Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zazalienka
4. dec 2009

ahojte.. tak som sa dosypala z nákupu.. tým ľuďom kapitálne už šibe.. lenže zajtra príde krpatá a chladnička zívala prázdnotou.. rozmýšľam že urobím koláč z Margotky, aby sme mali čo pojedať.. poobede zajtra ideme kamošovi na 40-tku (kurňa to už sa blíži veková kategória.. aj ja už mám od nedele 35 😠 ).. aspoň som si dnes hneď vyložila nohy, môj MM varí kaupstovú polievku a ja robím rybku so syrovou omáčkou..
na to pečenie sa teším, budem mať pomocníčku, víkend pred Vianocami budeme spolu piecť s Veve.. a robiť stromček.. a tak nejak rozmýšľam že si teraz idem pre radosť urobiť girlandu nad dvere..

adros
4. dec 2009

jeeej, Zuzi, fakt, ved ty si mala vyrocie svadby a narodeninky. Tak teda dodatocne gratulujeeeem 😀

dadulka2000
4. dec 2009

ahojte, no vy ste ale akcne,... ja nic nepeciem (ale zjedla by som 😀 ), my ideme k svagrovi a jeho family na vianoce a oni sa staraju o nas,... super zorganizovane - ako all inclusive dovolenka 😀
sice do prace budem musiet nieco upiest na buduci tyzden - lebo sa budem s nimi uz lucit,.... ☹

prave pocuvam ako MM vysvetluje malej - ako Father Xmas lezie dole kominom, jej sa to moc nezda (ze vraj sa zasekne) 😀

zazalienka
4. dec 2009

Adrika ďakujem, ja to od tridsiatky odpočítavam zasa smerom dolu.. a zásadne neoslavujem.. mám traumu z veku.. práve minule sme sa zamysleli že keď malý pôjde na strednú školu tak ja budem mať 50☹ nuž ale roky nezastavím...

adros
4. dec 2009

ja viem, Zuzi, ja budem mat v aprili 30, takze tiez nebudem najmladsia, ked deti pojdu na strednu 😀 😀 😀 ale jednu vyhodu neskorsie tehu ma... si zober, ze teraz ked bude mala taka 3-4 rocna a ja budem chciet ist do prace a budu prazdininy, tak nebudem mat kde dat malu. Nasi nas vzdy supli k babke na prazdniny, ale my nemozeme, lebo nasi stale robia. TAkze ked my budeme starymi rodicmi, tak to uz verim budeme na dochodku a mozme sa cez prazdniny santit s vnucatami 😀 😀 😀

zazalienka
4. dec 2009

tak to hej.. aj keď si neviem predstaviť nechať malého varovať mojej mame.. predsa má takmer 70 a tie reflexy už nie sú čo bývali... asi by som s tým mala problém.. no uvidíme, ako to celé budeme zvládať.. no dúfam že sa aj vnúčat dožijeme.. v dnešnej dobe.. stresovej a uponáhľanej..

liwka
4. dec 2009

adros, toto je skvely pohlad na vec. ja som sa doteraz rozculovala nad tym, ze sa na moju mamu a svokru spolahnut velmi nemozem presne kvoli veku (moja mama ma 45, svokra 52), takze nase deti si na dochodkove starke budu musiet pockat...
ale zasa na druhej strane, myslite, ze my sa takeho niecoho ako dochodok dozijeme? podla mojho nazoru uz dochodky ani nebudu...

botis
4. dec 2009

ja sa tiez uz pomaly chystam piect, minuly rok som robila 8druhov ale teraz na to asi nebudem mat sil. urcite spravim medovniky a vanilkove, tie lubia vsetci a vezmem si ich aj do nemocky, aby som mala co chrumat 🙂 a urcite spravim metrovy rez, ten strasne milujem , ked mala vyzdravie, zacneme piect 🙂
no moji drobci ked pojdu na strednu, ja budem mat 35 ale ten vek mi je tak strasne vzdialeny, neviem si to predstavit. ved som si ledva zvykla, ze mam 20... ☹ a to si uz pripadam stara 😀

botis
4. dec 2009

vsetky uz spite? tak aj ja idem, dobru

alikaa
4. dec 2009

Ahojte takto vecer 🙂 Botis, moj krpec ked pojde na strednu, ja budem mat 45 rokov, to je uz trosku rozdiel. Ja mam termin 10 dni po mojej 30tke. Ale aspon budeme prinutene byt dlho duchom mlade 😀

Chcela som sa spytat ako je to s tou socialnou poistovnou a II. pilierom. Mam si vytlacit nejake to tlacivo zo stranky socialnej poistovne, vyplnit nejaku cast a odniest to do SP alebo mi to tlacivo daju aj tam? resp. ho tam priamo vyplnim a odovzdam? Tie co ste to uz vybavovali, ako to funguje? Mate niektora ten link, neviem to najst.

bebel
4. dec 2009

Ahojte,
tak medzi mnou a mojou mamou je len 19 rokov rozdiel a keď som bola mladšia bola som na to patrične pyšná, že vyzerala vždy mlado... aj dnes si ľudia myslia, keď berú moji rodičia krpca niekam cez víkend, že je to ich syn a nie vnuk. 😀

Bruno síce rok a pol strávil v opatere cez prac. týždeň u svokry (ktorá má okolo 65)počas toho ako som nastúpila do práce, kým nebola k dispo škôlka, ale nemám pocit, že to bola dobrá voľba. Moji rodičia sú iná generácia a výchova sú neporovnateľne aktívnejší....a vždy urobili program šitý pre neho.
Bola to situácia, kedy mi to vyhovovalo, ale Bruno sa tam s tými 3 starými ženami(65,68,93) v dome nudil a nič normálne sa od nich nenaučil. Keď to porovnám s prínosom škôlky od septembra, kde kvôli chorobám aj tak veľa krát nebol, tak je to neporovnateľný rozdiel v napredovaní a v poznatkoch.

Takže staré mamy na dôchodku nepovažujem až za také terno.A zásluhy v prípade, že môžu babysittovať cez deň, keď nie je možné dať dieťa do MŠ....zvládne lepšie a akčnejšie podľa mňa hocijaká študentka, čo má vzťah k deťom.

krpuch
5. dec 2009

ahojte...tak my sme dosli zo vcerajsich trhov dooost unaveni. Isiel byt este plostin punk, ale uz som nevydrzala cakat, zima mi bola a nohy ma boleli. Inak mna casto boli prava noha, zacne to tak z nicoho nic a aj skonci bolest tak z nicoho nic. Dufam, ze to nie je nic vazne.
Chyta ma akasi predporodna depresia, len sa mi plakat chce kvoli kazdej blbosti.

evca35
5. dec 2009

alikaa - http://www.socpoist.sk/616/1567s a je to toto tlačivo:

Oznámenie sporiteľa o účasti na starobnom dôchodkovom sporení

keď nastúpiš do zamestnania, treba sa odhlásiť, to už bude znova platiť poistenie zamestnanávateľ a nie štát.

gucz
5. dec 2009

ahojte žienky
tak ste ma navnadili tým sladkosťami, že sme dnes doobeda s malou piekli 🙂 . Ale len také jednoduché kokosové (našla som recept na MMB). Malá sa nudila, MM spí no nočnej, tak sme sa aspoň zabavili. Robila som z takej mini dávky, tak to bolo rýchlo hotové (však pravda keď som mala takú skvelú pomocníčku 😉 ). No a poobede ideme k svokrovcom, tak tam tie kokosové tyčinky asi zoberiem, nech sa to zje a neláka ma to. Ale vôňu mi to v byte spravilo perfektnú.

krpuch bolesť nohy (pravej či ľavej - mňa pri Laure bolievala tiež pravá) je normálna. Bábo je už veľké a hlavičkou či inou časťou tlačí na nervy v oblasti panvy. No a ak sa akurát pohne a pritlačí, tak noha bolí. Neboj po pôrode to zázračne zmizne 🙂

katka22r
5. dec 2009

ja prave papkam tatransky sneh🙂mnam ja som strasne na mrazene a to od kedy mi vytihali mandle 😀 babenky nemate niektore vytoky ?ak ano ake su?ja mam klasiku bezfarebny ale dakedy sa bojim ci to plodovka pomaly nevyteka

minitrouble
5. dec 2009

ahojte baby 🙂
my sa sice moc casto neozyvame ale poskytujem link co mam uchovany este spred 2och rokov - cize uporoznujem ze nie vsetko je tam uplne aktualne a treba si preverit ze ci formulare na ktore su tam dokazy su tie najnovsie ale je to celkom pekny suhrn veci co treba vybavit pred/po porode 😉 🙂
http://www.dietaaja.sk/co-treba-vybavit-po-poro...
tak mozno to niekomu pomoze 😉

alikaa
5. dec 2009

evca35 a minitrouble, dik za info. Tym, ze uz doma dovolenkujem, nemam pristup k tlaciarni. To tlacivo mi daju aj priamo v SP a mozem ho tam na mieste vyplnit? Ako ste to vybavili vy, co mate skorsie terminy? Su tam 2-hodinove rady a neochotne tety, alebo sa to uz zmenilo?

minitrouble
5. dec 2009

alikaa - no co sa materskej tyka to posiela zamestnavatel a po porode do socialnej poistovne treba zaniest len ten papier o dochodkovom poisteni - a to mi pred 2mi rokmi zaniesol manzel 😉 ...dufam ze aj tentokrat mu to kludne zoberu
mna este caka nahlasenie na urade prace,soc.veci a rodiny ze prechadzam z RD na MD a potom vsetko ostatne je zase az po porode
myslim ze vsetky tlaciva su k dostaniu na prislusnych uradoch - len to je zbytocna cesta - ale ak nemas tlaciaren tak isto nebude problem aby ti ho tam dali 🙂

minitrouble
5. dec 2009

inak neviem ako ostatne co uz mate deti ale my sme pri prvom dietati nemali problem ked vsetko vybavoval manzel - kludne to od neho zobrali a nic nefrflali na to...neviem ako sa to zmenilo/nezmenilo 😉 🙂 uvidime 🙂

danteska
5. dec 2009

ahojte vsetky,stale citam co pisete ale neprispievam 😒 tak vas chcem aspon pozdravit 😉 pisete si tu zaujimave veci,s niektorymi problemami sa stotoznujem takze aj rady od uz mamiciek mi pomohly..pekny vecer 😉

nella1
6. dec 2009

kocky neviete nahodou ako je to so Zdrav.poist.? pred materskou som bola na UP a ako sa nam narodi malinka UP ma vyradi z evidencie cize mi nebudu platit zdrav. postenie? musim to teda nahlasit do Zdrav. poistovne ze prechadzam na matersku? aj nejaky doklad o tom?

bebel
6. dec 2009

Nella to robí tvoj zamestnávateľ........teda ak si zamestnanná....ak ne si musíš si to poslať sama.

evca35
6. dec 2009

alikaa - môžeš ho vyplniť priamo v SP - oddelenie poistného. Neviem ako v Blave, v Košiciach sa dlho nečaká. Majú podelené podla písmen.

nella - stále si v zahraničí alebo na Slovensku na UP? Ak si na Slovensku, po narodení bábätka choď aj na Sociálnu poisťovňu na pobočku podľa trvalého bydliska s rodným listom bábätka - na oddelenie poistného a prihlás sa do poistenia, aby štát za teba hradil dôchodkové poistenie. Inak sa ti "starostlivosť o dieťa" nebude počítať do dôchodku.
Ak si v zahraničí - tak neviem :(

zucana
6. dec 2009

baby neviete mi pls hodit link na polohovaci vankus negulickovy? davno ste tu to rozoberali...dikes a pekneho mikulasa 😉

weronyca
6. dec 2009

Ahojte gulicky 🙂 Peknu nedelu vam prajem.. Dnes je tu ake mrtvo..
Dnes je to druhy den, co sa maly este nepohol..Len mi na tvrdne brucho.. Uz som malemu aj dohovarala, a nic ☹

Oddychujte, a vela zdravicka vam aj malickym prajem

adros
6. dec 2009

wero, ked maleho necitis, tak chod radsej k dokimu, nech sa na neho pozru

selyma
6. dec 2009

chod, na nic necakaj, lebo kd uz tak dlho si necitilia ani maly pohyb, moze to nieco znamenat

katka22r
6. dec 2009

wero tak sa ti cudujem ze si este nebola u toho gynek.na pohotovosti ja som necitila pohyby 6 hodin a uz som bola tam nastastie mala bola oki,daj vediet ako si dopadla

antoniab
6. dec 2009

ahojte
pozeram ze kazdy vikenduje 😉
unas bol mikulas dostala som normalne balicek od brata aj som sa nanom pomali zabila bol polozeni pri posteli a ked som isla spat tak som on zakopla 😀 😀

wero pohyby by si mala citit kazdy den bud kopanceky ci vypucovanie u mna momentalne najcastejsie ja ked malu necitim tak lahnem na bok najlepsie na pravy a to sa hned ozve nema rada tuto polohu 😝 tak ak necitis vobec nic klus na pohotovost 2 dni je dost dlha doba 😅

botis
6. dec 2009

ahojte, baby uz ste na kontrolach v nemocke? teda v mojom tyzdni, ja to asi zacnem riesit zajtra. a kto to ide do toho Ruzinova??
TT stretko, strasne by som chcela prist, len som sa prave dozvedela, ze nam prelozili skusku na zajtra vecer tak sa musim zacat ucit ☹ o kolkej sa stretavate? mozno by som dosla na chvilku...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre