Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

roxy_1
25. jún 2009

zdenka jeste ze vse dopadlo nakonec dobre 😉

zlutasek: teda zavidim a gratuluji 🙂 ja jdu az v utery...

ja si kocarek vyberu az tak v 7 mesici,a osobne,na netu mam favority,ale chci si je vyzkousek osobne 😉

zlutasek
25. jún 2009

roxy dik 🙂 utery uz je za rohem 🙂)

ja na tu fotku musim porad koukat, si pripadam jak prvorodicka 😀 😀 😀

zlutasek
25. jún 2009

a hlavne si zitra konecne koupim pohodlny kalhoty, dziny uz nedopnu 😅 mam pupek jak s prvnim klucikem ve 20tt 😅 des bes

bebel
25. jún 2009

zlutasek....tak to sme 2...pri Brunovi som mala ledva nejaké bruško v 5.mesiaci a teraz...už regulérne všetci vidia, že som tehotka.
Ja ešte nosím bedráče.
Ale na šoférovanie si rozopínam gombík.
Už som si nakúpila tehu gate s predstihom, lebo keď to takto pôjde...tak budem jak zeppelin. 😎

bebel
25. jún 2009

Gucz, ale naše deti nebudeme nosiť vo fusakoch pol roka 😀 Veď budú januárové....max 3 mesiace.. a Ďalšiu zimu už budú v šporťáku.
na veštice absolútne neverím....
a čo sa týka snov...aj mne sa snívajú úplne živé haluze....
Bola som napr. zo školy na pitve alebo čo na poliklinike v Ružinove....a porezala som pri umývaní náradia na záprstí....ani ma to nebolelo...len plno krvi.
Tak som išla vedľa do ambulancie, všetky na chodbe mali otvorné dvere, že pôjdem za maminou dokinou...keď robila na detskej chirurgii, nech mi to zašije...a v tom som ju videla so sestričkou a uvedomila som si, že moja mama tam už nerobí a že ona už poriadne nevidí a spraví mi škaredú jazvu.
Tak som šla chodbou dole ďalej, že nájdem dospeláckeho chirurga.Cestou sa ku mne pridala 1 veselá kopa....celá vysmiata mi v takom komunikačnom pinpongu švacla do tváre, že má rakovinu lymf. uzlín a že má plno zmeškaných telefonátov, na ktoré nemieni najmenej 40 dní odpovedať.
Ja som bola síce vnútorne z nej úplne zdesená,že toľko asi nedožije, ale navonok som si ponechala veselú fasádu a zobudila sa s meškaním do práce.

gucz
26. jún 2009

Bré ránečko

bebel Ty máš ale sny 😕 😀

ja viem že nebudeme deťúrence voziť 6 mesiacov vo fusaku, jedine že by sme sa presťahovali na lomničák 😀 , ja len že s tým kočíkom mám dobré skúsenosti, bol ľahučký, dobre ovládatelný, k tomu tá veliká vanička... Mne sa zdá strašne zbytočné vyvaliť 20 a viac tisícok za kočík, ktorý bude nový, extra moderný a budem ho mať chvíľu. Napríklad teraz mám pri malej už štvrtý kočík, teda káru, vlastne piaty. Neviem si predstaviť, že by som kúpila drahú trojkombináciu a po pol roku by ma omrzela, asi by ma švaclo. Kúpim z inzerátu, malé tam môže byť do leta, aj tak by mimino nemalo ísť do šporťáku skôr ako vie samo sedieť, a potom pôjde do káry čo mám po dcérke. A ušetrené peniaze investujem radšej do niečoho iného. Napr pri dcérke sme kúpili monitor dychu a je to super vecička.

gucz
26. jún 2009

ozaj a chcela by som si kúpiť šatku na nosenie, pri malej som ani nevedela, že také dačo existuje, ale teraz to možno bude o držku mať dve malé detičky, tak by mi bodla taká šatka, keď len na doma. Rozmýšľate aj vy niektorá nad šatkou? Alebo aj máte niektorá skúsenosť? rada si nechám poradiť. Sestrenica mala babyvak, ale hovorila, že to je oničom...

minix
26. jún 2009

šatkovanie som videla viac krát, ale nemôžem povedať, že by ma bohvieako zaujalo... :((
aj keď všade píšu, aké je to praktické a neviem aké...

ja mám dnes pol dňa voľno a idem do salónu dohodnúť sa za šaty. Či sa budú dať roztiahnuť tie pôvodné, čo by som veľmi chcela, alebo či ostaneme pri nejakých nových. 🙂)

takisto aj topánky pozrieť a niečo na seba, lebo k večeru bruško o sebe dáva troška vedieť.

ale bedráče zatiaľ nosím úplne v poriadku a bez obmedzení. 🙂 keby som vedela, aká budem v 22tt, kedy mam svadbu.

A este andykca - nemozu ta predsa v praci vyhodit, ked si tehotna, nie? ci si im to este neoznamila? Mna to caka buduci tyzden, ked dostanem knizku.

gucz
26. jún 2009

minix topánky si teraz nekupuj, s tým by som ešte počkala. Ono neskôr Ti môžu puchnúť nohy, a môže sa stať, že čo si teraz kúpiš, potom neobuješ. Ja čo mám topánky v ktorých som sa vydávala, tak teraz sú mi dosť voľné

andykca
26. jún 2009

Dobree ranko vsetkym 🙂 sa tu rozobera satkovanie....tak ja satkovat budem ale len vynimocne - ked pojdeme niekde kde sa nebude dat ist kocikom ale skusenost nemam ani nepoznam blizsie niekoho co satkujei....

minix mas pekne povinnosti 😉

nooo tak ja to mam veeelmi zlozite s pracou. som na zivnost a nik sa tu so mnou nebude o tom rozpravat...to ze som tehotna vie len par ludi - sefstvo o tom zatial nevie a najradsej by som im to povedala az ked pojdem na matersku co pravdaze nejde.... 😀 ......no tu ide skor o osobne sympatie nepacim sa sefovej zene a jednej "hlavnej uctovnicke"...hmmmm moja smola ze si nenecham po hlave skakat....este budem dufat ze ma nepusti majitel co som uz raz absolvovala ☹ 🙂

andykca
26. jún 2009

gucz: uz som si nasla gynekologa...som sa rozhodla pre toho Brešťanskeho v HC tak mozno niekedy sa tam stretneme 😉
uz len cakat na 8.7. a spravia mi vraj setky vysetrenia a pojdem aj na poradu no to som zvedava co ta porada znamena??uz ste niekto na porade boli?

gucz
26. jún 2009

ahojky
na poradu? nie na poradňu? po vyšetrení v 10-12 týždni sa chodí na poradňu. Vtedy má gynekológ vyhradené hodiny len pre tehotné, moja doktorka má poradňu vždy v stredu poobede. Tam Ťa bude kontrolovať, vždy Ťa tam odvážia, odmerajú Ti tlak, skontrolujú moč či v ňom nieje krv alebo bielkovina. No a prezrie Ťa lekár, ako rastie maternica. To je všetko.

andykca
26. jún 2009

jasneee poradnu som myslela....jaaaj tak to je vsechno? a ja ze tam nieco vynimocne budeme preberat xi..dikes 😉

gucz
26. jún 2009

však budete preberať niečo výnimočné, predsa miminko a teba 🙂

plivit
26. jún 2009

ahojte dievcence prajem pekny den 🙂
chcem sa spytat tehuliek druhorodiciek co su okolo 12tt či už citili pohyby lebo ja som vcera prvy krat citila
pohyby sice len take mravence ale citila 😅 😅

korcula
26. jún 2009

na kočárky je asi ještě čas...🙂 i když já už taky řeším, budu muset koupit sourozeneckej a zatím jsem nenašla žádnej co by mi 100% vyhovoval a ještě se mi líbil....

co se týká šátkování, tak já nešátkuju, ale když mi malej plakal v kočárku tak jsme pořídila Manducu (nosítko, al emají v tom polohu jako v šátku) a když se mu na výletě nelíbí v kočárku tak ho na chvíli nosím v tom a je spokojený... vyřešilo nám to problém🙂

andykca
26. jún 2009

gucz jasneee mas velku pravdu....je to vynimocne 🙂

inac aj ja sa uz obzeram po nejakom kociku, ale ked pozeram ake maju teraz mamicky kociky...tak tam babo lezi - asi ma najviac pol roka a uz sa tam nezmesti...ci sa mi to len zda....hmm

micicici
26. jún 2009

dobre ranko tehulky

plivit tak to je super, sa tesim s tebou. ja este ziadne pohyby necitim ☹ a uz by som asi mala nie. boza ja prvodoricka si pripadam taka hlupa ze nic neviem... ze co kedy priblizne sa ma udiat, co mozem cakat a tak

korcula
26. jún 2009

micicici: pohyby u prvorodičky jsou až kolem 18-2Ott, takže bud v klidu... 😉

Andykca: no je to tak, dost kámošek muselo kolemm pu roku přejít na sporták.... Honzík má teda ještě hlubokej a myslím, že ještě léto v něm odjezdíme, ale je fakt že ten náš má docela nadstandardně velkou korbu...

plivit
26. jún 2009

micicici dakujem 😀 neboj aj ty budes ale prvorodcky mavaju prve pohyby až okolo 18-19tt tak este mas cas 😅 😅

drobec123
autor
26. jún 2009

ahojte, tak vcerajsi den mi dobre padol. po dlhoooo case som normalne pobehala cele mesto a dola som aj v ulickach kde som uz dlho nebola 🙂 mile ....
musim povedat ze teda ked niekto fakt chce tak na mne uz dost vidno ze som tehu. mam uz brusko - a aj ked nosim volnejsie veci tak to uz vidno. ale v praci to chcem povedat au ma nidico tyzden ked budem mat po kontrole. potom sa mi uz bude lahsie dychat. najma teraz radsej sedim len za stolom aby som nemusela behat pomedzi kolegovcov nech radsej neprovokujem - neviem ako by som zareagovala keby sa ma napriamo spytali. najprv to chcem povedat generalnemu a na personalnom a potom to uz moze vediet hocikto 🙂

co sa kocikov tyka, tym ze som prvorodicka 🙂 a este potom jedno babatko budeme chciet mat, tak si chcem kupit novy - a aj rada do toho investujem nech som spokojna. jedinu preferenciu mam - ze musi mat nafukovacie kolesa, musi byt stabilny v terene (preto som vylucila trojkolky aj ked sa mi neuveritelne strasne pacia !) a budem hladat nieco medzi 4kolesovymi .... a asi by som velmi chcela s preklapacou ruckou, od viacerych mamiciek-kamosiek som na to pocula len chvali, najma uz v sportovej verzii ked fuka vietor, prach, listie ..... ze to dieta si predsa len otocite k sebe alebo od seba podla potreby. ufff som sa rozpisala 🙂

micicici
26. jún 2009

plivit dakujem za upokojenie, takze som celkom v pohode a nicoho sa nemusim bat 🙂

drobec123, mam presne taky isty nazor. radsej investujem do jedneho poriadneho a vyberiem tiez neutralnu farbu aby som ho mohla pouzit aj pri druhom drobcekovi 🙂

drobec123
autor
26. jún 2009

micicici, fakt sa nemusis bat ze este nic necitis, na nas to pride az okolo 20tt !
co sa kocika este tyka, vsetci mi tvrdia ze tak ci tak si okrem sportoveho kocika kupis este golfac - lahsi, ktory bude sluzit len na prevozy, presuny. ja si necham poradit od znamych ktori deti maju a najma poznaju nas s manzelom a vedia odhadnut co potrebujeme. podla mna je kazdy kocik dobry, len zavisi od toho kde a ako ho chces vyuzivat - podla toho treba prisposobit aj vyber.

a priznavam ze uz som neodolala a nakupila som cez MMB nejake oblecko. ale len tak za par euro. urcite si chcem kupit aj nove vecicky, ale to az neskor.

olienka12
26. jún 2009

ja si uz odratavam dni do vysetrenia 🙂) uz len 11 a uvidim drobca. Snad aj foto daju 🙂) strasne sa tesim a zaroven bojim... verim,ze je vsetko ok.
Inak ja mam kociar vybraty este som tehotna nebola 🙂) a urcite ho pojdem kupit do PL pretoze tam je o polovicu lacnejsi 🙂))

andykca
26. jún 2009

korcula: no vidis to mamky si kupia to co je moderne (ako aj mne sa tie kociky pacia a velmi) ale ked si predstavim ze babanko bude rast a zrazu sup do sportoveho a nevie ani poriadne sediet....noo neviem neviem....sak hadam nejaky najdem co bude podla predstav 🙂

micici: neboj nic aj druhorodicky boli prvorodicky a museli si na vela veci pockat ako my 😉

a brusko vidno troska uz aj na mne aj pocas dna nielen vecer...tak sa vytesujem a ked idem okolo zrkadla tak sa ocumujem...xi....inac niekto si mozno mysli ze som len pribrala ked sa nic nepytaju 😀

janka1
26. jún 2009

pekny den zienky 😉
plivit si ma potesila 😵 som si myslela vcera , ze mi sibe 😀 tiez som citila jemne steklenie ci takeho motylika chvilocku , ale som to pripisala crevam nakolko sa mi to zdalo este skoro 😉 ale rozcitala som sa na nete, ze kludne to uz mohol byt ten nas chrustik v brusku 😵 😵 😵 taksa tesim spolu s tebou 🙂

micicici
26. jún 2009

jasne baby, diky este raz

inak brusko aj mne vidno a vcera ma jedna pani tak zaskocila, lebo sa ma pyta, ze v akom som mesiaci, tak ja ze v 3 a ona ze pre boha ved vy vyzerate ako v siedmom... no asi tak, ale brusko mi vidno fakt minimalne, to nie ze mi velmi narastlo. praveze som este schudla 2 kg. no a ja jej na to (sa hovori ze hlupa otazka a komentar, tak ma byt aj hlupa odpoved), tak som sa jej len spytala, ci vie ako vyzera zena v siedmom mesiaci... 🙂

musim si aj ja urobit uz nejaky album a dat si tu aj nejaku profilovu fotku.... idem sa do toho pustit

bebel
26. jún 2009

gucz:
každé bábo je iné..
Bruno bol vyslovene vačnatec.My sme sa nosili v šatkej a nosiči Red castle sport.....ja som ho nosila na mne zaveseného a tlačila som prvých 5 mesiacov prázdny kočár....až kým nezaspal a potom som sa ho snažila šupnúť do kočíka, čosa nie vždy podarilo bez prebudenia a pod. To bol u nás jediný spôsob symbiózy toho, že zaspal pricucnutý na prsníku a ja som mohla fungovať.Mal brutálny reflux a poloha ležmo mu robila veľké problémy a reval a grcal a ručal do aleluja - všetci nás poznali a všetcimmi liezli na nervy svojími múdrymi radami(väčšinou to boli okoloidúce dôchodkyne)....Až v 5. mesiacoch konečne zobral na milosť NUk dudlík, dovtedy som neuspela so žiadnym a vyskúšala som fakt všetky dostupné na SVK a CZK trhu. 😎Keď už vedel sedieť, chcel ma vidieť- t.j. chcel byť tvárou otočený ku mne, preto som aj predala 3 kombináciu po pol roku Quinny speedy sx....a kúpila som si Gesslein- ktorý bol dokonalý, len taký menší tank a nevedela som sa s ním napr. dostať cez kasy v Bille a museli ma púšťať okolo cez turniket.

Andykca:tip pre Teba, keďže som pochopila, že si zo SC.
Môžem ti potom poslať kontakt na Leu zo SC, čo má na starosti kočíky v Ivánke....mne sa tam veľmi pozdávajú Bertini 😉 a nie sú zase nejak brutálne drahé.

gucz
26. jún 2009

že vačnatec, 😀 😀 😀

gucz
26. jún 2009

bebel hoď link na ten Gesslein, nech čumnem

inak tie múdre rady tetušiek dôchodkýň...... mne sa malá narodila o 6 týždňov skôr, takže aj začala chodiť 6 týždňov po prvom rôčku a doteraz si pametám tie otázky pomaly už od 10teho mesiaca "a ešte nechodí??? 🙄 "
šatku si akú mala?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre