Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

k.a.t.k.a.
13. jan 2010

fuha serafinka 😕 ako to ze ma len tolko? kedy si bola naposledy na UTZ a tam bola aka odhadovana hmotnost? resp. prietoky si mala v poriadku?

mm1
14. jan 2010

Ahojte, tak LOSS už má Miušku, dnes ráno o 4.00 hod. sa narodila a má 4270 g a 52 cm. ona sa Vám potom isto ozve.

kolienko
14. jan 2010

dobre ranko...

gratulujem loss a serafinka drzím palčeky....aspom to budes mat skôr za sebou a nebojka, urcite neude taký malinky....ved tam je tolerancia 500 g-
katka, ty sa ako dnes cítis??

baby a zíram, ze miska od loss mala az 4270 g....to su asi fakt na rade velké babatka...

mm1
14. jan 2010

serafinka, ešte odkaz pre teba... Keď som čakala Natálku tak 3 tt pred pôrodom mi doki povedala, že má 3900 g a vravím si, preboha, to bude valibuk, to ani nevytlačím.... a nakoniec sa maličká narodila 3060 g takže neboj, tie merania sú veeeeeeeeeľmi skreslené..... a všetko dopadne dobre....

a už idem od vás.... ahojte. 🙂

a všetkým držím palčeky samozrejme.

bebel
14. jan 2010

Dobré ráno,
uff Loss: tak ti "malá" musela dať riadne do tela 😅 klobúk dole.

Serafinka, tak to je fakt málo....bábo musí mať 2500g po narodení, aby Vás mohli prepustiť po pôrode domov.

genialna
14. jan 2010

serafinka1, presne ako pise mm1.. neber to meranie tak vazne, resp. babo moze byt ovela vacsie.. Mne namerali 31.12, ze mala ma 3430g a ked sa 2.1. narodila, tak vazila 3970g. Neplas sa.. mala bude isto vacsia a zdravucka.. Tie merania su informativne a hlavne nepresne..

genialna
14. jan 2010

..pardon.. samozrejme malinky bude isto vacsi a zdravucky.. 😉

krpuch
14. jan 2010

aj ja mavam casto kockate brucho 🙂 , moj drobec ma ritku napravo a ked je tato pri mne vyvaleny z tej strany, tak ju vzdy k nemu vypuci. 😅

mia.
14. jan 2010

Ahojte dievčatá.
Loss - gratulujem, pekné miery.. 😉 , Serafinka, držím palce...

Ja sa ešte stále kotúľam, ráno som stihla malú zaviesť do škôlky, behla som do obchodu, uvarila som si polievočku a rozmýšľam, že si pôjdem ešte ľahnúť. Včera sme vybavili Dr. - pediatričku, ku ktorej budem chodiť s malým, hneď som spokojnejšia...
Môj malý sa v posledných dňoch už hýbe minimálne, ako je to u vás?

bebel
14. jan 2010

Mia : Biba sa hýbe niekedy až moc... 😕 aj keď momentálne spí.
Ja sa dnes chystám na obed do BA, ale naša nevlastná segra zase nedvíha telefón, ani nevolá späť napriek tomu, že sme sa dohodli, že si ráno brnkneme,aby sme si upresnili súradnice dnešného obedu.
Neznášam takých ľudí..... 🙄
A Bruno zase kašle....aby som si už toľko neužívala, tak mi robí doma spoločnosť a bordel.
A asi po 150. x za posledný týždeň pozerá dvd Shaun the sheep. 😠

bebel
14. jan 2010

som sa preriekla ...už mi ide zas vykolať bok.... 😎

mia.
14. jan 2010

Tak sa doma nenudíš 😉 ja som rada, že Terezka je už v škôlke, boli sme doma spolu mesiac, no evidentne jej kolektív chýbal, tiež väčšinou hľadela na telku... Len dúfam, že neochorie... Vy sa pekne liečte, aby mohol Bruno v zdraví privítať sestričku... 😉

mia.
14. jan 2010

Ej, ale teraz sa drobček riadne pomrvil, hneď som kľudnejšia 🙂

mia.
14. jan 2010

inak, čo sa týka váhy malého, mne ju ani raz nepovedali, čo ma aj celkom teší, aspoň nestresujem...

marushka
14. jan 2010

ahojček všetci,

ja len na malý skok... 😉

gratulujeme všetkým novým maminkám, pekne sa rozrastáme 😉 😉 😉

my sa máme celkom dobre, ale tiež zápasíme s kojením ☹ ☹ ☹ mliečka máme síce dosť, stále odsávam, aj napriek bolestiam, Haninka má zatiaľ len moje mlieko, ale nevie sa prisať, tak bojujeme ako môžeme, verím, že sa rozkojíme 😵 😔

tuším bebel písala o laktačných poradkyniach - ja som často telefonovala pri Kubkovi o radu, teraz som si jednu objednala domov, dnes príde už piaty krát a naozaj vedia pomôcť...som rada, že sem chodí, aj keď to niečo stojí, ale rada by som, aby sme sa rozkojili naplno 😉

tak sa držte, prajem čo najľahšie pôrody a následné ešte ľahšie papkania 😉 😉 😉

alikaa
14. jan 2010

Ahojte baby, mozte mi opisat ako ma vyzerat ta hlienova zatka a ako odteka plodov voda? Prechvilou som bola na wcku nejako viac tekutiny zo mna islo, ale teraz nejde a bolo tam aj trosku krvi. Teraz neviem co si mam o tom mysliet

evca35
14. jan 2010

serafinka - chceš ma predbehnúť?

cisárovné 🙂 - môj má hlavičku pod ľavým rebrom, aj chrbátik na ľavej strany samozrejme, kope si do môjho pravého boka a slabín. Keď sa napne, tvar môjho brucha je neskutočný 😖

blahoželám novým bábätkám. Ostane niekto aj na koniec mesiaca? Nejako sa to sype 😉

kolienko
14. jan 2010

alika, síce mi zatcha este neodtiekla, ale z teorie to môze byt v tvojom prípade zatcha....

ved uvidís ako to bude pokracovat dalej... 😉 mozno dnes este porodís....

kolienko
14. jan 2010

ozaj babenky...neviete kde je lopezka???

kolienko
14. jan 2010

helou kočky...čo dnes všetky rodíte, alebo kojíte? 😉

minitrouble
14. jan 2010

ahojte 🙂
katka - ja tiez len utierkami - konkretne DM a nikdy nic (raz sme mali pampers a vyhadzala sa neskutocne) odvtedy len DM maximalne nivea ale tie su predrazene a my ich miname na kila - najma teraz uz ked ma 2 roky tak miniem dobre ze ne 1/4 balika na ocistenie zadku 😝 😎

bola som dnes v tescu bez deti a ako pisala bebel maju fakt super akcie - nakupila som romanke kase nestle...flasky, dudliky (tie tesco su celkom oblubene - bebel kup si aj take do porodnice - deti ich maju celkom radi - tie obycko Tesco balene 2ks spolu - teraz v akcii tusim za nejake 1euro a daco 😅 😅 )
rozmyslala som aj nad pampersami ale my sme DMkaci a pampersy nam nesedeli - romanke boli strasne siroke a vzdy ich prekakala a okrem toho ani pokozka jej na ne nereagovala dako moc super ...ale su za nenormalne dobru cenu - tak ak dakto ste pampers positive - tak si bezte kupit 😉 🙂
+ vsetky veci ako vlhke vreckovky, tampony do podprdy a mlieka rozne su v akcii + uz maju aj veci na jar/leto na oblecenie - len tam upozornujem ze tesco ma dost siroke vecicky a v pripade ze budete mat deticky s uzsimi ramenami tak im tie veci budu padat na ramenach 😉 ...tak isto aj nohavice sa nedaju stiahnut a tak deticky chudsich rozmerov ich nebudu moct nosit 😉

minitrouble
14. jan 2010

serafinka - neboj ..isto bude taky akurat ...ved nemusis mat 4kiloveho slona - bude mat tak do 3kg a to je tak akurat a on to rychlo dobehne 😉 🙂

inak ja neviem ako to je mozne ale u mna sa nesekli ani pri prvom ani druhom porode - pri romi odhadovali 4100 a mala 3925 - cize maly rozdiel....a pri simi odhadovali 3700-3900 a mala 3780 ..cize tam boli uplne presni ...ale je pravda ze mi to merali fakt detailne a vela premeriavali lebo sa im to nezdalo ze som neni az taka velka a ze to brucho sa im nevideli az take mega velke aby tam bolo take velike dieta ..takze sa s tym dost vyhrali pri merani - ale viem ze ked som rodila romanku tak jednej babe odhadovali ze bude mat 4.6kila a ta tam uz revala ze to neporodi a nakoniec mala ta jej mala 3.6kila ..cize oni sa fakt vedia obcas riadne seknut
a musis si povedat ze to vydrzis kym prileti tvoj lekar - neboj vsetko dobre dopadne 😉

krpuch
14. jan 2010

ahojte..u mna po zatke zatial ani stopy, len mam dost vytok, takze intimky to istia..dnes budem cely den doma, vcera som sa dost nalietala po meste, stacilo..o dva dni mam termin, ale vidim to na prenasanie...
niektore ste pisali, ze nechcete vyvolavacku...preco, boli to viac alebo...?

kolienko
14. jan 2010

krpuch, tak to ta obdivujem, ze este behas aj po meste....
ja som teraz v 38 tt a ledva prejdem von k smetnému kosu. všetko ma taha ani vyrovnat sa uz poriadne nemôzem....a večer ani nehovorím, ked musím ist na wc , pokym sa postavím a tie bolesti pri tom....
ja by som nechcela vyvolavačku z toho dôvodu, ze chcem, aby si maly vybral sám kedy pôjde von, ale samozrejme, keby prenasam a lekári by odporucali vyvolanie, tak súhlasim.....

krpuch
14. jan 2010

kolienko..ja som musela riesit tu sprostu socialku a gyndu a par dalsich veci, preto som bola v meste...nebolo to dobrovolne 😉 tiez som najradsej teraz doma v teplucku a len cakam kedy to pride. priatel ma kontroluje z roboty, ak by bolo treba prist pre mna a ist do nemocky. tiez sa mi blbo vstava z postele, hodil by sa ten drziak, co maju v nemocnici nad postelami, urcite by sa lahsie vstavalo.
ja sa osobne prenasania bojim...myslim, ze to nevesti nic dobre, co sa tyka porodu...kamoska mala zelenu plodovku a kopec dalsich komplikacii a nakoniec rodila cisarskym.

dadulka2000
14. jan 2010

ahojte kinderka a maminky
🙂
ako sa drzite? dakujem za ohlasy na FB - na foto malej - musim nejake zmensit a pridat aj sem do albumu.

ja tu mam teraz maminku na 3 tyzdne - tak mam vsetko all inclusive 😀, rano mi Ellie odsikuje do skolky, o 3 hodky ide po nu a cely den prekecame, nasmejeme sa. super je to. vsade upratane, uvarene, vsetko ozehlene,... no neviem ci jej neskonfiskujem cest. pas a nenechame si ju tu navzdy. 😅

mala hrcka je zatial velmi dobrucka - napapa sa a bud spinka, alebo si pekne lezka v kosiku a obzera okolo. len nech jej to tak vydrzi,....
jedine co ma prekvapuje je o 3 cisla vacsia kozka na ruckach a chodidlach - je dost aj sucha, tak zacala som jej to mazat olivovym olejom, nech jej nepraska,.... mali ste s tym niektora skusenosti?? please??

krpuch,... trosku posexujte a tepla vana - u nas to ocividne fungovalo 😎

minitrouble
14. jan 2010

krpuch ..vyvolavanie boli ovela viac ako ked to ide prirodzene - je to umelo vyvolany porod a tak nie vsetko je pripravene a tak je to zvacsa sprevadzane ovela vacsimi bolestami ako pri prirodzenom ...ale porovnat to neviem lebo ja som mala prvy vyvolany a druhy teraz cisarsky - jedine co viem ze po tom prvom som sa davala ovela dlhsie do poriadku ako pri rom druhom
ale ked to inak nejde tak ti vyvolaju - akurat ti potom odporucam dat si EPI ;)

dadulka aj my mame dost suchu pokozku ...nakremujem vzdy ked sa mi zda ze je to moc suche 😉 🙂

baileysa
14. jan 2010

Ahojky,

gratulujem novým maminkam ku krásnym babatkam.

my sme boli v utorok v stiavnici na kontrole, pôrod v nedohladne, tak som spokojná ...
budúci týždeň si chcem variť všetko, čo potom nebudem môcť jesť, takze segedin, plnena paprika, sladkosti s cokoladou likvidujem už dva tyzdne, úplne som pazrava...

zajtra by mi gretku mali zobrať naši do soboty, tak sa vytesujem ako jojo, že ako budem lenosit... ale zas je to aj celkom dobre, že má udržiava v pohybe

ja už mám hocijake hormonalne stavy, niekedy mi je do revu, že nechcem rodiť, najradšej by som to celé vzala spat, ale sa to našťastie nedá, inokedy sa už teším na babatenko, aj keď sa dosť bojím na tie noci prvé mesiace...

laktacne poradkyne sú super, ja by som určite nejakej volala, keby problém, oplatí sa to... ja som sa pri gretke dosť natrapila, ja som mala vždy pocit, že mem malo mlieka, prsia sa mi nikdy nenalievali ani mi mlieko netieklo, navyše gretka bola negrgavy typ, takze som ju po jedeni mohla držať koľko som chcela, odgrgla si iba vo výnimočných pripadoch, takze dôkazom, že niečo zjedla boli iba mokré plienky. nakoniec som kojila do 10 mesiacov...

kamoska mi teraz odporučila tie musle-zberniky mlieka tak som zvedava...

dnes som si bola objednať homeopatika k pôrodu tak zajtra by mali byt...

krpuch tá socialka nonsens, mna pre istotu teta zvozila, že som si zbytočne platila veľa, hlavne že mi to oni vyratali... ale na všetko majú super odpoved, že oni nie sú povinní ta upozorniť, že si to máš všetko zisťovať sám , tak na čo tam sedia? nech tam dajú automaty...

baileysa
14. jan 2010

dadulka, super že máš mamcu tam, uzi si, kým môžeš... a čo mena? nemáte dake v užšom výbere?

zdenka73
14. jan 2010

Ahojte! O 8:27 sa mi narodila Sofia 50cm, 3320g sekciou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre