Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

weronyca
25. nov 2009

dufam,ze sa moj lekar nezatvari kyslo, ked chodim vyse 7 mesiacov k nemu. On je porodnik v Ruzinove a ja zrazu budem rodit na Kramaroch. V piatok mam ist k tej primarke,tak uvidim..

dorotkaa
25. nov 2009

tak mi potom napis aky si z nej mala dojem, ona posobi tak prisno, ale vraj je dobra....

slncoak
25. nov 2009

ahojte kocky,

pridavam sa k vam, tiez sa mi porod blizi, uz buduci tyzden nastupujem na matersku. Rodit chcem na Antolskej, rozhodol sa este niekto z vas pre Antolsku?
Potom co ste tu pisali, tak sa aj ja zvedava na dalsiu poradnu 1.12. a snad stihnem vsetko dokupit, dost som to odkladala...
Spominali ste nejaky balicek pre babo co daju v porodnici, to dostava automaticky kazde babo? A co v nom vlastne je?

liwka
25. nov 2009

zdravim vsetky tehulky, ja sa konecne hlasim zo Senca 😀 joj, nie ze by mi nebolo dobre s nasimi, u svokry a tak, ale takuto neplanovanu chripkovu "dovolenku" uz nechcem zazit. som sa nevedela dockat, kedy prideme do nasho bytiku. on samej radosti som sa hned musela rozbehnut na zachod 🙂
blahozelam stylly, maly je fakt krasny a tiez by som nebola myslela, ze predcasny porod je rovnako tazky- diky gucz za ozrejmenie 🙂
ja mam zajtra poradnu, chystam sa opytat lekara aj na tie hranicne hodnoty hlavicky, co ma upozornoval lekar na 3D, som zvedava, ci sa na to vobec pozrie 😒, no a najma, ci to bude v poriadku. snazim sa mysliet pozitivne, no ide to len velmi tazko.

evca35
25. nov 2009

weronyca - to máš šťastie, je veľká odborníčka a rodí už len protekčných. viacmenej už len operuje + ambuluje.
je z rodiny 🙂 vraj aj puškárová bude u nej rodiť.

mňa už konečne nebolia kĺby pri spaní, našla som spôsob ako spať na bokoch. tak som rada.

zuzuxx
25. nov 2009

vitaj slncoak, ja tiez chcem na antolskej
ten balicek myslis asi box. nie je pravidlom, ze to dava kazdy. Ja som dostala nedavno prenatal box a v porodnici mozno dostaneme nieco podobne. Su tam vacsinou nejake vzorky a informacne letaciky...

weronyca
25. nov 2009

juuuj evi tak to ani nevies ako si ma potesila, ze by som bola u takejto odbornicky. Slncoak, vitaj.. Myslim,ze bab ktore budu rodit na antolskej je tu dost.

plivit
25. nov 2009

Dobrý večer dievčatá.Ja som dnes bola posledný krát u svojej gyndošky ,ktorá mi ešte urobila ster na streptokoka a prestupujem už do nemocničnej starostlivosti.Budem rodiť na Kramároch a Dr. si nezazmluvňujem.Objednaná som na 11.12 do prvej poradne a hned aj na monitor tak som veľmi zvedavá ako to bude prebiehať 🙂 🙂

nella1
25. nov 2009

ahojte maminky kolko si idete brat do nemocky podloziek pod pacienta? ja mam zatial 3 ved keby nieco manzelik dokupi 🙂 tiez nastupujem uz na matersku dovol. 1.12. uz sa tesim ako sa to blizi... hlavne nech sme zdrave aj nase pokladiky 🙂

janurka
25. nov 2009

ahojte baby par dni som tu nebola a je takmer nemožné vas dočítat... ☹ to by som tu bola asi do rana. Tak dufam že sa mate všetky dobre a že ste v poriadku. Ja som bola v pondelok v poradni a predstavte si že ordinovala sestrička ...normalne pisala do karty a všetko ... takže ma nikto ani nepozrel ani nič len sa opytala ako sa citim a či citim pohyby... no myslela som že ma porazi... 😠
a najbližsiu poradnu mi dala až na 14.12. že už mi da papier aj na MD lebo od 19-teho nastupujem .... joj tak som bola hrozne sklamana... ☹

lopezka
25. nov 2009

ahojte 😀

v 1.rade blahozelam Stylly 😉 nech je maly hlavne zdravunky a nech robi rodicom len radost 😀

joj ale priznam sa, ze som necakala, ze sa to rozbehne este v novembri 😠 a to mala byt Sisipetka prva 😀 😀 😀 ......... momentalne ale zacnem asi stresovat, ze mi toho este hrozne vela chyba 😖 postielka a komoda s prebalovacim pultom sa este len vyraba 😠 .... este flasky, dudliky, plienky .....drogeria pre babo ...... este vecicky poprat a pozehlit .....zatial to neperiem a nezehlim, mam to v skrini na velkych kopkach.......pak som to chcela prekladat az do hotovej komody ..........pevne dufam, ze Timee je u mna v brusku dobre a nebude sa tento rok ponahlat na svet 😉 😅 😀

dnes som sa uz druhe rano zobudila o piatej a uz ne zaspat .....tak chodim skor do roboty 😠 😖 fasa, este si to "uzivam" 😀

lopezka
25. nov 2009

Inak ak tu mame nejaku Katarinu, tak vsetko naaaaaaaaaaaj k meninam 😉

a dobru noc 😀

bebel
25. nov 2009

Ahojte,
slncoak : prenatal box: http://www.eventmarketing.cz/prenatal_box/ je niečo takéto a ja som to dostala, keď nás prepúšťali z pôrodnice domov.
Niektoré baby to dostali už aj od svojich gyndošov....ale ja osobne takých nepoznám, čo to majú aj na ambulancii.
Sú tam hlavne reklamné letáky a vzorky rôznych hovadín (v tom mojom vtedy boli cca 2 instatné kaše,2 mlieka, krémik sudocrem, detská výživa a dudel okrúhly latexový, podbradník a fľaša AVENT)
U mňa v albume je stručný prehľad všetkých báb januároviek plánujúcich pôrod aj na Antolskej 😉

nella1: ja mám tiež 3 a uvidíme, či ich bude treba toľko 🙂
janurka: smola... 😖 , ale keď si vezmeš v zahraničí sú stále baby sledované len midwife 😅

gucz
26. nov 2009

Dobré ránko, nikde nikoho???

katka22r
26. nov 2009

dobre ranko babenky to do tej porodnice si clovek uz fakt musi vsetko brat dobre ze nemusime platit za vodu a este si aj same navarit

hest
26. nov 2009

přeji dobré ráno-)

slncoak
26. nov 2009

dobre rano, dakujem za info.
bebel, super prehlad, ak ho budes aktualizovat, aj by som sa pridala 🙂
lopezka, mame rovnaky termin - 14.1.2010, aj ked nasa mala je zevraj o 2 tyzdne vacsia, tak mozno chytime aj silvester 🙂

hanus177
26. nov 2009

Ahojte, čo sa týka tých boxov ja som už jeden dostala pri vypísaný tehotenskej knižky - prenatal box... boli tam reklamné letáky, časopis Mamina oktober 2008 - ale potešil, 1 ks plienka, 1 ks cumlík (deti kamošiek, chytili len ten z boxu, ostatné mí posunuli, ale ten z boxu som si radšej odložila na 1.miesto 😀 ), vzorka prášku na pranie, aviváže a instantná pšeničná káva a ešte vzorka liekov Calibrum a také brožúrky o tehotenstve a stravovaní.
Pri preberaní som hneď vypisovala tlačivo na baby box, ktorý sa dostáva v nemocnici pri narodení dieťaťa. Uvádzala som tam aj orientačný termín pôrodu. V ňom sú tam rôzne vzorky mastičiek a drogérie pre detičky a samozrejme kopa letákov a knižka o deťoch.

k.a.t.k.a.
26. nov 2009

dobre ranko

ma dnes boli hlava jak prasa 😝 aj vecer som zaspavala s bolestou .. to urcite z tych teplotnych vykyvov, je fasa ze je prijemne teplo vonku ale uz mi to leze na nervy jak to skace hore dole 😝

stylly gratulujem 😵

bebel super ze ste s malou v poriadku 🙂

ja si nakupy odkladam zase na poslednu chvilu 😝 , aj tak skor ako v januari mam pocit neporodim, tak si pockam aspon na vypredaje a tam sa vyřádim 😀 budem ludi s tym velkym pupkom odrazat od regalov 😀

krpuch
26. nov 2009

prenatal box sme aj my dostali.
a k tym podlozkam, som este nepocula, aby to kazali brat so sebou do nemocnice...ja to nebudem mat ani doma..

gucz
26. nov 2009

ahojček
krpuch veď tie podložky si nemusíš brať, ak nechceš, no po pôrode budeš hodne krvácať, tak je to dobré si dať pod seba a pri pretečení vyhodiť. Ja som ich pri malej nemala, sanitárky mi vymieňali plachtu aj košeľu často, ale to som ležala na gynekológii a nebol tam taký nátresk. No keď bude na šestonedelí nátresk (a čo som počula, tak január bude extra plodný), tak neviem či Ti prídu hneď vymeniť plachtu. Tie podložky ja teraz beriem, zdá sa mi to pohodlnejšie ako potom niekoho otravovať aby mi prišli prezliecť posteľ.

katka aj ja by som brala keby bolo ustálené počasie, mohlo by aj mrznúť, aby nebolo toľko chorôb. No čo som včera pozerala správy, tak má byť extrémne teplá zima a do Vianoc (vrátane) mrznutie nehrozí

aj ja som dostala ten prenatal box, ale nič v ňom dokopy nebolo. Len časopis, letáky, vzorka prášku a aviváže a vzorka olejčeka pre maminy a to bolo všetko. Cumel ani káva tam neboli.

olienka12
26. nov 2009

Juuj idem Vas citat, kamoska uz ma kontrakcie a pridala sa k nej na cakacku dalsia babenka z nasej pripravy,tak dnes 2 babatkaaa jupiii

gucz
26. nov 2009

A cumel asi kúpim na začiatok len ten klasický latexový hrkací okrúhly čo bol aj kedysi. Je malinký, ľahký a malá mi zo začiatku chcela len ten. No a potom uvidíme. Aj tak nieje nikde napísané že mimino bude dudlík aj chcieť, ja napríklad som ako bábo dudel nezniesla a dokonca ani dudel na fľaši, mama ma musela kŕmiť lyžičkou. Fľašu som chcela až keĎ sa mi narodila sestra a videla som, že aj ona z nej pije.

katka22r
26. nov 2009

ja cumel nekupujem zatial ziaden..jeden mame s toho boxua potom ak bude treba tak kupime... 🙂

k.a.t.k.a.
26. nov 2009

ani ja som ako dieta nemala cumel, ale za to som si cumlala palec o 106 do 18tich 😅 😀 .. takze prve co bolo, tak som nasilu tlacila malej dudel do ust nech nie je ako ja 😀 😅

eva3107
26. nov 2009

Ahoojte tehule... konecne po dlhlsom case som sa tu objavila aj ja..
Gratulujem stylly ku krasnemu chlapcekovi...
A vsetkym babam k uspesnym kontrolam ..

Tie podlozky mam kupene aj ja a mam ich zatial tri a keby nieco tak dokupy pan manzel 🙂)

Inak este ani tasku nemam pripravenu neako sa mi do toho nechce.. pockam az na december a zacnem pripravovat.. 🙂

gucz
26. nov 2009

k.a.t.k.a ja som si palec necumlala, čaro dudla som objavila až ako dvojročná, keď ho mala segra 😀

zucana
26. nov 2009

gucz len chcem podotknut ze virusy praveze v zime prezivaju dlhsie ako v teple 😉

liwka
26. nov 2009

ahoj, bruska. nejako to tu dnes viazne. skuste nahodit nejaku dobru, najma veselu temu, bo ja mam dnes taky den, ked sa cloveku radsej ani nechce vstat z postele. ☹
najskor som bola na poradni, nakoniec som zistila , ze takmer zbytocne, bo okrem odvazenia a pocuvania srdiecka nerobili nic- na UZV len objednavali, co dost dobre nechapem, ale v poho. a ked som sa lekara opytala na tie zle hodnoty hlavicky nasej malej, co sa nezdali lekarovi pri 3D, tak mi povedal, ze bud je to dobre, alebo nie je. vraj mame dufat. ani sa neunuval zaoberat sa tym.
potom prisiel domov priatel z prace o hodinu skor s tym, ze ho chcu vyhodit, lebo ho videli, ako mi telefonuje pocas prestavky a vraj bol kvoli tomu na koberci.
tak teraz cucim do pracovnych ponuk a samozrejme nic neviem najst. som zufala, akurat dnes som sa vas chcela opytat, ci aj vam meskaju peniazky zo soc. poistovne za PNku.

andykca
26. nov 2009

Ahojte babenky...nooo ja mam dnes taky papierovaci den - snazim sa dat dokopy ucto Petove kym porodim takze moc tu niesom 🙂 a este som si vcera vecer dokazala pokazit zaludok gumovymi malinovymi cukrikmi fuj uz nikdy viac...vobec som nespala....

ale stylly graaaaaatulujem 😉 ked si predstavym ze presne tieto rozmery mal moj Patrik na poslednej kontrole tak to je az neuveritelne....xi....

liwi no tak to mas bojovny den dneskaj...chudatko....inac ty mas nejakeho divneho Dr. akoze ti na taku vaznu vec normalne neodpovedal...somar ☹
a to akoze nemoze telefonovat cez prestavku? fiha...to kde pracuje?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre