Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

jitta
9. mar 2011

@amisa no tak vidíš, jak jste pěkně to mlíčko zvládli 🙂
@danteska jo, jo až bude na to připavenej, tak chodit začne,ale jinak je ho všude plno, struhadlo je i naše oblíbená hračka, jinak taky pěkně rozumí, když mu řeknu přines traktor nebo auto, tak jde do pokoje a hračky si doveze, taky rád nosí pleny do koše, papíry, co se kde válejí, hnedka s nima leze do koše, tak musíme mít vše pod dozorem a nenechávat nikde válet důležité papíry. Občas i nějakou hračku nese do koše 😀 😀 😀 😀
Teď jsem už druhou noc spali v Praze u rodičů a jelikož mi cestovní postýlka má dojít až v pátek, spal se mnou na gauči a paráda, fakt moc pěkně spinkla,až jsem z toho byla překvapená, jedna stolička už je venku, na druhou čekáme, takže zatím má 9 zoubků 😉 😉

danteska
9. mar 2011

@jitta nooo aj u nas tak-vravim ze rozumie pekne,presne ako pises-co poviem donesie,posle pusu,ukaze kde ma velke brusko 😀 ,dame pa-pa,zatapka,straaasne rad sa hra na schovavacku..my mame staaale len 6 zubov 😒 , v noci moc dobre nespi,stale cakam kedy sa ukaze dalsi zubok ale nejak sa im nechce... 😠 ja mam tiez obavy ked niekam idem aky bude maly,lebo uz sa mi stalo ze plakal aj 1,5 hodiny az sme z navstevy museli odist..ale teraz som ho mala so sebou ked sme mali ten krst a bol strasne zlaty..akurat ze uz zacal na navsteve pomaly rozrabat kuchynu 😀 😀 dnes je kraaaasne vonku,uz sme boli doobeda hodinu vonku a ked sa Sebastianko vyspi pojdeme este von..konecne sa snad konci zima..teda este urcite bude,ale uz hadam nie tak-10 st..

certica_3
9. mar 2011

@amisa no my vieme veľa zvieratok ,malá je v tomto učenlivá -havká ,mňauká , robi kravu, koňa , prasa,vranu ,zajačika ,žabu,rybu, leva ,najnovšie aj ovečku ale v knížkach rozozná veľa iných zvieratok ,keď poviem meno ona ukáže prstíkom . inak hovorí také mnam ,ham mama, tata,tato a ssynovi Jakubovi dlho nevedela prísť na meno ale teraz je z Kubka , Kuko .
dnes mal náš tato narodky 40 rokov a my obe črevnú chripku ,takže žiadna oslava . ale malá k nemu prišla so špeci mini kytičkou a medzi dverami mu šupla pusu a kvety tak bol paf ,skoro plakal.
inak zuby dva lezú naraz ,takže bude 10 .

danteska
9. mar 2011

@certica_3 ty mas doma malu šikulku 😉 chlapci su asi lenivy 🙂

certica_3
10. mar 2011

no ono niekde je tomu dieťatku pridané a niekde zase ubrané , časo sa všetky detičky dobehnú a tie rozdiely nebudú také výrazné . samozrejme že som ale náležite hrdá akú mám ochechulku šikulku neposlušku .

amisa
11. mar 2011

ahoj mi amem 8 zubkov zatial, ta druha stolicka vysla , ze sme skoro o nej netusili az na ten hnisavy zaver. Vidim ze deticku uz aj krasne rozpravaju nasa hovori len par slov..alebo skor zvukov napodobnujucich zvieratka a a ahoj ked a daj a tato a ma (namiesto mama) hojda, vykecava vsak velmi vela len je to bud v arabcine ci hebrejcine..ci v com.. 😀
tiez ju obcas bavia vseliake hry kde musi ukazovat a podobne ale udrzat jej pozornost aspon minutku je priam zazrak..mam pocit ze ju casto vyrusujem v jej praci 🙂 Mne uz byva zle ale je to znesitelne zatial.. s Veronikou to nejak spolocne zvladame 🙂 Ale babule ako ucite dei na nocnik? zvlada to uz niektore? Mi to bude musiet zvladnut do leta.

jitta
11. mar 2011

@amisa ahoj, malej na nočník chodí,a le tak,že ho tam posadím a on když má ptořebu,tak jí vykoná,ale sám si ještě neříká, je fakt,že jsme teď polevili a dáváme na nočník třeba jen 1 x denně, ale problém s tím jinak nemáme, sedne si tam bez problémů, 😀 😀
Jinak už máme super noci, malej spí moc krásně, na dnešek se poprvé vzbudil až v 5 ráno od 9 večera hnedka ale spal dál, tak jsem štestím bez sebe a doufám,že mu to vydrží 😉 😉 😉 😉

danteska
11. mar 2011

@amisa ja davam maleho na nocnik cca od 10 mesiaca..ale zo zaciatku to bolo iba tak ze ten nocnik mal po ruke,sem tam som ho tam posadila,ale v podstate mal nocnik na hranie,daval si tam kocky,hracky a podobne veci.ale uz by som tam chcela davat pravidelnejsie-tak ho tam posadim tak 2x za den a idem pridavat..obcas tam sedi aj 30 minut co je dost ale podarilo sa 2x vykakat a 3x vycikat..no a ked nic neurobi tak mu ukazem ze nic tam nie je a nocnik schovavam..chcela by som aby si uvedomil ze to nie je hracka.no ale myslim ze moju radost a pochvalu si nejak neuvedomuje ze zaco to je.ale tak este je mal,chcem zatial iba aby si zvykal..preco to chces zvladnut do leta?koli babatku?mozno bude Veronika sikovnejsia a sama pride nato ze preco ju tam davas..asi kazde dieta potrebuje inak dlhy cas na to...

danteska
11. mar 2011

@jitta jeeej super ze tak spinkate v noci 😉 mne maly tiez plakal a utekal z nocnika,ale teraz tam v pohode sedi..tiez som ho tam davala tak x za den.ale teraz tak 2x..sam si tiez nepovie..dnes tam sedel cca 15 minut a nic,tak som ho obliekla,ukazala nocnik ze je prazdny,schovala som ho a za 1 minutu sa maly pokadil do plienky 😀

jitta
11. mar 2011

@danteska já malého dávám taky cca od 9- 10 měsíců a je fakt, že se vyčůrá a i vykaká dost často, jen te´dka jak mu rostou zoubky, tak kaká třeba i 4x za den a to je většinou do pleny ☹

danteska
11. mar 2011

@jitta no to aj Sebastian...a niekedy kaka tak ze ideme hned do vane lebo inak by som ho nedoutierala... 😖

jitta
11. mar 2011

@danteska u nás je teda veliká spotřeba vlhčených ubrousků, protože je to stejné jako u vás 😀 😀 😀

amisa
13. mar 2011

@danteska jeeej no veruska uz tiez znova objavila caro serblika len mam pocit ze to ma skor ako kresielkopre televizorom. A ano kvoli drobiatku v brusku , bude to pre nas jednoduchsie.
@jitta no veru vlchcene obrusky a sup pod vodu s ritkou 🙂. malu som naucila samu zahadzovat plienku do kosa..ma z toho obrovsku raodst a pocit dolezitosti 🙂 . Neda sa naucit pouzitie serblika okukavanim? ze by starsie dieta predvadzalo mladsiemu? Uz len od susedov zohnat to starsie co uz vie na serblik.
inak dnes som veronike objavila uplne nahodou tretiu stolicku avsak mam pocit ze ju viac ako stolicky ominaju spodne dvojky..hnusane.. aj noc bola uplakanam nastastie zvladli sme to s mojkanim.

nella1
14. mar 2011

@amisa skus niekde najst v hrackarstve serblicek pre babiky a posad babiku na serblik a oproti tvoju dcerku , my pri serblikovani musime listovat knihu kde su male babatka a zrovna je tam obrazok ako dietatko cika do serblika a oproti sedi babika na serbliku a moja dcerka sa vzdy z toho tesi 😀 a ukazuje prstekom a pisti ze aj ona sedi na sebliku som zvazovala ze pojdem kupit do hrackarne ak to niekde najdem..

amisa
14. mar 2011

@nella1 dakujem za tip

danteska
14. mar 2011

@amisa tak u nas sa z kosa iba vyhadzuje 😀 😀 😀 baby,nas maly kadi aj 4x za den..ja uz som citala na nete ake su priznaky celiakie...neviem ci je to normalne ale kazdy den ma banan,alebo cucoriedky,varenu mrkvu a stolica je stale riedka,je jej dost.. 😒 neviem ci sa neobjednat na vysetrenie..

certica_3
14. mar 2011

no my máme doma dva šerblíky a na tom druhom pravidelne sedí bábika alebo medveď , prinesie ich povie aaa a už ich tam sadá . my chodíme na šerblík už veľmi dlho , nebráni sa tomu ,ale úspešnosť cikania je vysoká iba po spánku . kakať kaká na 99 % každé ráno do šrblíka ,len teraz pri tej črevnej chrípke to samozrejme nakládla často riedke do plienočky .ale musím povedať že z toho bola veľmi nešťastná , občas hnusom až plakala / nedivím sa smrad riadny 😀 / .
ale samozrejme každé dieťa je iné , švagrininá dcérka už v roku bol bez plienky , doteraz je pedant na čistotu .ale ich synátor už mal dvy rôčky a iba teraz začal chodiť na nočník , nehccel ho ani vidieť , samozrejme že sa ešte ani nepýta . takže to chce asi skúšať a byť trpezlivý .
ale aj my sa chystáme zaútočiť na to intenzívnejšie cez leto , keď to nebude taký horor keď si nacikáme do gaťušiek .

jitta
15. mar 2011

@danteska Pavlíček taky kaká třeba 4x denně a né, že málo,ale má plnou plínu 😉 😉 Včera se 2x vyčůral do nočníku a i vkakal dneska ráno se taky vyčůral, ale tím že kaká nepravidelně a dost často, tak to většinou neodchytnu,ale jinak s nočníkem problém nemá 😉 😉
@certica_3 Adélka byla asi na roce a čtvrt doma bez plínky,pak jsem jí ještě dávala na ven nebo do obchodu, do auta a pak v létě to dotrénovali, to jí byl necelý rok a půl a od dvou a půl už byla na 5 dní v měsíci ve školce a jestli měla 1-2nehody, ani to snad né 😉 😉

danteska
15. mar 2011

@certica_3
@jitta ja si tiez myslim ze v lete sa bude lahsie odnaucat..ja viem ze niektore deti tiez kakaju viac krat za den ale on to ma podstate od narodenia..stale rovnako..a stale si myslim ze su to zuby ale tie su nejak v nedohladne...dnes sme boli celee doobedie vonku,bolo tak kraaasne...

jitta
15. mar 2011

@danteska malje taky tak často kaká od malička, nejdřív po každém kojení, pak teda míň,ale co máme příkrmy, tak někdy i 5x za den, někdy jen jednou,ale to jsou spíš vyjímky, normálně tak 2-3 x
My byli venku od půl 1 do půl 4 a paráda 😀 😀 😀 Počasí nádherný, malej se trochu vyspal, vyzvedli jsme adélku ze školky, nakoupili a teď si děti hrají ajá si jdu udělat kafíčko 😉 😉

jitta
15. mar 2011

@danteska tak dnešní skóre : pavlíček kakal 4x 😝 😝 😝 😝

danteska
15. mar 2011

@jitta to mas dobre ze sa deti hraju a ty mas trosku casu na kaficko 😉 to ja si kradnem cas pre seba ale nie vzdy sa to podari-hned je maly pri mne a pyta sa na ruky.a ked si sadnem k nemu na zem tak mi berie lyzicku z kavy 😠

jitta
16. mar 2011

@danteska jo, to je výhoda, že už má pavlíček staršího sourozence, ale nemysli si, zas tolik toho času mi nedpořejí 😒
Adélku baví si s malým hrát tak přesně 5minut a konec, pak si sedne k psacímu stolu nebo si zaleze v kuchyni ke stolu a buď si maluje, nebo si hraje na stole, aby jí malej nebral hračky 😉 😉

danteska
16. mar 2011

@jitta az 5 minu ?? 😀 zlate deti 🙂 my sme boli dnes u kardiologa-ale nic vazne,iba mal maly selest na srdiecku ako novorodenec a tak plakal ze ho ani poriadne nevysetril 😒 ale nevadi,v podstate tazkosti nema,pribera,rastie,je aktivny tak je to snad ok..zaspal v aute na pol hodinku a uz sa mu spat nechcelo..tak som supla na terasu a spinka.od 11tej by do vecera nevydrzal tak si aspon troska zdriemne.a zacina nam prsta,vetrisko je.. 😠

danteska
17. mar 2011

@jitta urobila som maly pokus..maly mal activiu naposledy v sobotu,od vted ma bud smotanovy jogurt-tucny alebo milacika (Pribinacika) a od pondelka ma stolicu sice 3x za den ale je vzorova...nezapacha,nie je riedka,nie je pokadeny az na chrbate,nemusime do vane...teraz kadi 3x za den,male mnozstva a stolica je tuha,sfarbena zlto-hnedo..ty si pisala ze maly ranajkuje 2 activie-ale prisla som na to ze Sebastianovi asi nerobila dobre..ono to upravuje crevny trakt ale asi to nie je pre deti,tak ako celozrnne pecivo..takze 4 dni je to zda sa v poriadku...

certica_3
17. mar 2011

@jitta to ste s Adélkou krásne zvládli , budeme si z Vás brať príklad 🙂

jitta
18. mar 2011

@danteska aha, no když on malej jí má nejraději,a já potřebuju aby nějaké mléčné výrobky měl, protože UM nechce a jogurty smetanový taky moc ne, je fakt,že poslední dni jí jen jednu denně a včera taky kakal málo, možná že to měla na to taky vliv 😉
@certica_3 uvidíš, že to malá zvládne, je moc šikovná 😉

danteska
18. mar 2011

@jitta ja som len taky pokus urobila..a zrejme to je tak u nas..mne nastastie aspon jogurt spapa hocijaky...

jitta
18. mar 2011

@danteska tak já uvidím, mléčné výrobky mu moc nejedou, ale za to naše jídlo, to by se ujedl snad k smrti, včera měl manžel smažená vajíčka se špekem, cibulí a paprikou a navrch hořčici a kečup a tos měla vidět, jak křičel,že mu manžel nechce dát 😉

certica_3
18. mar 2011

no u nás je v noci zase veselo .už ro bolo supert , malá len mrnkla , pohladkal ju tato alebo ja a spala ďalej . no a teraz rev , mama ham , chce didky , úplne zúri reve kope .dnes som musela odísť zo spálne spať do obyvačky aby sa ukludnila . joooj už aby to skončilo ,tak sme sa tešili .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre