Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

andrejkaz
1. aug 2010

@aurra dakujem za radu,asi sa tam vyberiem pozret,lebo tu v MT je to hroza,strasne slaby vyber....este som rozmyslala nad Polskom,ale odtial mame tento kocik-kupovala ho svokra,ja by som ho v zivote nekupila a vobec som s nim neni spokojna a navyse vacsina kocikov co maju tu v predajniach su odtial,tak neviem asi sa mi tam ani neoplati ist 😒

amisa
2. aug 2010

baby hlasim oddudlikovanie 🙂 teda aspon dufam
piatok rano: odobratie dudlika, den relativne pokojny
piat/sobota (noc): len dva kart rosambo
sobota: nervozna bola ako cert, podavala som hraky , hryzadla, rozptylovla a som ju hrami, spievala o dusu uspavanku, zaspavala na prsniku
sovota/ nedela (noc) : nespali sme ani pet hodina toboz nie v kuse
nedela: nervozna stale
nedela/pondelok (noc): spala kraaasne len raz sa zbudila ze bola hladne. ziadne metanie, nic
pondelok: uplna pohoda
tak drzte nam palce nech to vydrzi. Len neviem preco zacalo sa mi tvorit menej mlieka. Tak teraz to skusam znova rozstartovat. Inak strasne pohlady na mna mala hadzala , uplne mi to lamalo srdce, ale bola ako zavislak..no odlalal som s velkym sebazaprenim.

andrejkaz
2. aug 2010

@amisa fuha tak som prekvapena,ze ste to relativne rychlo a v celkom aj v pohode zvladli 🙂 my sme dnes boli s malym na prechadzke a cumlik sme zabudli doma,chcelo sa mu spinkat no bez cumlika ani len oko nezavrel,vrieskal,krical,metal sa v kociku,ani uhojdat sa nedal,museli sme bezat domov a len co som mu dala cumlik zaspal v momente 🙂 tak u nas to asi nebude take jednoduche....

amisa
2. aug 2010

@andrejkaz ze vraj vetsinou to trva 5-7 dni. Mala uz zaspala a dufam, ze bude v noci klud. Ked to vydrzi par dni mozeme si povedat ze sme vyhrali.

andrejkaz
2. aug 2010

tak drzim palce nech vam to vydrzi 🙂 nas maly je dost kludne babo,akurat bez cumlika nezaspi ☹ ...vtedy dokaze tak vrieskat,ze neviem ci by som to dokazala dlhsie pocuvat a nedala mu cumlika....myslim,ze u nas nastane ten cas az niekedy neskor....uvidime

jitta
3. aug 2010

Ahojky, my taky dudlíka máme, ale majel zaspí i bez něj, ale někdy se mu s ním usne taky líp.Ale většinou ho pak stejně vyplivne. V noci ho používáme jen pokud se vzbudí, tak aby znovu usnul, pokud nemá jíst, když ho v noci kojím, tak ho nakojím v leže a když už má dost, otočí se na druhý bok a hnnedka spí a já ho jen přendám do postýlky. Přes den ho používáme, jen když je malej neklidný. U starší dcery jsme dudlík měly asi do roka a půl, pak jen na spaní a na asi roce a třičtvrtě jsme ho den ze dne vzali a úplně v pohodě 🙂

lili213
3. aug 2010

Ahojte 🙂
amisa nech vam to vydrzi 🙂 , ja som dala ultimatum dudlik len do roka 😀. Cez den ho nepotrebuje, ale bez neho nezaspi tak ho este nechcem tirat, lebo u nas su noci katastofalne 😒 a bez dudlika si to ani neviem predstavit.

amisa
3. aug 2010

lili aj u nas to bolo tak a preto som ho zobrala.a je klud

ketkous
3. aug 2010

@amisa gratulujem...vy ste dudlik pouzivali v kuse,aj cez den?preto si malu chcela odnaucit?necitala som cele,mozno si to pisala.... 😅 my cez den nepouzivame,sem tam,ked nechce sediet v kociku,ale ako @andrejkaz tiez len pri zaspavani ten cumlik musi byt

amisa
3. aug 2010

ved aj mi sme tak boli najprv pri zaspavani potom cez den a neskor som zistila ze vlastne aj v noci. Celu noc sa hadzala a hladal dudel ktory pred tym vyplula. Cize ja som nerobila nic ine len v polospanku hladala dudel a jej usta a pridrziavala nech sa pricucne. Ked to uz bolo 6-7 krat za noc ..tak uz to bolo dost vycerpavajuce.

amisa
3. aug 2010

proste bola ako zavyslacka.. mozno sa to da povedat aj bez toho "ako '

lili213
4. aug 2010

Ahojte
tak dnes sme my tiez zabudli dudik ked sme isli von a chvilu si pomrncal, ale zaspinkal. Uvidime vecer ako to dopadne 🙂 .

certica_3
5. aug 2010

no my sme včera mali 7 mesiacov . dudlík síce namáme ale máme zase závysláčku na didke . v noci sa budí a hľadá ma, keď nedostane didu plače . nemám nervy ju to odnaúčať , trhá mi srdce keď narieka .ale tiež ma to čaká .
v kočíku zaspí , pomrnčí a spinká , niekedy ani to nie . len doma je to nemožné , zobúdza sa už po 22 hodine a tak to ide každé 2 hodiny až do rána . no proste potvorka .

amisa
5. aug 2010

@certica_3 no ja mam pocit ze nasa mala sa po odobrati dudlika pokusa o nieco podobne.. bic som si na seba uplietla. Nejak to musim vyriesit

evinkal
6. aug 2010

ahojte.čítam že tu píšete o dudlíkoch.Ja mám dcérku 7 mesačnú a dudlík už veľmi nepotrebujeme,len občas cez deň,lebo nám idú zúbky,ale to len ak veľmi plače,lebo hrýzadko mi nechce,ale inak už nepoužívame

certica_3
6. aug 2010

ddievčatá ako uspávate deti ? čítala som už že na rukách , ja na prsiach v manželskej posteli asi 30 minút . rodia sa ešte deti čo sa uložia večer do postielky , trebárs sa im dá aj dudlík ,zavriete dvere a oni spia ? tak taký zázrak bol môj syn pred 22 rokmi ale neviem či dnešné deti už nie sú úplne iné ? čo Vy na to ?

zuzul30
6. aug 2010

čertica aj ja malú uspávam stále na rukách -sem tam sa pritrafí, že zaspí pri kojení ale to len výnimočne. Cez den zaspáva v manduce. A v noci sa tiež budíme skoro každé dve hodinky aby sme si trošička podudkali maminku 😎 . Ale naozaj pozám maminy, ktoré dajú detom večer falšu mliečka, vložia do postielky a detičky spia 😅 Najprv ma to velmi trápilo, prečo aj naša tak nezspáva, kde som spravila chybu, ale už to neriešim, každé bábätko je iné a niečo iné potrebuje, Naša sa chce nosit a tulkat tak ju nosíme a je z nej spokojné bábätko 😵

lili213
7. aug 2010

Ahojte
maly cez den dudlik uz nema a ani ho nepotrebuje pri zaspavani, len vecer si ho chvilu podudka a potom vypluje. zaspavanie u nas tiez nie je ruzove ☹ nechce zaspat sam len na manzelskej posteli a musim byt pri nom. Chvalabohu, ze nie na rukach, lebo je strasne tazky 🙂 . Aj mna to trapilo, ale uz to neriesim.

jitta
7. aug 2010

@lili213 i můj malý zaspává na manželské posteli, nakojím ho a potom ležím vedle něj a čekám,až usne 😀 A večer když si jdu lehnout, přeložím ho do postýlky. Poslední noci se dost budí, nevím čím to je, za 14 dní začneme na večeři dávat kaši, snad ho to trošku upokojí a bude v noci líp spát. Většinou je vzhůru už před půlnocí. Teď se budí tak 4x za noc, z toho většinou 3x jí a jednou usne u mě v postlei bez kojení a pak ho zase přeložím do postýlky.

certica_3
7. aug 2010

@jitta no my zaspávame a budíme sa asi rovnako a to už dávnejšie mávame na večeru ryžovú kašu . tiež som očakávala zlepšenie spánku ale žial , to sa nestalo .tým som zistila že Alicka sa budí nie od hladu ale preto že ma chce cítiť a mať pre seba . dúfam že ťa to nesklame , možno to Vám pomôže , len aby si príliš od toho nečakala

jitta
7. aug 2010

@certica_3 já vím, že kaše náš problém asi nevyřeší,ale třeba aspoň trochu, kdyby se vrátili ty časy, kdy se malý budil 2x,to bylo fajn. Je fakt, že malý se občas vzbudí, já si ho vezmu k sobě a on zaspí bez jídla,ale to tak 1x za noc, v ostatních případech musím vytáhnout prso a dát mu napít 😉
Ale čas tak rychle letí, že se nenadáme a děti budou větší a i spánek se bude zlepšovat. Starší dcera začala pěkně spát až po roce a půl, tak jsme zvědavá, jak to bude s malým a je fakt, že dcera byla na UM,takže příkrmy měla taky už od 4. měsíce a na tomhle věku, co je malej už kaši taky měla a budila se.

lili213
7. aug 2010

@jitta ja som uz skusala tiez davat kasu a nemalo to ziadny vysledok, budil sa rovnako. Kedze uz nekojim je to tazsie. Maly sa sam odstavil, jedneho dna uz nechcel moje mliecko a po 7 mesiacoch bojovania som to vzdala a mam s nim co robit, aby vypil aspon UM. Posledne 2 dni spal celkom dobre 😀 tak sa tesim.

jitta
7. aug 2010

@lili213 tak to bych nechtěla,aby se mi malej odstavil,ale holt s tím člověk nic nenadělá. Já první dceru nekojila, tak teď bych si to chtěla užít co nejdéle, přece jenom je to naposledy. Další mimčo už neplánujeme. My zatím kojíme,ale malej s tím dost zlobí, všechno okolo ho zajímá víc, nežli moje prso, stačí když jen Adélka projde okolo a už se pouští a kouká,aby mu nic neuteklo 😀

jitta
7. aug 2010

MÁME PRVNÍ ZOUBEK!!!!!!!!! možná proto malej tak špatně spinká a vůbec byl posledních 14 dnů takovej ubrečenej,tak jsem pořád koukala do pusinky a nic a dneska asi po 4 dnech je zoubek cítit 😀

lili213
7. aug 2010

@jitta dratulujeme k zubku 🙂
bolo mi luto ked nechcel moje mliecko aj som ho odsavala, ale nechcel ho ani s flase. Asi si povedal, ze stacilo. Co uz narobim.

jitta
7. aug 2010

@lili213 děkujem 🙂
Malej už spinká, tak uvidíme jaká bude noc, Adélka už je taky v posteli,tak snad bude klidný večer

certica_3
7. aug 2010

tak dnes sme boli na návšteve u mojej dobrej priateľky a prišli sme domov veľmi neskoro. tak malá išla spať bez kaše . uvidíme teda či je na tú kašu navyknutá a predsa len ju zasýti alebo je to len lepenie bruška .
@jitta ja malú tiež dávam na prsia keď sa v noci zobudí ale viac vypije tak snáď raz za noc , ostatné len tak podudkáva . blahoželáme k zúbku , to už budete drať kefku hihi

aurra
7. aug 2010

aj my sa pochvalime, uz nam zacinaju rast zubky, uz klopkaju 🙂

danteska
7. aug 2010

ahojte maminy,hlasim sa po tyzdni dovolenky v Nizkych Tatrach,bolo nam super,pocasie vyslo ako malo,Sebastian bol spokojny,dobry 😉 citam o cumlikoch-ja odobratie cumlika neriesim..ked ho chce nech si dudle..ked ho dam vecer do postielkytak si dudle az kym nezaspi,potom ho vypluje.cez den tiez s nim spava,a ma ho aj ked place a je nespokojny..co sa tyka nocneho budenia
@certica_3 tak ja som z tych asi co ulozi dieta,posedi pri postielke,podava cumlik,ked maly zaspi odidem..a spi do 7:00-7:30 bez zobudenia... 😉 co sa toho tyka mam zlate dieta 🙂
@jitta mooooc gratulujem,konecne je vonku a nebude uz zlobit 😉 nam sa asi tlacia uz aj horne...
a takto vyzerame so zubkami 😉

lili213
7. aug 2010

@danteska krasne zubky 🙂 a krasny usmev 🙂
My zubky nemame ziadne a ani sa tak skoro mat asi nebudeme. Ale nevadi. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre