ho radsej predtym poriadne vyvetram a klimu nepustam ked je tam maly 🙂 bojim sa aby neprechladol....

kalianka
12. júl 2010

anawi - a tiez mala tvoja malinka tie vyrazky take sialene? Doktorka povedala, ze mame cakat, ze sa vysype. ALe ine je pocut a ine vidiet. No vyzera hrozne... chudacik. A tiez, tieto horka, to je katastrofa. My sa chodime s malinkym pod chvilou sprchova, aby sme sa uplne neuvarili. Ved sa neda chodit ani von. DNes sme sa sli prechadzat az okolo siestej a to bol este hic, tak sme nakoniec znova zostali vnutri a sli von az o osmej. Ale vzduch sa da krajat, stoji a je neprijemne horuci... My inak klimu v aute zapiname - ale nie silno a malemu dam do auta vzdy daco na hlavicku, aby ho neofukalo. Ved tej klime sa koniec-koncom neda vyhnut... ved ide v kazdom obchode - a tam mi teda lezie dobre nanervy, najma ked je pustena na plne pecky... Niekde som citala, ze taka silna klima moze sposobit aj zapal tvaroveho nervu - ale to asi musi byt extrem.

certica_3
12. júl 2010

ja by som si klímou iba vopred zchladila izbu ale celý deň alebo noc aby to bežalo to nie je dobré . ja v aute vždy na chvíľku pustím a potom vypnem a takto to opakujem . no ono sa do rozpáleného auta nedá nastúpiť nám dospelým a nie to ešte miminku , je to ako rozpálená pec . v byte to nie je také hrozné takže by som to obmedzila na minimum , cez deň to riešim sprchou aj pre malú aj pre mňa .
čo sa týka príkrmov -tiež som skúšala hipp , bio z DM , bio zo záhradky , bio z Billa , varila som tie mikroporcie a stále nič . dnes som narýchlo kúpila hamé presnídavku , naobed ju vôbec nechcela ale navečer už konečne normálne z tej flaštičky niečo viditeľne ubudlo ! ja sa deťom ani nedivím v tom teple by som aj ja najradšej iba pila .

nella1
13. júl 2010

dobre ranko maminky 😀 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre