Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

certica_3
8. sep 2010

@zuzkat1 môj overal má pripínateľné návleky na nožičky tak myslím že to bude stačiť
@danteska dnes mi večer volala moja detská lekárka ,mali schôdzu lekárov /neviem akú a akých / ale dohodli sa dočasne doporučiť matkám vyradenie Vigantolu z užívania . vravela že buď rýchlo vyrobia nové šarže s iným kvapkátkom a ak by tak neurobili doporučí nám prípadnú náhradu. vravela že vďaka nedávnemu letu a pobytu detí na slnku deti nepocítia nedostatok , takže ja vyraďujem liek do odvolania .

zuzkat1
9. sep 2010

@danteska kocky ma aj moja,ale este nevie poriadne co s nimi ...aj na nich bolo ze od 9 mesiacov🙂 ale ved co aspon ich okusuje😀 moja ma asi 3 nohavice od jednej mojej kolegyne ale inak vsetko nove..po mne ma jedny dupacky ale nemala ich na sebe ani raz🙂 nejak som sa k nim nedostala... ma kopec novych veci ani nevynosila vsetko a ani nevynoci, ale kazdy jej kupuje aj maminy aj babka a ani ja neodolam ked som v obchode🙂 len teraz toto pocasie ma zaskocilo tak musim ciapky kupit a pancuchy🙂
co sa fusaku tyka,ja neviem ci vobec pouzijem🙂 ale asi ano... no ked bude uz vediet mala behat tak vtedy pojdeme v peknom pocasi asi bez fusaku... ona mi totizto uz teraz nevydrzi v kociku a stale sa na ruky pyta - nebavi je len tak tam sediet - a ked zacne chodit tak asi aj mozem kocik vyhodit 😝
co sa ockovania tyka zo zatatymi zubami to znasam a dokonca zvazujem ze MMR odmietnem...
a co sa nepovinnych tyka tak ziadne nedostane navyse

zuzkat1
9. sep 2010

@danteska a co sa vigantolu tyka, myslim ze tych par dni nesposobi taku katastrofu nez podavanie kontaminovaneho lieciva

zuzkat1
9. sep 2010

@certica_3 ved to urcite,ked ju budem chciet nechat v kociku tak ja tiez nedam cizmicky, to ja len ak by som ju chcela dat pobehat🙂

zuzkat1
9. sep 2010

@certica_3 inak to je sila, mne dr ze nech davam...ja ale nedavam ale teraz neviem asi jej zavolam a opytam sa na ten jednorazovy D vitamin od slovakofarmy, ten sa tusim dava kazde tri mesiace

jitta
9. sep 2010

Ahojky,tak máme po poradně, malej má 8.800g a 72 cm. paní doktorka byla spokojená. jen říkala,že by už mohl začít pomaličku lézt a líp sedět sám, on už taky vydrží,ale jen chvilku, hned se zaněčím natáhne a vtom se zkácí 😀 😀 😀 Ale říkala,že mám být v klidu,že to rychle dožene a že plavání, co máme od příštího týdne je super a že i to mu pomůže 😉 Jíst už může vše, máme pomalu začít dávát kousky, to se mu nelíbí, ale jinak nesolit a nejíst ryby. A vyloženě mu nedávat věci jako smažené a tak,ale to je jasný, jinak bez omezení.
Co se týká očkování, tak máme vše povinné +navíc pneumokoka - u nás není povinný, je to na rozhodnutí rodičů a na dvou letech chci dát ještě meningokoka
V zimě malého taky nebudu vyndavat z kočárku. Posadím ho, ať se pokouká,ale na co ho vyndavat do mrazu, když bude náhodou už chodit, tak může běhat doma a venku se vézt, ještě se v životě naběhá ažažažaž 😀

jitta
9. sep 2010

Jo a ještě jsem zapomněla, že příkrmy máme tři, ty máme prý nechat a další dát až třeba na 10 měsících, že to bohatě stačí 😀

danteska
9. sep 2010

nejak sa lekari nevedia dohodnut co s Vigantolom.. 😝 ach jaj...
@jitta neboj,maly to dozenie 😉 co myslis tym ze vsetko moze papat?ja uz dala aj ten BB puding,aj Activiu aj Milacika davam..ale moze napr.zemiakove pyre z normalneho mlieka?lebo ja aj detsku krupicu varim z jeho mliecka..z UM teda.. ja mu tiez skusam davat aj korku z chleba,aj rohlik nech si cumle ale on to nechce,kazdy kusok ho drhne.. ☹ ked mu dam Activiu merunkovu tak merunky musim vybrat inak by sa mi udusil..neviem a mam obavy ako prejdeme na taku stravu-chlebik a neskor šunku a tak... ☹ on proste papa vsetko hladkke,vymixovane.je tak nauceny a pokial sa mu dostane nejaky kusok s cim nerata tak ho to drhne.
co sa tyka zimy-presne jak vravis-chodit moze doma,vonku nech sedka..nemyslim ze je dobre vytahovat dieta z tepla do mrazu a potom spät do studeneho kocika...

danteska
9. sep 2010

@zuzkat1 je jednorazovy vitamin D? aky?to su kvapky ci tabletka?inak aj moj maly vydrzi v kociari sediet pokial sa mu ritka vozi inak nie..🙂

danteska
9. sep 2010

@certica_3 hm..tak neviem teda,asi dam aj ja pauzu,este sa popytam..len zas-tuto flasticku mu davam uz 4 mesiace,takze neviem co mi pomoze ked dam pauzu a vo flasticke uz je len na dne Vigantolu.ked mu to 4 mesiace "skodilo" tak na 2 tyzdne napravu neurobim.. 😒

jitta
9. sep 2010

@danteska přesně jak píšeš, může už všechno,zeleninu,maso,těstoviny, knedlík, ovoce, jogurty, vše co tě napadne, ale zachovat máme ty tři příkrmy jak máme, jogurt,zeleninu s masem(nebo maso s těstovinama a tak podobně) a kaši k večeři a ostatní věci zkoušet, tak nějak mezi, zkoušet dávat pečivo na kousky, třeba i kousek ovoce, aby si začal zvykat na pevnější stravu 😉 😉
Ale s tím normálním mlékem to nevím, já malýho kojím a kaši mu dávám kupovanou,ale když už baští jogurty,tak by stím snad neměl být problém, můžeš to jeden den zkusit a uvidíš,ale bramborovou kaši bych už tedy taky dělala z normálního mléka a asi né z UM. Malej mi meruňkovej jogurt taky sní,ale ty kousky by ho snad i zabili 😀 😀 😀 To se začne dávit a je problém,ale jakmile mu dám sušenku nebo piškot, nebo kousek rohlíku jen z toho vnitřku,tak to baští pěkně. Ale oběd s kouskama na lžičku taky nechce.

zuzkat1
9. sep 2010

@danteska to prave neviem... ale existuje vyraba ho slovakofarma a dava sa raz za tri mesiace no je len na predpis...pytala som sa v lekarni vraj si mam vypytat recept lebo vigantol nech radsej nedavam
no moja ani vtedy nie ked sa vozi🙂 😖

certica_3
9. sep 2010

@danteska mlieko obyčajné nedávaj , probiotické jogurty ú v poriadku .inak miláčik je dosť mastný , radšej by som dávala iba tie probiotické jogurty , na trhu ich je také kvantum druhov že sa za týždeň nezopakuješ . my kojený ešte stále jogurt nie , iba ovocie .
ak nechceš dávať umelé mlieko doporučujem v DM Drogerie majú ryžové , veľmi ho chvália a je super aj pre deti s alergiou na mlieko .
čo sa týka kúskov , skús najprv iba kúsok keksíku , trebars tie od Sunaru ,tie sa mú rozpadnú na jazyku a keď si zvykne môžeš dať aj do príkrmu .

certica_3
9. sep 2010

joooj zabudla som sa pochváliť , my máme konečne prvý zub . našťastie bez teplôt ,len je malá mrzutá ako čert.

amisa
9. sep 2010

Ahojte mi mame nove papucky a normalne z obuvy za 9E pekne ortopedicke a ani smo nemusela nikde brutalne hladat nasla som ich u nas v obchodaku na sidlisku. MI vigantol amem pozicany od kamosky a ockujeme proti vsetkemu aj proti rotavirusom. Zavadzame uz 5 den rezim dna takze konecne sa vyspime vsetci traja.
@certica_3 imi mame od lekarky papier s postupom prikrmovania a vlastne je tam skoro vsetko okrem tropickeho ovocia, morskych ryb milacikov a vajecneho bielka. Sice kojime ale jogurt nasa obcas dostane ale fakt len obcas..

zuzkat1
9. sep 2010

@amisa v akom obchode si bola? mne sa hrozne pacia tie liliputky ale ma odradza ze sa nedaju vyskusat☹

zuzkat1
9. sep 2010

@danteska volala som lekarke a vraj ten D od slovakofarmy ze sa nema dat ako nahrada...ze sa o tom len teraz uvazuje ze bude zasadat komisia,lebo ze minimalne tri mesiace bude vigantol vyradeny z trhu

zuzkat1
9. sep 2010

@danteska ja som malej odmalicka vsetko len vidlickou mackala a vsetko papa.. raz mala vymixovane a to ani nechcela... moja v pohode zje keksik ked jej ho dam do ruky... skus mu dat sunarku- tie v modrom obale sa velmi lahko rozpustaju- do ovocia s tym sa iste nebude drhnut

zuzkat1
9. sep 2010

citam ze som napisala ze odmalicka🙂
chcela som tym povedat ze od zaciatku ako papa🙂

lili213
9. sep 2010

ahojte 🙂
aj sestre dr. povedala nech vigantol nedava, takze asi na tom nieco asi je 😒 , zimne botky neriesim, uvidim ci vlastne bude chodit.

amisa
9. sep 2010

@zuzkat1 v obycajnej obuvy a su to klasicke ortopedcke sandalkove papucky. Meekku podrazku by som vahala dat malej. Zacala vseliak vykrucat spiscky..takze myslim ze ta pevna podrazka ma zmysel.
Sunarkove kekdy dom kupila raz a viac nie..ocutnala som ich a su straaaasne presladene. Malej rasdsek mixujem do kasicky trosku Milena keksov.

zuzkat1
9. sep 2010

@amisa tie mileny nepoznam,ale ja v poho davam tie sunarky do ovocia... dam vzdy len jednu ...chutia ako klasicke piskoty... myslim tie sunarky v modrom obale..ja davam len take keksiky co su vyslovene pre babatka tak neviem.. ine sladke jej dost dlho nedam tak nech ma aspon toto
ja pojdem cez vikend na nakupy🙂 pozrem aj do klasickej obuvy teda a musim surne ciapky a pancuchy kupit🙂
takze sandaliky?to asi na doma ze? a na vom nebudes nic kupovat? v com chodite von teraz?

nella1
9. sep 2010

maminky moze byt teplota 38,9 zo zubkov? vcera vecer to zacalo to bola 37,8 a dnes vecer uz takaato.. 😢 zajtra idem k doktorke dnes ked som jej volala kazala mi este pockat to mala vtedy 38,1......nevidiim na nej ziadne znamky ze by bola chorucka len ta teplota a uz je mooc uplackana...dufam ze nebudem musiet letiet este dnes na pohotovost.. 😢 😢

zuzkat1
9. sep 2010

@nella1 skus dat paralen a vela jej ponukaj pit...moze to byt zo zubkov ak nema ziadne ine priznaky, myslim sopliky, kasel a tak,ale je dobre ze ides k dr... ja by som ju ani nekupala pri takej teplote

jitta
9. sep 2010

@nella1 asi by to mohlo být k zoubkům, malým dětem teplota rychle stoupne, ale kdyby se ti něco nezdálo,tak radši zajeďte na pohotovost, aspoň bys byla přes noc klidnější

kalianka
9. sep 2010

nella1 mozno ta upokojim. My sme si tym presli pred cca dvome mesiacmi. Vysoke teploty z nicoho nic, do 40 stupnov. Katastrofa. Tiez som myslela, ze to nerozdycham. Inak ziadny soplik, ani kasel. Nic, len teplota. Tak sme sli na pohotovost a teplotu zrazali. Nakoniec to bola tzv. "siesta choroba" - vygoogli si to, nic vazne, a ma to taky priebeh - z nicoho nic teplota velmi vysoka. Trva max. styri dni a potom sa dietatko celééé vysype. U nas to bolo presne takto po tyzdni sme uz ani nevedeli, ze malinkemu daco bolo. Ale ta teplota bola strasna. Drzim prsteky, hlavne pokoj!

nella1
9. sep 2010

@zuzkat1 paralen som jej nasadila od vcera vecera.. 😒 teplota klesala potom ale opat stuupla o chvilu ju pojdem skontrolovat ci klesla teplota...pred 1.hod a pol som jej dala paralen...dufam ze uz bude sresana troska... 😢 ...

nella1
9. sep 2010

@kalianka dakujem uz som si to vygooglila a nastudovala.....uvidiime... 😒

nella1
9. sep 2010

@jitta dakujem 😉

amisa
9. sep 2010

@nella1 drzte sa hlavne nech ten paralen zaberie, aby ste nemuseli na pohotovost a stacilo ist rano k lekarke.

@kalianka to si pozriem aj ja ze co to je.., dnes am nastvala moja babka vycmukavala malu a potom ked odchadzala zacala kaslat a povedala ze to uz davnejsie. Skoro som ju zahlusila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre