Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

weronikla
17. jún 2009

Suhlasim drobec 😉 Treba pocuvat vlastne telo, to najlepsie vie, ako na tom je...

zdenka73
17. jún 2009

Janka1 - tak to je super,že je všetko v poriadku. Teraz si sa dobila energiou aspoň na tri týždne. Fakt je to super pocit vidieť tých našich mrňousov, hmm?

Ja som kávu vylúčila tiež úplne, začala som piť Caro od neslé, ale to mi po dvoch týždňoch prestalo chutiť.
A k tým šalátom tak to som ich ani pred tehu nejedla hlavne v lete, lebo je väčšie riziko salmonelózy.

janka1
17. jún 2009

dakujeme zienky 🙂 😵
zdenka jasne, ze som sa dobila , ale iba na tyzden , lebo potom idem na kontrolu k svojej dr. a ta mi urco urobi sono 😉 sa tesakujeeeeem jak blchaaaaa

co sa tyka jedal tak ja som na vsetkej zelenine a ovoci ake len existuje a hlavne kazdy den musim mat nejaku strukovinu 😀 😀 😀

antoniab
17. jún 2009

janka krasne foto aj ja tesim namoje 🙂 🙂

tak je jasne ze doba sa zmenila a je tu kopa virusov a noviniek ale ak vezmem do uvahy ked zacnu starsi ludia rozpravat ako robili na poli a podobne krmili dobytok [tazko pracovali ] tak mi obcas pride ze sa ludia dost obmedzuju a sami vytvaraju taketo prostredie

predovsetkym razim teoriu som tehotna nie chora
baby dufam ze vam to fajcenie vydrzi ja som uz dlhodoby nefajciar ale viem ako s tim bojovala sestrenka kazde tehu nefajcila a potom vzdy zacala teraz sa vzdy smeje ze by musela byt tehu neustale aby nefajcila 😀 😀 😀

dadulka nikdy nehovor nikdy mozno bude ina prilezitost 😉

boncusik
17. jún 2009

ahojte

mám za sebou dalšiu kontrolu 😀 mimčo je v poriadku, naťahovalo ručičkami a nožičkami a podla doktora je to valibuk 😀

podla PM som 10+5 a on mi povedal že to už vyzerá na 12tt 😀

taká som štatsná že som ho videla, a teraz budem čakat do 15.07 na dalšiu kontrolu ☹

janka fotečka mimča je bohovská 😅 aj ja chcem takúúúúúúúúúúúúúúúúú 😝 kde si bola na prenatánej diagnostike? doktor mi spomínal že by ma poslal na prenatálnu diagnostiku do Ružinova 😕

janka1
17. jún 2009

antoniab dakujeeem 🙂

boncusik bola som v kosiciach u dr. dankovcika 😉 aj nas chrust je vacsi podla PM som 11tt6 a podla usg 12tt 4 , takze dnes mi presunul aj TP na 27.12 😕 🙂 len aby to nebolo este aj na Vianoce 😀 😀 😀

janka1
17. jún 2009

boncusik a blahozelam ku kontrole a k mimcu 😵 😵 😵 😵 😵

ives77
17. jún 2009

ahojte kočky mne dnes nieje velmi dobre bolí ma brucho a mám taký zlváštny pocit,dúfam že je všetko v poriadku v piatok mám už ísť na utz.ale ak ma bude takto bolieť aj zajtra pojdem k dr.mám strach s toho zamlknutého potratu dúfam že je moje mimko živé a zdravé neviete ako to je myslím že ked plod odumrie tak by som asi začala krvácať nie?

janka1
17. jún 2009

ives nestresuuuj 😉 vsetko bude ok uvidis, drzim palceky
ako ta boli brusko?

zucana
17. jún 2009

baby mozu sa sardinky z konzervy? chcem si spravit pomazanku a nie som si ista ci su uvarene alebo surove 😵

zucana
17. jún 2009

ale mali by byt ved aj ked sa zavara tak sa to vari dlho vo vode nie 🙂

ives77
17. jún 2009

janka bolí ma celé okolo pupka a vnútry v bruchu mám taky pocit ako keby ma tam niečo pálilo alebo čo ja som brala aj duphaston či ako sa to volalo lebo som v 7týždni začala krvácať odvtedy bolo všetko ok a aj včera am už pobolieval spodok a dnes už celé brucho a ani sa necítim vo svojej koži

k.a.t.k.a.
17. jún 2009

ahojte 🙂
tak ja nedodržujem vobec nič čo je zakazane 😅 prave som dosla z Aquathermalu v Senci, vyborne som si zaplavala 😀 , predvčerom som šupla tresku 😀 kavičkujem 2x do dňa 😅 A tie alergeny no čo ja viem, ja som sa pri malej posledný trimester nevedela dožrať mandariniek, samozrejme aj arašidy boli, taksom všetko praskala rad za radom 😀 a nič sa nestalo 😎 a bola som závislá na paradajkach 😉

tiež beriem len kys.listovu a naordinovala som si železo, nech nie som tolko unavená 😝

zajtra idem na tie odbery a ja si teda určite dam ten suchy rohlik s čajom, lebo to by som tam potom ani ist nemusela 😖

janka1
17. jún 2009

ives ked sa necitis isto , tak skoc hned na pohotovost aj ked viem, ze ked je vsetko ok tak bude aj v piatok , alebo nedaj boze naopak, ale pre pokoj duse 😉
aspon moja dr. mi stale pripomina keby len naznak neistoty , tak mam volat a prist urobi sono , pretoze psychika je svina a dokaze aj strasne veci 😉
skoc na pohotovost , oni ti sono urobia hned aj keby si isla zbytocne , ale pre tvoj pokoj 😉

antoniab
17. jún 2009

ives suhlasim s jankou psychika je velmi podstatna a ak mas zvlastne pociti zajdi si tam budes v klude do piatku su este 2 dni alebo jeden a pol ako to vezmes 😉

jej katka tak to som rada ze niesom jedina co sa tu riadi chutkami 😝 😀 😀

dadulka2000
17. jún 2009

antonia, katka,... aj ja zujem co vidim,.... a co nezje mna. 🙂
ja si pamatam ze ked som malu kojila tak som jedla kila mandarinok,.... a bolo to ok,...aj ona a aj ja.
antonia, tak to sa uz tesim na tu dalsiu prilezitost.
ives chod na pohotovost ak sa ti da, ja som lietala v prvom tehulkovstve: 13x za 3 mesiace - co som mala problemy a nastastie sa to skoncilo v poriadku 😅

olienka12
17. jún 2009

bebel, ja beriem to iste, pre istotu vecer, lebo rano vacsinou ide co to von 🙂))
a to kysle je u mna normalne ako droga. v kapuste by som spala 🙂)) ovocie a zelenina to iste hlavne redkvicka a mrkva 🙂)

olienka12
17. jún 2009

ives 77 mna boli brusko stale niekedy viac, niekedy menej. Lekar mi vravel, ze je to normalne,pretoze maternica rastie a taha to vsetko okolo co je na nu napojene. Okrem toho som citala, ze maternica moze mat v prvom trimestri mierne kontrakcie. hlavu hore vsetko bude ok

olienka12
17. jún 2009

inak k tym odberom krvy. Mna objednavali na odbery na testy v 16tyzdni a sestricka mi prizvukovala,ze sa mam predtym najest. Napriklad chlieb s dzemom a caj, ale ze urcite nemam chodit nalacno. Zalezi asi od toho ake odbery robia, pretoze napriklad na endokrinologiu mam prist nalacno...

micicici
17. jún 2009

janka1 no beriem elastik Q a tam to tak pise ze 2 x do dna po jedle. myslis ze to prehanam?

inak baby k tomu jedlu. zjem to na co mam chut, samozrejme ze najvacsiu cast tvori ovocie a zelenine sa tiez nevyhybam, ale zjem jej menej. fajcila som dlho ale od kedy som tehu, prestala som. zo dna na den. nejako som sa nad tym nezamyslala, jednoducho vo mne bol taky nejaky vnutorny pocit ze uz nemozem a hotovo. proste som to neriesila. no a kava to je moj najvacsi hriech. kazdy den si dam okolo tretej slabeho turka v praci.
a nejako extra sa v jedle neobmedzujem, tiez som toho nazoru, ze by sme mali papat to na co mame chut, aby sme sa citili v pohode... no asi tak

weronikla
17. jún 2009

No ja som s kavou sekla takisto ako s cigaretami.. Citim, ze mi to chyba, ale nejak tej kave nemozem prist na chut, kedze mam pocit, ze to moze skodit. Citala som, ze v prvom trimestri to nie je dobre, ale zas nie je horsie, ked je mamka nervozna??? Zda sa mi, ze vsetko ma svoje pre aj proti...

olienka12
17. jún 2009

jj ja aj s kavou aj s ciernym cajom. kava mi troska,ale ten cierny caj velmi velmi 🙂 ale babo je prednejsie

janka1
17. jún 2009

micicici ja som pochopila, ze beries cistu kyselinu listovu 2x denne 😉
ten elastic Q neviem ake ma davkovanie, ale ked tak pisu , tak to bude ok pretoze asi obsahuju viac vitaminov dokopy a nejaju asi tolko kyseliny v obsahu 😉 takze je to isto OK

janka1
17. jún 2009

olienka ja pijem cierny caj kazde rano na ranajky 🙂 iny ani nechcem 😀

olienka12
17. jún 2009

janka nie je cierny caj ako caj 🙂)) moj sa podobal kave 🙂)) zvyk z UK 🙂)

antoniab
17. jún 2009

olienka tak neviem neviem na endokrinologiu sa nalacno chodit nemusi a chodim tam 4roky tak to mas nejake divne janka ty to ako mas ?

antoniab
17. jún 2009

janka1 inak som sa chcela pytat ci si tam v tehu uz bola lebo moja ma strasila ze v tehu tam budem chodit ako naklavir 😅 😕

janka1
17. jún 2009

antonia dakujem mam sa celkom fajn a chodim na endokrinologiu casto kazde dva tyzdne som chodila do 12tt vraj je to dost potrebne v prvom trimestri a teraz mam prist az o mesiac akurat sa mi stitka zvacsila , tak mam aj vyssiu davku liekov

ty si nebola este vobec 😨 😨 😨 uz mas 11tt , nechcem strasit , ale je velmi dolezite aby si v prvom trimestri mala dostatocnu davku lieku aj pre seba aj pre babo, samozrejme cele tehu , ale vraj najdolezitesich je prvych 12tt

antoniab
17. jún 2009

ja viem ja som jej hned na zaciatku volala ze co ako a lekarka mi povedala ze vporiadku ked pridem az koncom juna lebo mi stejne koli tomu ze sme sa snazili nastavila vyssiu davku aj preto ze sme sa bavili ze by som potom nemohla hned dobehnut ak by som ostala tehu tak dufam ze je to ok
ale brala mi aj tu krv na stiku sice tu mi ju brali uz niekolko krat a poslu ti domov list ak je to zle inak stim nerobia nic nic mi neprislo tak predpokladam ze vysledky boli ok ale pravdu povediac verim len lekarom na svk 😔

antoniab
17. jún 2009

ja som sa koli stitke najviac tehu bala ako to budem zvladat najviac preto lebo som si toho dost pocitala ako je rizikovy prvy trimester ale musim povedat ze vsetko zle coho som sa bala sa nekonalo a zvladam to ok a dufam ze to tak bude aj pokracovat 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre