Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

danteska
15. sep 2010

@andrejkaz pokial sa po natreti dasienok ukludni tak ja tipujem zubky..u nas to bolo podobne..
@certica_3 gratulujem k zubkom 😉 nam sa horne konecie tlacia 😔
@anawi mozno ze preto ze vypije len 150 ml sa budi..skus jej dat kasicku a o pol hodinku este dokrm mliekom vecer..ja som tak skusila dnes-maly spapal kasu zo 120ml mlieka a este vypil 150 ..som len pozerala..on sa v noci budi ale nepapa..max cajik mu dam..musis vydrzat,to sa urcite zlepsi 😉

anawi
15. sep 2010

@danteska skusim to tak, ona posledny tyzden sa mi stale budi. Dam jej kasicku, zaspi mi pri flasi (spapa vseto) ale o pol hodinku je hore a musim ju uspavat. Ma nenapadlo jej dat este aj mliecko, lebo ona nevypije viac ako tych 150 ml, ale vyskusam. @andrejkaz aj moja je strasne mrzuta a vecer a v noci sa mi stale budi ☹ Nemame este ani jeden zubok, ale zacala viac slintat a na dasienku dole ma dva male kopceky, ale to ma uz dlho. Tiez rozmyslam ci to nebudu zubky 😒

jitta
16. sep 2010

@certica_3 já jsem to uspávání včera odpoledne vzdala , prostě jsem to nedokázala vydržet. Tak uspáváme klasika, přes den spí malej v kočárku a v noci po nakojení usne u mě v posteli, a pak ho přendám. V noci byl vzhůru párkrát, ale teďka ještě spinká, ale budu ho muset za chvíli vzbudit ☹ , vezeme Adélku do školky.

anawi
16. sep 2010

baby ake kase davate drobcom papat 🙂 Lebo ja som mojej zacala davat Sunarku na dobru noc a stale sa mi budi v noci a place. Myslela som ze zubky ale teraz rozmyslam ci ju neboli brusko z tej kase. 😒 Lebo zle spava asi odvtedy ako jej davam tu kasu.

danteska
16. sep 2010

@anawi ja som poskusala tiez kasicky Nestle,Nutrilon aj Hami..Nestle bolo ok,ale ked spapal Hami bol zly,plakal..precitala som si zlozenie kase a zistila som ze lazda ksicka este obsahuje cca 30-40% mlieka-cize Hami obsahuje mlieko Hami,Nutrilon obsahuje utrilon a Sunarka obsahuje pravdepodobne sunar...a kedze davam Nutrilon mlieko tak kupujem len kase Nutrilon a je to bez problemov..takze malinku mozu trapit zubky ale moze to byt aj brusko...maly spal celkom dobre,dnes tiez vyskusam kasicku pred kupanim a kym sa okupame obliecieme tak aby mal ten svoj ritual dam este vypit mlieko..skus,mozno to pomoze..na kazde dieta zabera nieco ine ale vyskusat mozes 🙂

nella1
16. sep 2010

@amisa dakujem za knizocku som prestudovala a nozaj mam pocit ze vsetko je pravda ach tie nase dietky 😀 su to muudre deticky 😀 vcera som zahajila prvy krat vecer zaspinkavanie ze sama v postielke priznam sa po 4 tom raze ako som sla k nej ked plakala a protestovala som polavila ☹ ale uvedomovala som si ze to nie je spravne ju uspinkavat na rukach veriim ze to pojde postupne budem sa snazit .....neni to lachke nechat dietatko plakat ale fakt je ze to na mna skuusala a podarilo sa jej vyhrat ale dnes to bude hadam lepsie a budem moct aj ja tu napiisat ze uz sami zaspinkaavame 🙂

nella1
16. sep 2010

@danteska vecer mi malinka vypije 180 niekedy 210ml... niekedy davam aj kasicky ale aj tak sa mi budii.. a to viem ze je napapkana lebo odsuva flasu a uz nechce....a ked sa zobudi v noci vypije 150ml mama mi radi aby som postupne davala menej odmerky mlieka do vody az nakoniec bude pit len vodicku a za pre to sa jej vraj nepolatii vstavat 😅 ..davam zatial o jednu odmerku menej budem postupne znizovat uvidiiim ...alebo ma niekto este nejaku radu? pekny den maminky 🙂

anawi
16. sep 2010

@danteska ved prave ze mala pije sunar tak som myslela ze sunarka bude pre nu dobra 😒 Skusim jej par dni nedat vecer tu kasu a uvidim, ak sa to nezslepsi budu to asi zubky 😉 @nella1 aj ja chcem radu ako ju odnaucit v noci papat 😀 baby a poslite mi niekto tu knizku na mail, tiez chcem skusit aby spinkala sama 😉

amisa
16. sep 2010

@nella1 drzim palce, halvne nepolav. Skus vecer skracovat kojenei a ked som uz bola na 5 minutach tak som to na dva tri dni zamenila za vodu a potom uplne prestala a koniec.
Nasa spavala bez protestov a tuto noc hroza 4krat bola hore a plakala, ale nevstala som knej lebo aj tak za par minutiek spala..uz je dva dni umrncana nervna..no bud je to brusko alebo zuby..ale kedze dobre kaka a neprdikuje tak to budu asi zuby. Aj s papanim sa nejak osiva...
inak mi na veceru davame kase huste hami ci nestle nemliecne alebo mliecne a obcas jej do nemliecnej davam sunar co som dostala.. Nastatsie problemy sme nemali.

certica_3
16. sep 2010

@jitta no my sme stále statočný a myslím že to zaberá. už teraz potrebujeme kratší čas plakania na zaspanie .

jitta
16. sep 2010

@certica_3 já vím, že jsem měkká, ale prostě jsem to nezvládla, bylo mi ho moc líto, i když jsem věděla, že se jen vzteká
Dnes jsme měli první hodinu plavání, bylo to naprosto super 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 malýmu se to strašně moc líbilo a ani neprotestoval, když si ho vzala instruktorka 😉 😉 jen jsem si myslele,jak bude krásně po plavání spát, že bude unavený, ale spal jen 3/4 hodinky 😉 😉
Adélka jede zítra plavat se školkou, tak se taky moc těší 🙂 🙂

amisa
16. sep 2010

@jitta tuto noc ti budem drzat palce.. skus nahovorit muza nehc sa stara a ty sa zavri k televizoru.

jitta
16. sep 2010

@amisa jít k televizi by u nás asi nepomohlo, máme obývák hned vedle ložnice, navíc manžel ráno stává většinou na 5 nebo 6 a domů chodí kolem 18.30, pracuje v zemědělství, mají teď sezónu, takže toho má za celý den taky dost. Uvidíme jaká bude noc, uspávání večer je rychlé, většinou 10 minut a malý spí. V noci se ho snažím obalamutit dudlíkem a vodou, někdy to zabere, někdy ne. Ale pokud pije 2x za noc, tak to jde 😀 😀

zuzkat1
16. sep 2010

ahojte🙂 dnes som zostarla o 10 rokov... vobec nespala... niezeby spavala inak vela ..zvykne spat po pol hodine 3x denne a predchadza tomu hodinove uspavanie ale dnes nic..ani tuk... a stale ked som ju nechala samu co len na sekundu hned plakala akoby som ju z koze drala... to tu uz davno nebolo... prvykrat som sa najedla o 6tej ked uz bol manzel doma a napila som sa az na obed a to mi uz islo hlavu roztrhnut... tak snad to zajtra uz bude ako zvycajne🙂

amisa
16. sep 2010

@jitta tak to mas tazke.. drzim teda pevne palceky

jitta
16. sep 2010

@amisa děkuju 😀 😀 u nás ani není problém se zaspáváním,ale spíš a tím nočním buzením, myslela jsem si , že když malej usme v postýlce a né u mě, že když se v noci vzbudí, hnedka usne, takhle chce ke mně, cucne si z prsa, tak 5 minut a spí dál, já ho přendám do postýlky a je to, horší je, že já pak nemohu dlouho usnout ☹ ☹ No co, třeba se časem přestane tolik budit, Adélka taky přestala.
@zuzkat1 asi měla malá špatný den 😉 uvidíš, zítra bude určitě líp 😉

amisa
16. sep 2010

@jitta velmi dobre aj toto poznam..:(

jitta
16. sep 2010

Pro dnešek se loučím, mrknu na telku a pak půjdu zkusit něco naspat 😀 všem přeju dobrou noc a hodné spící dětičky

andrejkaz
16. sep 2010

tak u nas je to priam katastrofa-tie zubky nas idu riadn vytrapit,dufam,ze to uz nebude dlho trvat a budu vonku 😉 vecer celkom pekne zaspinka v postielke,po chvili je hore a krici priam vrieska..nic nepomaha,aj gel je len na chvilku,zaspi jedine so mnou alebo s mm v posteli.....cez den je to trosku lepsie,ale mrzuty je hodne.... ☹

andrejkaz
16. sep 2010

@jitta ja som tiez uz vela razy skusala nehat maleho plakat,ale vzdy som to zvladla len na par minut....proste mi ho bolo luto....ja len dufam,ze sa to nase nocne spanie nejako upravi same 😀

danteska
16. sep 2010

vsetky mate problem s tym ze deti placu ked zaspavaju..a ja mam problem ze moj maly ani lezat nechce 😀 😀 😀 ako ho odnaucit?dnes doobeda som pri nom vydrzala 45 minut potom uspavanie na rukach..ja ho dam lahnut a on hned sedi a vzapäti stoji v postielke a nechce si lahnut..ako ho toto odnaucit 😝 😝 ??

anawi
16. sep 2010

no takze dnes som dala vecer o pol osmej len mlieko, ziadna kasa a odvtedy som bola pri nej asi 10 krat 😖 Takze je to este horsie 😀 Ale ona nevyzera ze by ju nieco bolelo, lebo ked pridem ku nej je vysmiata od ucha k uchu 😀

danteska
16. sep 2010

u nas to vyzera asi takto pred spanim 🙂 🙂 🙂 🙂

danteska
16. sep 2010

@anawi tak vymýšla 😉 😉 😉 😉

jitta
17. sep 2010

Dobré ráno
@danteska nádherné fotky 😀 😀 😀 Malýmu se prostě ležet nechce, když už umí stát 😉 , u nás malý nestojí, ani neleze, zatím se plazí nebo válí sudy,. Včera odpoledne zalezl pod postel, měla jsem co dělat dostat ho ven, byl skoro až u zdi 😀 😀 😀 Malej včera usnul rychle, před půl 8 už spal a poprvé byl v noci u prsa v půlnoci,pak vpůl 3 a pak před 6 a teďka ještě spí 😀 😀 😀 Trochu se to spaní zlepšilo,ale byl asi unavenej po plavání 😉 😉
Manžel vzal dneska Adélku do školky, tak nemusíme nikam pospíchat 😉 😉
@andrejkaz mě to taky nejde, nechat ho plakat 🙂

zuzkat1
17. sep 2010

@jitta ja sice s tym ucenim spania nesuhlasim🙂 ale tolko ti mozem povedat ze moja tiez spavala spociatku pri nas a myslim ze sa menej budila ako teraz...spi v postielke,lebo ja som sa nevedela dobre vyspat ked bola pri mne a vzdy ju uspim pri kojeni v naruci dam do postielky a v noci 5-6x to iste... ale u nas je to uz fajn ja to uz robim automaticky v polospanku... v podstate som len chcela povedat ze podla mna nocne budenie sa nevyriesi to ze spi teraz v postielke...podla mna mozno skor naopak... ved bol zvyknuty ze je pri tebe a teraz zrazu... "kde je mama?"🙂

zuzkat1
17. sep 2010

@danteska strasne je zlaty🙂 a vyzera uz tak na rocik...ale to asi aj kvoli tolkym vlaskom🙂 my mame este stale len par vlaskov na hlavicke🙂

jitta
17. sep 2010

@zuzkat1 malý ale nikdy nespal s námi v posteli, jen tam usíná a pak ho když jdu spát přendám do postýlky a v noci když ho nakojím, hned jde zpět do postýlky, a to mu nevadí,ale sám prostě nezaspí, když se vzbudí chce prso, tak jsem to vzdala, a je fakt, že večer chodí spát, když už je fakt unavený a zaspí zachvilku 🙂 Když je vzhůru tak 3x tak se to dá,ale víckrát to byl fakt mazec, přece jenom mám ještě jedno dítě, kterému se člověk chce taky věnovat a nebýt na něj protivný, jen proto, že jsem se nevyspala 😉

zuzkat1
17. sep 2010

@jitta jaj tak som to zle pochopila🙂 hej verim..ja, ked moja zacala tak vstavat som myslela ze ma porazi, nonstop unavena a nevyspata,lebo cez den spi malo, a kym spi tak varim a upratujem ... ale teraz to uz trva take 3 mesiace a normalne som si na to zvykla.. o 6-max pol 7mej som hore a vecer do 11tej bud telka alebo kniha🙂 ako sa hovori clovek si zvykne na vsetko🙂 ja mam zatial len ju a da sa... no mam smele plany ze aj s druhym budem takto tak uvidim..druhe moze byt uplne ine a asi aj bude🙂 napr. kolegyna ma 2 dcerky a prva (starsia) jej zaspala vecer a rano sa zobudila ale mladsiu tiez kojila v noci aj kazdu hodinu... takze ja som sa s tym proste zmierila ved z toho vyrastie a ked nie tak to budem riesit uz ked nebudem kojit...

danteska
17. sep 2010

@zuzkat1 ked sa narodil mal tmave vlasky,potom dost vypadali a naraz ma takuto hrivu 😀
@jitta treba asi vydrzat a dufat ze to coskoro bude lepsie.. 😉

u nas zas prsi....to je neskutocne.. 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre