Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

liwka
3. dec 2009

u mna taketo medialne Vianoce zacinaju pesnickou od Wham Last Christmas a reklamou na Kofolu (ja uz nemusim, ja uz ho vidim) 😀
a asi zacnem uvazovat, co piect na Vianoce, milacikovi som pred chvilou objednala darcek- tricko Najlepsi tato na svete, tak mam trosku vianocnu naladu.
ozaj, dnes sme boli na pohovore v Dev. Novej Vsi (daleko na dochadzanie ☹ ), inak platovo aj robota sa mu pacili, ale ked ujo premudrely im oznamil, ze od nich ocakava 100% flexibilitu a minimalne 60 hodin nadcasov mesacne, uvedomil si, ze to nie je pre prave najlepsie pre cloveka s rodinou. aj ja som mu povedala, ze peniaze sice potrebujeme, ale aby ho vlastna dcera nepoznala, to za to nestoji...

zazalienka
3. dec 2009

liwka, ja môjho muža viac nevidím ako vidím.. chvalabohu majú roboty dosť.. ono ver mi, pokiaľ nie je finančný žralok alebo nejaký magnát, tak je rád že je rád že robí.. 60 hodín nadčasov mesačne nepovoľuje ani zákonník práce, je povolených 150 hodín ročne a podľa kolektívnej zmluvy to môže byť viac.. a so súhlasom obidvoch strán..
Devínska je fakt od ruky zo Senca... zabitý celý deň.. keď by to bolo bližšie tak by to bolo celkom fain si myslím..
Last Christmas bezkonkurenčne vedie.. to už ani neberiem ako hit, u mňa letí celoročne.. a vždy sa mi pri tej pesničke ježia chlpy.. v pozitívnom zmysle..

no ja budem robiť medovníčky, karamelové košíčky, lepušáky (to hovoríme zlepovaným vykrajovancom).. potom nejaký perník taký pečený na plechu voňavý a asi potom len tak narýchlo tvarohový závin z lístkového cesta.. a keď stihnem tak vanilkové rožky.. nech si to ešte užijem🙂 o rok tu už bude lietať malý hore dole a myslím že na horúcu rúru budeme musieť dať zámok a zábrany do kuchyne🙂

liwka
3. dec 2009

no, zabrany, ani nehovor, cele tehotenstvo chodim po byte a pozeram, co vsetko musime zakryt, prelozit a ulozit z dosahu 😉 , zistila som, takmer vsetko 😀
najviac ma v tomto byte vytaca, ze VSETKY zasuvky su asi 10 cm nad zemou a vsade tahane same kable, predlzovacky atd. aspon viem,co vo vlastnom dome isto nebudem mat, pripadne inak riesene.
a, ta Devinska jefakt odruky, zvazovali sme to len s tym, ze si tam najdeme podnajom, no odid z isteho, ked nevies, ako to tam bude. je to uplne nova firma, takze to mozno bude super, ale istotu nemas. a jednak sa nam tu v SC paci, mame super podnajom a s tymi nadcasmi, to som bola aj ja vrcholne nasrata- ale zrejme nemaju prestudovany nas zakonnik prace...

zazalienka
3. dec 2009

veď aj my budeme asi prekladať a dávať všade mantinely.. aby sa nedomlátil.. to bude ešte len kovbojka..

liwka
3. dec 2009

moja mama ma v dome jednu zasuvku, co je tak na dosah dietata a ked maly synovec mal manie, ze behal po dome so zastrckou od zehlicky v ruke s tym, ze ju tahal za sebou ako brm brm (strasne vtipny pohlad to bol) a hladal zasuvku, kam by tu zastrcku pichol, mamina k zasuvke postavila stolik s akvarkom. mudre dieta v jeden krasny den sa rozhodlo potesit rybicky a nahadzal do akvarka tuzkove baterky. mamine rybicky zili len par dni a "svetielkujuc" aj odisli 😀

zazalienka
3. dec 2009

no tak to hej.. moje krstniatka chceli aby boli rybyčky čisté, tak ich umyli v jarovej vode.. no a potom bol spoločný rodinny pohreb do záchoda..

liwka
3. dec 2009

jeej, tak nasi mali nie su zrejme az tak zatazeni na cistotu, ako tvoje krstniatka 😉
ale s detmi je to fakt uzas, cloveka dokazu prekvapit aj vtedy, ked si mysli, ze uz to nedokazu a mnohokrat to ozaj stoji za to

zazalienka
3. dec 2009

no presne.. ale hlavne sú to herci, niekedy je to na Oskara.. ja som zvedavá hrozne čo bude tento môj za hvezdu..

liwka
3. dec 2009

prvotriedna, ti poviem 😀

olienka12
3. dec 2009

baby tak tie rybky su fakt ohrozeny druh pri malych detoch tete synovec hodil do akvarka lampu zapnutu do zastrcky,lebo si chcel posvietit... stastie,ze ho ten vyboj nezasiahol...

liwka
3. dec 2009

oli, ten tvoj synovec prave vyhral. som myslela, ze horsie ako baterky nemoze byt 😉

zazalienka
3. dec 2009

noooo liwka, baby hádam nebudú také divoké.. horšie to bude s tými chlapcami.. to je asi v génoch.. vymýšľať..

liwka
3. dec 2009

Zuzi, sice si teraz nespomeniem, co vyviedla take strasne krstna dcera, ale poviem ti, ze to nemusi byt pravda. u mojich krstniat je to, co sa tyka povahy prave naopak, maly (5) je taka citlivka, kym mala (4) ide hlavou proti muru a nepomoze nic. raz sme na nich skusali (naivne, ze to isto zaberie) buba, nechod tam, lebo je tam bubo, tak kym maly stal ani nemukol, tak malej to bolo z duse fuk, bubo- nebubo, ona mala v tej miestnosti bicykel, tak tam ide. chudak maly sa zo strachu o svoju sestru rozplakal, kym ona si po ten bicykel aj tak sla.

zazalienka
3. dec 2009

nooo zbohom...

liwka
3. dec 2009

co uz, nie nadarmo sa hovori, ze jedna baba je za troch chalanov 🙂
a este jedna vec, ja som vzdy vravela, ze ak bude moje dieta aspon trosku po mne,tak to budem mat sravodlivo za trest, aka som bola ja ako decko. ja som baran, okrem toho som musela casto chodit po lekaroch a to bolo pre moju mamu priam ukrizovanie, lebo som nikde nevydrzala, vsade revala a vzdy som nieco chcela- jest, pit atd...

dadulka2000
3. dec 2009

🙂, kocky moja mala hadzala na rybicky do akvarka golfove lopticky (to aby sa mali s cim hrat 🙂 😀 )
olie ale na tvojho synovca nemame,... je absolutny vitaz 😀

zazalienka
3. dec 2009

tak to hej.. noo mne sa nejak zatvárajú oči.. že by som dnes zaspala skôr ako o pol tretej v noci? idem sa pokúsiť zažmúriť očko.. kým spí aj Miško..

roxy_1
3. dec 2009

holky pro nas prvorodicky jsem nasla uzitecna videa,hledala jsem neco jak spravne kojit a nasla jsem toho vic,prakticky nevim nic a tohle mi to krasne a strucne vysvetlilo... 🙂 kuknete uz jsem zhledla snad vsechny 😀 😀 😀 http://jaknato.centrum.cz/rodice-a-deti/2008/12...

dorotkaa
3. dec 2009

ja by som na to stretko v stredu v ba mohla prist len v case obeda... o 13.30 uz musim byt v medifere v auparku a po kontrole u lekara uz mam program...

genialna
4. dec 2009

Bre ranko, bruska..

roxy, ta stranka je fakt fajn.. 😉 Vdaka za typ..

Inak, aj vam sa tak zle spalo?? ..ja som mala pocit, ze mi celu noc tvrdne brusko.. 😒 Jedine co ma utesovalo, ze mala stale kopkala a na kazde pretocenie reagovala.
Tak pekny (aj ked vraj uprsany) den...

krpuch
4. dec 2009

dobre rano...baby aj vam kazal doktor rano a vecer ratat pohyby dietatka v tu istu hodinu?

olienka12
4. dec 2009

Ahojte,tak ja som sa asi po mesiaci konecne normalne v noci vyspala len jedno wc a hned mrtwa zobudila som sa okolo pol 7 uplne vyhajana ale ostala v posteli a este si zdriemla do 9 paradaaaa

bebel
4. dec 2009

Krpuch:nie.
Dorotka: tak o 10-11,00?
Roxy. to je pekná teória, ale závisí aj od dieťaťa, či bude fungovať ako hodinky...

bebel
4. dec 2009

Ako Vás čítam, mám dojem, že som tu hádam jediná, čo sa v noci vôbec nebudí na wc. 😎

sisipetka
4. dec 2009

Ahojky kocky,
tak ja na wc vacsinou nadranom okolo 5tej, ale niekedy sa mi este podari podrzat nohy spolu az do 7mej 😀 ale odkedy sme otoceny KP, tak je to dost narocne...mam pocit, ze tu nozku kopol nielen do mechura, ale objavi sa rovno medzi mojimi stehnami 😅
Katka22 - pri tom otacani deticiek som si nie ista ako to funguje...do 36tt sme boli hlavickou dole a od pondelka na utz sme ritkou dole 😅 A aj K.A.T.K.A pisala, ze sa jej mala otocila v 42tt ritkou dole.
Olienka, tak ako Danielko, uz si mu spravne posvietila 😉
Roxy, vdaka za tabulku...vyzera to pekne a aspon budem vediet svoj vzostup v mierach 😎 ...nastastie tam nie su kg, bo by som bola medzi vitazmi 😀
...pekny dnik kocky 🙂

ketkous
4. dec 2009

Krpuch,to prvy krat pocujem...nie.A s tym WC/kom,tak u mna je to maximalne 1 krat,a to pijem dost tekutin.Horsie je to cez den,ked sa pohybujem,vtedy mi treba non/stop. 😀

olienka12
4. dec 2009

sisipetka no uz som sa zmierila,ze sekcia bolo mi povedane,ze na 75percent sa neotoci.... asi ma nejaky dovod preco sa neotaca. buduci piatok mam rande s porodnikom,ktore chcem na sekciu,tak som zvedava co on povie... ale beriem to ako realitu a tesim sa na januar ci uz sa otoci,alebo nie 😉

sisi a ver tomu,ze by si nevyhrala s kg 🙂)) ja som naliata jak balon 😉 som zvedava kolko pojde dole v nemocke

roxy_1
4. dec 2009

ahoj holky,
jeste pisu z postele opet jsem sebou nad ranem hazela 2 hodiny a ne a ne usnout...
bebel je fakt ze je kazde miminko jine,bylo tam zrovna tohle video jako posledni co jsem zhledla,ale dala jsem to sem hlavne kvuli tomu videu o kojeni a taky me zaujalo koupani 🙂 no priznam se ze i to oblekani na zimni prochazku jsem se divala 🙂 je mi to trapne priznat,ale ja jeste nikdy ani neprebalovala 😉

sisipetka
4. dec 2009

Olienka, hmm skoda, ale neboj..zvladneme sekciu a potom si budeme radit ako co najlepsie rozbehnut kojenie 😉
...nehovorim, ze by som s kg vyhrala...ale bola by som medzi vitazmi...uspokojim sa aj s tretim miestom 😀
A vo velkom predpokladam, ze je to voda...jem dost malo a aj to sa objavi na vahe....a skusenosti s chudnutim po 22 kg uz mam, takze sa toho nejako nebojim 😎
Roxy ten link je fajn, kazda si z toho zoberie co potrebuje/nepotrebuje....ale najviac budeme zbierat z osobnych skusenosti o par tyzdnov 😎

babush
4. dec 2009

Ahojte maminy,

tak citam, ze nie som sama, co sa nevie uz dobre vyspat. Ja sice teda vobec nechodim v noci na wc (cez den o to viac) ale nenormalne ma bolia krize a puchnu mi ruky. Ale teraz je to extrem, lebo sedim za PC cely den, lebo finisujem verejnu sutaz a je to riadny zaberak. Ale zato som vcera bola mega hyper super vykonna 😀 to mi asi aj mala pomahala 🙂

Mamce, dajte nejaky tip na varenie. Ide vikend a ja neviem, co ukuchtit. Co mate v plane vy?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre