Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

olienka12
22. jan 2010

weronyca hned po prepusteni z nemocnice na druhy den prepustajuca lekarka povedala,hned od prveho dna podla pocasia na hodinku dve vonku... len ked je velky mraz vtedy nie a sychrave pocasie nie je vhodne. Ale mam kamosky,kt.za kazdeho pocasia chodia,takze aj my tak nejako. 🙂

lara75
22. jan 2010

ahojte, hlásim ďalšie januárové bábätko na svete - naša Lara sa narodila 15.1. o 16:00, 3080g a 51 cm a už sme aj doma po S.C. 🙂
Gratulujem mamičkám a novorodeniatkám, dlho som tu nebola, takže nemám prehľad koho to ešte čaká, ale prajem veľa zdravia a šťastia 😉

andykca
23. jan 2010

ahojte...no tak vidim, ze datum 15.1. bol teda plodny na rodenie xi (aj v trnave bola preplnena porodnica po tomto datume)....gratulujem 😉

weronyca my sme boli zatial len u lekara co sa tyka prechadzok inac nie lebo som po tejto malej prechadzke mala problem so stehmi - bolelo to jak hoviadko...takze mi pojdeme az nabuduci tyzden von cca po tyzdni - dvoch....

a liwka, gucz vy co? rodite ci oddychujete 😉

gucz
23. jan 2010

ja nerodím, pochybujem, že sa niekedy rozpadnem 😀

akurát sme doraňajkovali, pôjdeme sa s Laurikou zasa hrať, MM spí po nočnej, tak nemôžem nič iné robiť (povysávať napríklad). Poobede pôjdeme svokrovcom, tak mám vlastne celý deň voľno 🙂

ivv
23. jan 2010

dobre rano mamicky, babatka a cakatelky 🙂

chcem aj ja ohlasit dalsie januarciatko 🙂. 15.1. sa nam narodicla CS Adelka, 3830g, 49 cm 🙂.
mame z nej obrovsku radost, je to taky maly valibuk, stale si hladame rezim, co je ale prirodzene.. papa mamkine mliecko, len raz sme ju na noc prikrmili cez striekacku, lebo ona zvykne cucnut z prsa 20 min a potom na 20 min nam princezna zaspinka, takze v tu noc sme boli vsetci ako zombici 🙂) tuto noc vsak uz krasne spinkala po 3 hod v kuse 🙂

opatrujte sa!

snad ked budem mat viac casu sem nazriem, co je nove a pokukam aj roxinu tabulku 🙂

dadulka2000
23. jan 2010

ahojte
co je tu nove? Uz som tu davno nebola 😉
ja som si prave odhoruckovala - 38.8C, mala som asi upchaty mliekovod,.... tvrda a bolava plocha na prsniku, tak som ju rozmasirovala, nahrievala a odsavala,.... nastastie po 2 dnoch uz je to lepsie. ale zdochynala som

inak mala papka fajne a aj pospi si stale vyborne,.... tych 5 hodin potiahne (ale aj Ellie bola a je dobry spinkac)
krasny vikend mamulky

roxy_1
23. jan 2010

Ahoj holky,

tak my uz se trapime i s prdikama,no jednou to prijit muselo,jinak spime po koupani 4 hpdiny ale pak uz se zase budi po 2 hodinach a jak se blizi rano uz se budime po hodine....
jinak je to nase zlaticko milovane co place jen kvuli kolice... 🙂

chtela jsem se vas zeptat.po jake dobe si muzu dat koupel???uz se tesim az si napustim vanu.... 😕 mam stehy co me samy vypadavaji,tak nevim jestli mam pockat az vypadnou vsechny nebo muzu uz i ted,takova koupel by mi nesmirne pomohla se zrelaxovat... 😅

jinak vsem novym narozenym miminkam preji do zivota hodne zdravicka a maminkam dost mlicka a brzke zotaveni

a holky ktere to jeste nemate za sebou tak se drzte,ten konec je vazne hra nervu 😉

slovakia80
23. jan 2010

Ahojte,pozeram,ze vas tu neostalo vela 2v 1,prajem vsetko dobre nech to dotiahnete stastlivo do konca.stoji to za to.My sa nevieme nabazit nasej bambulky 😵
pekny den
Roxy ten kupel si podla mna mozes kludne dat,ale mozno by som tam nedavala ziadne peny do kupela a tak,asi len vodu pokial mas este stehy 😉

dadulka2000
23. jan 2010

ozaj blahozelam zo srdca vsetkym novym maminkam a babetkam 🙂

liwka
23. jan 2010

ahoj, kocky, neozyvam sa, lebo mam strasny problem s nacitanim konika. priatel vcera otvoril konika cez cesku stranku a zistili sme, ze otvori uplne v pohode, tak som konecne v obraze, co ste tu popisali 😀
gratulujem vsetkym maminkam a babatkam a tej mensine, co sme este 2v1 prajem, aby to ubehlo v pohode.
ja mam taky pocit, ze uz dlho nepotiahneme, lebo od stredy sa sotva hybem, co ma priserne boli lonovka, poslickovia su tiez dost citelni, hoci zatial nie pravidelne.
a chcem sa pochvalit, vcera sme boli v TT nemocke pozriet Zuzku s Miskom. je to nadherne deculo, cely po Zuzke. akurat sa, chudacik vyhadzal, ale s tym Zuzka ratala, kedze alergie maju v rodine. a potom sme jednou cestou boli na navsteve u adros. Alex je take male milene zlaticko, a hoci sme Adrike nechceli verit, ze dokaze aj plakat, vacsinu casu, co sme tam boli prespinkala ako anjelik, no potom sa nam ukazala v plnej parade.bude z nej operna spevacka 😀 a tvaricku ma po Adrike.
tak sme sa vcera inspirativne boli zoznamit s kamaratom Miskom a kamoskou Alex, tak nam zostava uz sa len narodit. gucz, ideme spolu??? 😀

nedockava4
23. jan 2010

ahojte, tehulky, maminky, babätka...
...tak, aj my este cakame...zatial vooobec nemam pocit, ze sa nieco bude diat...som zvedava, ci sa do pondelka nieco zmeni...alebo sa presunieme az do februara??? 🙂

marushka
23. jan 2010

ajojte maminy,

všetkým novorodeniatkam aj s maminkami gratulujeme a želáme všetko dobré 😉 😉 😉

som zvedavá, kto bude uzatvárať január, držte sa všetky kinderká 😉

my sa už regenerujeme u babky a dedka, zápasím s boľavými prsníkmi, ale je mi to jedno, hlavne sa malinká už týždeň pekne prisáva, takže zvládnem čokoľvek, len nech sa kojíme a papkáme. naša laktačná teta nám hodne pomohla 😉 😉 😉

my spánku cez deň veľa nedáme, ale v noci je hany zlatučká, potiahne 3-4 hoďky, tak sme hore dvakrát za noc...akurát ja už mám potom pekne bolestivo naliate prsia, 😒 😒 😒

malinká nám robí radosť, a kubko je frajer, statočne zvláda ten kolotoč okolo miminka 😉

gucz
23. jan 2010

liwi však povedz kedy sa tam stretneme a ja tam nacupitám aj s taškou 😀

liwka
23. jan 2010

ja dufam, ze Mia dodrzi svoju cast dohody a vypyta sa na svet na tatove narodeniny v pondelok. takze dufam, ze v priebehu zajtrajsej noci, pripadne v pondelok sa do nemocky chystame 😀
a ty mas s Miskom aku dohodu?

andykca
23. jan 2010

no baby len ziaden februar...kto tu potom bude pisat??? 😀 😀 😀

liwi a nas ste s navstevou obisli??? 😕 😕 😖 😉

my prave odbedujeme 🙂 drahy navaril....a dobre celkom xi....no a dnes sme aj poupratovali ako Peto zapol vysavac tak maly zaspal jak anjelik 😀 😀 sranda hehe....
dneskaj mame doma zapijacku malinkeho zdravia no tak som zvedava dokedy sa budeme bavit dnes heh....Peto ma na plane sa dobre oooopit xi......to bude bolest zajtra 🙂) sa budeme tatinkovi smiat xi

inac nas nic zatial...klop klop klop...netrapi iba mame par krat za den stikutku ale to bude asi tym ze ju mal maly casto aj v brusku 🙂 inac stale prehajame 3 hodky...

gucz
23. jan 2010

liwi zatiaľ nemáme žiadnu dohodu, ešte sa mi k termínu nevyjadril krpček 🙂
dnes som si zasa poležala vo vani, mm spal po nočnej, malá tiež spinkala cez obed, tak som relaxovala. No ale najväčšia sranda bola dostať sa z tej vane, som bola ako veľryba na plytčine 😀

liwka
23. jan 2010

andy, prepac 😀 , nabuduce vyhladame aj vas. len musis zadat suradnice. ale rovnako mozete aj vy dobehnut sem. ked budeme doma z nemocky, budeme sa tesit na zoznamenie 😉
gucz, ja tiez velmi poctivo relaxujem vo vani, vcera cestou od Adriky ma chytili take fajne krce, ze som bola na 100% ista, ze sa o chvilu tocime spat do TT, tak som si este dala kupel, nech sa to rozbehne naplno a ono to, svina ustalo 😒
Zuzku s Misom prepustaju v nedelu, tak som jej slubila, ze ju tam este stihneme, no takto asi nie.
andy a na tu stukutku sa tesim aj ja. my ju mavame uz teraz tak 3x za den, pripadne 2x za noc.

andykca
23. jan 2010

liwi nooo ved preto 🙂 tak nabuduce si dame stretko...mozno nahovorim aj adros a pojdeme ta kuk spolu 😀 😀 😀 4ria sa do afta este pomestime hehe.....ale to az ked ty budes mat odrodene a ja vypadane stehy bo bolia pri dlhsom stati ci sedeni 😉 😉 😉
sak napis mi na facebooku - uz ta mam jak priatela kde byvas a ciselko na teba jaaa ti odpisem tiez...

jaj baby si vas viem predstavit v tej vani s bruskom ja ked som tam bola naposledy jak slonica tak som lezala na boku aby som si tu vodu vobec uzila....a ked som sa trepala von tak tiez jak velryba na plytcine hehe

ketkous
23. jan 2010

Caute babenky,nasa je zlatucka,no len cez den 😀,v noci sa budi skoro kazde 2 hodinky,dnes som bola happy,ked spinkala 3 hodiny v kuse.Neviem,ci nema nahodou obrateny rezim/den za noc a naopak.
Ale ako Vas tu citam asi je normalne,ze je tak casto hore,ci nie? 😢
Kakame skoro do kazdej plienky...
Ozaj pouzivate este tie nase stare perinky?co nas do nich balili nase mamy?mne to nejak nereze..

ives77
23. jan 2010

ahojte babenky 🙂 pozerám,že sa tu toho popíše už pomenej ako sme už takmer všetky zavalené inými povinosťami už tými krajšími že? čítam,že niektoré sa trápite s kolikami aj ja som si myslela že ju máme no nakoniec sme prišli nato že to nieje kolika ale malinkému nestačí moje mliečko takže sa musíme dokrmovať bebou presne toto som mala aj s Filipkom prv vela mlieka a po mesiaci papal nutrilon lebo mu bolo málo ale teraz aspon nemám problémi s bradavkami ako vtedy takže sa aj kojíme aj dokrmujeme no čo už,akurát sa nám podarilo po troch dnoch vykakať cguda taká bol ako paradajka červený čo tak tlačil asi ako sme sa začali dokrmovať sa mu aj stolica zmenila už nebola taká riedka a vraj bábetká nemusia mať stolicu každý den.
gratulujeme novým maminkám a miminká a vy ostatné sa držte nech vás babenká poslúchajú,ozaj kolko vás je ešte 2v 1?

ives77
23. jan 2010

ketkous ja som mala takú perinku ale len 2týždne potom bol už donej dlhý takže mi sme už od 2t bez perinky a je mu tak lepšie vie kopkať nožičkami a je kludnejší,inak mne sa maký tiež budí v noci niekedy po dvoch inokedy po troch hod a bolo už že sa zobudil a po hod a pol a museli sme papať no a ráno o 5 vstane a dobrú hod je hore a obzerá sa a najradšej je snami v posteli 😀
wera vonku sme boli po týždni aspon tak to odporúčajú unás vraj nech si dieta prv navykne na domáce prostredie a potom na vonka,neviem no,,,,

dadulka2000
23. jan 2010

ani my nepouzivame perinku,.... od narodenia jedine spacak pre Millie a vyhovuje nam to,.... ona je velmi silne babenko - drzi pekne hlavicku, tak sa o to nebojim

babky tie co uz mate jedno dietatko - ako sa tie vase spravaju k novorodeniatkam??
nasa Ellie sa Millie este ani len nedotkla a najblizsie pri nej je tak do pol metra, resp jedine nakuka do kosika. 🙄

minitrouble
23. jan 2010

dadulka ...no nasa romi sa k simi sprava presne tak ako je na fotkach vidno - neustale ju chodi obzerat a bozkavat.....aj ked este moc toho nenahovori tak jej cita knizky a ukazuje obrazky ....je to fakt mile lebo s tou jej zvatlaninou hovori nieco ako: javiaviavia...POZI a ukaze jej obrazok...a zase dalej 😀 😀
nachysta jej vzdy lehatko, prikryva ju dekou

ale zase uz simi mala aj hrkalku v hlave a 3x jej uz aj jednu supla po hlave - ked bola nasrana ze ja uz nejak moc dlho kojim a ona nieco chcela 😉 😝 ....takze ma to aj tieniste stranky u nas 🙂

minitrouble
23. jan 2010

perinky som nikdy nepouzivala a ani nemienim 😅 ...neznasam to drzat v rukach - som sa z nemocky tesili uz na to ako si chytim simi konecne do ruk a tak si ju budem kojit 😉 🙂

babush
23. jan 2010

Ahojte,

tak aj my sa snazime najst si svoj rezim s Lejkou...zatial je to postavene na zaklade kazde 2 hodky kojenie. Ale je to vsetko cez slzy, lebo mam vpadnute bradavky a su tak dohryzene, ze mala bude teda doslova a do pismena krv a mlieko.
Ako vlastne kojite? Teda myslim, ten system, ze ako dlho a ci z kazdeho prsnika a tipy, co robit, aby male nezaspalo hned po 7 minutach prisatia na prsnik. Pretoze nam bolo povedane, ze tak 15 minut na jeden prsnik a mala by si potiahnut z obidvoch. Lejka ale po par minutach odkvacne a zaspava a neda sa ju zobudit. Takze si nepotiahne dost a tym padom je potom hore za 2 hodiny. Mozno je este moc malicka a takto jej to vyhovuje, len som sa chcela spytat aj vas, ako to mate vy.
Prsia mam inak naliate, musim aj odsavat, lebo nerada by som pri tychto bolesiach s bradavkami este vychytala aj zapal alebo upchatie mliekovodu. Ale ked vidim, ako niekedy odsavam ruzove mlieko - tak ma obchadzaju mdloby.
No..asi moc povzbudivo nezniem..ale len by som sa chcela s vami poradit.
Inak je mala moc krasna a dobrucka a milujem ju stale viac a viac 🙂

babush
23. jan 2010
zdenka73
23. jan 2010

Ahojte! Tak som pridala nejaké fotky,aby ste si aj nás vedeli predstaviť ako vyzeráme. My to zatial zvládame v pohode, len večer nespíme aj od devatej do tej druhej, tretej v noci,takže dospávame celé doobedie. Ale to sa snáď počase upraví. Ale je to veľmi super pocit mať, takýto batôžtek pri sebe. Neviem sa na ňu vynadívať, a hlavne ked sa stáleusmieva a občas sa tak krásne nahlas zasmeje 😀 , až by som ju zjedla od lásky. 😵

marushka
23. jan 2010

ajoj babush,

no, tak akoby si mi hovorila z duše...

aj ja som odsávala jakôdkový koktail! už v pôrodnici.na tretí deň som bola na tom dosť zle , prsia brutálne naliate, solux, odsávačka každé dve hoďky, oxytocín v sreji toť z rakúska ☹ ☹ ☹ ale najhoršie bolo, že hanka sa VôBEC nechcela prisať. moje bradavky sú ploché, a navyše s jedným odkojeným dieťaťom som si bola istá, že teraz to už bude malina, no nebola ☹

hlavne sa nevzdávaj! ak ti môžem poradiť, kuk na www.mamila.sk zoznam poradkýň, najskôr zavolaj, možno ti poradí len cez telefón, tie baby sú naozaj super, jednej takej som veľmi vďačná, pomohla nám a dnes už haninka pekne pije! chodila k nám domov a hoci to nie je lacná záležitosť, pre mňa sú to dobre investované peniaze...

aj ja som odsávala, krmili sme sa hadičkou na mojom prste ay si nezvykala na fľašu a bolo to časovo náročné teda dosť!!! aj teray keď sa prisaje, vidím hviezdičky, ale som vďačná že vôbec saje!!!

teraz sa lámeme s nejakým infektom, ale snáď to zvládnem!!!
čo sa týka času, je pravda, že nie je dobré, keď ti večnosť ožužláva bradavky, ale ja napr.teraz kojím každé kŕmenie jeden prsník , druhý ponúknem, ale keď zaspí, tak neriešim, ak je veľmi plný, odsajem tak 20 ml na odtlakovanie a napapá sa z neho pri ďalšom kŕmení...čas neledujem, ale je tam aj pol hoďku, časom sa to upraví...nechávam to na ňu.

neboj vydrž a určite cink nejakej laktačnej poradkyni, za telefón nič nedáš a keď ti to má zachrániť dojčenie, tak prečo nie!!!

držte sa s maličkou 😉 😉 😉

marushka
23. jan 2010

urobila som kuk na posledné fotos 😉

zuci, babush, zdeni - sú milení drobci 😉 😉 😉

minitrouble
23. jan 2010

inak marushka - tiez som si myslela ze kedze pri romi s kojenim nebol problem ze to pojde uplne lahko ...a aj ked sme nemali zase az take hrozne problemy ale tak ci tak simi ani zdaleka sa tak pekne neprisala a dodnes papa uplne inak -teda horsie ako romi ..horsie pre mna - lebo papa dlho a castejsie aj v noci....romi papala 5-7min kazde 3hodky cez den a v noci az po 6hodinach....a simi - cez den kazde 2-2.5hodky papa minimalne 15min a viac s vela prestavkami - ze ju odlozim a ona si potom spomenie ze by si este dala a tak...no a v noci som rada ak vydrzi 3-4hodky ale nie vzdy sa jej to podari ...no ale snad sa to casom zlepsi 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre