Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

dadulka2000
23. feb 2010

dakujem za linky. a nebojite sa to pouzivat? znie to tak "strasidelne" ze "na vysavac",.... zatial nastastie nemame problem so soplikmi,..... ale keby nahodou,....a mozu to pouzivat aj vacsie deti? napr 3 rocne?

inak som rezervovala lod a koncom aprila sa chystame autom na slovensko 😀 ,... no neviem si to predstavit s dvoma detmi v aute taku dlhu cestu, ved uvidime.
nastastie ideme cez drazdany, kde pobudneme na chvilu a tak si celu cestu rozdelime na par dni - taky vylet 😀
ja ostanem s detmi potom na SR az do septembra. 😉

stylly
23. feb 2010

ahojky holky 😉

liwka
23. feb 2010

ahoj, maminky.
trnavske baby- na to stretko sa velmi tesim uz teraz. a Adrika, aby ti to nebolo blbe, tak sa k tebe na tu lavicku pridam. ved nase deti maju narok sa napapat, nie? 😉
my sme vcera vybabrali s Miou a kazdovecernym placom. boli sme obaja unaveni, tak sme o piatej "spravili" noc. zalahli sme do spalne, zatiahli rolety, uspali malu a s prestavkami na kojenie sme spali do desiatej do rana. mala sice v noci asi 2 hodinky kukala po svete, ale ziaden zachvat placu sa nekonal. a baby, poviem vam, od porodu som sa tak nevyspala, ako tuto noc. nakojila som ju, podala Marosovi, aby ju dal odgrgnut a ani neviem, kedy ju polozil spat. potom som sa len budila, ze znova mrnci, myslela som, ze zaspava a to sa uz ona znova budila na kojenie. som musela pozerat cas na mobile, aby som uverila, ze ubehli dalsie dve hodiny 😀 😀 😀

liwka
23. feb 2010

baby, potrebujem poradit- mala sa mi vyhadzala na cele. su to take male cervene vyrazky, niektore s bielym stredom, akoby suche, nehnisaju. potrebovala by som vediet, ci su to potnicky, alebo nieco, s cim treba ist k lekarke. ma to na cele, trosku sa to taha na ocka a dnes som nasla 2 vyrazky na licku. ale inde ich nema. stale rozmyslam, ci to nie je z jedla, ale kvoli kolikam si tak davam pozor na to, co jem, ze si neviem spomenut, od coho by to mohla mat.

minix
23. feb 2010

liwka, to je dojcenske akne. Ako keby mala mala pubertu. Vyplavuju sa nejake hormony a toto je reakcia deticiek na to.
My sme si tym prechadzali doteraz a vcera sme boli v poradni, tak som sa na to spytala. Doktorka ma ubezpecila, ze je to absolutne neskodne, a musi si tym jednoducho prejst. Tak si nerob starosti, aj ja som sa stresovala, co som pojedla, ale bola som uistena, ze sa stravujem OK. 🙂

vyrazky mas presne ako my, male cervene, niektore s bielymi ciapockami, my sme mali cele celicko, licka a slo to aj do vlaskov, ale cca po 4 dnoch nam to preslo.

minix
23. feb 2010

dadul, tu odsavacku mame aj my, ale este sme neskusali. 🙂

Vraj tieto vysavacove su najsamlepsie, my mame tiez uz doma a vysla nas cca 13 EUR v lekarni.

liwka
23. feb 2010

minix, dakujem za vysvetlenie. mala som pocit, ze by to mohli byt potnicky, cez vikend bola u nas moja mama a ta ju nosila zabalenu v deke, lebo mala pocit, ze ma mala studene ruky. a dnes sme stretli jednu znamu, ktora nas s tym posielala k lekarke, lebo to isto vyzera na rubeolu. joj, nemam rada taketo osvedcene diagnozy. cloveka akurat vystresuju. a my prvorodicky sme na to zvlast haklive, teda ja isto 😉

krpuch
23. feb 2010

aj nas maly ma tie vyrazky...
zajtra ideme po hokeji k ortopedovi, tak dufam, ze bude vsetko ok...dnes zle spinkame cez den, uvidime aka bude noc.

antoniab
23. feb 2010

my mame obycajnu odsavacku do ust za jedno euro zatial sme nemali nejake velke sopliky takze sme spokojni ale ta na vysavac je vraj super tu mi odporucili aj na krcnom 😉

tak mi mame za sebou dnesne fotenie mala bola nervozna a nevyspata ale sme spokojni a este sa k tete isto vyberieme 🙂

gucz
23. feb 2010

baby aj mne to znelo hrôzostrašne že odsávačka na vysávač, ale je fakt dobrá. Nesaje to nejak extra silno, ale zato účinne, ono si to trošku samo reguluje ten podtlak. Ja som pri malej používala tú hadičkovú, ale trvalo to dlho, kým som malej čosi z nošteka dostala. Teraz krpcom do nošteka nastriekam Physiomer sprej a po 10 sekundách priložím k nošteku tú odsávačku a všetko pekne odsajem. Dadulka funguje to aj u väčších detí, ja som s tým odsávala Laure noštek

k.a.t.k.a.
23. feb 2010

ja som zrovna dnes pouzila odsavacku .. .maly uz dlhsie chrcal, stale sa o tom refluxe rozprava tak som si myslela ze kvoli tomu no a div sa svete taky susnisko jak svet vyliezol z dierky 😅 😀

je tu inak niekto kto nasiroko vobec nebalil? 😅 lebo ja som nebalila 😝

babush
23. feb 2010

ahojte,
chcela som sa vas, co mate, bohuzial, skusenost s refluxom u vasich drobcov spytat, ci je vobec nieco, nejaky liek, ktory by na to pomahal. Okrem nutritonu a tych vsetkych zahustovacich mliek. Viem, ze su na to homeopatika, na to je vraj dobre Gastrocynesine. Mate niekto skusenost?
Myslim, ze tu niektora z vas tiez pisala, ze existuju nejake kvapky, co dostat v Rakusku, co tento stav upravuju. Nevenovala som tomu pozornost, ked ste to riesili, lebo sa ma to vtedy netykalo. Teraz, bohuzial, mame to tu ☹ Som z toho dost nestastna ... nejak to na mna dnes dolahlo uff

My balime nasiroko po minulotyzdnovej kontrole, pretoze prava koxa je hranicna, tak sa este musi upravit. Dufam, ze sa to vyvinie tak ako ma. Na dalsie USG klbikov ideme o 6 tyzdnov.

gucz
23. feb 2010

k.a.t.k.a. ja zatiaľ naširoko nebalím, a teda dúfam, že ani nebude treba. Na ortopédiu vybehnem s malým asi na budúci týždeň, potom sa uvidí

zazalienka
23. feb 2010

ahoj, Reni, môj malý má kĺbiky v poriadku a aj tak máme 4týždne baliť.. inak je to logika.. keĎ už, tak sa malobaliť od začiatku, od prvého dňa, mesačné bábo si ťažko zvyká že má nohy kilometer od seba.. ja to striedam, raz deň, raz noc..

marushka
23. feb 2010

ajojte,

babush, o sirupe som písala o.i.aj ja ... 🙂 ale nemyslím si, že je dobre si nadiagnostikovať reflux a vzápätí na to naordinovať sirup... je nutné, mať reflux diagnostikovaný lekárom, pretože som rovnako písala, že môže mať zúžený dvanástnik a keď na to použiješ zahusťovadlo, asi mu príliš nepomôžeš... a nám sirup odporučila neonatologička.

Navyše reflux nie je choroba , ale stav, z ktorého dieťa musí iba vyrásť. Liek na to neexistuje, a sirup mu stav upraví len tým spôsobom, že ho potom nepáli záha, kôli čomu napr.u nás kubko neuveriteľne nariekal.... Inak sa to volá Ulcogant a v AT ho dostaneš v najbližšej lekárni bez predpisu. Ten sirup, ktorý si spomínala ty nepoznám, ale čo som niekde čítala, zrejme funguje na rovnakom princípe - Ulcogant sa používa v určitej dávke pred každým jedením a vytvorí film na pažeráku, potom mimi záhu necíti... 😉 😉 😉

genialna
23. feb 2010

Tak to ste ma baby potesili s tym balenim nasiroko.. Nam kazali balit od prichodu domov z porodnice. Malej to zo zaciatku nevadilo, ale asi po 3 - 4 tyzdnoch mi zacala plakavat. Vzdy ked som jej dala dole postolky, prestala. Davala som jej ich menej a menej az som prestala uplne. V stvrtok ideme na kontrolu a len sa modlim aby vsetko bolo ok, lebo babky ma privedu do hrobu s tym svojim "ved sme ti to hovorili".. 😠

babush
23. feb 2010

marushka - dakujem za info 🙂 Neboj, nebezim hned do lekarne v AT a nenaordinujem malej sirup. Nie som typ matky- samoliecitelky. Chcem len mat informaciu o moznosti dostupneho zlepsenia kvality zivota (nie liecby) a skonzultovat to s pediatrickou. Este raz diky ti 😉

marushka
23. feb 2010

babush- to je v poho, ak ti maličká veľmi plače, naozaj skonzultuj , nám osobne pomohol veľmi, vracať síce neprestal, ale bol pokojný a to je dôležité 😉 😉 😉

ani my nebalíme naširoko, na kontrole sme boli a máme ísť zas o 6 týždňov...ja som aj rozmýšľala, že budem maliť, ale nejdem to komplikovať , keď nemusím...premýšľam, že si kúpim na nosenie Manducu, tá by mala aj kĺbiky pekne doformovať 😉

plivit
24. feb 2010

pekný deň prajem všetkým
moc sem neprispievam,ale podstivo vás čítam 🙂

Tak my sme včera absolvovali kľbyky a všetko je zatial v poriadku nemusíme baliť na široko stačia pampersky a kontrola za 2 mesiace Dnes ideme absolvovať očné lebo malý mal hnisavé očká dali mu ATB kvapky a mám aj masírovať pri koreni nosa lebo to môžu byť aj upchaté kanáliky
Ináč nám zistili pri druhej poradni aj slabý šelesť,boli sme s tým na kardiologii zatial to vraj nieje vážne -chvalabohu a kontolu máme keď bude mať malý 4 mesiace tak dúfam,že sa šelesť úplne stratí

Ináč rstiem ako z vody pred 3 týždňami sme mali 4810g 😅 😅 no a zajtra ideme na poradnu tak som zvedavá kolko sme pribrali lebo to vizerá že budeme mať aj 5500g pri malého apetíte 😀 😀

slovakia80
24. feb 2010

Dobre ranko,

liwka ked mala mala mesiac sa jej presne take vyhodili na cele a licku,v poradni nam na to predpisala masticku Fungicidin,za dva dni boli prec 😉

evcam
24. feb 2010

ahojte ja sa hlasim po dlhsom case nejako nestiham stale lietame po doktoroch. mala je dobrucka az na bolesti bruska musime chodit na gastro lebo mame reflux a crievka nefunguju tak ako by mali tak berieme aj nejake lieciky. no a vcera sme sa vratili s pobytu v nemocnici mala dostala v sobotu rano horucky tak si nas tam aj nechali. ma strasne huste biele sopliky tak odsavame kvapkame kvapky co nam predpisali v nemocnici. soplik jej vrazil az do usiek tak sme mali otitidu. papame specialny nutrilon, ktory nam predpisala na gastre. inak mame 5 kg a 59cm myslim, ze dost slusne na 6 tyzdov. rezim uz mame papame cca kazde 4 hodky vecer ideme spat okolo deviatej budime sa na papanie o druhej a potom spime az do rana zas sa napapame a spime dalej. kubko ju lubi stale ju mojka pusinkuje zlatunky su. dam nejake foto do albumu len je to fotene mobilom tak su trosku horsej kvality.

adros
24. feb 2010

ahojky, baby mali aj vaši drobci opuchnuté a začervenané miesto vpichu po tom očkovaní na ramienku z nemocky? Lebo nám to pred pár dňami opuchlo, tak neviem, či s tým ísť doktorke, alebo sa len vytvárajú teraz protilátky...

minix
24. feb 2010

adros, aj toto sme riesili v pondelok na poradni. 🙂

zacala sa nam tam robit reakcia, takisto cerveny fliacik, doktorka povedala, ze je to dobre, ale nemame to opuchnute...akurat to miesto nemame dlho macat, ked sa kupeme. Ale ako je to s tym opuchom, to neviem...skus mozno najprv doktorke zavolat, aby si sa neprehnala.

dadulka2000
24. feb 2010

ahojte
tak my dnes mame 6tyzdnovu kontrolu - potom sa "pochvalim" ako sme dopadli. je to aj moja kontrola po 6tyzdnoch - ale to bude tak klasicky medzi dverami,... s otazkou ako sa citim, ziadne kontroly "medzi nohy" tu neprevadzkuju 😀 😀

Katka - ani my nebalime nasiroko - tu take "zastarale" metody nefrcia, 😝 .... len normalne pampersove plienky.

millie spi ako zarezana,... tak si idem trosku zacvicit, poriadit a dat sa dokopy, nech mozme ist na navstevu a k Dr. potom.
pekny dnicek vsetkym (u nas v UK leje ako z krhly - fuj) 😝

gucz
24. feb 2010

ahojte

adros tá reakcia po očkovaní je normálna, dokonca sa tam môže vytvoriť hnisavý vriedok, ale nesmie sa to chytať ani vytláčať, proste sa to musí zahojiť samo

ja som si konečne dnes sadla, a to som dnes ani nič nerobila, akurát sa mi podarilo umyť riady a naplniť práčku. Malinký bol najprv omrnčaný, potom aj zaspal, ale Laura si to predstavovala inak a chodila ho budiť 🙄 😠 s tým, že bábenko Mikko nechce hajat, on bude na ňu pozerať. Tak som ho musela zasa a zasa tíšiť... no na nervy, teraz spinká zlatíčko. Ešte uspať Lauru a bude tu božský kľud 😀 a môžem sa pustiť do varenia

antoniab
24. feb 2010

ahojte

dadulka una nieje pocasie onic lepsie 😠

baby vy uz mate za sebou dalsie ockovanie alebo to je to prve z nemocky 😕

olienka12
24. feb 2010

antonia dalsie ockovanie az na 3mesiace...
vcera sme mali poradnu priberame mame 4600g a 53cm za 7tyzdnov od prepustenia z nemocnice sme pribrali 2180 g dalsia poradna bude perna,ockovanie a kontrolny odber krvy uz vidim ten plac :(((
to zdurene miesto po ockovani je normalna reakcia ked to nahnisa cisti to plucny lekar,nikdy nevytlacat...
Dadulka u nas je otrasne pocasie 2 dni som sa nevyspala a dnes ma hrozitansky boli hlava... maly spinka krasne a ja si aj napriek tomu neoddychnem.
Aj vam tak neskutocne letia dni? vstavam o 6 ale ani neviem ako a je zas vecer...

evca35
24. feb 2010

ahojte,
tak my sme prišli od ortopéda, kĺby v poriadku, ale ešte treba baliť naširoko, kontrola o 4 týždne.

ohľadom tých červených vyrážok s bielym stredom som niekde čítala žeby mali samé zmiznúť, nášmu sa tiež občas vyhodia po tváričke ale do 2 dní sa stratia. Keď to nájdem, hodím link.

u nás je konečne "teplo", žiadny vietor ani mráz, tak sa vytešujem. Nádcha ustupuje, už nech zima skončí !!!!!!

adros
24. feb 2010

dik za rady, baby. Už som aj volala doktorke, tiež mi povedala, že to je ok, že to je prirodzená reakcia na očkovanie 🙂 A v 3 mesiacoch sa to vyhodnotí a čakajú nás ďalšie očkovania

maminy, jete šampiňony? Ja dala by som si cestovinky so šampiŇonovou omáčkou, len neviem, či sa môžu počas dojčenia. Ani na nete som to nejak nenašla 😒

dana333
24. feb 2010

ahojte babenky, práve ste ma naplašili s tým vriedkom po očkovaní, lebo naša malá ho má a aj jej nahnisal a otvoril sa tak ja som jej to umyla a ešte trošku vytlačila. Dúfam, že som tým nič nespôsobila, lebo sa mi zdá že to už má menšie a krajšie. Ešte sa chcem opýtať či nemáte niektorá taký istý problém ako ja- malá už dva týždne má úplne zelenú stolicu. Výter má v poriadku, snažím sa jej dať vyprázdniť prsník úplne, aby nepila len predné mliečko a aj tak ju má stále zelenú. Nevadilo by mi to, keby nebola dosť nervózna- nevie zaspať len večer zaapí vcelku dobre a cez deň mi spí niekedy len 2 hod dokopy, alebo dokonca už bol aj deň že vôbec nespala. Myslím si že by to mohlo mať súvis s tou stolicou, len neviem z čoho môže byť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre