Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

danteska
31. dec 2010

maminy krasneho Silvestra a vsetko len to najlepsie vam a celej rodine prajeme..
@lili213 Adamkovi vsetko naj k narodeninam 😉

@certica_3 mala je krasna ako anjelik 🙂 so zdravim mas pravdu,ja uz mam vyse tyzdna problem s krizami,asi mam zaseknuty nerv alebo co,beviem sa poriadne hybat,boli to a neviem ci mam ist buduci tyzden na neurologiu alebo sa napchavat liekmi dalej.. ☹ ☹

danteska
31. dec 2010

@andu1 dlha cesta to bola...boli ste na navsteve v San Franc.?

danteska
2. jan 2011

ahojte maminy,aky bol Silvester? my zas mame "strajk" v papani.. 😒 okrem mixovanej zeleniny,jogurtu a mlieka nic ine nezje.. ☹ .. hneva ma to,ale som rada ze aspon to..

jitta
2. jan 2011

@danteska ahoj, my byli na silvestra doma, malýmu se klubal zoubek, takže se pořád budil,ale půlnoc zaspal ani rány ho nevzbudili. My na půlnoc vzbudili Adélku, tak byla moc ráda 😉 😉 Dnes jsme měli oslavu, Pavlíček má zítra narozeniny. Jinak tady máme na týden babičku z prahy, tak si aspoň užije dětičky 🙂
Jinak malej dnes ošklivě spadnul a spadnul na něj adélky malej stoleček u kterýho si maluje, tak se chudák bouchnul do hlavy a leknul se, až byl chvíli úplně bez dechu ☹ ☹ , ale dobrý. Navečer jsme se šli ještě projít na čerstvý vzduch, aby se nám lépe spalo 🙂

jitta
2. jan 2011

Jiank malej sní co vidí.... 😉 😉 . na nový rok dostal svíčkovou s knedlíkem a jak si mlaskal, snědl půl knedlíku s omáčkou a byl spokojený...

danteska
2. jan 2011

@jitta tak to je dobre ze je taky papkac...ja som z toho dost nestastna,neviem ako ho ucit a nove chute ked moc toho nechce,ani co mu chutilo pred tym..a nechcem mu stale davat len kase a nejake sladkosti i ked medovnicky mu brali..chcela by som aby sa pekne napapal napr zemiaky s omackou,alebo knedla s omackou,masova polievka s masom-vsetko som nadrobno pokrajala,este roztlacila vidlickou a nic.. 😒 no som zvedava ako dalej..

certica_3
2. jan 2011

@danteska no moja malá je hrozný pažroš ale chcela by hlavne naše jedlá , keď nás vidí tak je k neudržaniu . jej jedlá jej veľmi nejdú . no a ešte má úlet na soletky . s tými krížami máme problém asi všetky mamičky mňa zachraňuje iba cvičenie pilates ale občas tiež nevládzem . a malá vyzerá ako anjelik , len rožky čertíkovské jeje každé ráno zatláčam 😀
no u nás Silvester rušný iba kvôli petardám ale inak sme vstali iba na prípitok o polnoci a ostatok sme driemali a ležali pri malinkej a tešili sa z nej .

andu1
2. jan 2011

@danteska chvíľku sme tam žili, lebo manžel tam mal pracovný projekt. Inak Silvester bol aj u nás fajn, taký pohodový, mali sme oslavu narodenín, Teo sa veľmi tešil z darčekov, večer šiel spinkať (sme radi, že už má ustálený režim), aj babka a teta a pol hodiny pred polnocou sme zaspali aj ja a manžel, sme to nevydržali, len môj otec zostal bdelý a upokojoval ustráchaných psíkov 🙂 Až ráno sme si zaželali krásny nový rok. S jedením je to u nás podobne ako u certica_3 - malý papá v pohodičke, ale len to, čo máme my, zato keď jeme, tak toho poje dosť. Som zvedavá koľko váži a meria, v stredu ideme na prehliadku. Inak keď chcem, aby jedol "svoje" výživky, tak musím ochutnávať z jeho lyžičky a mľaskať ako divá a pritom hovoriť ham mňam. Už to vie hovoriť a keď vidí jedlo, tak to vykrikuje. 😀 Skôr mám pocit, že málo pije, vôbec nechce čajíky, iba trošku vody 😖

lili213
4. jan 2011

ahojte 🙂
U nas bol Silvester pokojny Adamko ho prespal 🙂 a nezobudil sa ani na buchanie ,len mne sa vratili spomienky na predchadzajuci 🙂
@danteska dakujeme 🙂
Adam papa skoro vsetko, aj nove chute, len je dost umrcany prerezavaju sa mu dalsie zubky a ma strasne sopliky.

jitta
4. jan 2011

@lili213 krásná fotečka
Zuby lezou i pavlíčkovi, přes den úplně v pohodě,ale noci probrečí, jeden zoubek už je venku a další se asi klube 😒
přidávám taky jednu aktuální fotečku 😉

amisa
5. jan 2011

Ahojte aj u nas bol Silvester v pohode. mala ho na moje prekvapenie prespala a potom sa tvarila ako kazdy iny den , len mi sme boli trochu nevyspani 🙂
Nam ide jedna stolicka ale este dvojky ziadne vonku niesu.. Mala spinka uz ov svojej izbicke, ale este ju musime dozariadit.. to nas caka buduci tyzden. Dufam ze najdeme nejake dobre vypredaje aj na to.
Baby mate kraaasne fotocky vasich deticiek 🙂 Baby kolko ste po sviatkoch pribrali.. ja som sa dnes odvazne postavila na vahu a veru cosi tam bolo navyse..

danteska
5. jan 2011

chcem sa spytat-neviete mi poradit ked uz nie som zamestnana-teda po MD sa nemam kam do prace vratit-a od 1.12.2009 som na MD ako je to s danovym priznanim za rok 2010? za rok 2009 mi urobil este byvaly zamestnavatel..len neviem ci si mam podat tento rok ci ako to je...?

danteska
5. jan 2011

@jitta
@lili213 krasne fotecky 😉

jitta
5. jan 2011

@amisa
@danteska děkuju 🙂)
Zítra máme poradnu, tak pak napíšu aktuální míru a váhu 😀 😀 😀 😀

@amisa já se raději nevážím, přes svátky jsem nepřibrala ale tak nějak celkově jo, asi je to tím, že už máme jen 3 kojení a jím stále stejně, tak asi proto. Ale nějak nemám vůli to omezit 😉

amisa
5. jan 2011

@jitta mi hovor.. mi mame este 4 kojenia ale po tom ako bude mat rok tak stiahnem dalsie.... este kojis v noci?

jitta
5. jan 2011

@amisa kojení máme ráno, odpoledne a večer před spaním. Ale jak mu teď rostly zoubky, tak měl ještě jedno k ránu kolem 3 hodiny. Ale na dnešek spal pěkně, tak jsem ho kojila až v půl6 ráno a dostane až večer před spaním, odpoledne měl jinou svačinku,a tak jsme odpolední kojení vynechali

amisa
5. jan 2011

@jitta to nocne by som uz najradsje aj ja vynechala ale neviem nejak nabrat odvahu a zacat..alebo to poobedne.. davas aj nahradne mliecko ( Sunar, Nutrilon a podobne)? Mozes mi prosim poradit..

jitta
5. jan 2011

@amisa já náhradní (UM) nedávám, malý má ráno jogurt a přes den, většinou k večeři chleba se sýrem a nebo rohlík s máslem, to má místo mléčné dávky, protože kaši na večeři mi nechce. tak to zatím máme tak a zítra se chci zeptat dr. jestli to takto stačí. No a v noci místo mléka dávám vodu někdy i čaj, a když to nezabere a malej brečí, tak si ho vezmu k sobě do postele a když usne, dám ho zpět do postýlky.

amisa
5. jan 2011

@jitta ideme 12 k lkarke tak sa aj j popytam.. Mne sa mala z chleba ci rozku vela nenaje..len sa s tim hra a cosi aj spapa ale nie dost..:(

jitta
5. jan 2011

@amisa já to máslo namažu na rohlík na kolečka ap kmu to trhám na kousky a dávám rovnou do pusinky, jinak by si s tím taky jen hrál, ale takhle to sní pěkně 😀 rohlík sní jak nic 😉

jitta
6. jan 2011

Tak se hlásíme po poradně, malej má 9.430 g a 75 cm 😀 😀 .
Paní doktorka byla se vším spokojená a malýho naočkovala hexavakcínou.

@amisa co se týče jídla, máme to v pořádku, na počet kojení se ani dr. neptala, říkala, že jídlo máme ok a já tedy žádné UM malýmu dávat nebudu, vždy´t už v klidu může i nějaké jogurtové mléko a nebo kefír a tak podobně, ale my zatím zůstaneme u kojení, jogurtu, másla a sýru

amisa
6. jan 2011

@jitta nasa dokina s apyta a este dava rady.. no tk uvidime co mi povie.. s krmenim u nas takto neuspejem.ona si da rucicku pred usta a zoberie mi to a da si to tam sama..cast vypluje a s castou sa hra..no veselo ale skusame to kazdy den.. hadam sa anuci..ale ked jej dam kus syra do ruky tak to napriklad sapapa aj kus uhorky. Dnes som jej dala kus palacinky..heheheh veselo okolo nej bolo hadam aj nieco zjedla 😀

jitta
7. jan 2011

@amisa mlje dr. je taky moc fajn,poradí, vysvětlí, ale tak nějak předpokládá, že u druhého dítka, už člověk většinou ví co a jak, ale já Adélku nekojila, tak bylo vše takové urychlené, ale myslím, že jsme v poho a že malýmu mléčná dávka v pohodě stačí. Jinak po očkování nemá žádnou reakci, tak jsem ráda 🙂

amisa
7. jan 2011

@jitta to mas super, ze ebz reakcie.. iank ano to som zabudla dvojmama si 🙂 to sa uz asi iank berie

certica_3
7. jan 2011

@amisa aj moja sa s jedlom zahrá ,ale našťastie už niečo zje , ale išlo to pomaly , ide jej to lepšie keď vidí mňa tatu alebo brata ako jeme . No moja malá s tým kojením je tiež kríž , v noci narieka a chce na didky niekedy ani nepije len podudluje a zaspí . Ale je to niekoľko krát za noc takže ešte som sa iradne nevyspala za ten rok . Cez deň to ju kŕmim ráno a pred spaním pravidelne a potom ešte tak asi dvakrát si vypýta . Ale niekedy keď má zlý deň a ja umrnčaná , tak sa ukludní iba na prsiach . Tiež to chcem obmedzovať len mi to trhá srdce jej to odmietnuť keď mám mliečko . Idem do poradne 13.1. tak sa tiež chcem opýtať lekárky či mám potom nahradiť kojenie UM , pretože my sme ešte veľa výrobkov z kravského mlieka okrem masla a trošku Lučiny a pár lyžičiek jogurtu nemali . Lekárka do 1 roku ku kojenie kravské mlieko nedoporučovala .
Joj klamala by som ešte trošku šlahačky z narodeninovej torty ako môžete vidieť 😀

nella1
9. jan 2011

maminky ako su na tom vase drobce co sa tyka ludi ktorych nepoznaju?? nasa malinka sa stale boji ludii ktorych nepozna nedaj boze ze sa jej niekto taky prihovorii hotovo ☹ a pritom je doma nadherne usmievave stastne babatko.... citala som aj hladala o tom na nete vraj je to normalne... a ze to prejde....ze nietore deticky viacej vnimaju nezname tvare...

amisa
9. jan 2011

@nella1 ahoj no ansa bola chvilu taka ale netrvalo to dloho neake dva mesiace..a uz je to v pohode.. teda nevrhne sa hned na cudzich ludi ale neboji sa hlavne ked sa ma drzi za ruku alebo za nohu.. v kociku sa neboji vobec. Po chvili nabere odvahu a je vsetko v poriadku 😎
@certica_3 kolko este kojis? mi ideme 12.1.. tak som zvedava..som chcela uz zrusit to poobedne kojenie e nechat len rano vecer a jedno nadranom ale vydrzim a spytam sa lekraky ze ci to vystriedat za nejake mliecko ci len vodicka staci..
Teraz riesime jeden ci dva denne spanky..vyzeralo to naprv na jeden potom sa z toho vyklulo jeden a pol potom dva a zrazu zas jeden spanok.. 😖
Musim sa pochvalit ze uz chodime casto von aj bez kocika.. je to velka sranda hlavne ked som ju tak pustila z tatinom...vratili sa vsetci od hovienok psacich.. mala mla topanky i nohavice tatino len gate.. ach ti chlapi 😅 😀

jitta
9. jan 2011

Ahojky, malej se teda zatím na lidi okolo směje 😉 , ale když přijde někdo k nám, tak pochovat se nenechá, ale pravda je, že se nenechá chovat ani ode mně nebo manžela, chce být pořád na zemi.... a dělat si, co se mu zlíbí....
Jiank jíst by mohl od rána do večera, odpoledne snědl docela velký kus pomela, k večeři měl rohlík s máslem a šunkou a k obědu měl zeleninu s masem a ještě k tomu od nás pečeného králíka, prostě jídlo je u nás na prvním místě 😀 😀 😀 spánky máme zatím dva, ale na dnešek dopoledne spal 20 minut a odpoledne hodinku, takže nic moóóóóc

danteska
9. jan 2011

tak my spime uz len raz,cca od 12:00 alebo niekedy aj 12:15 do 14:30-15:00,niekedy sa stane ze ho musim aj budit okolo 15:30..dLhsie ho nechcem nechat spat..no a co sa tyka cudzich ludi...katastrofa... 😒 ked je maly v kociku tak je ticho,pekne sedi a vozim ho,na cudzich nereaguje nijak..ked je doma tak sa smeje,cudzi mu nevadia.ale dnes som bola u bratranca-som krstna jeho detom no a mali oslavu.tak sme tam sli a maly mal hned hystericky zachvat len co sme dovnutra vstupili...nedal sa nijak utisit,trvalo to strasne dlho,cely cas mi sedel na kolenach co doma absolutne nepoznam..a takto je to vzdy ked niekam ideme.. 😒

certica_3
11. jan 2011

@amisa no ja kojím často aj cez deň , budem to musieť radikálne obmedziť . Len mi poradňu s očkovaním preložili až na 25.1. tak počkám na lekárkine rady. Malá si sama pýta kojenie , ona sa aj utišuje keď nejako strašne padne alebo je mrzutá tak som si na seba ušila bič . Príde ku mne ukáže mi na výstrih , povie ham a šolichá tam rúčkami , no a ja som na mäkko . A príznám sa že je to pohodlný spôsob ukludňovania . No a v noci keď sa zobudí nič okrem pŕs nezaberá a to sa budí v poslednej dobe dosť často . Neviem či jej z toho mliečka v noci aj nie je ťažko . Ale papá aj ostatné jedlo dobre , chutí jej proste všetko .
Čo sa týky cudzích ľudí je to premenlivé , akoby mala nejaký vlastný vnútorný radar ,nikedy sa rozreve hneď ako ju niekto berie na ruky , inokedy s ňou môže odísť obzerať cudzí byt ani sa za mnou neobzrie . Ale inak je k cudzím v poriadku , občas je k chlapom koketne hanblivá , klopí zrak potvorka malinká .
Zase nás obchádza kašel , ja sa snažím dať dohromady aby to neprepuklo a dúfam že sa malinká tomu vyhne úplne ,ale neviem práve teraz večer už v spánku kašlala . Ach jaj .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre