Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

gucz
11. nov 2009

katka keď s ňou budem tak sa jej na to spýtam. Jej dosť tvrdlo brucho a doktorka jej dala len jednu ráno a jednu večer užívať 😕 , tak teraz neviem

gucz
11. nov 2009

liwka u nás ide hlavne : guláš, mäso na šťave (s horčicou) a k tomu ryža, kuracia pečeň na šťave s ryžou, špenát, pyré s rezňom, prípadne fašírkami, fazuľová polievka s údeným, pečené kura, perkelt a podobné mäsové jedlá. Ja moc na mäso niesom (skôr pizza, cestoviny), ale MM by ho mohol jesť stále. No a malá by zasa jedla len slížikovú slepačiu polievku, jogurty a ryžu so šťavou z mäsa, prípadne rizoto. No to by som mohla variť na trojo... a to sa mi teda nechce

liwka
11. nov 2009

tak to mate doma pestre 😀 ale slizikova slepacia polievka je jedlo, ktore teda kedykolvek mozeme, no kedze sme ju mali cez vikend (uvarila som ju uz v sobotu a za poriadny hrniec), tak tu vylucujem, ale ked spominas masove veci, mne sa osvedcila taka dobra kapustnuca s udeninou a s klobaskou. to varim tiez tak na tri dni ( a to sme s priatelom len dvaja 😀 )

babush
11. nov 2009

Ahojte maminy 🙂

tak vyzera, ze ste sa dobre bavili na stretku. Ste tam velmi zlate, bruskate 🙂

My sme dnes boli na poradni a dozvedela som sa, ze sme uz v 30tyzdni. Ja som bola cely cas pozadu asi 2 tyzdne - tapa som 😀 .
No, ale hlavne je, ze uz konecne vieme, kto mi to vystraja v brusku!!! A som velmi stastna, lebo ma tam kopka princezna. My to mame inak v rodine, sme same dievcata, ale aj tak do dnes sa nam nechcelo ukazat, tak som rada, ze uz viem na com som. A okrem toho, ze je to dievcatko, tak je este aj velikaa... ma asi 1820g, co je teda podla mna riaaadna buchticka. Je sice aj otocena uz pekne dole hlavkou, ale asi to nebude uplne najlahsi porod, ked bude takto dalej rast.Od teraz uz ziadne vyzivove doplnky, lebo mi este viac "nabobtna" 🙂

Tak som sa s vami len chcela podelit o tu radost moju 🙂

dadulka2000
11. nov 2009

gucz, to masko s horcicou a stavou znie dobre,... daj navod prosim 🙂
a nerobte mi chute,.... 😉 zase by som jedla,... uz ma je viac nez dost aj tak (+18 kg) 😀

gucz
11. nov 2009

vidíš, kapustnica, mňam, to môžem aj ja, len nemám doma kapustičku, ale píšem si ju do zoznamu čo treba kúpiť keď pôjdeme na nákup do TT. Teraz ma napadlo, že mám v mrazáku segedínsky guláš, asi si ho na zajtra dám rozmraziť, mňam

kuriatko33
11. nov 2009

ahojte tehulky. nechce kupit niekto vecicky pre dievcatko. sestra ma málu má 1 a pol a nemá s tým čo robit. sme z tt. ceny su 1/3. veci su nakupované v rakusku, HM, tesko cherroke. budeme radi ak by to niekomu pomohlo

liwka
11. nov 2009

gucz, som rada, ze som ti poradila. no mne asi na dnes zostavaju len strukoviny. tych mam v zasobe az az.

gucz
11. nov 2009

dadulka potrebuješ na to mäsko z pleca napríklad, alebo zo stehna. Dáš si opražiť cibuľku, na to mäsko na kocky. Keď sa trochu zatiahne posolíš, okoreníš, podleješ vodou a necháš dusiť. Potom pridáš polotučnú horčicu (neviem koľko, tak dve tri polievkové lyžice, ja dávam od oka), necháš trošku povariť a zahustíš múkou rozmiešanou vo vode. Je to ľahké a rodinke to chutí. No a ak chceš obmenu, tak pred dusením tam môžeš pridať aj šampiňóny, alebo k horčici môžeš pridať aj nejakú paprikovú pomazánku na zmenu chuti. MM najviac chutí ten základný recept.

dadulka2000
11. nov 2009

gucz,... mnam,... diky. cez vikend to otestujem (ked budem doma a budem mat cas na experimenty)
inak opacne rezne su vyborne,....ale to asi poznate. tam je 100% zaruka spokojnosti tiez 😀

adros
11. nov 2009

ahojte bruska

babush, gratulujem k princeznej a tie umele vitaminy radsej teda vysad, ja ich tiez uz neberiem, beriem iba Magne B6

vidim, ze mate problemy s varenim... 🙂 🙂 🙂 ked som byvala s mamou, tak sa ma tiez vzdy pytala, co ma navarit a som nerozumela, v com je taky problem 😀 😀 Teraz, ked mam vlastnu domacnost, tak to uz chapem 😎 a to nevarim tak casto, ale ked bude prckula, tak zrejme budem musiet, tak uz tiez mam teraz z toho hlavu 😒 Gucz, to masko s horcicou mam rada aj ja, len ja tam este pridavam nakrajane uhorky - cize taka znojemska 🙂 A tiez mam rada cestovinky aj masko, tak teda to skombinujem - zapekane cestoviny s udenym 🙂 mnamky, mnamky. A vcera som si robila zapekanu brokolicu so syrom

kuriatko, a ty si preco nenechas tie vecicky po sestre pre seba, ked si tiez tehu? 😉

liwka
11. nov 2009

dadulka, ja nepoznam- prosim si navod, ale znie to dobre 😉

dadulka2000
11. nov 2009

opacne rezne: rezne naklepat, osolit, okorenit. potom rukou vtlacim struhanku a obalim vo vajci (to je ten trik opacneho rezna 🙂 ) z oboch stran vyprazim na oleji a ulozi sa to do kastrola. na kazdy platok masa sa pouklada platok slaninky a kolieska cibulky. tak sa rezne poprekladaju v kastroli, zaleju vyvarom (bujon) a dusi sa to cca 40min - kym masko nazmakne. podavam so zemiakovym pyre a salatom, ma to vybornu stavu. dobru chut
🙂

bebel
11. nov 2009

Čaute,
kamoška gyndoška mi povedala, že deti rastú práve viac z toho magnézia, lebo to zlepšuje prietoky a teda skvalitňuje vyživovanie plodu. 😀
Hmmm. vidím, že zúrivovaríte.
Ja to dnes odbuchnem cestovinami s Panzani omáčkou . troškou opečenej šunky a mozarellou 😀

liwka
11. nov 2009

dakujem, Dadulka, uz som si recept ulozila, mam na ploche wordovy dokument, kde si postupne ukladam recepty, co sa tu zjavia. asi si to potom ulozim pod nazvom recepty z konika 😀

gucz
11. nov 2009

Dadulka mňam, znie to dobre, vyskúšam. Ja akurát dorábam to rizoto, doprala mi práčka, tak idem vešať, nakúknem o chvíľu 🙂

dadulka2000
11. nov 2009

liwka,... dobry napad 🙂
gucz, posli cez disketovu mechaniku par zrniecok ryze - hladujem 😀

gucz
11. nov 2009

😀 😀 😀 , skúsim

kalianka
11. nov 2009

ahojte, tak ja som to dnes zavrsila sulancami s orechmi. Ja uz fakt neviem co od dobroty varit. a toho mojho moc masom nenakrmím....

grelu
11. nov 2009

Ahojte...krasne vam nabiehaju tie tyzdne...strasne vam zavidim a dufam, ze take cislo aj ja niekedy uvidim 😢

...ja mam za sebou par vysetreni a zatial je vsetko negativne, tak sa zacinam bat, ze na nic nepridu a zopakuje sa to zase

zelam vam, nech je vsetko v poriadku a vy sa tesite zo svojich malych zazrakov 😉

olienka12
11. nov 2009

hehe ja si tiez kopirujem vsetky recepty co tu hadzete 🙂))

olienka12
11. nov 2009

grelu ahoj, drzim prsty velmi velmi.

adros
11. nov 2009

grelu, silno drzime s Alexandrou vsetky palce, aby sa vam zadarilo

kalianka, ty si chcela ist na ten kurz dnes, vsak? Volala si do toho centra?

kalianka
11. nov 2009

ano volala, povedala mi pani, nech pridem, ze urcite ma nevyzenu, tak snad tam trafim a pridem... stacia mi len tie papuce??? 🙂

liwka
11. nov 2009

pisala som si so Zuzkou, dnes nepride, je chora, tak mna donesie priatel. posedi si tam vo vestibule a snad to tam tu hodinku a pol vydrzi 🙂 . a dufam, ze vam nebude prekazat, ak bude s nami aj na tom kapucinku 🙂

zuzul30
11. nov 2009

Ahojte všetky tehulky, som tu prvý krát,a velmi sa mi táto diskusia páči, kedže aj ja patrím medzi januárové čakatelky a tak máme vela spoločnch problémov...chcem sa opýtat či tu nie su nejaké tehulky z okolia Martina?

dadulka2000
11. nov 2009

zuzul, mne sa javi ze jedna kocka je tu z martina (zaregistrovala som to lebo ja som origos z ruzomberka 😀 )

ivv
11. nov 2009

ahoj zuzul, ja sice pochadzam z turcianskych teplic, ale dlhodobo uz zijem v bratislave.. ale som z "tvojho" regionu 🙂

zuzul30
11. nov 2009

ja som sice origos z Oravy,ale už 5 rokov byvame v TR -takže ivv a dadulka spoločné kočikovanie asi nehrozí ☹ škoda...

zazalienka
11. nov 2009

Ahojte kočky, tak hlásim príchod od lekára.. nakoniec som skončila na pľúcnom s podozrením na zápal priedušiek.. tak som dostala sirupčeky a keď nezaberú tak rovamycine antib. Ja nevie kde som to mohla chytiť, veď som len doma, v kancli alebo v aute.. nikade nelietam..
tak si dnes budem spievať ako Kuly, ale nie v Dolinááááááách ... ja si bude spievať v Perinááááách.. kurník len ten kašeľ keby nebol.. malinký sa celý natriasa..
budúcu stredu už budem určite fit, no dnes nezvládam byť ani sama so sebou..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre