Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

minix
21. okt 2009

sisipet, otazka na teba - ratal ti odchod na matersku podla posledneho terminu, toho najskorsieho? a ratal ti to doktor, alebo personalne u vas?

bebel, nic moc...hlavne, ze ste v poriadku vy dve a auto takisto.

adros
21. okt 2009

dobre ranko

vcera vecer mi odisla baterka na notebooku, tak som sa ani nerozlucila.... ale wero, mas moju plnu podporu, drzte sa s drobatkom. BUdem drzat palce, aby to nakoniec vsetko dobre dopadlo a tvoj chlap si uvedomil, co vo vas ma a k tomu prisposobil aj svoj pristup.

ono s chlapmi je to tazke, ale bez nich este tazsie, ako tu uz bolo spominane. A idealny chlap neexistuje, ale podla mojho nazoru je to na nas, ake mame poziadavky, co ocakavame a ci si podla toho vyberame partnera. Chlapi sa nemaju porovnavat,ale asi to aj tak robime kazda. Ja som si pred mojich manzelom presla 5-rocnych vztahom, v ktorom som bola stastna, lubili sme sa ale nakoniec stroskotal na tom, ze sme obaja mali ine predstavy o buducnosti a tak som to skoncila napriek tomu, ze som ho vtedy este stale lubila. A malo to tak byt. Jednak by som teraz nebola s mojim MM a jednak by som nezistila, ze to moze byt aj lepsie. A je to presne o tom, ze na dolezite veci mame rovanky nazor a mali sme ho od zaciatku. Obcas mi od rodiny bolo vycitane, ze som general vo vztahu a ze sa cuduju, ze to so mnou ti chlapi vydrzia, a asi na tom nieco bude, ale som proste taka. Moj nazor je, ze muz a zena su rovnocenni partneri, ja nie som jeho sluzka, on nie je moj sluha. Pracujeme obidvaja, teda by sme sa rovnako mali podielat aj na domacnosti. A nie ze zena sa ma starat o domacnost a samozrejme popritom aj zarabat a muz chodit do prace, potom prist domov, vylozit si nohy pred telku a pod.... Takze u nas to funguje tak, ze na upratovani, vareni a pod sa podiela aj moj muz. Ked sme spolu zacali, tak sme velmi rychlo zacaali spolu aj zit, pretoze len tak sa dvaja partneri spoznaju poriadne a zistia, ci by vedeli spolu fungovat aj dalej. Sme spolu kratko cez 3 roky a za ten cas sme si vyskusali byvanie na prenajme, kupili byt, naplanovali babatko, vzali sa. A nic z toho nelutujem. Netvrdim, ze sme idealny par, jasne, aj my sa chytime, ale to k manzelstvu patri, nie som predsa naivna. Ale je to vsetko o tom, ze sme si dopredu vyjasnili, ake mame predstavy. A este jedna vec, muz pred nasim vztahom byval v PK, tam aj pracuje, ja v TT, ale odkedy sme spolu zacali, kazdy den za mnou prisiel, aj ked bol unaveny z prace, aj ked len na chvilu, aby mi dal pusu, objal ma a povedal mi, ze ma lubi. A ja som ho za to lubila este viac. Ale vsetko toto si cenim o to viac, ze som sa sama poucila z predchadzajucich vztahov a teda viem, ze vztah moze fungovat iba vtedy, ked si dvaja presne vysvetlia, co ocakavaju. Netvrdim, ze kazdy vztah ma byt ako nas, kazdemu vyhovuje nieco ine a kazdy ma ine predstavy, hlavne, nech su predstavy oboch rovnake. Tot moj nazor

adros
21. okt 2009

bebel, ty mas teda "stastie" na tie prihody s autom. Uz predtym si sa s niekym tukla, ak si dobre pamatam... este stastie, ze je vsetko ok. Ja som sa takto naplasila, ked mi len blba ziarovka rachla na digestore, mala sa tak rozkopala a mne buchalo srdco, ze som si musela lahnut. Tak si nechcem predstavit, co by som robila na tvojom mieste.

sisipetka
21. okt 2009

Bebel, vdaka bohu, ze ste ok - nastastie tie kolony su casto pomale, len poniektori chlapi troska rychlejsi 😖

Minix - no ja som komplikovana v tomto pohlade, kedze cyklus mavam okolo 35-40 dni a ovulaciu nikdy skor ako po 20 dni cyklu. Avsak do tehu knizky mi napisali klasicky termin podla poslednej MS a akoby 28 dnovom cykle. Takze mi to vyslo na 22.12. - avsak prve ultrazvuky ukazovali na to, ze male ma posun 2 tyzdne a bude januarove. Ale postupom casu sa to nejako vyrovnalo a teraz skoro uplne dobehlo velkostne termin na 22.12.
Dr. mi tieto posuny neriesia, lebo i tak musim byt maximalne pozorovana a necakat az do terminu, nakolko nase prve babatko malo termin 11.1.08 a odislo v brusku do nebicka uz 9.1.08 😔
Preto aj pri nastupe na MD vychadzame z TP podla ms 22.12. a vypisovala som si to na tom papieri sama. Dr. ho len ptvrdila s tym, ze povedala datum 6 tt pred porodom a 8 tt pred porodom a je na mne, na ktory chcem nastupit.
Ale asi vsetko je individualne - kadzy dr. asi berie za smerodajne nieco ine.

minix
21. okt 2009

no my uvidime s bebel, co bude nas doktor brat za normalne. 🙂))))

bebel
21. okt 2009

Vtedy som sa našťastie neťukla, len taký idiot na BMW machroval a myšičkoval a vrazil sa tesne predo mňa, že som musela skočiť prudko na brzdy na diaľnici.
A potom ešte žienka, čo to len tak pár metrov predo mnou zrazu stočila dostredu medzi rozostavané zábrany , keď bola diaľnica rozkopaná ....
Fakt...v poslednej dobe je na cestách peklo. 😖
Všetci sa niekam ponáhľajú ...na poriadku sú denné kolapsy dopravy..potom sú všetci nervózni a špekulujú kade sa dopraviť čo najskôr preč z kolón.
Nechcem vedieť, čo tu bude zajtra a pozajtra kvôli tomu poondiatému Summitu NATO.
Ak nám šéf nedá pol dňa voľno...vezmem si platené voľno celý deňapôjdem radšej v SC k zubárovi ako sa trepať do BA a potom ísť domov 3 hodiny. 🙄

hanus177
21. okt 2009

weronyci máš to fakt ťažké, aj ja zdieľam podobný názor ako sisipetka......... tehotenstvo je veľká zmena či už telesná ale hlavne psychická, môj MM keby môhol tak toho drobca "nosí" miesto mňa, dúfam, že mu to vydrží čo najdlhšie.......... chce byť aj pri pôrode, a to ma čaká cisársky...... proste ho milujem 😀

Skús to fakt zobrať do vlastných rúk a zatlač ho k múru..... nech si určí priority..... aby si posledné týždne tehu bola v pohode, bez zbytočných stresov......

krpuch
21. okt 2009

moj sa najskor bal byt pri porode, ale uz ten strach zacal prekonavat...a chce byt s nami. tak sa tesim, aj ked dufam, ze mi tam neodpadne... 😉 dnes nam pride piecka....jaaj, tesim, tesim.
wero...drzim palceky, nech vam to dobre dopadne...ked sa chce, poriesi sa a nakoniec bude vsetko ok.

sisipetka
21. okt 2009

Bebel, no ja stvrtok ani piatok nevytiahnem auto z pred domu. Kedze byvam hned na kraji petrzalky a mam vsetky najlukrativnejsie vyjazdy na mosty rovno pred nosom, tak ten chaos chcem naozaj zazit iba z tepla nasho domova 😉

nedockava4
21. okt 2009

sisi, bebel....a to bude od skoreho rana???...lebo my ideme v piatok o 9h z KE do BA... ☹

eva3107
21. okt 2009

Adros...s tvojim nazorom uplne suhlasim co sa tyka manzelstva a super si to opisala.. 😉

Bebel hlavne je , ze sa vam nic nestalo 🙂

Mne matersku Dr. pocitala tiez podla prveho terminu , ktory mi urcila podla PM.. 😉

k.a.t.k.a.
21. okt 2009

ahojte 🙂
weronyca drzim palec, ja by som uz zosivela na tvojom mieste 😒 a inak vy ste este spolu nikdy nebyvali? 😕 lebo ak nie tak drzim dvojnasobne palce 😉

sisipetka tak ja vseobecne nerada jazdim v piatok 😝 "milujem" vikendovych garazovych vodicov 😠 a uz vobec neriesim napr. smer Avion poobede, vieme preco 😝

k.a.t.k.a.
21. okt 2009

Bebel pevne nervy na cestach 😅 a ty chodis starou cestou ci po dialnici?

weronyca
21. okt 2009

Pekny den kocky,

bebel dufam,ze si v poriadku!!! to co bolo za magora!!

Sisipetka, ja sa nanho snazim tlacit uz od zaciatku.Len moj drahy rad vsetko robi na poslednu chvilu, a v strešse.prosto vsetko odklada! Napriklad aj s tou svadbou. este kym som nevedela ze som tehu, rozpravali sme sa ako sa raz vezmeme a budeme mat deti a tak, to s tym zacal on sam od seba. a teraz ked to prislo necakane.. neviem,ci je z toho stale v soku,alebo co! doteraz to medzi nami vsetko super klapalo, a neviem kde nastal zlom! Mozno si ma nikdy ani nevezme( mozno aj to zmenil nazor) . A nebude mu vadit,ked moj maly bude niest moje meno. Viete, ja sa na male tesim dvojnasobne,kvoli tomu nepodarenemu tehotenstvu v minulosti( za co mohol moj byvaly). Lebo mi hrozilo,ze mozno vobec enbudem mat deticky!! a toto moje trdielko si to nie a nie uvedomit!

Ale musim teraz kaslat na vsetky starosti,lebo od rana mi len tvrdne brusko, toci sa mi hlava a je mi na odpadnutie..

Innak zaregistrovala som stretavku ,,blavacok"....

bebel
21. okt 2009

Nedockava... vybrali ste si fakt zlý deň na výlet.
Už od štvrtku poobedia do piatku večera bude peklo....
http://aktualne.centrum.sk/domov/doprava-a-bezp...
Na prístavnom moste, keď dali len retardér na 1 úseku, kde sa malo prechádzať tuším 50tkou....tak sa vytvárali také zápchy po celom obchvate až po Senec.
Teraz majú byť redukované 4 jazdné pruhy do 1 na Einsteinke, odklonbený obchvat cez Apollo....a vStarom meste uzavreté ulice....to bude katastrofa.

eva3107
21. okt 2009

Weronyca...hlavne sa upokoj vobec to tebe ani malemu neprospieva.. ☹ Davaj na seba pozor!!!

nedockava4
21. okt 2009

bebel...hm...tak si asi privstaneme, aby sme v BA boli uz o 9h..to bude asi lepsie, vsak 😵

adros
21. okt 2009

evka 😉 😉 😉

bratislavcanky, ten frmol co tam teraz budete mat vam voooooobec nezavidim, mne staci, ked mam ist do mesta okolo stvrtej-piatej, co tu take prepchate cesty.

weronyca, hlavne klud, skus si spravit pohodku doma, pust si nejaku dobru hudbu, vyloz nozky a relaxuj a mysli predovsetkym na babatko, ono je teraz najdolezitejsie

a mam tu nieco pre baby, ktore este nemaju vsetky nakupy oblecka splnene a tiez sa moc ako ja nevyznaju v detskych velkostiach 😀 http://www.inzerosvet.sk/rodina/?q=44

sisipetka
21. okt 2009

No Zuzka, tak to budete mat zaujimave v ten piatok. Myslim, ze cesta do BA bude este ok, ale v meste to bude troska chaotickejsie. Skuste hned pri vstupe do mesta pri zlatych pieskoch zist z dialnice a ist radsej klasickymi ulicami do centra alebo kam mate namierene, lebo cely obchvat bude asi dost nabity.
Weronyca, nemam skusenost s takymto typom muzov, ale mam kamaratku, ktora si nieco podobne prezila. S ex otehotnela a nieco sa pokazilo a o mimi prisli v 3 mesiaci. Potom jej hrozilo, ze uz nikdy nebude mat deti a bola z toho zufala, vztah sa rozpadol. Nasla si noveho, dospeleho muza, s ktorym planovali buducnost, svadbu a pod. Ked zazrakom otehotnela, tak sa na male tesili a vyzeralo vsetko idealne, aj ked este spolu nebyvali. No a jedneho dna mily chlap zdupkal, nedockal ani do porodu a chlapec ma teraz 6 rokov a este nikdy nepoznal svojho ocina.
Tymto ta nechcem strasit, kazdy chlap je iny....ale vzdy vnimaj taketo drobnosti ako varovny signal, ze treba nieco radikalne riesit. Niekedy mozno az tak, ze to bude velmi ale velmi boliet. Ja ti prajem len to najlepsie, aby vas to babatko spojilo este viac a konecne sa prebral on zo snenia a postavil sa k tebe ako partner a otec vasho spolocne vytuzeneho babatka. Dufam, ze sa vam to podari a o par mesiacov nam budes pisat uz le pozitiva 😉
A stretko je v plane 10.11. o 17.30 v relaxe - tam som sice este nebola, takze potom poprosim navigaciu (myslim iba v ramci budovy), kedze byvam kusom odtial a autom tam trafim i poslepiacky 😎

nedockava4
21. okt 2009

sisi...ideme do Petrzalky k sestre

weronyca
21. okt 2009

Tak o tu navigaciu v relaxe poprosim aj ja, kedze tam tak isto trafim, ale vo vnutri som este nebola 😒 Sisipetka, v najhorsom sa pockame niekde vonku, ked nebude moc zima 🙂

sisipetka
21. okt 2009

Zuzi, no tak potom pristavny most to isti - ale neboj, kolony byvaju aj v bezne dni a vzdy si niekde pobudneme na moste pri zipsovani 😅 - Milujem, ked stojim v zapche, nic sa nehybe a ja som pomaly lezmo, kedze sme v kopci 😀

sisipetka
21. okt 2009

Nie je problem cakat 😉 A myslim, ze uz sa neminieme, kedze si kazda ponesie rovnaky kufrik 😀

nedockava4
21. okt 2009

sisi...no, tak to som velmi zvedava, ako dopadneme

gucz
21. okt 2009

ahojte kočky, tak mi pred chvíľou volala sestrička a mám tú tehotenskú cukrovku, zase 😠 . Na nervy, zasa budem musieť chodiť na diabetológiu 😒
V piatok či v pondelok mám dobehnúť, dajú mi výsledky a potom si pôjdem posedieť medzi dôchodcov v čakárni na tú diabetológiu, fuj ha

bebel
21. okt 2009

🙂 Tá kaviareň je hneď pri vchode vpravo na prízemí .
Nemáte šancu ju minúť.
Detský kútik je na 2. poschodí.
Ja bohužiaľ tiež robím v Petržalke na Einsteinovej, takže nemám veľmi na výber...
fakt zvažujem, že v piatok si vyberiem voľno.

eva3107
21. okt 2009

Gucz tak to mi je luto...nooo a nezavidim..nechcela by som... 😒 ..Ale ona ta cukrovka potom ustupi , alebo nadalej bude pretrvavat?

krpuch
21. okt 2009

adros, dakujem za tie velkosti...som to nikde nevedela najst🙂
gucz, to mi je luto.

adros
21. okt 2009

jajaj, gucz, to mi je luto, ze ti testy dopadli zle ☹ ☹ ☹ asi je slaba utecha, ze aspon vies, co to obnasa,ked si tym uz presla. Tak drzim palce, aby ste to co najlepsie zvladli

dadulka2000
21. okt 2009

Caute tehulky,...
tak uz sme spat z dovolenky, mali sme sa uzasne,... krasne pocasie, taky vegetik. uz som hodila aj nejake foto na FB 😀
co sa tu udialo nove?? dufam ze ste vsetky v poriadku a bruska rastu a rastu.
mne narastlo uz riadne (isto v tom ma "prsty" aj skvela all inclusive strava 😀 )
xxxx

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre