Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

danteska
24. máj 2010

no jasne katka,"bozskeho" Jagra 😀

dzobko
24. máj 2010

Dobre, aj ked u nas uprsane, ranko....
Nas maly sa doslova derie do sedu uz od polovice 3. mesiaca..ale nonono...preto ho nosime presne tak, ako to popisala ludusik...sameho ho sediet nenechavame vobec...maximalne je v polosede a to v autosedacke a v kresielku
Alex tiez spava pri zapnutej TV, ci radiu...napriek tomu sa obcas poriadne zlakne....a spal aj pri miesacke, nezobudila ho kosacka, dokonca ani rozbrusovacka (susedia), ale stacilo kychnut......
K prikrmom...my sme zacali davat bezlepkovu kasu (raz denne),, pretoze nasmu hladosovi mliecko uz nestaci...papal kazdu hodinu...teraz vypije 140ml kase + 60-120 ml mliecka...so zeleninkou a maskom este pockame....

iva81
24. máj 2010

Ahojte, vidim ze riesite prikrmy, no my sme zatial stame len na mojom mliecku a myslela som ze budeme tak do 6 mes. ale tak ked vas citam tak sa radsej nabuduce spytam Dr. ze co si o tom mysli.
Nas maly sa tiez laka a uplne najhorsie je ked si tatino fuka nos (to je ako taky slon) a to maly dostane normalne zachvat. Aj my by sme uz chceli sediet, uz ho to v lahu vobec nebavi ale tiez ho tak nenechavam dlho. Len ked mu podam ruky tak hned je hore a nechce si lahnut a ked uz ho 'donutim' lahnut tak reve ako o zivot 🙂
My uz sme vcera vytiahli sportiak lebo uz nam bola vanicka mala tak uvidim ako sa mu dnes bude pacit.

olifcek
24. máj 2010

@iva81 opytaj sa annag tu na konikovi, j to super laktacna poradkyna. v 3-4 mesiacoch je normalne, ze babo pyta castejsie jest, ved je v rastovom skoku. len pekne koj ako planujes a paq prikrm, ale prikrm nie namiesto mm, ale popri...

zuzisch
24. máj 2010

ahoj děvčátka moc ráda bych se k vám taky přidala, stejně jako některé další jsem tady taky chodila a četla vás, ale nikdy jsem nepřispívala, tak se zkusím polepšit. 🙂 Doufám, že mě mezi sebe přijmete.
Naši malou pořád plně kojím, zatím nepřikrmuju, i když už jsem ji párkrát zkoušela dát čajík, ale moc jí nechutnal. Malá má 4 měsíce, s příkrmy bych chtěla počkat aspoň do 5. měs.

danteska
24. máj 2010

@zuzisch vitaj 😉

iva81
24. máj 2010

Zuzisch/vitaj, jasne ze ta prijmeme🙂

babush
24. máj 2010

Ahojte...len som sa chcela vyjadrit k tym prikrmom, ktore podla najnovsich studii treba zaviest skor ako bolo zvykom. Ja mam to stastie a malu kojim a ak sa bude dat, tak tak budem robit do Lejkinho 6. mesiaca. Ziadne caje, ani vody ani prikrmy - len moje mliecko. Mam totiz vyhraneny nazor na zavadzanie prikrmov. Pokial je vase bejby na UM, tak sa odporuca ich zavadzat skor, tomu rozumiem. Ale pokial mu absolutne vyhovuje vase mliecko,podla mna nie je dovod zacat skor. Najnovsie studie su perfektnym marketingovym nastrojom firiem, ktore maju biznis z detskej stravy. Mam s tym osobnu skusenost z farmaceutickeho priemyslu 😉 Tak som vam len chcela poskytnut aj iny pohlad na tuto vec. Ale je to na kazdej z nas ako sa rozhodne 🙂

olifcek
24. máj 2010

@babush 😵

zuzisch
24. máj 2010

babush abych řekla pravdu, tak těm novým studiím taky zrovna moc nevěřím. Na příští poradně se zeptám své doktorky, co si o tom myslí ona. Tady má každá maminka jiný názor, některé už přikrmují, jiné ne, já jsem zatím na pochybách, ještě nevím, ke které verzi se mám přiklonit 🙂 asi dám na svou intuici 🙂

danteska
24. máj 2010

je to tazko baby..ja som uz vysvetlila preco sme zacali tak skoro,hned ako mal maly 4 mesiace..mozno to odcudzujete niektore,ale vidim ze sa drobec netrapi bolestami a potom som aj ja v pohode..keby kojim tak cakam to je jasne..ale my sme to stastie nemali.. ☹ ved kazda sa snazi dat babatku to najlepsie co vie,kazda podla svojho uvazenia 😉

babush
24. máj 2010

@zuzisch kazda lekarka aj kazda maminka ma iny nazor, je to fakt komplikovane dnes 🙂
Ale presne ako pises, daj na svoju intuiciu, ta urcite nesklame.

zuzisch
24. máj 2010

danteska nikoho neodsuzuju vždyť já neříkám, že je špatné začít už ve 4 měs., každá maminka tady říká něco jiného a každý pediatr taky 🙂 🙂 🙂 v tom aby se někdy čert vyznal. 🙂 🙂 Každá chceme pro svoje drobečky to nejlepší, naše intuice nám napoví, co dělat a určitě neznamená, že když přikrmuješ už teď, že je to pro tvé miminko špatné. Každá z nas tady zažívá jinou situaci a jen ty sama víš nejlépe, co tvé miminko potřebuje. No nemám pravdu baby? Ale jsem ráda, že si tady na koníkovi můžu přečíst názory jiných a rozhodnout se podle svého uvážení... 😉 🙂

iva81
24. máj 2010

Presne, ani ja vobec nikoho neodcudzujem to v ziadnom pripade. Ja som tiez na pochybach ohladne toho tak sa tiez spytam na poradni a uvidim. Ked povie Dr. ze mam prikrmovat tak budem ale ked nie tak este pockam.

danteska
24. máj 2010

@zuzisch 😉

anawi
24. máj 2010

baby aj vam deticky malo spinkaju cez den? moja maximalne hodinku cez obed ked sme vonku a potom si este zdriemne po obede na pol hodinku 😒

slovakia80
24. máj 2010

ahojte
anawi no nasa spinka velmi malinko ked potiahne hodku som rada normalne tak 15-30 minut 😝

andykca
24. máj 2010

@anawi aj mne maly spi cez den velmi malo.....max tu hodinku, ale tiez to je tak po polhodinkach 😉

dana333
24. máj 2010

no my dnes so spaním lámeme rekordy, doobedu spala 3 hod. a teraz už skoro hodinu, dúfam, že sa to neodrazí na noci, ale to bude asi tým, že vstala o 5:00 a do 6:30 bola ukecaná a potom ešte trochu zaspala, ale to len tak na polhodku.

danteska
24. máj 2010

aj mne maly malinko spi..staci mu doobeda 20 minut,o 2 hod zas 20 minut..zvykol pekne spat v kociari od 14tej do 17tej hod ale ani to sa mu uz nechce 😀

katka22r
24. máj 2010

k tomu spania laura spinka rano pol hodiny na obed hodinku a tak este okolo 16tej pol hodky a tak az v noci

danteska
24. máj 2010

uz nam drobci nebudu tak spinkat ako ked boli male 😉 ale my aspon v noci super spime,okolo 19:45 sa kupame,napapame,zaspi cca 20:30-21:00 a zobudi sa rano medzi 6:00-7:00...

katka22r
24. máj 2010

@danteska tak sebastian je fajny spachtosko ja v noci este 3x kojim ale robim to s radostou 😉

danteska
24. máj 2010

je zlaty v tomto..sem tam mu podam v noci cumlik ked sa prebudi,inak spinka.ale cez den je akcny 😀

anawi
24. máj 2010

to ano uz nam budu spinkat coraz menej 🙂 aj my zaspime vecer cca 20:00-21:00 a vstavame 7:00-8:00 ale dva krat sa v noci zobudime napapat. danteska co davas malemu papat ked ti vydrzi celu noc, davas nejaku kasicku vecer? Pytam sa lebo ja mojej vecer dam UM a aj tak sa mi zobudi okolo 2:00 a potom okolo 5:00 🙂 Asi dva krat sa mi stalo ze sa zobudila az o tej 5:00 🙂

danteska
24. máj 2010

@anawi malemu davam Nutrilon rano ked sa zobudi,potom okolo 10:30,na obed polievku,o 17:00 kasicku alebo ovocie a vecer mlieko tiez..vypije 180ml vody a 6 odmeriek mlieka..ale ked ma ovocie tak vypije 210ml vody a 7 odmeriek mlieka..je to maly jedak,ked mal asi 4 tyzdne mu bolo malo a vtedy uz zacinal pit 150 ml vody a 5 odmeriek..neviem ako ale vydrzi celu noc spat..

andrejkaz
24. máj 2010

ahojte....tak ked vas tak citam,tak zistujem,ze my sme celkom dobry spaci 🙂 vecer sice mame problem zaspat ako som uz pisala,ale ked uz zaspinka tak taha do 5.00 rano,potom sa napapame a spinkame este tak do 8.00 a niekedy az do 9.00.......potom si pospinka cez obed tak hodinku a potom poobede vacsinou tak 2-2,5 hodiny zavisi od toho ci mam cas ist s nim na prechadzku alebo nie,v stojacom kociku mi moc nechce spat......teraz je mm chory,tak sme boli cele poobedie von,korzovali sme po meste a s prestavkou na kojenie spinkal vyse 3hodinach,akurat ja som uz nevladala tlacit kocik
😀
co sa tyka prikrmov,tak ja sa nechystam zacat vcassie ako po 6.mesiaci,samozrejme ak budem mat dostatok mliecka,co dufam,ze bude 🙂 🙂

ketkous
24. máj 2010

cavellko babenky,ale sa to tu pekne rozbehlo...tesim sa 😀
ja som zastanca dojcenia do 6 mesiaca,no neviem,neviem,ci neskusim dat uz nejaku tu mrkvicku...tak ako to tu uz niekto spominal,tak aj nasa sa odtrha od prsnika,ale to by bolo najmenej,asi tak hodinu po nakojeni je nepokojna a akokeby este nieco chcela,jednoducho tak jemne placka akokeby kvilila 😖 😖 neviem,co chce ale ak ju dam k prsniku,tak uz nechce,vtedy sa odtrha... 😔
myslim si,ze spokojne babo vyzera inac...dojcim na poziadanie a mliecka mam urcite dost. Mozno ju aj boli brusko,ale netvari sa tak...neviem co robit... 😒 V noci papka dobre,budime sa asi 2-3 krat.
kamoska mi hovorila,ze jej mala bola velmi placliva,akonahle presli na tuhu stravu v 6 mesiaci,zmenilo sa to.. 🙂popritom ju samozrejme este do jedneho roka dojcila.
Zalezi mi velmi na tom,aby mala bola spokojna,lebo takto spokojne dieta nevyzera...
Ale zas dobre zaspavame,ziadne nosenie na rukach,pekne sa ulozi do postielky sem tam poplacka,ale hned zabubka. 🙂

zazalienka
24. máj 2010

ahojte, môj malý spí cez deň dva krát po 30 min., ani o sekundu dlhšie.. presne po 30 minútach sa preberie a čumí.. zato včera som ho uložila o ôsmej večer a zobudil sa o pol piatej ráno.. zlaté dieťa.. asi preto že cez deň tak málo spí.. viac asi nepotrebuje.. tiež začnem prikrmovať od 6.mesiaca, zatiaľ si budem užívať luxusné kojenie, t.j. žiadne tegliky, mištičky a fľašky, len moje prednosti🙂 btw dnes som švagrinej odniesla dve tašky mojich vecí, lebo nič z košieľ nezapnem a neoblečiem.. opticky nevyzerám po pôrode najhoršie, ale oblečenie neoklame🙂

jitta
25. máj 2010

Dobré ráno, i já bych se ráda k Vám přidala. Nikdy jsem sem nepřispívala,ale jsem pravidelná čtenářka. U nás co se týče spánku, tak zaspáváme okolo 20 hod. a budíme se různě, většinou 1-2 x za noc. Ale už mezi 5 a 6 ranní vstáváme. Hodinku a půl po probuzení si malý schrupne na půl hodinky a kolem 10 spí venku v kočárku do té 12. přes poledne si zase pospí doma 30 min. a pak jdeme pro Adélku do školky a to si většinou pospí tak ty 2 - 2,5 hod. Ale musí se s ním stále jezdit. V stojícím kočárku spí max. 30 min. Jinak co se týče příkrmů, my počkáme na ukončený 6. měsíc. Dětská doktorka říkala,že můžeme začít už od 4. měsíce, ale že pokud nám plné kojení vyhovuje, tak že máme zatím jen kojit do toho 6. měsíce. A vzhledem k tomu,že první dceru jsem nekojila,tak teď si to užívám a do příkrmů se nehrnu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre