Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

olienka12
2. nov 2009

liwka inde som zas citala,ze kozie mlieko v tehu nie je vhodne

antoniab
2. nov 2009

ahojte
pisem po dlhsej dobe bolo toho strasne vela stahovanie stres hned prvy den som olutovala ze som doma a prerevala 2 dni este mi nedosli vsetky veci z anglicka ale kociar uz prisiel tak aspon to
dnes som bola v poradni bohuzial nic pozitivne uz som si aj poplakala takze na stretko vychodniarok nepridem pohlavie sa nam nezmenilo stale schovavame dievcatko 😉
idem prestudovat co tu mate nove

olienka12
2. nov 2009

ahoj antoniab co sa deje, je nieco v neporiadku?

skoda,ze neprides ☹

sisipetka
2. nov 2009

ahojky kocky,
tak aj my uz mame za sebou uspesne poradnu i utz. Vsetko je v poriadku a malinke si rastie ako z vody. Uz mame 2138 gr. a teda coskoro uzrieme svetlo sveta, kedze sme 32+6 a tehu ukoncujeme sekciou v 38 tt...
Plivit, aj vy uz mate krasnu vahu 😉
A pozeram ako vam krasne naskakuju 30tt - juj o chvilu sa nam tu roztrhne vrece a budeme si len odpocitavat 😉
Olienka a nechces prist pofotit aj kocky na stretku v BA 😀 - nejake pekne miesto najdeme 😎

sisipetka
2. nov 2009

Antonia, a co sa deje - malinka je dufam v poriadku?

dadulka2000
2. nov 2009

Petka, to ty mas uz fakt za par..... 🙂
inak som citala ze budete mat stretko Blavacky,.... nie je to nahodou 10.11? vtedy budem opat v Blave - o 16.00 mam let spat do Londyna, tak ak budem mat plno casu rada by som vas videla 🙂
Antonia,... co sa deje? klud!! ale musi to byt sok sa vratit po dlhej dobe domou (raz darmo - je to trosku ina to slovenska natura 😎 )

ivv
2. nov 2009

antonia co sa deje? 😕 neboj, budete v poriadku!

sisipetka
2. nov 2009

Dadi stretko je 10.11., ale o 17.30 - odlozis let? 😉
...hej mam to za par, a nejako vo mne stupa adrenalin...uff

antoniab
2. nov 2009

jaj tu sa toho udialo
adros dufam ze ste uz ok a mimix dufam ze coskoro pustia 🙂
do ankety uz prispievat nebudem aj tak neviem kde budem rodit a ani ako mala je priecne a nikam sa neponahla 😒

ja som bola dnes v poradni a pan doktor bol zlati cim jemnejsie namna rozpraval tim viac som vedela ze nieco nieje ok mala som stvrdnute brusko ze je dost napnute mala nam malo vazi a prietoky nam nedopadli tiez dobre rychlo nam rastie placenta oproti malej ak sa to neustali tak nemocnica dostala som lieky diazepan a oxyphyllin plus vysiu davku magne nariadeni klud nemam vobec nic robit a po diazepane budem aj tak vacsinu spat kedze ho mam uzivat rano vecer a budem otapena nebudem riskovat soferovanie do presova tak ma to mrzi baby mozno inokedy

dadulka nemam sok stoho ze som sa vratila domov skor su to problemi ktore su uz dlho s bratom ktomu teraz prespal 17rocnu babu takze no coment ☹ 😠

antoniab
2. nov 2009

mozete mi poradit co je potrebne si vziat do nemocnice ?

roxy_1
2. nov 2009

antoniab mrzi me ze mas takove tezkosti.... ☹ snad se vsechno brzo srovna a mala uz bude krasne bribirat na vaze..nas maly bude mit taky asi nizkou porodni vahu,protoze podle hlavicky jsme o 9 dnu napred ale vaha je tezce pozadu...
mozna toho ted na tebe bylo moc s tim stehovanim.davej na sebe pozor a odpocivej 😔

sisi ty uz to mas vazne za par,v dobrem zavidim,ja uz se tesim az se te batoziny zbavim a budu se moct mazlit 😵

roxy_1
2. nov 2009

antoniab poslu ti seznam z nasi nemocnice co po nas chteji do IP,nevim jak je to s kosilkama ale u nas netreba vyfasuji

sisipetka
2. nov 2009

Antonia, teraz potrebujes byt co najviac v klude, aby malinka mohla viac priberat. Ono je tazko teraz nad tym premyslat, dolezite je, aby Ta lekari sledovali a ked by trebalo zakrocit, tak uz v dnesnej dobe vedia i s takymito malickymi babatkami urobit po porode zazraky....drzkam palceky 😉

A co sa tyka porodnice, kazda to ma ine. Tu v BA si vacsinou kocky balia iba detske plienky, obrusky na ritku, rukavicky a nejaku ciapocku. Pre seba potrebujes podlozky na postel, bunicinove vlozky a osobnu hygienu. A neboj, ak by bolo treba, vzdy ti vie rodina cokolvek doniest.

Roxy, vas malicky to este moze podrast. Mne dr. povedal, ze kazda cast telicka rastie individualne a deticky to ku koncu dobehnu. A priznam sa, nase prve malo tiez odchylky aj 2 tyzdne a nakoniec malo miery 51 cm a 3500 gr. 😔

olienka12
2. nov 2009

antonia uf uf, no pust brata z hlavy nech si riesi zivot sam,ked ho budes stale tahat za rucicku nepostavi sa na vlastne nohy ver mi viem o com hovorim presli sme si riadnou torturou s mojim a jeho manzelka mala 18 ked otehotnela...
v prvom rade je teraz dolezita malicka a zdravie vas oboch,takze ziadne rozculovanie ono stresy robia svoje.
drz sa velmi velmi a pokial by si mohla,tak plavanie Janka odporucala na otocenie malej, alebo skus tu moju baterku 🙂 nedas za to nic a aj ked to zneje smiesne babo sa otaca za svetlom,tak parkrat do dna je posviet dole na brusko a mozno sa umudri.
drz sa budem na teba silno mysliet, a drzat prsty

nedockava4
2. nov 2009

kde ste???
Antoniab...no, hlavu hore...nezatazuj sa bratom...a hlavne mysli na dobre a dobre pride 🙂
Leni, dakujem za obrovsku pomoc...foto som uz dala aj do albumu, len som poobede zaspala, tak zvysne budem upravovat zajtra 😵
sisi...wooow....nechce sa mi verit, ako ti to rychlo ubieha....

antoniab
2. nov 2009

brata uz neriesim chcela som mu pomoct kopu penazi prehral na automatoch narobil si dlhy tak som ho vzala knam do skotcka aby sa dal dokopy a on narobi dalsie problemi babo bude radost ale financne to bude preneho nezvladnutelne ale kazdemu je dlzny a nik mu uz nieje ochotny donekonecna pomahat my chceme staviat teraz vysolim dost penazi za pozemok no dookola to iste moj brat je chudak a mi dookola milionari 🙄

plavat momentalne nemozem musim lezat ak do konca tyzdna neprestane tvrdnut brusko tak nemocnica doktor povedal ze mi tvrdne ako pred porodom take napinanie a vztahy ci co tak to je vraj ked ides rodit plus dotoho sa vraj otvaras ja sa neotvaram ale to ze to brusko tak robi sa mu nepaci najviac to mam tak vecer a opolnoci to si mozem aj hodinky nastavit podla toho ale ja som si vzdy myslela ze mala sa mi tak prieci v brusku a tlaci na tu stenu nie ze to su kontrakcie
bambulka bude mensia na vahe aj tak najvacsi problem je ze placenta rastie rychlejsie nez mala tam sa vyvoj pozastavil dufam ze to mala dobehne ze to je len taka chvilka a neovplivni to negativne malu 😔

nedockava4
2. nov 2009

antonia...neboj sa...vsetko bude OK, uvidis...posielam ti veeela pozitivnej energie (a asi aj nasa mala, kedze robi salta v brusku) 🙂

liwka
2. nov 2009

antonia, prave dnes som dostala mail od kamosky, kde ma velmi potesila veta, ako vela dusevnej energie dodava cloveku babatko. skus mysliiet na to drobca, co je v tebe a uvidis, ze to bude lepsie. 🙂
viem, ze ti nemozeme pomoct, no myslime na teba 😉

zucana
2. nov 2009

tonka tiez ti prajem len dobre...brat mam kolko rokov prosim ta ze este endostal rozum? my tiez mame nejake rodinne problemy ale musis byt silna a aj ked si niekto moze mysliet ze egoisticka musis sa nad vsetko povzniest a nikoho si nevsima ta sustredit sa na seba a na male... inak ty si necitila ze ty tvrdne? ja ani neviem aky je topocit...mne sa sem tam tiez napuci dole aj len na jednej strane tak si myslim,ze tam na chvilu tlaci malinka (akoby chrbatikom) ale tak teraz neviem...

antoniab
2. nov 2009

jaj keby ste videli jak namna lekar rozpraval ako keby som bola male decko len aby ma nevystresoval tak pomali a jemne a ked som prisla domov tak som sa zosipala jak domcek skarat 😝 ja viem ze musim byt v poho ale tim vsetkym myslienkam sa clovek neubrani a najhorsia je preco a co som mala urobit inac 😅
mrzi ma jedine a to nechcem nikomu ublizit ze baby ktore fajcia piju ci beru navikovky tak maju tehu v pohode a vy sa snazite beriete vytamini davate naseba pozor a niekedy je to aj tak malo 😠

zucana
2. nov 2009

toni to je vacsinou tak...ja sa jak blba este o pripravok z truby stresujem ze som to dychala a ine fajcia a piju a nic....vsetko ma svoj dovod a urcite ta to iba posilni ...len uz mysli pozitivne a zabudni na problemy aj ked sa to lahko hovori a ja som ta prava co to hovori...

olienka12
2. nov 2009

Ahojte, hlasim sa po UTZ malicky je v poriadku, zodpoveda presne datumu ako ma byt,ale prietoky mam hranicne,tak zajtra do poradne pre lieky a o 2 tyzdne kontrola.
Tak ako som predpokladala je priecne a hlavicka na pravej strane pretocil sa minuly tyzden kotuha jedna asi mu posvietim baterkou 🙂)
no este ma cas sa otocit tak ako ma inak ....

antoniab
2. nov 2009

oli a ake lieky si dostala ? moja je presne naopak hlavickou nalavo tak budeme svietit obe 😀

loss
2. nov 2009

liwka ja si myslim ze sa to da kupit
evka no ved aj ja sa bojim porodu hrozne Nlly isla po 9hodinach sekciou a celkom sa mi pacilo ze ma uspali a ked som sa zobudila videla som ju 😵prve 2dni po sekcii boli hrozne ale potom to uz bolo super,chcela by som aj teraz sekciu dufam len ze mi to vyjde
na buduci tyzden mam poradnu tak sa opytam ako to doktor vidi

olienka12
2. nov 2009

antonia este ziadne zajtra k mojmu do poradne mam ist a on mi predpise

zucana
2. nov 2009

baby a co su to tie prietoky akoze ? 😕

olienka12
2. nov 2009

zucana v 30tt sa robi utz na zistenie,ci placenta dostatocne vyzivuje babo meraju sa prietoky cez pupocnik

zucana
2. nov 2009

😉 jaaj tak na to idem 20teho ... to som nevedela ze aj to sa meria dikes

olienka12
2. nov 2009

no ja mam kontrolne 16teho.
Dnes tak lezal tutko,ze mal hlavicku v placente takze 3D fotka sa nedarila,ale mame celkom vydarenu 2D 🙂)

adros
2. nov 2009

dobry vecer, babule

tak mam za sebou druhu navstevu porodky 😀 😀 , tentokrat s MM...ale akosi sa k tomu nevyjadroval, asi to bral tak ako ja, nic extra sme necakali, takze ani sklamani nie sme...

dnes som volala s jednou znamou a ta mi doporucila zazmluvnit si doktorku. V stredu ideme na poradnu, tak si skusim zajednat Mudr. Stefanikovu, ta bola aj moja osetrujuca na rizikovom, a mam na nu dobre referencie, tak verim, ze to bude dobra volba 🙂

a aj som spravila aktualne foto, tak kto je zvedavy, kuk do albumu

antonia, aj ked je to tazke, skus nemysliet na tie problemy. Vrele si viem predstavit, co prezivas s bratom, my to mame podobne ☹ ☹ ☹ ale snazim sa na to teraz nemysliet, prvorade je babatko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre