Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

krpuch
29. dec 2009

ahojte..ja som dnes po poradni, ktora trvala cca 2 minuty...som nadavala ako vy minule, co sa na vas doktor ani nepozrel. Povedal, ze to na porod este nevyzera, hlavne ze v nemocnici povedala sestricka, ze mam dost rozdrazdene brusko a k tomu ta kontrakcia...tak ja uz neviem.

zazalienka
29. dec 2009

ahojte.. no ja si myslím, že niekedy by sa dalo o našich počerných spoluobčiankach polemizovať.. moja kolegyňa má skúsenosť z pôrodnice, kde jedna žena rómka, inak veľmi milá a čistotná, starostlivá mama navrieskala na biele a dobre im pohrešila, že sú bordelárky.. ponechávali v sprche všeličo možné, po zemi vložky, všade neporiadok a bordel.. takže asi česť výnimkám ale aj také existujú.. toto bolo v TT pôrodnici.. tak to bola iná sila, kolegyňa na to dodnes spomína..

ono ja sa normálne niekedy hanbím že som žena , keď mi treba súrne na WC niekde v nákupnom centre, čo sú schopné ženy nechať za sebou, aký bordel.. a nie cigánky..

noo, hýbať sa stále nemôžem, kríže ma bolia jak sviňa, ani otočiť, ani ľahnúť, kričím od bolesti.. môj masér je nedostupný, tak som riskla ibalgin 200, uvidím čo to spraví so mnou.. alebo neviem či neskúsim pohotovosť..

weronyca
29. dec 2009

Kocky rozoberate tu pocernejsie spoluobcanky, tak ako pise zazalienka, su aj vynimky.. Ja mam napr. v rodine ,,ciganky" ujo si zobral ciernu.Ale keby ste ju poznali, to sa naozaj niekedy neda porovnat s bielymi. Nevravim to , pretoze je to moja rodina,ale... Velakrat sa uz stalo, ze sa zachovala lepsie ako mozno vsetky my dokopy...

ja len tolko na tuto temu.

bebel
29. dec 2009

katarina22: ty si evidentne rovnako bystrá ako tie sestričky....
Keďže zlyhalo podanie krvnej zátky, mezokainových obstrekov hlavových nervov, dostala som naordinovanú kofeinovú terapiu popri neustálych infúziach efedrinu, algifenu, novalginu a intravenózneho magnézia + avodňovanie organizmu a zákaz vstať z postele. Anesteziológovia sa mi totiž všemožne snažili zvýšiť tlak.

Zazalienka !!!!!!!!!!!! Ibalgin sa nesmie v 3.trimestri vôbec...je na to kontraindikácia.
Spôsobíš svojmu synovi srdečný kolaps!!!!!! Smieš len paracetamol.

zazalienka
29. dec 2009

no super.. tak som mu hádam nič neurobila chúďatkovi malinkému.. ja neviem, a čo môžem kde je paracetamol? ja už radšej nič do seba nedám, aj keď pôjdem štvornožky..

zazalienka
29. dec 2009

tak som pre istotu volala na pohotovosť, zrovna tam bol jeden známy lekár, že malému to neublíži.. ja sa budem radšej plaziť a idem akútne zháňať maséra..

bebel
29. dec 2009

Panadol, paralen.

zazalienka
29. dec 2009

hmm, ďakujem.. ten pôrodník ma trošku ukľudnil.. ja neviem čo budem robiť s tým chrbtom, do pôrodu sa plaziť asi .. ako mi bolo dobre, tak to že ma sekne a budem chodiť v predklone som nečakala.. vyzerám ako keby som zbierala odpadky, prehnutá do pravého uhla.. inak to nejde..

adros
29. dec 2009

ahojte babule

tak sa hlasime aj my po kontrole 🙂

takze vsetko je zatial ok, s najvacsou pravdepodobnostou tento tyzden neporodime. Ale akosi sme pribrali od poslednej kontroly - vazime 3480 🙂 Ach tie sviatky 😀 😀 😀 Kontrolu mame bud. pondelok a som sa dohodla s doktorkou, ze sa v pondelok dohodneme, co dalej. Bud. stredu ma sluzbu, tak uvazujem, ze si dam vyvolat, to budem mat presne ukonceny 40.tyzden. Bolo by to pre mna jednoduchsie, nemusim sa stresovat, ze budem doma sama, ked to na mna prijde a budem mat istotu, ze bude pri mne doktorka, ktoru chcem. Ale uvidim ten bud. pondelok, mozno mi povie, ze to nevyvolame... a mozno sa dovtedy mala vypyta sama... 🙂

zazi, chuda, je mi luto, ze tak trpis

wero a ty co? este stale odteka hlienova zatka? mas uz aj kontrakcie?

bebel
29. dec 2009

Zaza http://poradne.rodinka.sk/viewtopic.php?f=11&t=...
kamoška anesteziologička by ti lepšie mohla vysvetliť, čo to spôsobuje u plodu...kamoška gyndoška mi to opisovala ako nejaké patologické stiahnutie ciev alebo tkanív v srdci plodu, ktoré spôsobí problém v cirkulácii krvi vďaka tej štrbine, čo potom po narodení zarastá.

bebel
29. dec 2009

V 3. trimestru raději vůbec. Brufen totiž způsobuje předčasné uzavření fetálního srdečního oběhu, může se uzavírat Botalova dučej. Vědci teď zkouší dávat malé dávky nedonošeným dětem, aby se oběh přenastavil na nefetální (nevím, jak to napsat líp).

http://www.zentiva.cz/default.aspx/cz/productwi...

zazalienka
29. dec 2009

adrika, nevieš čo je s Andy? či je v nemocke?

no s dávkami ibalginu v množste 5-6 ks denne na kríže som skončila pred otehotnením, odvtedy som v strese či mi nerupnú kríže.. brala som ho pravidelne, vo veľkých dávkach ako lentilky.. dúfam, že to naozaj malému neublížilo.. vystrojila som muža aj s Veronikou von a ja oddychujem a stresujem a jedujem sa..

bebel
29. dec 2009

Adros, ak ti môžem poradiť....nedávaj si vyvolávať pôrod.
Bude dlhší a bolestivejší.
Nechaj to na prírodu, nech sa to rozbehne samo, lebo sa fakt vytrápite obe.
Skús veľa sexu kvôli prostangladínu ....aktívny pohyb, chilli, škoricu, a iné babské recepty.
Ale na oxytocín sa nedaj ukecať, to bude pre tú dokinu pohodlnejšie, ale určite nie pre Teba.

adros
29. dec 2009

zazi, zdielam s tebou nazor ohladom tych hajzlikov. Ja si vzdy naivne myslim, ze tie splachovadla su pokazene... a aha ho, oni funguju, len na to asi este niektore zeny neprisli... 😠

antoniab
29. dec 2009

wero zaza jasne ze su aj vynimky aj take poznam 😉 ale v nemocke som nadabila len na tie druhe ale jedna bola strasne zlata taka jednoducha vzdy ked ma stretla na chodbe ci wc mi hovorila vy este nemate babatko my by sme uz chceli aby ste mala 😀 😀 bola zlata
a inak si myslim ze by sa v nemocke mali davat zvlast aj mamicky a cakatelky premna to bola strasna zataz na psychiku ked mamicke nosili babo na kojenie neustale tam svietila babo plakalo ale hlavne tie myslienky preco ja este nie preco mi to a tamto na jednej strane som im zavidela na druhej ma to nutilo mysliet na rozne ine veci 😒

zaza mna boli takto tak si nechcem predstavit ako musis trpiet tak nech to rychlo prejde 😉

antoniab
29. dec 2009

adros aj mne sestricka v nemocke hovorila ze vyvolani porod je bolestivejsi nez ked to pride samo ze aj oni su vtedy viac v pohotovosti 😕

adros
29. dec 2009

bebel, antoniab, teraz mi nahanate strach .... no ved uvidim, co povie doktorka v pondelok. Ak budem na tom tak ako teraz, cize ani zdaleka porod, tak si to vyvolat nedam, ale ak uz budu signaly, tak asi do toho pojdem... uvidim. Poradnu mam s doktorkou, ktoru chcem pri porode

antoniab
29. dec 2009

adros nestrasim ja som sa len minule pytala sestricky zrovna nato lebo svagrina bola uz po termine a nic a vyvolavali jej a ona mi povedala toto a poravdou je ze svagrina to potvrdila piatok o jednej dostala tabletky a porodila v nedelu o jednej a bolesti mala od soboty vecera osmej to jej odtekla plodovka a nastali bolesti takze dlho ale urcite by sa niekto nasiel co by povedal ze to nieje u kazdeho rovnake 😉

ja som dnes bola pichat injekciu a chodim k sestricke co robi na are a chodi na operacky ku sekciam a ta mi zas povedala ze by do spinalu nesla na silvestra idem pichat do nemocky tak zajdem za znamou aj tak chcem aby mi to pichla ona tak uvidim co mi odporuci ona tiez 100 ludi 100 nazorov 😉

zazalienka
29. dec 2009

vieš antonia, ono je to fakt že koľko ľudí toľko chutí.. keď postavíš vedľa seba 10 pôrodníkov, chirurgov, anesteziológov, sestričiek, tak sa takmer v ničom nezhodnú.. a to je takmer u všetkých lekárov.. aj 100 % lekár , odborník a kapacita môže urobiť chybu.. len za ňu niekto draho zaplatí... nikdy sa na 100 % nemôžeš na nikoho spoľahnúť.. len sama na seba a na svoje pocity.. môžeš mať odborníka na slovo vzatého, keď zrazu sa Tvoje telo rozhodne zareagovať úplne inak a je prúser..

švagrinej vyvolávali pôrod, lebo boli nejaké problémy v nemocke s lekármi a oni si objednávali na pôrody, doktor jej ešte aj tašku niesol lebo takmer nedobehla z nemocničného parku na sálu.. pichol injekciu, poslal na prechádzku.. každý ma iný prah bolesti, a každý cíti inak..

bebel
29. dec 2009

Adros môj doki je k dispo na telefóne, keď budem rodiť, príde ....bez ohľadu na to, či bude mať akurát službu alebo nie. (Až do 23.1.)Po návrate z chaty budeme sexovať ako za mladi 😀 a budem si dopriavať relaxačné kúpele každý večer a cez deň budem chodiť veľa peši a možno stihnem aj nejaké cvičenie.
A verím, že krpatá do 23.1.2010 nakoniec sama vylezie 😝
Mám kamošky, čo si vedeli porovnať nástup bolestí a intezitu s vyvolávačkou a bez nej...a 1značne mi poradili, že do oxytocínu nemám ísť. 😎

ivv
29. dec 2009

ahojte bruska,
pred chvilou som sa vratila z metra.. fuu.. zistujem, ze soferovanie cez 10km uz nie je pre mna.. 😒 hlavne to nalozenie a vylozenie z auta je dost narocne a nehovoriac o tom, ze by som potrebovala o 10 cm dlhsie ruky 😝 😅

roxy, ja si skor myslim, ze nase pocernejsie spoluobcianky rady rodia v nemocniciach. jednak sa pohodlne nechaju odviezt zachrankou, casto aj z dovodu, ze taxiky do osad nechodia a ked v nemocnici skonstatuju, ze na porod je plany poplach, tak si este urobia navstevu mesta 🙄 nehovoriac o tom, ze velakrat zvyknut z nemocnice na druhy den po porode ujst a dieta nechaju v nemocke, nech sa on staraju.. raz mi ktosi hovoril, ze nasi pocernejsi spoluobcania maju taky ritual vitania noveho clena rodiny a matka-rodicka pri tom nesmie chybat 😝 😀 😀 😀

zazalienka ta tvoja poznamka o tom, ze vyzeras ako keby si zbierala odpadky bola celkom vtipna.. ale radsej som sa nesmiala, lebo viem, co to je ked boli chrbat 🙄 takto sice nie, ale tfuj, je to teda bolest preparadna.. ja by som radsej volila tu pohotovost..

a tiez si myslim, ze ak je vsetko v poriadku, tak je lepsie par dni prenasat, ako vyvolavat porod.. tiez mam v okoli kamosky co im vyvolavali porod a rodili dlho.. dlho sa otvarali 😒

antoniab
29. dec 2009

zaza v tom stebou uplne suhlasim preto mam z toho taky hokej a necham si poradit niekym kto nieje len lekar ale je to aj clovek ktoreho poznam a kedze uz pichala anestezu mamine a bolo to ok tak mam taky vacsi pocit dovery ale pravdou je ze nic nieje 100percentne
prave dnes ked som sa bavila stou babou tak ona mi tiez povedala ze keby som nebola v nemocke tak by som to brala uplne inak lebo takto som coto zazila a som viac vystresovana nez niekto kto nema predstavu do coho ide 😅

olienka12
29. dec 2009

Zazalienka klud nic malemu 200ibuprofenom nespravis dr.mi pred tyzdnom kazal zobrat ibac na tu moju bolavu panvu a klby...

zazalienka
29. dec 2009

olienka ďakujem.. lekár mi povedal to isté, tak už som sa ukľudnila.. radšej dám tú masáž.. a malý reaguje na stresy tak sa ukľudňujem lineckými..

weronyca
29. dec 2009

Adros- no od vcera nic.. Vobec nic zo mna uz nevychadza a napodiv uz druhy den sa citim tak fajn,akoby som ani tehotna nebola 😀 Keby mi nezavadzalo to brucho tak aj zabudnem.. Juuuj kocky,viem ze este nejake 3tyzdne,ale uz mam toho dost..Ved to same dobre poznate.. Taka som nedockava-stale rozmyslam ako bude vyzerat,ci bude mat vlasky.. 😎

sisipetka
29. dec 2009

Adros, co sa tyka vyvolavaneho porodu je omnoho bolestivejsi, lebo sa umelo otvaraju porodne cesty....avsak ja zatial poznam kocky, ktore po vyvolavacke mali dost rychle porody...aj ked je pravda, ze bolestivejsie, co aj sestricky na sale potvrdili, ze to tak zvacsa byva.
Ja som tiez dostala oxytocin, ale iba v mensej miere kvoli zatazovemu testu a poviem ti, ze ked som mala kontrakcie na stupnici do 100 v hranici 69, tak mi nebolo vsetko jedno. Ale i tak si myslim, ze my zeny zvladneme vsetko a po case sa zabudne. V den ked som rodila, som si uzila tolko stresu, ze tesne pred sekciou som bola rozhodnuta, ze uz nikdy tehotna nechcem byt.....a teraz by som rada sestricku pre Christianka.

Antonia, na to umyvanie i kazdodenne ukazovanie vlozky s roztiahnutymi nohami pri vizite si zvyknes. JA mam pocit za posledne 2 roky, co som prezila 2 tehu, ze nic ine nerobim len vyskakujem na kozu a ukazujem ako ma nasi stvorili 😖 😀 A ono vsetky zeny, co budu okolo teba, budu ukazovat to iste, tak si nejako zvyknes 😉

Olienka, mala si peknu noc...tiez som prvu noc na rizikovom skoro nic neprespala - spolubyvajuca chuda tak chrapala, ze by zobudila aj hlucheho....Tak hadam, tuto noc bude lepsie, lebo po narodeni chrustika uz ten spanok nebude taky super ...

Zazalienka a ty ides na sekciu? A uz mas termin, dokedy ta nechaju takto trapit?

olienka12
29. dec 2009

Super zmazalo mi celi prispevok blby mobil

zazalienka
29. dec 2009

Peti, ofic. termín mám 29.1., včera mi povedala že ak sa nič nestane, tak 20.1. pôjde malý von.. že dovtedy mpotrebujem nejaké vyšetrenia a krv.. Ty si čo kvôli spinálu potrebovala? aké vyšetrenia?

katka22r
29. dec 2009

ahojte kocky neviem ako zajtra ci si nas nechaju alebo nie ale ak by nahodou ano tak vam chcem zazelat Stastny Novy rok a vsetkym bruskam vela zdravicka a nech porod bude lahky a na jednotku....a maminkam a ich babenkam vela zdravicka 🙂 ...ale ak sme v otvarani nepostupili a ozvy budu lepsie ako vcera tak sa tu ukazem,ale istota je gulomet 🙂 ...papa

dadulka2000
29. dec 2009

cauko,...
uz som spat od kamosky a cestou aj z poradne.
vsetko podla (tlaku, mocu a oziev srdiecka) je v poriadku
,.... tu nepozeraju zospodu - vraj to nema ziadny vyznam - a krcok pri druhorodickach je aj tak skrateny (to mi dnes povedala 😀 ), a sono tiez len 2x pocas celeho tehu. nakolkom vzdy moje vysletky su vzorove, tak so mnou ani nestracaju cas.
dalsiu poradnu mam na 11.1., tj skoro v datume terminu, tak uvidim - ci ju este aj uvidim 😀
ako casto vy mate teraz poradne ku koncu??
idem si dat ovocnu misu a zacat upratovat pomalicky,.... ach jaj....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre