Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

aurra
14. apr 2011

@amisa presne, tak ale ty uz budes mat predsa medzi detmi 2rocny rozdiel. ja rok a pol, asi nebudes riesit surodenecky kocik, to je u mna teraz velka dilema, a celkovo som zvedava ake to fakt bude

amisa
14. apr 2011

@aurra my budeme riesit len skatik asi.. dufam teda..no budem mat tak 21mesacny rozdiel. Aj tebe tak velmi rychlo vypuklo brusko? sa citim tak zvlastne..chudnem praveze ale brucho mam velke o dost viac ako minule. A to som uz mala skro v povodnom stave pred tehotenstvom. Som zvedava ci mi pri druhom ultrazvuku nahodou nezahlasi lekar ze to tam mame viac ako jendo babo. Aky kocik vyberas? daj link nech poobdivujeme

aurra
14. apr 2011

@amisa aj ja by som riesila len skejtik, keby mala okolo dvoch rokov, ale chcem phil and teds, ten sa da pouzivat aj pre jedno aj pre dve deti http://philandteds.com/ tento, ale budem kupovat len jazdeny

amisa
14. apr 2011

@aurra ten je super, ten som pozerala aj ja..podla mna dobry vyber 😉

certica_3
14. apr 2011

joj dievčatá keby som bola mladšia tak by som sa na to ešte dala ,normálne Vám závidím 😉 . prajem Vám aby maminkám nebolo zle a drobce v brušku aj tie čo sú už tu boli zdravé a poslušné

aurra
14. apr 2011

@amisa dakujem, snad to vyjde a budeme spokojni 🙂

amisa
15. apr 2011

@certica_3 nevyslo, ideme dnes k pani doktorke mala ma teploty aj rano, nechce ani papat a je umrncana.. 😖

andu1
15. apr 2011

@amisa
@aurra ja som celkom spokojna s tym, ze bude medzi detmi dvojrocny rozdiel, aj my so sestrou sme takto boli a za cias nasich mam (ktore teraz radia samozrejme inak) to bolo uplne bezne a normalne 🙂 totiz tie deticky sa vedia medzi sebou zahrat a rozumeju si, pri vacsich rozdieloch je to ine - no tiez nemyslim ze zle 🙂 Tiez sa stretavam s dost negativnymi nazormi, ale este to moje okolie velmi nevidi - tak ich srdce neboli, uvidime co bude neskor. Hlavne ze my - ja, mm, maly a pes - sme spokojni a stastni. Aj vam to prajem - si to uzivajte - podla mna je lepsie byt doma v tehotenstve, ako v robote, aj ked niekedy je to niekolkokrat narocnejsie.
My sme teraz boli na tretiu vakcinu synflorix - celkom dobre to Teo znasal, trosku poplakal, ale rychlo prestal a na druhy den mal raz hnacku, inak vobec nic, pohoda.

andu1
15. apr 2011

@danteska aj my mame od decembra stale 8 zubov, sliny tecu ostosest, tento tyzden je riadne mrzuty, aj ked prespi celu noc, tak aspon raz sa zobudi a zaplace - ale nic nechce, len sa otoci a ok. Inak, uz spi len raz za den, nestiham ani varit, je strasne unaveny a na vsetko sa hneva, ale spat nepojde - to budu asi tie zuby. Teo vobec nechcel cumlik, aj ked niekedy by som bola rada 😉 Hned cumlal palcek a teraz je celkom dohryzeny, to bude tazke ho to odnaucit...

andu1
15. apr 2011

@amisa nech sa ti mala rychlo uzdravi! ako sa dari s prestavanim kojenia?

aurra
15. apr 2011

@andu1 tak ja cakam, ze prvy polrok bude dost narocny, hlavne si neviem predstavit ako bude Ellinka reagovat na babatko, hlavne budem musiet furt sledovat co robi, ale potom snad budu partaci a prehraju sa spolu, ak to nebude rychla rota nicitelov 🙂 ale tak uz to beriem ako to je a tesim sa, na druhej strane vsetko sa nejak zvladne, len si najviac prajem nech je v poriadku

andu1
15. apr 2011

@aurra no rozumiem, obavy su namieste, lebo ti na tom zalezi, aby to bolo fajn 🙂 Hlavne je, ze ked sa zohrajete, tak mala bude aj pomahat 🙂 RR nicitelov 😀 to je vystizne. Ja dvojkocik neriesim, lebo Teusiak v nom nechce byt, chce stale chodit, najlepsie behat, takze za tych niekolko mesiacov ho uz asi nebude ani zaujimat...ale myslim ze pre vas bude fajn, podla toho ako sa pohybujete, ci peso alebo autom, aby sa aj do auta vosiel.
Inak my sa v juni budeme stahovat do trojizbaku, sa velmi tesim, lebo v dvojizbaku je to dost tesno, hlavne ked chcem nieco robit a maly spi. Ako budete riesit spanie? kupite novu postielku alebo pre starsie baby uz postel - valandu alebo nieco take. Nasi znami riesia tak, ze v detskej spi tato so starsim a v spalni mamina s malym, ale to sa mojmu muzovi nepaci. No zasa sa budu navzajom budit nie?

danteska
15. apr 2011

@andu1 vcera som objavila koooooonecne spodnu dvojku.....konecne...ale len taky naznak,este sa musi ridne prerezat.ale aspon nieco.ved by sa mu aj lepsie papalo keby mal zubky.takto aj pecivo omiela ako bezzuba babka 😀
baby tehulky drzim vam moc palce,ako pisete-hlavne nech je vsetko v poriadku...

amisa
15. apr 2011

@andu1 no celkom fajn, estre mame jedno kojenie vecer. Da sa uplatit vanilkovym acidkom.
Inak vyzera to nejaky virus asi 5.-6. choroba. Este uvidime este sa nevyhadzala.
@danteska dakujeme

aurra
15. apr 2011

@andu1 no to spanie sme teda dost rozmyslali ako vyriesit, ale pozicali sme jej druhu postielku, tak bude spavat v nej, teda dufam, lebo bude mat zariadenu svoju izbicku, kupili sme aj malu postel do izbicky, aby si casom aj tam zvykala, chcela som ju ucit uz len na postel, ale to by mi furt utekala, takto nema sancu a nemame problem so zaspavanim.

nella1
15. apr 2011

maminky vcera som kupila papucky v Deichmanne malinka ich mala dnes na nozkach asi 3hod a mala spotene mokre nozicky..stalo sa to niekedy aj vam?

pinkypinkus
15. apr 2011

@nella1 Náš malý má tiež stále spotené nožičky - máme otvorené papučky od slov. firmy RAK. Ale čo mi vravela moja mama, je to vraj normálne, že deťom sa veľmi potia nôžky a aj "kvalitne" smrdia. 😀 čo teda platí aj u nás.

danteska
15. apr 2011

@nella1
@pinkypinkus tak ja som sem zatial o tom nepisala ale my sme vzorovy priklad...maly ma mokre nozicky,kazdy vecer mu operiem pancusky,a vzdy ked dojdeme zvonka mu musim pancusky vyzliect a dat druhe.. 😒 na palci mal az vodovy pluzgierik a ten praskol..uz som aj pozerala na nete ci je to ok..papucky ma otvorene-sice je to lepsie ako ked mal cele ale ziadny obrovsky zazrak..uz som studovala aj z coho su pancusky,ci to nie je materialom...kupila som aj mast z dubovej kory,je to taky gel ale tiez nic moc..aj som uz pisala do inej temy tu na MK-v sekcii batolata a tiez maminy pisalai ze je to normalne..no ja teda neviem.. 😖

amisa
16. apr 2011

@nella1 presne v ich papuckach..inak tie ceske papucky sme kupovali aj inde a to iste .. ani ich uz nenosi. proste beha v pancuskach alebo v takych protismykovkach z kozenymi podrazkami. Inak mala mala z papuciek tiez taku divnu kozu na chodilach. Ale v zaciatkoch pokial normalne nechodila sme ich nosili.
iank mame asi 5.-6. nemoc sa mi zda ze sa jej probili take drobne vyrazky ale len par ale vcera vecer mala este cely den teploty dnes uz od rana nic. Aj konecne nieco ranajkovala.

certica_3
20. apr 2011

naša malá nosí na doma sandálky Santé , ortopedické ,ale inak sa jej potí noha riadne , ale to má po tatovi .
i neviem ako Vaše deti ale my sme asi schytali opozdenú reakciu na očkovanie .Večer teplota 38,0 v noci ani neviem nedalo sa odmerať a ráno o 8,30 39,7 . Išli sme aj k lekárke , nič nenašli , ani v krvi ani v ušiach ,ešte zajtra moč . Takže čípky ,sirupy proti teplotám a zábaly . Juj a vonku je tak krásne a ten môj miláčik je nevládny , ožíva až keď jej stlačím teplotu , čo sa jej po čase zase vracala . Tak dúfam že to zaberie a budeme cez sviatky ok .
Inak pekné sviatky aj Vám všetkým .

amisa
20. apr 2011

@certica_3 a nemate ako mi len nieco ine co sa popri ockovani zviezlo. Mi sme dostali zhrubatyzden po 5.-6.chorobu. Malatake iste priznaky ako opisujes. Ale co pocuvam od susediek tak nejaky virus leti svetom.

certica_3
20. apr 2011

@amisa no neviem aj to spomínala lekárka ako možnosť, už teda máme len počkať keď prejdú teploty či sa vyhádže . ale už je nám trošku lepšie , snáď bude aj dnešná noc tichá .

amisa
26. apr 2011

@certica_3 nasa sa len trosku vyhadzala.. a Alicka ako dopadla? bola to ta 5.-6.choroba ci nie?
baby inak ja som od piatku uplne odstavila malu ..no a odvtedy mi je znova zle (zaludok, hlava) ☹ 😒 😠 . Prsia ma bolia ale vela mlieka sa neda odstriekat. Mala si celkom dobre zvykla. 😝

certica_3
26. apr 2011

@amisa no bola to asi predsa reakcia na očkovanie , trvalo to len deň , už sme v poriadku . aj ja keď som odstavila malú tak ma boleli prsia a mliečko nechcelo ísť preč ale použila som homeopatiká ricinus 30 a snažila som sa odstriekať pod teplou sprchou .

danteska
27. apr 2011

@amisa tak ste uz bez kojenia 🙂 my sme boli na ockovanie dnes,tak som zvedava..dufam ze nebudu teploty..zatial sa sprava ako vzdy,aj zaspal ako vzdy,nepocitujeme zmenu.snad ti bude uz lepsie,uz si sa "prehupla" do druheho trimestra 😉

jitta
28. apr 2011

Ahoj, tak malý měl očkování minulé pondělí a byl teda úplně bez reakce, takže paráda, zvládnul to na 1 😉 😉

danteska
28. apr 2011

my zatial tiez bez reakcie 😉 ziadna zmena po ockovani 🙂 tiez som rada ..

amisa
29. apr 2011

dnes sme boli vybavovat pas pre mna a zapisala som tam malu 🙂 som si myslela ze aj fotit ju budu ale nastatsie nie, lebo si pol hodinu pred odjazdom urobila na cele kraasnu hrcu. Ale pani policajtke skolaudovala pocitac ked ma fotili. 🙂

certica_3
1. máj 2011

dievčatá pochválte sa ako rozprávajú Vaše deti nech to viem porovnať , nemám v okolí rovnako staré dieťa.

danteska
1. máj 2011

@certica_3 tak moj maly len blaboce...ziadne slova,ani sa nesnazi..jedine co povie je "ham"... 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre