Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

dzobko
23. máj 2010

ahoj danteska,
my sme tiez na UM a rovnako ako vy sme mali velke koliky...nam pomohli kvapky sab simplex, pouzivali sme ich dlhsie...vyuzivali sme asi 3 balenia (asi po 2 tyzdnoch sme uz nedavali predpisanych 15 kvapiek, ale len 10, 7, 5 a postupne sme znizovali) a musim zaklopat....infacol ani espumisan nam nepomohli vobec 🙂

danteska
23. máj 2010

asi je najlepsie zvolit strednu cestu 😉 ale urcite nic nepokazis so zeleninkou-treba najprv mrkvu a z ovocia jablko..

danteska
23. máj 2010

@dzobko sab simplex som neskusala...ja davam Espumisan..skoda,mohla som vyskusat..ale uz je to super,maly je anjelik teraz..prve tyzdne boli tažke.. 😒

andrejkaz
23. máj 2010

co sa tyka prikrmov,tak ja som to konzultovala s viacerymi lekarmi a zatial mi vsetci vraveli ze mam vydrzat az do ukonceneho 6.mesiaca.....aj ked som sa pytala na tie nove studie.....tak neviem,ci len tu v MT je taky trend....ale v podstate kolko ludi tolko nazorov,to plati aj v medicine
presviedcali ma aj ze nemam davat ani vodu alebo cajiky,ale obcas ked bolo take teplo vonku tak som mu trochu prevarenej vody dala,cajik moc nechcel......zdalo sa mi to lepsie mu dat trochu vody ako ho mat stale prilepeneho na prsniku.....

danteska
23. máj 2010

hm..jasne,kazdy ma iny nazor,ineho MUDr.. 😉 moj maly cajik ani vodu nechce,tvari sa ako keby ho chcem otravit 😀 ale obcas mu dam aj tak lyzickou,aspon troska..

zuzul30
23. máj 2010

dakujem baby za odopovede
andrejkaz - aj moja malá takto začala vyvádzat- pri jedení musí mat klud, lebo ak sa okolo nej niečo deje hned sa obzerá a nepapá.... a čo sa týka návšte tiež je potom z toho uplne mimo a hlavne v noci ako keby to všetko nové prežívala má hrozné záchvaty plaču niekedy aj hodinu a nijako sa nedá utíšit ☹
ináč ja som z Turčianskyxh teplíc takže tu asi pediatri majú naozaj rovnaké názory čo sa týka príkrmov 😉

ludusik
23. máj 2010

aj u nás začalo pred 2 týždňami odmietanie mliečka (môjho-materského) smial sa odvracal hlavičku všetko len nie piť...po týždni keď fakt skoro nič nepil sme išli na mesačnú poradňu a začali s príkrmami...ale stále s každým jedením dávam moje mliečko...mne zje objemovo asi toľko koľko je pohárik od malej hippky (varím mu a podľa toho poháriku mu to meriam) a keďže by zjedol aj viac ten zvyšok dopapá mliečko...úplne na pevnú stravu (desiata, obed, olovrant) chcem prejsť až od 6 mesiaca..mne malý pije čistú vodu a to len teraz keď papá aj zeleninku..predtým nič len materské mliečko...
ja by som len chcela vedieť aj názor iného lekára "na nové štúdie" a hlavne dôvody prečo aj tak čakať do šiesteho mesiaca...

ludusik
23. máj 2010

aha zabudla som...vraj to odmietanie mliečka to sa stáva často..vraj to prejde...nám to prešlo na druhý deň od začatia podávania zeleninky...odvtedy dokonca vypije ráno a večer viac...🙂potvorka

danteska
23. máj 2010

ja tiez neviem preco cakat az do 6.mesiaca..kedysi sa zacinalo uz v 3.mesiaci,ked sme my boli male..ja myslim ze zelenina neublizi..

andrejkaz
23. máj 2010

no ved prave ja to tiez nechapem a to som lekarka.....ale v medicine sa vsetko tak rychlo meni.....ani sa clovek nestaci zorientovat v novych odporucaniach a uz su dalsie......mne dokonca starka vravela ze oni davali detom ovocne stavy uz od 6tich tyzdnov a potom postupne zeleninu a tak.......

olienka12
23. máj 2010

Ahojte tak Vam tu troska skocim vela babatiek teraz odmieta papat vravela nasa pediatricka, pricinou moze byt aj zmena pocasia. A jedna finta pre tie co chcete aby babatka pili cajik tak urobit normalne cajik z nalevoveho vrecuska feniklovy alebo nejaky detsky a pokial babo nebude chciet,tak dat par granuliek hipp cajiku /samostatny granulkovany obsahuje dost cukru/ nas maly nechcel pit,ale od kedy mu robim cajik takto,tak vypije vela,co som rada... Zatial zabera na kazde babo co som poradila 🙂

danteska
23. máj 2010

presne,stavy od malinka,aj pomarancovu,aj kravske mlieko..a teraz je vsetko zakazane..ale kravske mlieko by som nedavala urcite koli alergii..to ja len ze vsetko mozne bolo dovolene a teraz chcu cakat.my prikrmujeme,ja som spokojna..materske mlieko je lahko stravitelne,ale UM nie a po celom dni to kvasi v brusku,nazbieraju sa plyny a ma kliky..takto je to super,malokedy ho zaboli.ja vidim rozdiel..

danteska
23. máj 2010

@olienka12 a akeho cajika? ja som kupila nejaky ze pre celkovu pohodu ale je tam mäta a aniz a asi mu to vadi... ☹

dzobko
23. máj 2010

Tak je to teraz so vsetkym,,,,napriklad: momentalne je v kurze zakazovat spanie na brusku..no skuste to vysvetlit mojmu drobcovi...spinka vyhradne na brusku a vobec ho nezaujima volajaky SIDS...kupili sme monitor dychu a buvame..pytala som na to nasho pediatra..potvrdil nam to, co sme si mysleli...kedysi lekari odporucali spinkat na brusku, teraz nie a po nejakej dobe sa to zmeni...tak je to aj s tym prikrmovanim, sirokym balenim,....

zuzul30
23. máj 2010

asi každá z nás maminiek vycíti, že čo je pre to naše mimi dobré 😉 Ešte sa chcem opýtať či aj vaše detičky sa tak lakaju, lebo moja Elinka len ked si niekto kýchne už ju strasie od laku a to nehovorím o iných zvukoch ako je šuštanie sáčku a pod.

olienka12
23. máj 2010

danteska ja robim cajiky z dmka bud babylove alebo alnatura rozne a do toho granulky hipp jablko a medovka je to potom take nasladle,nie je to horke a to mu chuti 🙂 a cajik davam izbovu teplotu,nedavam do termoobalu tak ako vychladne tak ho pije

danteska
23. máj 2010

ano,aj moj maly sa nalaka aj kychnutia ,aj ked nad ranom nespi tak tvrdo a pohnem paplonom tak sa zlakne chuda..

danteska
23. máj 2010

vyskusam ten cajik ak bude moznost,lebo u nas nie je DM ☹

dzobko
23. máj 2010

Zuzul, jasne...Alex sa obcas zlakne aj mojho hlasu...to ked ho mam tvarickou von na rukach a dlhsie sa mu neprihovorim...potom staci, ze len mrnknem...a ked kychne MM...chuda, dobreze nevyleti z koze... 😀

olienka12
23. máj 2010

danteska hipp granulky maju aj v tescu alebo kauflande...v lekarnach... feniklove caje kupis kdekolvek tie su dobre pre babatka 😀

danteska
23. máj 2010

oki,pozriem v tescu,to tu mame 😀

andrejkaz
23. máj 2010

moj mm minule pri hokeji zakrical ze gooooool a nas maly reval asi polhodinu v kuse co sa tak zlakol.....inak bezne spava pri zapnutej pracke, umyvacke....minule dokonca spal vonku pri miesacke ked sme robili chodniky a vobec mu to nevadilo🙂 🙂 a niekedy sa zlakne aj kychnutia alebo zakaslania 😀

antoniab
23. máj 2010

jej baby ako tak citam tak to slabe papanie za posledne dni netrapi len nas tak som az kludnejsia 😝

a ku prikrmom no koment kazdy tvrdi nieco ine my mame zacat az od jula 6mes.ale ak sa nam papanie neupravi tak zacnem uz polovici juna 😒 a sme uz na UM a musim poklopat unas brusko fajn co sme presli na nutrilon comfot aj kakame kazdy den
a este by ma zaujimalo ked zacnu prikrmi zmenila sa vam stolica ...?

katka22r
24. máj 2010

dobre ranko kocky....
ja len ci to niejako vadi ak sa mi laura dviha sama do sedu....moze to poskodit chrbatik alebo nieco?nenutime ju nasilu ona sama nam dvohne hlavicku asi po krk a potom ked to neide dalej sa zlosti tak jej niekedy pomozeme za rucky a dviha sa sama a troska posedi tak ze ju drzime za chrbatik
a este skodi chlorovana voda s kupaliska detickam alebo nie
noo cesi blahozelame k zlatu....ked ne my tak aspon vy 😀

ludusik
24. máj 2010

ahoj katka, dvíhanie je normálne...mali by to robiť detičky " v našom veku" ale posádzať by sme ich nemali...správny posed je na tvojich rukách a to tak, že jedna tvoja ruka pod jej zadočkom a druhá ruka drží hrudníček....sedieť majú až keď to zvládnu samé...bežne som to videla u 7 mesačných...počkáme 😉 dokonca pediatrička skúšala či sa priťahuje...je to tak v tabuľkách🙂 no a my chodíme plávať na plávanie bábätiek a som sa pýtala aj na kúpalisko, ale odporúčajú od 8-9 mesiaca práve pre obsah chlóru...

katka22r
24. máj 2010

ludusik aha tak dakujem

danteska
24. máj 2010

@katka22r moj maly sa do sedu moc netaha.. 😒 ked si ho davam na ruky lahnut,napr ked ide papat tak dviha hlavicku,aj ked ho davam do sedacky tak ju dviha.ale ked lezi a chytim ho za rucicky tak nevie co od neho chcem a lezi dalej 😀 ale nenutim ho,to snad pride samo.ale super sa odraza pätickami a "cestuje"

danteska
24. máj 2010

hokeju som musela "povinne" fandit,moj muz je Cech 😀 nasi to dobabrali,tak aspon oni..

katka22r
24. máj 2010

danteska tak super potom ste oslavili majstrov hej?

anawi
24. máj 2010

my sme tiez ciastocne na UM tak preto chcem zacat s prikrmami ked sa jej ukonci piaty mesiac, myslim ze je to tak akurat 😉 Tiez mi zacala odmietat prsnik, a doteraz sa nechce prisat aj ked to stale skusam 😒 Tak to riesim tak ze odsavam a davam papat z flase, ale mliecka mam coraz menej tak papame aj UM.
co sa tyka toho zlaknutia, tiez sa zlakne roznych zvukov aj ludi 🙂 Dnes rano sa jej muz prihovoril, ste mali pocut ten plac 😀 Chudak taky nestastny odchadzal do roboty, ze sa ho asi boji 😀
my by sme len sedeli a sedeli 😀 samozerejme ze ju nedavam casto sedkat, ale chytim ju za ruky a uz je hore 😀 a ako sa vie rozcertit ked ju dam lahnut naspat. Teraz sme sa zacali aj nabok otacat, neviem ju ani obliect ani plienku dat 😀 a uz aj na brusku sa jej paci, predtym sa hnevala ked som ju dala na brusko 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre