Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

katkic
28. jún 2010

@danteska nie je nahodou lepok aj v psenicnych kasiach, alebo ovsenych? ja len rozmyslam, ze ked uz lepok musi byt, tak by som sa snazila najst co najprirodzenjsiu a najzdravsiu formu.

inac kde ste boli vsetky zalezene. vidim, ze som celkom dobre rozprudila debatu. 😀 ja si mozem pripravit este nejake zaujimave otazky? 😀 😉

katkic
28. jún 2010

@zazalienka s tym balenim nasiroko ma presne toto najviac bavi ked citam o tom na koniku. mamicky nebalia a lekari chvalia ako dobre im to ide. 😕 😅

zazalienka
28. jún 2010

ozi, možno ma teraz ukameňujete, ale čím sa prikrmovalo, keď nebolo nestlé a hami a podobné firmy? neboli skleničkové jedlá, kašičky v prášku a podobné záležitosti? len by ma to zaujímalo...

olienka12
28. jún 2010

@katkic nasa pediatricka za 3 roky zmenila svoje odporucania a nema ich z brucha,ale zo seminarov a prednasok,ktore absolvovala/citala... pred troma rokmi napriklad odporucala citusy od pol roka...teraz uz neodporuca... lepok sa mal zavadzat od 7 mesiaca teraz od 6...sama od seba by si veci nevymyslala

olienka12
28. jún 2010

@zazalienka sunarom,krupicou, kravskym mliekom a ja som bola napchata haluskami ako 3mesacna 😀 😀 😀 😀

zazalienka
28. jún 2010

nooo.. a sme doma.. a aké sme pekné, zdravé.. krv a mlieko 😀 😀 😀 😀 😀 😀

danteska
28. jún 2010

@katkic v tych kasickach lepok ani cukor nie je...a od Nestle a Nutrilon kase obsahuju prebiotika,tak kupujem len tieto 2 druhy...citala som si "netabulkove maminy",ale nebudem sa k nim prirovnavat..tam pisali ze prikrmuju pomaly od 11.tyzdna..tam sa ja nezaradujem..iba suhlasim s nimi v tom ze niekedy sa neda riadit presne podla tabuliek v ktorom mesiaci co treba dietatu dat....ale ako pisali napr. milacika dat v 3 mesiaci dietatu to nie..

danteska
28. jún 2010

@olienka12
@zazalienka ze? nic nam nieje 😀

danteska
28. jún 2010

no veru,nam varili krupicu,vecer mlieko zahustili krupicou,puding-dnes sa nad tym pozastavujeme..

danteska
28. jún 2010

@katkic kludne si priprav aj na zajtra nieco zaujimave 😀 debata o prikrmovani tu uz raz bola 😀

mamina2010
28. jún 2010

@danteska ...ja som bola s malou u ortopedicky v 5.tyzdni, vsetko bolo v poriadku a aj napriek tomu mame este kontrolu v juli a to bude mat mala 6 mesiacov. A v ten isty den bola kamoska s dcerkou u tej istej lekarky (nase kocky su v jeden den narodene) tiez im kontrola dopadla dobre a dalsi termin uz nedostali ...divne,co?

danteska
29. jún 2010

@mamina2010 dobre ranko,no to je divne..ale ved to je to ze kazdy lekar povie nieco ine..a teraz sa zariad a rob to nejalepsie pre drobca..😝

jitta
29. jún 2010

Ahojky, koukám, že včera tu proběhla pěkná debata 😀 U nás to bylo s první dcerou před 4 roky, tak, že byla na UM a přikrmovala jsem jí od 4 měsíců na doporučení dr. Teď kojím, takže mi dr. doporučila přikrmovat od ukončeného 6. měsíce, takže pomaličku začneme s mrkvičkou.

danteska
29. jún 2010

@jitta aspon niekto prikrmoval od 4.mesiaca ako ja ked je dieta na UM...nech nie som za zlu 😀

ketkous
29. jún 2010

@danteska ja sice stale kojim a zacinam uz pomalicky prikrmovat,ale absolutne si nemyslim,ze si tu za zlu...mne sa rata tvoj pristup a urcite bude Tvoj maly v buducnosti riadny papkac a nebude vymyslat,ze toto nechcem alebo tamto nechcem... 😀

danteska
29. jún 2010

@ketkous dakujem 😉 dobre mi to padlo ako si to napisala.. vsak ja som to tak položartom napisala ze som za zlu.. 😉

jitta
29. jún 2010

@danteska 😀
Ještě jsem se chtěla zeptat, jak to máte s večerním usínáním, myslím jestli vám děti usnají přibližně ve stejnou dobu. Nám malý usínal vždy mezi 8-9 a najednou to má úplně posunutý, večer usne kolem 20 hod.,ale za 20-30 minut je vzhůru a je vyspanej a pak jde až kolem 22hod. spát. A je jedno jestli odpoledne spí 1 hodinu nebo tři, prostě se po těch 30 minutách vzbudí.

danteska
29. jún 2010

@jitta zatial sa drzi ze okolo 20tej sa kupeme potom sa napapa a zaspava asi okolo 20:40-21:00..tak som zvedava ci to tak bude alebo sa to zmeni..

jitta
29. jún 2010

Tak nevím, proč se to u nás posunulo, no ale léto před námi, tak aspoň budeme moc být pořádně venku a nebudeme muset spěchat domů.

danteska
29. jún 2010

@jitta vidis? treba v tom hladat vyhody 😉

jitta
29. jún 2010

@danteska snažím se, ale bývám kolem té 22 hodiny už docela unavená a manžel, protože brzo vstává tak chodí taky brzo spát a adélka taky a jakmile oba zalezou do postele,tak na mě to padne a spala bych 😀
Adélka jde zítra naposledy do školky, tak bude doma zase živo. malej mi te´d spí na balkoně, tak mám chvilku pro sebe 😉 tak si to musím ještě vychutnat 🙂

mamina2010
29. jún 2010

@jitta ..nevešaj hlavu, určite sa to napraví 🙂 ...u mojej malej máme teda riadne dlhý večerný rituál 😅. Keď ju kúpem, tak začíname pred siedmou večer, potom dáme kašičku na večeru alebo kojíme, nekonečné pestovanie a čakanie na odgrgnutie 🙂 ...a toto sa naťahuje väčšinou až do 22hod. ☹ ...včera sa nám podarilo zaspinať už počas papania kašičky pred ôsmou večer, no ani sa nečudujem, za celý deň mi spinkala dokopy možno dve hodinky, tak sa ani nečudujem, že ju tá večera tak unavila 🙂

ketkous
29. jún 2010

Bibku davame spat uz okolo siedmej 😅 😅 ale vsetko to zavisi od toho,o ci poobede dobre spala,ci sme niekde boli a tak...a tak sa to podla toho aj posuva.No zvycajne chodi medzi tou siedmou osmou najneskor. 🙂 Rano sice skoro vstava,ale vecer chceme mat s manzelom uz cas pre seba 😵 ked sa cely den poriadne nevidime.
No je pravda,ze cez leto sa mi nebude chciet byt doma uz o siestej 😒 😒 😒

mamina2010
29. jún 2010

@ketkous ...tíško závidím 😨

ketkous
29. jún 2010

aspon nieco sa da zavidiet 😅 😅 😅 ale cez den to nie je take idealne 😀 😀 Bibi bola od narodenia velmi placliva a nepokojna a co to z toho jej este ostalo 😖 ale uz sa vie aspon troska zahrat a vydrzi aj chvilu v kociari 😀 😀 chvalabohu so zaspavanim nie je problem,supnem ju ja alebo manzel do postielky,pomodlime sa Anjelicku moj straznicku,pusinka,cumel a spinkat...niekedy sem tam pomrnci ale len chvilku...a o par minut je mrtva
Treba sa stale utesovat tym,ze raz to prejde,deti rastu,nie je to stav nemenny 😀 ale dakedy su dni na prd,kedy ani to utesovanie nepomaha..no su aj krasne dni a ja stale verim,ze ich bude coraz viac a viac 😀 😀

mamina2010
29. jún 2010

@ketkous ...pekne si to napísala 😉 ...tiež sa utešujem tým, že to nebude trvať večne a možno mi za tým všetkým ešte aj smutno bude a budem už len spomínať ☹ ...ja keď jej začnem spievať uspávanku, tak hodí na mňa úsmev od ucha k uchu a začne mi v postieľke "poskakovať" 😀 ...no je to riadne šidlo 😀

ketkous
29. jún 2010

@mamina2010 mozno jej musis pustit nejaku rockovu pesnicku,vtedy mozno zalomi 😀 😀 uspavanky maju asi opacny efekt...obdivujem,ze jej spievas pred spanim...ukazkova mamicka 😀 😀

jitta
29. jún 2010

Ten režim se nám asi ještě párkrát změní. my ani přes den nemáme úplně zajetý režim, spát chodí malej, když vidím že je unavený a podle toho v kolik hodin ráno vstává. teď už spí přes dvě hodiny 😀 Ale jinak je moc hodný, už od miminka, skoro vůbec nepláče a docela si už i sám pohraje s hračkama 🙂 Oproti adélce, která nám moc a moc brečela ☹

mamina2010
29. jún 2010

@ketkous ...no s tym rockom neviem ako by to dopadlo 😀 , hudbu ma vsak velmi rada, asi to bude tym, ze este ked bola v brusku, casto som s nou tancovala 🙂 ...a ze som sa dala na spievanie, tak to sa aj sama cudujem ..a mozno preto na mna hadze tie jej usmevy, lebo na moje falosne spievanie sa inac ani reagovat neda 😀

ketkous
29. jún 2010

@jitta ani my este nemame presny rezim...zhruba to vyzera asi tak,ze asi po 2,5 /3 hodinach od posledneho spania ide opat spat,ale to sa vzdy nepodari.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre