Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

antoniab
15. feb 2010

a tak sa pridavam do ankety
cez tehu som pribrala 10kg v porodnici nechala 6kg a uz som spat na svojej vahe s jednim kilom naviac 47kg 😝 ale brucho mam take nijake chce to pocvicit len neviem ako skoro sa po cisaraku mozu brusaky a ine cviky na brucho lebo jazvu este citim asi sa rozhybem az po kontrole u gyndaka 😒

ja kupem kazdy druhy den len v cistej vode bez mydla ale ako tak citam tak uz ho asi vytiahnem 😕
cajik davam ked sa malej cikuta lekarka povedala ze nemusim davat netreba ale ak dam nic sa nestane mala tak ci tak vycika

dadulka ti sa mas 😉 tak si to uzi

antoniab
15. feb 2010

zazi aj mi na vahu pri vazeni na ortopediu ideme vo stvrtok tak ako citam aj tam 😎

zazalienka
15. feb 2010

inak ja len riťku umývam s mydlom, lebo keď si ju okadí tak má tuším aj kožu žltú.. a hneď aj ponatieram..

andykca
15. feb 2010

jj zazalienka plienku latkovu aby malinky neocilal doktora 😉

baby ja som natahala 40ml mlieka a chcela by som to aj mrazit lenze tak malo sa mi neopla dat do flasky...mam si to nejak zbierat aby sa mi to opla alebo to sa robit nemoze...dikes...

minitrouble
15. feb 2010

antoniab - ze 47 kil 😅 ...tak to si ma pobavila ...to som mala naposledy asi na zakladnej skole (asi prvy stupen) 😀
andykca - aj ja tak robim ze postupne prilievam ...dam zamrazit tolko kolko odstriekam a potom to k tomu prilievam 😉 podla mna na tom nic zle neni 🙂

evca35
15. feb 2010

ahojte, tak sa pridám po dlhšom čase aj ja:

z pribratých 18 kg som nechala v pôrodnici 7 kg a doma už ďalších 5 kg. Najviac mám na stehnách a bruchu.

ja kúpem každý druhý deň, ale niekedy aj každý deň - keď malý nespí cez deň veľa, tak ho okúpem aby sa unavil na noc. Používam Johnsons na celé telo a vlásky.

pri čkaní dávam iba mliečko, žiadnu vodu ani čaj. To som praktizovala aj pri dcére.

a mliečko odsávam do fľašky kým nie je plná, potom dávam piť na večer.

u nás krásne sneží 🙂

janka1
15. feb 2010

no riadne sme tu roztocili temu KG 😀

co sa tyka kupania , kupeme kazdy vecer v rovnaky cas / zatial sa dari/ , pouzivam BIODERMU komplet na vsetko a osvedcila sa mi velmi 😉
antoniab jemineeee 47 kg som mala pred 13 rokmi , ale poviem ti brala by som zas , mozem uz len snivat 😢

gucz
16. feb 2010

Dobré ránko

baby ja som mala už v pôrodnici po pôrode dolu všetky kilá čo som nabrala cez tehu, ale zasa bolo ich málo. A teraz mám -2 ďalšie kg, ale teda že by to bolo vidno??? skôr by som povedala, že teraz je to horšie ako pred tým, lebo koža na bruchu je taká uvolnená...
V pôrodnici bola za nami rehabilitačná sestra a vravela, že cvičiť brušáky a podobne odporúča až po šestonedelí, že skôr nie.

gucz
16. feb 2010

no a tých 47 kg som mala tiež naposledy asi na základnej škole na prvom stupni 😀

adros
16. feb 2010

ahojte babenky a babatka

vidim, ze tu riesite kilecka, mne nastastie ostalo navrch iba cca1,5 kg, takze som spokojna. Aj ked teda vela nohavic neobleciem a v rifioch som trosku napratana, ale da sa 🙂

no, nasa mala mala celkom dobre obdobie, uz ani tak neplacka, aj v noci krasne spinkala, ale od nedele zacala grcat. Vzdy ako som ju po kojeni dala na rameno, tak hodila slehu, takze uz ju davam odgrnut v zavinovacke vzpriamene. Uz sa nam stalo, ze aj hodinu po kojeni si odgcla 😠 takze asi to vyvzera na ten "slavny" reflux. V postielke som jej uz zdvihla matrac, ale problem je s kojenim. Tym, ze mliecko tecie prudom a je ho vela, tak kojim v lahu a to je zrejme nevhodna poloha pri refluxe. Tak neviem, co mam robit. Ona sa mi v inej polohe nechce kojit ☹

Roxy, to ked si odsajes mliecko a davas ho hned pit z flase, tak to tiez zohrievas? Ci to zohrievas len mliecko, co vyberies z chladnicky?

adros
16. feb 2010

a este otazcka.. ako ukladate refluxove deti spinkat do posielky? Na brusko, bok, ci chrbat? Lebo uz som citala aj take clanky, ze na brucho, aj ze na chrbat, aj na bok... a teraz si vyber

janka1
16. feb 2010

adros dobra otazka 🙂
roxy dufam,si nehriala cerstvo odsate mliecko 😉 len z chladnicky mliecko zohrievaj 😉

minix
16. feb 2010

Pridam sa aj ja, nabrala som nakoniec 12 kg, momentalne po troch tyzdnoch mam na sebe uz len +2 kg, pomalicky to lezie dole. Akurat mi ostalo trosku uvolnene brucho (ale to ma do leta cas) a zmizol mi zadok;) tak plochy som tusim este nikdy nemala.

Mame za sebou hrozny vecer, od 6do 10 mala revala jak zmyslov zbavena, ani jest, ani spat, nic, dali sme ju aj do autosedacky a nakoniec zaspala na mojom ramene. Neviem, ci je to brusko, ale bolo to dost zufale.

genialna
16. feb 2010

Ahojte,

tak ja som pocas tehu pribrala cca 18 kg, v porodnici som nechala 11 kg a momentalne mam na sebe este 1 kg. Bola som dost zavodnena..

Kupkame kazdy den, umyvame klasickym detskym mydlom a natierame Johnsonom. Tu pokakanu ritu by som cistou vodou ani neumyla..

Baby co kojite.. aj vam tak strasne chuti sladke?? ..ja sa idem po nom zblaznit..

antoniab, tych 47 kg ti aj ja mozem len tisko zavidiet.. 😉

alikaa
16. feb 2010

Ahojte, ja som pocas tehotenstva pribrala 9 kg a po porode mam vsetko dole. Mozno by som mala aj viac dole, ale hned na druhy den po porode sa mi taaak strasne zvysil apetit, ze by som vkuse len jedla a jedla. A tiez ako genialna, sa uplne idem zblaznit za sladkym. Keby som nekojila mam mozno uz 10 kg navyse za ten mesiac od porodu. Malicky je nejaky vyhadzany, bohvie co som pojedla, chudacik malicky. Momentalne sa vojdem do vsetkeho pred tehotenstvom, iba su mi nohavice na bruchu este tesne a zimny kabat nezapnem cez prsia 😀

Uz ste boli na prehliadke po 600nedeli? Ako to prebieha? Treba ist hned tych 6 tyzdnov po porode, alebo mozem aj neskor? Dr. mi asi musi dat potvrdenie, ze som chodila na pravidelne prehliadky, aby som mohla dostat ten prispevok k narodeniu, ze?

lili213
16. feb 2010

Ahojte tak sa aj ja pridavam pocas tehotenstva som pribrala 17kg v porodom som stratila 10 kg a a este mam navyse 1,5 tak dufam, ze este pojde nieco dole.

My sa kupeme kazdy druhy den detskym mydielkom a natierame olejom Nivea.
Po 6 tyzdnoch sa budi len 2 krat za noc a teraz neviem ci je to o.k alebo nie 😅

wanduska
16. feb 2010

ako tak citam, som tu sama, co od prichodu z nemocky pribrala.. a ani neviem preco

evca35
16. feb 2010

adros - ja dávam spať ešte v perinke (aj keď nohy má už vykopané) nabok, stále striedam, matrac máme vyvýšený (našla som nepoužívanú vodováhu, ktorá akurát vošla pod rošt kratšej časti postieľky) a ešte taký tenší vankúš pod hlavičku.

Dojčenie v ľahu sa pri refluxe neodporúča, niekde som to čítala na nete o refluxe. Ja dojčím posediačky, jednu nohu vyloženú, na nej držím malého pod hlavičkou a celé telíčko ide dolu kopcom na druhú nohu. S tým odgrgávaním - už som tiež našla polohu, pri ktorej negrcia. Tiež je vo vzpriamenej polohe, ale bez perinky, len si ho priložím k telu. S perinkou nám to trvalo aj pol hodinu.

ja sa idem zblázniť za sladkým. ešte že bol teraz Valentín, priniesol nám sladkosti 🙂 inak mám každý týždeň bábovku od svokry, aspoň tam nie je čokoláda 🙂

dana333
16. feb 2010

ahojte babenky, čítam, že tu rozoberáte zhodené kg. Tichúčko vám závidím, lebo skoro všetky ste už zhodili všetko dole. Ja som počas tehu pribrala 20kg a ešte stále mám 9 kg na sebe, nič neoblečiem, chodím ešte v tehu nohaviciach. Aj pri prvom som sa nevedela tých kg zbaviť, dúfam, že to teraz nepôjde tak ťažko dolu, a to pritom denne nachodím z malou kilometre po dome, lebo má koliky a ukľudní sa jedine pri chodení

zdenka73
16. feb 2010

Ahojte ja sa po dlhšej dobe pripájam. Takže tehu kilečká sú už tiež preč, a teraz sa môžme pustiť do predtehu kilečiek,ktorých je dosť. Už by bolo aj viac kíl dole, ale mne tiež akosi chutí sladke. Mliečko sme už stratili minulý týždeň tak sme na UM. A máme tiež večerné orgie od ôsmej večer do pol jednej v noci každý deň, tak dospávame doobeda, aby sme tie večerné plače zvládli. Ale ten plač je hrozne na nervy, dfam tiež, že nám to čoskoro prejde.

slovakia80
16. feb 2010

ahojte 🙂 ,

ach tie kila,pozeram,ze nie som sama kto potrebuje zhodit viac toho,pocas porodu som pribrala 22kg,po prepusteni z nemocnice som mala 13 dole,bola som dost naliata,no a teraz to ide straaasne pomaly.stale mam +7,ako spomina dana tiez nosim len tuhu nohavice a tak,dufam,ale ze sa to da skoro do poriadku 😝

antoniab
16. feb 2010

jaj baby mala som napisat ze mam len 158cm k tim 47kg ja som zas na skole mala 55kg 😀 😀

weronyca
16. feb 2010

WANDI citalav si zle aj ja som trosken pribrala ☹ a to jem naozaj ako vrabec..asi priberam zo vzduchu

bebel
16. feb 2010

Čo blbnete baby ....Wero &Wanda: pribrali ste len vďaka kojeniu....tie naliate prsia niečo vážia 😉
Aj ja som ešte trochu oplácaná...ale všetky gate oblečiem, takže to chce len zbaviť sa sladkostí a cvičiť brušáky a korčuľovú sezónu na jazerách. 😎
Ja tiež odkedy kojím - fičím na sladkostiach.....aspoň sa snažím kupovať Fairtrade, BIO a cereálne 🤐 ...nech nemám také výčitky svedomia. A 47 kg som mala naposledy na gympli v stave hraničiacom s anorexiou. 😕

Adros: na bok a na brucho sa dáva dieťa pri masívnom grcaní....aby nevdýchlo, prípadne sa neudusilo zvratkami. My máme na brucho ešte zakázané...tak dávam na chrbát, ale s vytočenou hlavičkou na bok.
😅

wanduska
16. feb 2010

vobec tomu nerozumiem.. a ze vraj kojenie napomaha chudnutiu🙂

weronyca
16. feb 2010

antoniab..no ja som mala 47 ROK DOZADU .. to si predstavte 163cm s vacsim zadkom..ale ja som sa taka chuda citila fajn.. a nevyzerala som moc ako vychrtlina..ja som vzdy vazila pomenej, a to jem ako za 10tich.. Bel a mas pravdu to bude tymi prsiami,ale v tom pripade som rada.. ja som vzdy nulku podprdu nosila a teraz konecne aspon troska prsia.. 😀 😀

baileysa
16. feb 2010

ahojte maminky,

tak sa vam hlasime, my sme este taki malkáči po pri vas, takze nas este obchadzaju skoro vsetky neduhy, klop klop klop

kg zatial neriesim, nemame bateriu vo vahe 😅 😀 nastastie, inak po prvom tehu som po porode presne pribrala, lebo som nenormalne hladne pri kojeni, som musela aj v noci jest... teraz ma tiez po porode chytil taky hlad, ye mi v porodke vzdy chybalo jedno jedlo medzi tymi jedlami 😀 a pretrvava doteraz, samozrejme, ze sladke je No. 1...

dadulka, super to fotenie, budes mat povyrazenie 😵 a ako na teba prisli? to je nahrada za tie nase klinik boxy??? 😀 😀 😀 ze mi tu dostaneme vzorky a letaky a este nam toho kopec pride teraz domov, ... malo to daky suvis, ze si po porode??? 😕

my sa kupeme kazdy druhy den, okrem toho iba ritku a tvaricku rano, a ritku po kakani, iba s vodou... pri kupani trocha mydielka na ritku...

baby, je podla vas v pohode, ze pri kojeni necitim stahovanie maternice? pri gretke si to pamatam, ze ma to dlhsie bolelo, a teraz uz tyzden po porode nic a pri tom to malo byt bolestivejsie...

a patrim zatial k tym stastnym, co maju druhe kojenie jednoduchsie ako prve, klop klop klop sa tesim... ale je to ozaj v hlave, mi malej som stresovala, ze mam malo mlieka, teraz je to v podstate tak isto, ale si to nepripustim a tvarim sa, ze mlieka je isto dost a fakt to funguje...

zazalienka
16. feb 2010

AHojte, my sme absolvovali prvú poradňu dnes, malý mal pri odchode z nemocnice 3480 g a dnes a poradni 4700 g.. už je z neho riadny valibuk... a doktor sa mu evidentne páčil, lebo celý čas sa na neho vyškieral🙂)) nám nampísal vigantol až dnes, doteraz sme brali len kanavit.. no a ďalšia poradňa o mesiac.. vo štvrtok ešte zvládneme ortopédiu...

zajtra si strihnem varovanie dvoch bábeniec, teda môjho malého a švagrovho syna.. švagrovej zomrel otec, zajtra majú pohreb, tak ja budem varovať drobcov.. som zvedavá, s ktorým bude viacej roboty🙂))

baileysa, ja som to tiež nejak extra necítila, nič ma nebolelo, len keď sa malý prisal, tak som viacej vždy zakrvácala..

ja teraz fičím na jogurtoch a pudingoch.. doteraz som to nemusela, mlieko neznášam od malička, tak sa krmím jogurtíkmi..

bebel
16. feb 2010

Bailey: ja som tiež necítila to sťahovanie maternice, ani po jednom pôrode... 😉

minix
16. feb 2010

Ani ja som necitila ziadne stahovanie ani tlaky v maternici, bai a to som sa bala, ze to bude boliet😉

My sme dnes mali navstevu, prarodicov, nevedeli sa vynadivat.

A kupeme sa kazdy druhy den, detskym mydlom umyvame iba ritku a pri prebalovani pouzivam zatial vlhcene utierky, lebo sa jednoducho bojim ju tam supnut, ze sa mi smykne. Takisto mam respekt aj pri kupani.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre