Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

maryanna
3. apr 2010

ahojte, ja som si vlasy dala nafarbit tak dva mesiace po porode...ale mne sa napr zdali straasne suche..aj kadernicka potvrdila..cize fabr aim trochu pomohla...aj som sa ostrihala..tak ozili viac menej.....ja som zase plet mala v tehotenstve nazaciatku peknu, jemnu potom trochu taku nepeknu ale teraz po porode sa to len a len vylepsuje.....zacala som brat antikoncepciu cize snad aj ta pomoze na vlasy, plet a pod...

andykca
3. apr 2010

Cauko....no s tym konecnikom som mala problem i ja....ale kupila som si na to cipky v lekarni a preslo to...chvalabohu - lebo to bola otrasna bolest ☹

Dnes sme sa boli kupat...lenze kupala som sa len ja s Petom, lebo bola studena voda....kupili sme aj plienky do vody, ale su len od 3-6kg nechce niekto? my to uz nevyuzijeme...pouzili sme len jednu plienocku....

minitrouble
3. apr 2010

ahojte 😉 🙂
k teme nosice: oskusali sme vo stvrtok ergo a uuuuplne super sa tam simi pacilo do minuty zaspala normalne som neverila vlastnym ociam 😕 😵 ....na druhy den sme oskusali satku(vraj daku super co stoji vyse 100euro) a tam revala a revala a revala.....predtym sme este skusili klokanku v ktorej sme nosili romcu ak bolo treba a to po chvile zacala chytat nervy....takze u nas rozhodne niektory z nasledujucich nosicov: manduca, ergo alebo liliputi ...len neviem ktory 😖 😝 😠 ...ja kym sa rozhodnem tak uz ho ani nebudem potrebovat 😀
k teme bradavky: pri romci sa mi popraskali z odsavacky a zachranila to klasicka kalciova mast - uplne super 😵 😵 odporucam 😉
k teme plet, vlasy: tusim by sa vlasy nemali farbit pokial kojime lebo ze to skodi babatku ale uz silne nad tym uvazujem lebo mam pocit ze mi uz treba trochu ozivit samu seba sa 😅
k teme termal - netusim od kedy pustia ale ja by som sa tam moc nehrnula ....nasa romca chytila v teplom bazene v senci kvasinky do pusy a to ani termal nebol 😎 ...v tom termalnom je toho podla mna este podstatne viac 😝 ..ale mozno sa mylim

olienka12
4. apr 2010

andy kde ste boli sa kupat? termal voda?

maryanna
4. apr 2010

minitrouble....s tym farbenim som chcela ze az ked dokojim a kedze ja osm kojila len mesiac a pol tak potom som si dala nafarbit...inak by som cakala....hm no mne zasa kalciova nepomohla....ale som rada ze ju mam doma lebo ju davam malemu na zapareninky pod dvojitym krkom:D:D

bebel
4. apr 2010

S tým vekom to poznám, len zo skúsenosti, že Bruna sme nemohli vziať ani do termálneho bazénu v Trenčianskych Tepliciach, ani v Rajeckých Tepliciach do Afrodity. Proste tam malého nepustili a rovno na recepcii nás otočili.
V Treč.Tepliciach mohol ísť len samostatne do vírivej nerezovej vane a to mal už takmer 2 roky.
http://woman.sk/detail.lasso?ID=5683129c453d83c...
V Rakúsku sú termálne parky prístupné od 3 mesiacov http://www.dovolenkasdetmi.eu/products/hotel-so...
Pri Bešeňovej sme boli na Oraviciach na chate, ale vtedy bol malý (3-4 mesiace )a tiež nás známy upozornil, že nech tam nejdeme.

bebel
4. apr 2010

K vlasom - dávam si ich farbiť úplne bez obmedzenia každý 3. mesiac.
Pleť v tehu bez problémov, teraz sa mi zopsúva, premasťuje oveľa viac než je bežné. 🙄

olienka12
4. apr 2010

bebel do besenovej mozu deti a dokonca do 6 rokov maju gratis to iste tatralandia vrbov detto, liptovsky jan tak isto

dadulka2000
4. apr 2010

dobre ranko
tak ku vseobecnej krase co mam (vyrazky na tvari 😀, 10kg navyse ) sa vcera pridala aj nadcha,... tak mam cerveny a bolavy aj nos, boli ma hlava a oci ma tiez rezu - takze mi ju uplne "super" 😖
najhorsie je ze aj Millie je na tom podobne s tou nadchou (nastastie je ok s kilami 😀 ), chudatko moje malinke, tak vysavame sopliky a mojkame sa 😔
krasne velkonocne sviatky vsetkym prajem a vela vody (mna to tu v uk nastastie minie) 😅

gucz
4. apr 2010

dadulka tak prajem skoré vyzdravenie 🙂

aj naša Laurika má nádchu, včera večer sa k tomu pripojil aj kašlisko. Chúďa tak mi je jej ľúto, v noci ju to budilo ☹
ostatok rodinky sa drží , som len zvedavá dokedy

minitrouble
4. apr 2010

dadulka 😀 😀 si ma pobavila svojim prispevkom 😅 ...ale teda teraz vazne: prajem skore uzdravenie 😉
nasa romca je tiez chora co je u nej teda uplne neobvykly stav a jav 😝 ...normalne vcera vecer sa nam zdala tepla tak sme jej supli nurofen a rano uz mala horucku 38 a pokasliavala tak ze zbehneme pre istotu na pohotovost a ze ma daco na prieduskach tak aj antibiotika nam pribalili ...teraz len dufame ze to nechyti aj simca 😠 😖
bebel - super tak si ma presvedcila a hodim si farbu aj ja uz konecne 😎 😀 😀

zazalienka
4. apr 2010

ahojte, krásny sviatočný deň želám všetkým a rýchle uzdravenie veľkým aj malým.. ja mám v nose zimu a som z toho nervózna jak pes..
u nás boli na obede svokrovci, tak som od rána vyvárala, robila som cíferské prekladané so zemiačikmi a slepačiu polievku..
konečne som si na chvíľku sadla, ale už ma to láka von, tak ideme s malým na prechádzku 😉

krpuch
4. apr 2010

vraj by sa pri kojeni mala pouzivat len farba bez amoniaku...

andykca
4. apr 2010

oli nie nebol to termal....ale ono vlastne by sme tam ani s krpcom byt nemali - tiez to tam maju od dvoch rokov (ako citam bebel tak si myslim, ze to je v Trencianskych Tepliciach nejaky hit hehe)...

ja som si uz vlasy farbila hadam aj dva krat ako je maly na svete....ja mam totiz sediny - bez farby by som neprezila ☹ ☹ 😉

nedockava4
5. apr 2010

ahojte...tak, k problemom s konecnikom sa pridavam aj ja....ale uz to prechadza, tak je to ok...
a idem sa pochvait....Zarka uz tyzden spinka od vecera od 21h do rana do 5h alebo 6:30 bez papania....asi nie je hladna, ale tak vytesujem sa, lebo dospavam prve prebdene nocu...
Krasnu VN a vela sibacov a vody... 🙂
A este pridavam novu fotku Zarky....tenisky kuoene na 6 mesiacov su nam uz dobre 🙂 (vlastne, este mame rezervu ani nie 0,5 cm)

nedockava4
5. apr 2010

juj, zabudla som pridat foto...tak tu je...

babush
5. apr 2010

nedockava 😀 😀 mala Zarka vyzera ako plutvonozec v tych teniskach 😀 ..ale je krasna..a ma rovnaku mikinu ako nasa Lejka 🙂
Oli - do termalu ta niekde mozu pustit aj s malym bejby, pretoze im je to jedno...ale tam je najlepsia liahen vsetkych moznych bakterii a plesni. Ja osobne sa do termalu tak skoro s malou ponahlat nebudem. Sice budeme chodit na plavanie s Lejkou a je tam tepla voda, nie vsak termal a chodia tam len babtka 🙂

Teraz k temam: vyprazdnovanie - od tehotenstva pouzivam Duphalac, co je akoby "zmakcovac" hehe a je velmi setrny k organizmu. Inak su super aj tie lanove semiacka..tie mam vzdy poruke a je to hlavne prirodne a zarucne funguje. Ja uz s tymto ale nastastie moc problem nemam, az sa cudujem 😎
Vlasy si davam farbit tiez pravidelne, dnes su uz naozaj setrne farby, takze sa toho nebojim, ze by to malej uskodilo. A hlavne, mama sa musi citit krasna a potom aj dcerka bude spokojna 😎

a pridavam aj maly pozdrav od Lejky vo forme usmevu 😉

dzobko
5. apr 2010

Aj my s Alexom pridavame usmev a zelame vesely dnik.

bebel
5. apr 2010

Ahojte,
dnes som nás prihlásila na ukážkovú hodinu angličtiny Helen Doron - som zvedavá aké to bude.
Ja tento sviatok bojkotujem, preto chlapi išli pobehať rodinu a my s Bibkou vegetíme pred tv samé doma. 😀
A tu je 1 smile pre vás ...

nedockava4
5. apr 2010

babush...mas pravdu, ale to bude tym, ze som ju fotila tak zospodu...sama som bola prekvapena, ze su jej tie tenisky dobre 🙂
babush, dzobko, bebel...kraaasne usmevy...mne sa usmev na sej Zarky este nepodarilo zachytit, lebo ona stale zvaznie, ked vidi, ze ju fotim 🙂

minitrouble
5. apr 2010

bebel - ten smile je uplne super a tie pukacky vo vlasoch to ma dostalo normalne 😀 ...to moje baby su ako babatka uplne plesate 🙂)) ....zato romca uz ma teraz celkom pekne vlasy ale zacali jej rast az od 1roka 😎 😠
tak aj my prilozime jeden smile 😅

minitrouble
5. apr 2010

nedockava - no to budete asi zit na velkej nohe 😉 🙂 ...moje baby obe ako babatka maju pidi nozicky, zato teraz vyzera romca jak keby mala na nohach plutvy 😎 😀 😀 lebo jej tak rychlo narastla noha ze ma najvacsiu zo svojich rovesnikov a tym jak je chuda to posobi desne komicky 😅
a jasne ze vsetky deticky su na prilozenych fotkach rozkosne 😵 🙂

antoniab
5. apr 2010

ahojte
kranse velkonocne sivatky my uz po oblievacke Timea niektrorych kupacov aj prespala tak ju sibali v spanku 😀 aj mi pridavame foto s usmevom cerstve dnesne kedze dnes oslavujeme aj 3 mesiaciky 😵 😵 aj ale leti

bebel biba ma super vlasky sak vy uz budete aj vrkoce pliect 😨 😵

katka22r
5. apr 2010

ahojky dobra tema to kupalisko sa tu rozobera...my by sme chceli ist tiez do vrboveho ale az v lete a to laura uz bude mat pol roka...velka noc u svokrovcov ale kedze prsi tak sedime doma 😒 ...inak krasne mala pribera ma 5100g...chcem sa spytat ktore babenky ste boli s drobcamy na ocnom???my ideme 13.4 ja len ci ste ich mali v perinke,lebo tu musime mat v perinke aby mala zviazane rucky..no silno nad tym uvazujem kedze nasa v perinke vobec nechce byt...

minix
5. apr 2010

bebel, ze pukacky...ja si mozem este nechat zdat. .🙂

Teraz sme u svokrovcov, ale aj my dame vecer jednu velkonocnu. 🙂)))

andykca
5. apr 2010

bebel o tej angline som rozmyslala aj ja....tak potom hod info ake to bolo a ci je to teda prinosne v niecom pre male babatka 🙂 dik...

A aj my posielame jedno "Šibi-ryby" pre male princezne 😉 😉 😀

dzobko
5. apr 2010

Andykca, good idea 😉
Antoniab, mate doma zlatinko usmievave 🙂 , vsak ju vsetci neustale bozkavaju?

Dnes ma zaskocil prispevok jednej z nas na "nekojencoch 😨 ", hmmmm.............to sme az take potvúrky podivné?

zazalienka
5. apr 2010

dzobko No.1

sisipetka
5. apr 2010

Dzobko, je taky problem s tou syntaxou, morfologiou, koncovkami, prechylovanim a vsetkymi odbornymi castami slovenskeho jazyka, ze musis o tom stale pisat - este aj na nekojencoch? Ak mas potrebu, tak otvor temu Slovensky jazyk a pravopis....tam sa moze o tom diskutovat a netreba to neustale pripominat a poukazovat na prispievatelov, ktori nevedia excelente pravopis a stylistiku.

krpuch
5. apr 2010

aj ja sa pridavam k usmievavym babatkam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre