Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

sisipetka
19. aug 2009

Drobi bola som o tej 17tej a mas pravdu bolo nas tam dost. Ja som ani nestihla omrknut, kto tam vsetko vonku cakal 😀
Takze neviem kedy vas kocky stretnem, kedze chodite az na ten neskorsi termin, mne vyhovuje skor...bo odmietam byt v praci do 17.30 😖
Ale, ked prejde dovolenkove obdobie, tak by som navrhla aj nejake stretko BA a okolie - prijmeme aj kocky z KE, ked budu mat chut dobehnut 😉

sisipetka
19. aug 2009

a este to som chcela, ze ked nemate ziadna poriadnu fotku vo svojom pase, tak by som musela byt kuzelnik, aby som zistila, ktora ste ktora na tom cviceni 😅 😀

dadulka2000
19. aug 2009

jeeej ja prilietam 7.9. tak mozme vtedy 🙂 budem v blave 🙂

drobec123
autor
19. aug 2009

peti, no ved pod s nami v piatok na jogu, cvici sa o 16.40 v relaxxe - tam sa uvidime a potom mozme dat nejaky dzusik dole v bare 🙂 alebo aj virgin mojito 🙂

dorotkaa
19. aug 2009

Ja suhlasim ;)

sisipetka
19. aug 2009

no mozno ma na jogu prehovorite 😉 - ale ja pri tom lezani a predychavani vela nevydrzim, bo mam zaseknuty jeden nerv a boli ma z toho potom cela lava noha a neviem sa postavit. Takze joga predychavanie by sa mi zmenilo na joga rozdychavanie 😀 😀 ....ale mozno kvoli vam raz dojdem 😵
Dadi...ak kocky budu moct, tak mne terminik i pripadne ine vyhovuju 😉

solliden13
19. aug 2009

Ahojte, ja som sa dnes rozhodla zostat doma a oddychnut si. V takomto teple sa mi ani nic nechce ;) len to moje male je nejake aktivne, toci sa a toci v brusku, asi nie ako mamina ;)

dorotkaa
19. aug 2009

A budem sa chystat teda v utorok na tu 18-tu aj ja, nech sa stretneme... Akurat vobec netusim kde to je... Trafim tam aj ja s mojim ubohym zmyslom pre orientaciu? 🙂

solliden13
19. aug 2009

Lopezka som rada ze nie som jedina ktora uz pribrala 7kg od zaciatku tehotenstva, a to si davam pozor na vsetko co zjem a najma vecer po 18.00 jedavam iba zeleninu, a aj tak priberam. Niekedy ma to hneva najma ked sa stretnem s kamoskou ktora je rovnako tehotna ako ja a priblala iba 1kg. Ale kazda sme ina, hlavne nech su vsetky babatka o.k.

drobec123
autor
19. aug 2009

peti, ale ved na tej joge nic nepredychavame, ani nejako vela nelezime. je to sice menej aktivne ako to co je v SNOPe ale viac take uvolnujuce na svalstvo. podla mna je super kombinacia utorok posilovanie v SNOPe a v piatok joga. este nejake plavanie do toho a uz by som nemala vycitky ze nic nerobim 🙂
dorotka, skoda ze si prestahovana uz v praci, inak by si ma mohla prenasledovat v aute a trafila by si urcite 😀 ale takto, no nie je to zlozite, len sa trosku treba pokrutit aby si trafila na spravne parkovisko ....

solliden13
19. aug 2009

ahoj sisipetka ja mam rovnaky problem, mam zaseknuty nerv na lavej nohe a teda je to riadna bolest uz ma to drzi dva mesiace. Teraz som zacala plavat a trosku to rozhybat, zda sa ze to zabera. Inak uz som bola aj u neurologa a jasne nikto nic mi s tym nevie spravit. Ako si na tom ty??? Aj cvicievas???

ivv
19. aug 2009

ahojte maminy! 🙂

dorotkaa, aj my sme sa v praci stahovali.. aj ja to mam do relaxxu 1 min 😉

dadulka2000
19. aug 2009

ivv a dorotka - nepracujete nahodou spolu ? 😀

ivv
19. aug 2009

dadulka hehe 🙂 tiez mam taky dojem 😉

sisipetka
19. aug 2009

Drobi, prve tehu som chodila na tehu jogu a priznam sa, ze som skoro plakala kym som vstala. PRoste aj toto tehu, mi male tlaci niekde na sedaci nerv a akonahle si lahnem na chrbat, tak o 2 minuty uz sa neviem normalne postavit - funim ako lokomotiva....No zatial mi ostava Snop, ale chcem od septembra pridat bazen a mozno sa teda necham nahovorit i na jogu 😉 Neboj, raz to musi prist 😀 😀
Solliden, ja ten moj nerv neriesim, mimo tehu mi nic nebolo a teraz to mam opat. Asi tym rastom mimi niekde tlaci a nikto ti s tym nic neurobi. Ja som este aj par mesiacov po operacii kolena a nestihla som ho uz poriadne zrehabilitovat, kedze som ostala tehu 😉 ...takze si niekedy pripadam ako hypochonder a k tomu + 10 kg za 21 tt - neboj, nie si jedina s tymito tehu problemikmi - hlavne, ze sme inac zdrave a mimi prospievaju 😵

dorotkaa
19. aug 2009

hihi, no je to mozne...ivv aby som nebola konkretna... napis aspon v ktorej budove pracujes... ja v takej asi 20 poschodovej hned za relaxxom...

ivv
19. aug 2009

dorotkaa, no ja presne v tej istej 😀
stahovala som sa z vedlajsej, tej starsej, ty asi z vaja, ze?

ivv
19. aug 2009

idem na obed, za chvilu som naspat 🙂

dorotkaa
19. aug 2009

Ja z hodzka 🙂 na to je sranda 🙂

drobec123
autor
19. aug 2009

ja z vas zomriem ! bratislava to je taka krasna velka dedina na dunaji 🙂
peti, no ved si to s tou jogou rozmysli, ked ti to nema robit dobre tak je jasne ze to nebudes robit na silu, ved stretnut sa stretneme aj inde 😉
kedze mna teda oficialne povysili aj ked vedeli ze idem na matersku, tak ja sa na svojho zamestnavatela stazovat nemozem, aj ked urcite si nejaky ten dovod viem najst - ked chcem 😀

weronyca
19. aug 2009

ahojte tehulky...aky mate dnes den? mne dnes skoro volali sanitku.. ☹

dadulka2000
19. aug 2009

veronka, co sa deje?? ☹
chceli si vidiet nejakeho fesneho sanitara??

stylly
19. aug 2009

ahojky těhulky🙂 😀

weronyca
19. aug 2009

odpadla som v elektricke.. uz mam dost tychto odpadavani 😒 este aj hlavu som si tak buchla

nedockava4
19. aug 2009

weronyca a ty uz nie si PN?

dadulka2000
19. aug 2009

chudatko moje
niekde som citala ze to moze byt koli anemii. vid clanok:
Anémia je už „chorobným“ dôkazom závratov. Neobávajte sa jej však, ak slabosť nie je častá, ale skôr výnimočná. „Naozajstné“ mdloby sú počas tehotenstva zriedkavé – ak len nie ste herečka v telenovele😉. Ak sa vám už čosi také ale prihodilo, radšej navštívte svojho lekára.

dadulka2000
19. aug 2009

Ďalšou príčinou môže byť dehydratácia. Je veľmi častá. Pite, pite, pite. Zle vám môže prísť aj z „nepríjemného ťažkého vzduchu“ alebo rôznych pachov. Pomôže len odísť alebo dokorán otvoriť okno.

aj toto tam bolo o odpadavani,... dufam ze ti uz je lepsie

weronyca
19. aug 2009

noo ja odpadavam uz od malicka... ale nikdy som tto nejak neriesila. Ale terraz odpadavam aj kazdy den. Tlak mam raz velmi vysoky a raz velmi nizsky skace mi hore dole. Uz aj u neurologa som bola. Esteze som dobrovlne predtym ostala na PNke.... Blbe je ze neurolog mi teraz nemoze robit nijake vysetrenie.

A pijem vela, na to si ja davam pozor... denne vypijem aj viac ako 3 litre.. zblnkocem 🙂
dufam ze uz bude lepsie..lebo sa bojim aby to nejako neublizilo malemu

adros
19. aug 2009

ahojte baby, tak hlasim sa po kontrole

Vazime 338 g, vraj priemerna vaha zvykne byt cca 300 g, tak sme teda dobre ziveni 😀 Podla pohybov sa nam termin porodu posuva na 29.12. a na takych 60% to je dievcatko 🙂 Ale beriem to s rezervou, moc sa doktorka k pohlaviu nechcela vyjadrovat a uz dve kamaratky, co chodia k tej istej dr. mi povedali, ze im zle urcila zo zaciatku pohlavie. Takze si pockame na ten 4D v HC.

dadulka2000
19. aug 2009

adros blahozelam,... super. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre