Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

andu1
15. dec 2010

ahojky, objavila som vašu diskusiu a myslím, že tu "patríme", aj keď sa môj syn Teo narodil posledný decembrový deň 🙂 zajtra sa vydáva naša rodinka na dlhú cestu domov a veľmi sa tešíme na starých rodičov, že uvidia ako ich vnúčik skúša prvé kroky. Prajem všetkým krásne adventné obdobie 🙂

danteska
16. dec 2010

@andu1 vitaj 😉 a kam cestujete? prec z Kosic?

my mame po poradni,vsetko ok,maly ma 10,6 kg.aj ockovany bol tak som zvedava..ale staaaale behal,ani spat sa mu nechcelo.tak dufam ze to bude bez teploty a bolavych noziciek..

amisa
16. dec 2010

baby mi sme dnes mali prvy krat len jeden denny spanok ..prislo to velmi zhurta. dva dni mi revala pri doobednom spani a ani dlho nespala a tak som ju nechala dnes nespat.. a pytala sa az na obed..

@danteska pekny maco.. aj plakal u lekarky?
@andu1 aj tebe prajeme

anawi
17. dec 2010

@amisa aj my spime par dni len raz za den 🙂 Mne nechcela poobede spat, revala a revala tak som jej doobedny spanok posunula na dvanastu. Spi len hodinku max hodinku a pol, ale staci jej to 🙂

amisa
17. dec 2010

@anawi no aj mi zhruba 1.5-2 hodky.. som reda aspon mozme viac vyrazat do ulic 🙂 na navstevy a pododbne

danteska
17. dec 2010

@amisa noc bola zla...2x som dala malemu Brufen sirup..u MUDr plakaaaal uz ked sme dnu vstupili a prestal ked sme vysli z ambulancie.to je hrozne,chudacik-natahoval ku mne ruky a ja som mu nemohla pomoct ☹ vcera aj dnes aj my skusame len raz za den spat.ked vstane okolo 7:00 rano tak ani za 3 ho nie je unaveny..vcera spal 12:45-16:00...dnes uvidime 😉 inak uspavam ho na rukach,ked ho dam do postielky lahnut tak vyskakuje ako mala opica 🙂

anawi
17. dec 2010

@danteska tak to ti pekne pospi 🙂 moja len tolko ako som pisala ale o piatej je uz uplne hotova, tak ju davam aj skor spavat vecer. O pol siedmej uz spi a spime do rana do siedmej 🙂 A tiez ju uspavam na rukach cez den 😒

danteska
17. dec 2010

@anawi no my chodime vecer okolo 20:00 ale niekedy dam tiez skor.. teraz spi od 12:20 a zatial spi 😉 teda dufam,lebo niekedy ho nepocujem,ozve sa az ked mu je ozaj dlho a ked dojdem do izby tak ma ponozky dolu,na plachticke ma deku aby mu zima nebolo tak ani deka tam uz nie je 😀

danteska
17. dec 2010

rozmyslam ako to vyriesit s vianocnym stromcekom........

jitta
17. dec 2010

Ahojky, my zatím spíme stále 2x. Dopoledne usíná v půl 10 a spí většinou do 11 a odpoledne chodí mezi 14.-14.30 a spí většinou půl až hodinku. Večer chodí spát mezi 19-19.15 a spí do rána do půl 7 nebo do 7. S vánočním stromečkem mám taky dilema...Strašně rychle už leze a všude se staví. Ale ještě nemá tak vytrénované nožičky, tak mám o něj strach a pořád ho musím hlídat.

certica_3
17. dec 2010

No čo sa týka spánku už dlhšie spávame len poobede tak 1,5 hodinky . Malinká je teraz chorá , pridal sa kašel k nádche a dnes spala dokonca cez deň len 0,5 hod. Spávať ide o 19,30 ale trvá kým zaspí a v noci mi stále budí a chce na didu a posledné dve noci dokonca bola 1,5 a aj 2 hodiny hore .Ale nikdy ju neberiem z postele , v šere sa tam plácame až sa nakoniec nejako unaví a predsa len zaspí . Jooj čo by som dala za prespanú noc ... Asi je nás takých viac.
Čo sa týka stromčeka , najprv sme špekulovali že ho snáď zavesíme , ale skúsime to risknúť a robiť stále nono nono nene nene 😀 . No a nedám tento rok žiadne sklenené ozdoby keby náhodou predsa nehoda .

nella1
17. dec 2010

@danteska my ideme dat stromcek na taky vyssi stol takze nedociahne aj keby chcela 😅 stromcek mame len 1m 50cm takze to je v pohode...nasa malinka uz chodi a este radsej si bezka je to zlate ako sa tak tacka a kacickuje ...jedine na co budeme musit dvavat pozor je jedlo to bude na nizssom stole takze budeme v pozore... 🙂

danteska
17. dec 2010

@certica_3 mne sa maly tiez budi a zaspava vecer s placom..asi tyzden je uz taky zmeneny... 😒
@nella1 Sebastian uz chodi tiez sam a vseeetko ho zaujima..jeho nebude zaujimat mozno stromcek ako ziarovky a kabel na ziarovky 😀 tak neviem neviem...

jitta
18. dec 2010

@certica_3 nám se podařilo noční kojení zrušit úplně a tak malýho kojím až k ránu mezi 3.30 a 4.30, někdy i později, ale párkrát za noc se taky ještě vzbudí,ale dám mu napít nebo dudlík, občas chvilku hladím a většinou usne bez problémů. Teď je malý taky nastydlý, má rýmu a kašel, chytil to od Adélky, ta to má už více než týden a vůbec se to nelepší, tak snad do vánoc budou oba dva ok.

kouká, jaký máte děti šikulky, u nás zatím malej začal teprve stát,ale je fakt, že jak se jednou postavil, tak teď už stojí pořád a všude a už zkouší, jestrli by se nedalo vylézt na postel, tak jsem stále ve střehu.
@danteska kabely vedou i u nás 🙂 🙂 🙂

amisa
21. dec 2010

Dnes sme zatocili s kaprom.. pri kadi mi ho predavac nechcel zotat lebo sa tam akurat zhrkli deticky (aby nemali vianocny sok), tak sme ho zahlusili doma a krv nam pokrstila cerstvo vymalovanu stenu (nastastie umyvatelna farba), Kupila som imelo a ptom mi doslo ze tie bobule mozu kedykolvek odpadnut a su jedovate... tak to je pre bambulku obzvlast nebezpecne, tak pojde z bytu. Polovica oblatok sa mi zlomila a vrecko maku roztrhlo. A ako klinec programu mala je urevana a nikto nevie preco. A ja mam aj tak taku spravnu vianocnu naladu 🙂
Baby stastne a vesele a dobre zabezpecte chudatka stromceky..🙂

slenka
21. dec 2010

Ahojte, mozem sa medzi vas nachvilku votriet? Ja by som sa len chcela opytat odkedy mozeme detom davat varenu krupicu z kravskeho mlieka? Ja som predvcerom varila starsej dcerke a mala pytala tak som je dala a strasne jej chutila, zjedla celu malu misku (inak je prieberciva a nezje hocico). No a v noci 3x vracala tak myslim, ze z toho. Neviete poradit?
Pripadne odkedy jej mozem davat do stravy tepelne upravene kravske mlieko a odkedy surove. Ja som to pri starsej vsetko mala nastudovane ale pozabudala som a teraz nema cas citat mudre knizky.
Dakujem a prajem vam aj vasim detickam krasne Vianoce, vela darcekov a vsetko dobre v novom roku

certica_3
21. dec 2010

@jitta tak to by som veľmi chcela odbúrať nočné kojenie ale neviem ako ,malá dudlík odmieta a keď ju hladkám tak sa rozreve a preberie .
@slenka ja by som sa kravskému vyhýbala ešte dlho . My by sme vôbec nemali , Alicka je kojená , nemala ešte ani umelé . Ale kedy presne neviem , skús ak chceš pomaly zavádzať .
No mám napečené , stromček na balkóne , darčeky nakúpené ,dnes balím . Zajtra nákupy , štvrtok posledné upratanie a večer stromček načančáme a hurá sú tu prvé spoločné Vianoce . Prajem aj Vám aby ste si ich užili .

jitta
22. dec 2010

@certica_3 nám se to taky te´dka trochu posunulo, tak kojím ve tři ráno a pak když vstane, ale nevadí, jednou na to budeme ještě rády vzpomínat 😀 😀 😀 😀
@slenka nevím poradit, kravské mléko máme zatím jen v jogurtu, jinak né.

Všem přeju šťastné a veselé vánoce, dětem bohatou nadílku a do Nového roku 2011 hodně štestí a zdraví.

amisa
22. dec 2010

@slenka mi davame jogurt syr a smotanu ale mlieko ako take nie a budem ho davat az ked prestanem kojit...
@jitta aj mi tak o tej 3-4 a potom o tej 5-6 a vetsinou pospi do tej 6-7 este. Inak uz kojim len na olovrant a na veceru. PAle stale si nejak nezvykla spat dlchsie ked ma jeden denny spanok a potom mi na 20 minutiek navecer este zaspi, avsak nema problem vecer o 20.00 zaspat tak to neriesim zatial..a dufam ze casom sa to spravi ved spavame raz denne len od soboty.

zuzkat1
22. dec 2010

@slenka uz sem sice nechodim ale poradia ti v prvych prikrmoch pripadne v prikrmoch pre 8-12 mes. deti🙂 inak kravske do varenia od roka a papat najskor od 18mesiacov prevarene plnotucne... na zaciatok by som skusila len trosku pridat do jedla (napr. do spenatu) a sledovat reakciu ak nebude tak najblizsie pridat truchu viac atd...az nakoniec spravis kasu z neho... surove do troch rokov urcite nie🙂

danteska
22. dec 2010

@slenka ja som varila krupicu z UM ale teraz par dni varim z kravskeho..rano a vecer ma UM z flase a krupicu z kravskeho ktore je prevarene a nema ziadne problemy..ale moze byt ze jej to zatazilo brusko.

danteska
25. dec 2010

zabudla som popriat kasne Vianoce vsetkym...snad boli pekne aj ked pocasie neprialo 😉

nella1
27. dec 2010

maminky stastne a vesle troska neskor ale veriim ze ste ich mali kraaasne 🙂

lili213
29. dec 2010

ahojte aj ja prajem prijemne sviatky i ked neskor a stastny Novy rok 🙂
@andu1 vitaj 🙂 aj mne sa narodil Adam posledny decembovy vecer

andu1
29. dec 2010

@danteska už sme docestovali a šťastne - zo San Francisca do Košíc - všetky odlety boli načas, len v Paríži to trošku nefungovalo, veľmi dlhá cesta ale pred nami bol krásny cieľ, doleteli sme a sme doma 🙂

@lili213 Tak už sa naše deťúrence len dva krát vyspia a oslávia svoje prvé narodeniny s ohňostrojmi 😀 Ako ich oslávite? My sa chystáme k mojim rodičom, viac ľudí, srandy a radosti - Teovi sa to páči, lebo je stredobod, xexe

agenturaberuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lili213
30. dec 2010

@andu1 my mame oslavu 1.1 s mojimi rodicmi a rodinou.

jitta
30. dec 2010

Ahojky, tak malej bude mít v pondělí narozeniny a oslava bude v neděli. přijedou i babička s dědou z Prahy, tak snad si to i malej trošku užije🙂)))))
@andu1 vítej, dlouhou cestu jste zvládli, hlavně tedy malej je velkej šikulka...

certica_3
31. dec 2010

ahoj dievčatá . V poslednej dobe nestíham nič ani si prečítať Vaše príspevky ani napísať o nás . Preto Vám všetkým aj Vašim ratolestiam a celým rodinám prajem do Nového roku len to najlepšie a hlavne veľa zdravíčka , lebo to aj nás v poslednej dobe trápilo a je nám vzácne . No a samozrejme tichého a kľudného Silvestra bez petárd a plaču 😀

certica_3
31. dec 2010

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre