Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

k.a.t.k.a.
9. jún 2009

ja som zimnu bundu ani nepotrebovala, vtedy bola tepla zima 🙂 mohlo by to byť tak aj teraz
v SCS v HM-ku maju slusný výber tehu veci, neviem ako to je u nas v HM-ku, som to este zatial neriešila, ale tak aj tak je teraz taká moda, čo praje tehulkam, rôzne tuniky, volne strihy ... takže ja budem určite nakupovať aj v klasickych obchodoch len väčšie čísla 😉

prdecek
9. jún 2009

páni vy jste se teda rozkecaly 😀

drobec123
autor
9. jún 2009

no horsie je ze na zimu budeme potrebovat nejaky tehu kabat a to ja mam vsetky elegantne - vypasovane na telo ☹ neviem co si budem obliekat .... ale to je daleko, nieco vymyslime do vtedy !
v SCS urcite maju tehu oblecko - najma v h&m a c&a mali vzdy velky vyber, tam je aj specialny obchod pre deticky - tesim sa ! rozmyslam ze v auguste nabehnem na detske vypredaje - nech za super ceny nakupim nieco do zasoby....

dadulka2000
9. jún 2009

caute babenky,....
tehulkovske oblecko moc neriesim,...cast veci mam z prveho tehotenstva, nieco mi uz dala kamoska (chcela sa toho zbavit) a cast triciek po dome budem kradnut od muza 😀
ja som bola vcera vo fitku zrusit svoje clenske (ostava ma mi este 11 mes. do konca) a kedze to teraz vobec nevyuzivam, tak som sa rozhodla s tym nieco spravit. a boli tam uplne zlati, dohodli sme sa ze mi zastavia membership teraz a az ked sa vratim spat (ratam tak okolo marca - zacat na sebe opat makat 😉 ) mi tych 11 mes. pridaju nazad. parada ! 😎

andykca
9. jún 2009

zdenka73 a lopezka: tak neviem babenky aky mame rozdiel vekovy ale ano ja sa zadycham a to najviac v sprche - ked si holim nohy 😅 napriklad xi.....ja som fakt zvedava jak tieto ukony vykonam ked bude brusko velke xi

prdecek
9. jún 2009

já se zatím nezadýchávám 🙂

korcula
9. jún 2009

minix: nechodila, byla jsem od 10tt doma (hodně v práci jezdím autem a dr to nedoporučoval)

anenka79
9. jún 2009

baby, co robite s tym ze sa vam spomali travenie? Da sa tomu nejako pomoct aby sa dalo vyprazdnovanie do normalu? nemate skusenosti?

andykca
9. jún 2009

prdecek...tak to mas super 🙂

prdecek
9. jún 2009

mě na zácpu nepomáhá absolutně nic, ráno jsem prožila snad porod, bylo to děsný, dneska se dr. zeptám zda můžu psylium ci neco takového 😒

janka1
9. jún 2009

zienky ja si mixujem ovocie a to potom pijem , este som zapchu nemala 😉
vcera to boli jahody a visne , dnes si dam marhule a ceresne , vzdy to co mam doma aj jablcka a hrusky a bananik 🙂

korcula
9. jún 2009

prdecek: já myslím,že psyliim můžeš... ale radši se zeptej🙂

markee
9. jún 2009

Ahojky,tak já posekala zahradu a manže uvařil oběd,až ho sníme,tak půjdu skolit dítě do postele a já se půjdu taky natáhnout. Jsem fakt zničená.

anenka79
9. jún 2009

prdecek a janka1 - konecne sa mi to dnes po 3 dnoch pohlo, uz som zacinala mat obavy, predsa len sa mi do liekov moc nechce, ale ovocie moze byt celkom dobry napad, vyskusam, urcite neublizi 🙂

pietra
9. jún 2009

ahojte 🙂

vy ste teda riadne ukecane, ja vas fakt ani citat nestiham 😀

tehu oblecko budem musiet poriesit uz aj na leto, mne teraz nejako rychlo vykuklo brusko. Ostala som az prekvapena, lebo pri prvom tehu som mala cely cas velmi male brusko. Ale aj napriek tomu som ku koncu zimy bundu uz ledva zapla a to je mala letna, takze tehu nebolo ani nejako velmi pokrocile

ultrazvukmi sa netrapte. Podla mna by sa ani casto robit nemali. Kedysi som citala par clankov, kde niektori odbornici tvrdili, ze ultrazvuk vydava aj nepatrne teplo, ktore si mi ani nevsimneme, ale vyvijajuce sa babo moze aj pri castom pouzivani poskodit. Neviem, co je na tom pravdy, pravda je ako to uz byva asi niekde uprostred. Ale mam kamosku, ktorej doktor robil sono na kazdej jednej poradni, mala aj nejake komplikacie, takze prve mesiace chodila na sono aj kazde dva tyzdne a maly veru v poriadku nie je ☹
poistovne pocas tehu preplacaju tri ultrazvuky (ak sa nevyskytnu problemy) a to okolo 12tt, 20tt a 30tt a potom na poradni v porodnici este v 36tt. Samozrejme, kazda zena je zvedava, ci je vsetko v poriadku, takze vacsinou je este prve sono pred 12tt, aby sa zistilo, ci je vsetko v poriadku

anenka79
9. jún 2009

hm, pietra, no to si ma velmi nepotesila, ja mam prave sono kazde 2 tyzdne (tak mi sestricka povedala) a tiez som uz cosi pocula o tom ze nie je moc vhodne casto do toho štuchat...tak teraz neviem, ci to aspon 1x nemam zrusit ak nebudem mat ziadne komplikacie...

drobec123
autor
9. jún 2009

😀 pietra suhlasim s tebou, mne to tiez lekarka povedala ze sono staci kazde 3 tyzdne a este lepsie kazde styri - pokial je vsetko v poriadku. to len asi nasa zvedavost nam neda aby sme si nepytali viackrat vidiet maleho cervika ! 🙂
no ja musim povedat ze aj ked na vahe som stale rovnako, tak brusko mam totalne napuchnute, naliate vodou a celkom to vidno 🙂 ale tvarim sa ze som len pribrala

weronikla
9. jún 2009

Pekny den Vam zelam 🙂 Ja som bola dnes u Dr., dostala som knizku, aj mi spravil sono, videli sme bit male srdiecko, tak sa vytesujm 😵 A mija, tiez myslim, ze u tych doktorov to je individualne. Dalsiu poranu mam 13.7. a 22.6. idem iba na krvne testy. TAk sa neb 😵 oj, urcite je vsetko v najlepsom poriadku.
Chcem sa opytat, ci nemate problem s nizkym tlakom alebo neviete ako to riesit? ja som dnes mala 95 na 50 ☹

pietra
9. jún 2009

anenka, aj som ta nechcela vystrasit 😖 ja som pri prvom mala tiez viac ultrazvukov ako tie styri, ale az po 23tt, lebo sa doktorovi zdalo, ze malinka zaostava v raste, tak ma aj poslal k inemu doktorovi na konzultaciu, takze som mala asi o 4 ultrazvuky viac, ako je tych predpisanych a mala je v poriadku.
ja som hned na zaciatku chcela sono, aby som sa uistila, ze babo je tam, kde ma byt. Dalsie sono mi doktor robil v 10tt, aby potvrdil akciu srdiecka a myslim, ze dalsie sono bude az okolo toho 20tt a vobec sa tym dlhym casom nestresujem

pietra
9. jún 2009

weronikla a dr. ni nic nepovedal, ako riesit nizky tlak? ak ti to nerobi problemy, tak by som to neriesila a inak si skus dat kavu, jedna kava babu neublizi 😉

pietra
9. jún 2009

weronikla a nema tam dr. nejaku dovolenku? lebo vsak to mas poradnu az za viac ako mesiac a poradna ma byt kazde tri tyzdne

amisa
9. jún 2009

anenka a prdecek..mne pomohl uz dva krat susene slivky.. ale tak ze aspon rtretinu balenia naraz 🙂 ..pozor na vedlajsie efekty aby ste neboli vyhostene zo spalne 🙂

anenka79
9. jún 2009

pietra neboj, ja to rozchodim, hlavne treba pozitivne mysliet a vsetko bude ok, ale urcite sa to Dr. opytam pretoze som cloviecik zvídaví

amisa vdaka za radu, budem zhanat a uvidime, s drahym som len cez vikendy takze cez tyzden by ta spalna mala byt v pohode 🙂

weronikla ja mam tiez paradne nizky tlak, ked sa nenajem tak mam hned mdloby, Dr. mi odporucil okrem vela vody aj zacat viacej solit (pravda je ze ja solim uplne minimalne) a rano si davam 1 kavu a hlavne si treba davat pozor na rychle vstavanie napr. z podrepu

drobec123
autor
9. jún 2009

inak baby co sa zapchy tyka, musim povedat ze som s tym zacala mat minuly tyzden problem aj ja. a tak som zacala papat ovela viac ovocia (aj ked lepsie su odstavene stavy ako pisala janka), pit viac vody a od piatka si davam kazde rano na lacno actimel. neviem preco ale jogurty nezvladam jest a toto je tekute tak to vypijem pomalicky a aj mi to chuti. a musim povedat ze v sobotu este nic ale od nedele chodim na zachod kazdy den 🙂 a tesiiiim sa !!!!

zdenka73
9. jún 2009

baby aj mne pomáha actimel a ovocie, so zápchou problém nemám. klop, klop, klop

Dnes ma bolí hlava ☹ , ale hroznééééééééé a netrávilo mi tak som si dala tabletku Ginger čo som si kúpila na ranné nevolnosti a zdá sa že zabrala, konečne som si dala aspoň polievku, a pravdaže som si na chvíľu ľahla. Užívate niečo proti bolesti hlavy, alebo čo by sa mohlo.

minix
9. jún 2009

ja zatial na vyprazdnovanie nejak netrpim, tak uvidime, ci sa to nezmeni.

Ale to, co mi doteraz zaberalo, ze acidko, tak to nefunguje.🙂)

rozmixovane ovocie je lepsie? 🙂)) alebo ste mysleli dzusik?

drobec123
autor
9. jún 2009

minix rozmixovane nie, ale odstavene je lepsie kvoli tomu ze je lahsie stravitelne pre zaludok a creva. dzusik ja velmi nepijem lebo je velmi prisladeny a pasterizovany.

ja nemavam bolesti hlavy - klop klop, takze neviem ti zdeni poradit ☹ ale asi pi vela vody a pokial mozes tak si lahni a skus si pospat.

amisa
9. jún 2009

zdenka ja som bola u neurologicky kvoli migrenam a zakazala mi uplne vsetko..mam si kupit chaldivu gelovu masku na tvar a skusat babickovske recepty.. najvac mi pomaha spanok..nastastie mozem si schrupnut aj v robote..a nečumiet do kompu stale..a preto dnes koncim pomaly a o tretej padam 😀 ved od siedmej toho na mna bolo dost.

pietra
9. jún 2009

zdenka, mne na bolest hlavy pomohol spanok, kava a vela tekutin. Raz ma hlava fakt priserne silno bolela cely den a nic z uvedeneho nepomohlo, tak som si dala jeden paralen. V pribalovom letaku je sice napisane, ze len so suhlasom lekara, ale myslim, ze ten jeden neublizil

anenka79
9. jún 2009

zdenka - mna tiez casto bolieva hlava, normalne pred tehotenstvom stacil panadol, potom co som zistila, ze ako tehotna ho nesmiem uzivat tak sa "tesim" na kazdu dalsiu bolest hlavy, lebo viem ze bez liekov mi prejde mozno za 2-3 dni. Moj drahy je cudzinec a boli sme u jeho doktora (gynekolog) o.i. aj ohladom liekov proti bolesti hlavy, takze mi nieco dal (sumive talbletky), zatial som vzala iba jednu a zabrala. Vobec ale neviem ci je nieco podobne aj tu (prip. tam kde zijes ty).

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre