Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

gucz
3. jan 2010

krpuch ja si myslím, že papať môžeš všetko, ale s mierou. Mne hovorili, že nemám jesť moc hrozna, aby malú z mliečka nenafukovalo, ale aj keď som hrozno jedla, jej to nič nerobilo. Tak isto aj čokoládu môžeš, ale nie celú tabuľku na posedenie. Mne nosil MM do pôrodnice jogurty, to mi tam chýbalo. Mali sme tam na chodbe spoločnú chladničku, tak to nebol problém. Inak strava sa tam dá v pohode prežiť, teda aspoň u nás. Na raňajky bývali rohlíky (2 ks) so syrom, alebo s paštékou, minimaslo, alebo párka. Tie dva rožky to boli akože aj raňajky aj desiata. Ja som na desiatu papávala ten jogurt. No a na obed polievka a druhé (nakladali nám tam obovské porcie, polovicu som vždy nezvládla). Na olovrant zasa nejaký rohlík, alebo jablko a podobne a večera bola varená, len raz do týždňa bola suchá ( chlieb a párky, prípadne saláma). Tak si myslím, že hladná nebudeš, zbaľ si nejaké napolitánky ak ľúbiš, no a teraz som si spomenula, mne nosili rajčinky a papriku z domu, aby som mala k raňajkám a banány a minerálky. To je asi všetko. Inak na pitie na oddelení bol stále k dispozícii osladený čajík a voda. K raňajkám dávali aj bielu kávu alebo kakao. No ja som bola v nemocnici vyše 3 týždne, tak som odtestovala ich jedálniček a dalo sa

olienka12
3. jan 2010

Mam pre Vas nadhernu spravu Evka sa stala maminou nadhernej Kristinky 47cm a 2700g maminka oddychuje po sekcii v spinale 😉 Kristinka je nadherna

gucz
3. jan 2010

No a ak myslíš, že čo budeš papať kým porodíš, tak je dobré si vziať na vzdycháreň (čakaciu miestnosť) buď to kúsok čokoládky, alebo hroznový cukor ( vo forme cukríkov z lekárne pre energiu), napolitánku, banán a nejakú vodu.

zazalienka do dvanástej..... ako Ti závidím (samozrejme v dobrom 🙂 )

gucz
3. jan 2010

Evičke gratulujeme 🙂 a želáme skoré zotavenie, veľa mliečka pre Kristínku a maličkej do života len to najlepšie

nedockava4
3. jan 2010

Leni, eva3107?...to myslis vazne?...takze som zostala z nasej zostavy uz len jaaa???
Veeelmi jej blahozelam a pozdrav ju od nas...

adros
3. jan 2010

krpuch, nie som si na 100% ista, ale roxy zrejme nemyslela horku cokoladu, ale varenu - horucu 😉 ono to sice znie podobne, ale je to ako s kapustou - zelim 🙂 Lebo viem, ze fakt v TT nemocke davaju varene kakavko alebo meltu a je to v pohode

gratulujem Evke k babike 🙂

plivit
3. jan 2010

evka srdečne blahoželám 😉 a prajem vela zdravíčka pre teba a pre malú Kristínku 😅

petronelka77
3. jan 2010

Takze Evka uz porodila? Kristinke aj mamine prajeme rychle zotavenie a hlavne vela, vela zdravicka 🙂 .
Zuzi, za chvilu to mas aj Ty za sebou, vsetky sme odrodili nejako rychlo po sebe 😉 .
Vychutnavaj si este brusko, mne sa to zda uz take neskutocne, ze Davidko bol v brusku. Je to taky maly zazrak 😉 .

dadulka2000
3. jan 2010

Aj ja blahozelam evke ku malej princeznej Kristinke,... prajem plno zdravicka hlavne a skore zotavenie maminke.
wow,.... to ozaj uz len tak fici,.... kedy mala evka termin?

slovakia80
3. jan 2010

evka pripajam sa a blahozelam k malinkej,uz sa zacina pomaly druhe kolo 😀

evca35
3. jan 2010

ahojte,
aj ja gratulujem Evke a drobcovi, nech rýchlo rastie a nech sú zdravé obe 🙂

mne tie kopance v brušku budú celkom chýbať, aj keď už by som to mala rada za sebou. Už mi je ťažko ☹

roxy - mohla by si tabuľku s bábätkami a mierami hodiť aj do svojho albumu, aby sme sa mohli kedykoľvek pozrieť, nielen keď nahodíš link 😉 veď aj tak sú tam zapisané len baby odtiaľ. A merania už sú zapísané?

serafinka1
3. jan 2010

ahojte, genialnej a evičke srdečne gratulujem k bábätkám, je to úžasné, že sa len začal nový rok a už to ide šup šup.

Olienka, viem aký krásny pocit prežívaš po naštartovaní mliečka, ja som plakala v nemocke každý deň, že nemám a keď prišlo na tretí deň tak som plakala od radosti, že mám, tešila som sa z každej jednej mokrej košele. 😀 😀 😀

inak mne hlien.zátka už odišla tiež ale zatiaľ sa nič vážne nedeje, chodia iba poslíčkovia, no dúfam,že to ešte aspoň do 14-TEHO vydržím, vtedy má prísť môj dr. z dovolenky.

A čo sa veľkosti týka, tak ja som asi extrém, ja mám zbalené 48,50. Moja dcérka bola tak malinká, že veľ.56 jej bola dobrá, až keď mala 3 mesiace, tak teraz som sa zásobila mini čísielkami. Ani od môjho malého sa neočakáva, že to bude obor, takže som v pohode.

v utorok mám poradňu, zase mi ho dr. pomeria, tak som zvedavá, či narástol. Nech má aspoň 2,5 kg a budem happy.

marushka
3. jan 2010

ahojte kočky,

super, ďalšie januárčiatko, pekne sa to rozbieha....

evka - gratulujeme k maličkej a prajeme veľa-veľa šťastíčka, zdravia a radosti 😉 😉 😉

lopezka
3. jan 2010

taktiez Evke blahozelam a obom zelam hlavne zdravicko 😀 😅

roxy_1
3. jan 2010

juuu Eva blahopreji ke Kristince 😵 😵 at jste obe zdrave a ty se brzo zotavis.... 😉
jak to ze tak nahle???mela termin az 20.1.

evca asi to tak udelam ze cele album zkopiruji a dam pod svuj nick 😉 mereni mam zapsane ale bohuzel jeste nemam vsechny holky,uprime jsem rada ze uz je to naposled,neni mi prijemne stale upozornovat ze se meri 😅 nemyslim to zle ale nez se vyplni tabulka vzdy to dlouho trva.... 😅 😅

roxy_1
3. jan 2010

tak mereni je tady https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

a nase miminka jsem hodila do alba pod svuj nick,uz se tesim az tam pridam dalsi fotecky 🙂

leden nam krasne zahajuji same holcicky 😵

olienka12
3. jan 2010

Evka musela surne na sekciu kvoli vysokemu tlaku

roxy_1
3. jan 2010

olienka este ze te tu mame 😀 diky za infosky....hlavne ze budou obe v poradku....akorat to myslim propasnul jeji manzel,zrejme s tim tak brzo nepocitali... 😕

liwka
3. jan 2010

ahoj, bruska 😉
Evke blahozelam, sice ta surna sekcia asi nebolo nic prijemne, ale hlavne, ze to skoncilo v poriadku a nech su obe zdrave a cim skor domka 😀

bebel
3. jan 2010

Ahojte,
gratulujem k januárovým prírastkom.
Tie pôrodné hmotnosti menej ako 3 kg 😕 .....sú prekvapivé.
To Vám aj 50 tky oblečká vydržia niekoľko týždňov 😎

Mňa už príležitostne otravujú poslíčky.Aj som zvracala.... 😠pri Brunovi mi nebývalo zle a už vôbec nie na konci tehu. Niekedy cez týždeň si urobím výjazd do TN na kontrolu, lebo obvoďák má dovču.
Kamoška/gyndoška ma checkla na chate a skonštatovala, že krčok je totálne mäkký, bránka otvorená stále na prst. Tak už je len na krpatej, ktorý dátum sa jej bude pozdávať a vyprovokuje nejakú akciu. 😀
Chlapci od zajtra budú v škôlke a robote, tak neviem, čo s voľným časom 😲
Asi pôjdem do kina a zaplávať si. 😉

Marush držím palce, nech ide krpatá ASAP von....a nech neskončíš o barliach. Upozorni ich na tvoj problém!!!!

roxy_1
3. jan 2010

bebel vitej nazpet... 🙂 jak bylo ???

teda tak treba vy si taky strihnete drivejsi datum no a bacha aby te to nechytlo treba zrovna v tom bazene 😀

zazalienka
3. jan 2010

ahojte, byt osirel, Veve už je doma... rozmýšľam čoho sa chytím skôr.. ale asi si naozaj len vyložím nohy a do večera budem vegetovať.. som si začala triediť veci, čo treba zobrať do nemocky, čo ešte vyprať.. zajtra poradňa, CTG, potom upratať lebo je tu čurbes... ja som si teda voľný čas ešte nenašla na seba.. chcela som melír a kozmetiku, nech nejak vyzerám, ale zasa mi to asi nevyjde.. začnem behať po vyšetreniach kvôli anestéze a hneď je týždeň v keli..

liwka
3. jan 2010

Zuzi, nestresuj 🙂 vsetko zvladnes lavou zadnou- este aj vylozit nohy. a malemu bude uplne jedno, ci budes mat melir a vyzerat ako star. hlavne, aby si stihla vsetky vysetrenia, kym sa maly rozhodne opustit svoj terajsi domov a bude si ta chciet omrknut zvonka 😀

zazalienka
3. jan 2010

ja viem, len sama sa dobre necítim keď mám také povyrastané vlasy.. a taká masáž tváre by mi tiež stačila.. aspoň chvíľku.. ale asi ma počula moja kamoška kozmetička, lebo teraz sme spolu dovolali.. tak hádam spraví kamarátsku službu..

sisipetka
3. jan 2010

ahojte kocky,

Dadi prepac, ale vcera som ti nestihla odpovedat...maly volal 😉 Mame sa dobre, uz sme si na seba zvykli, rozlisuje maminu a ocina (ked place, tak radsej na mojich prsiach 😀 ). Papkanie bol dost velky problem a teraz kombinujeme materske a umele - mame doma papkaca a maminka nestiha vyrabat 😖 aLe nejako to zvladame a pokusime sa vydrzat co najdhlsie. Spankovy rezim este ziadny, ale niektore noci su super a ine dost desne....typicky chlapec a problemy s prdkami a kakanim. Tak vtedy cvicime a masirujeme - horsie je, ze nas to chyti po polnoci a to nad nim zaspavame....inac je uzasny chlapcek a robi nam radost 😵

Mirka sa ma i s malickou dobre, zajtra jej chcem volat...tak potom podam infosky 😉

Tak a teraz vas idem precitat...kym maly pokojne lezi vo svojom kresielku 😎

zuzana1971
3. jan 2010

ahojte, ja som z aprila 2010 🙂 , prisla som povyzvedat kolko januarovych babtiek sa uz narodilo 🙂 my vzdy sledujeme aktualny mesiac a drzime aktualnym maminam a babatkam palce 🙂 a tesime sa uz na nase aprilovcatka, uz sa nevieme dockat 😵

roxy_1
3. jan 2010

zuzana kukni mam tabulku v albu 😉 vam to taky utece ani nebudes vedet jak ....tak hlavne at je vse bez problemu az do stastneho konce 😉 🙂

sisipetka
3. jan 2010

...uz som docitala - uff

Evka gratulujem ku Kristinke a prajem vela zdravicka 😉

A k tym velkostiam, mimi cca do 3300 bude rado i s velkostou 50 - ja ani take nemam, tak Christianovi davam 56, ktora mu je troska velka, ale coskoro dorastieme. Ak mate predpoklad na vacsie mimi, tak tie 56 sa rychlo vypouziju....A vzdy sa da dokupit, ked pridete z nemocky domov 😉

lenickan
3. jan 2010

Ahoj všem!
Jsem taky lednová ale chodím do unorovek. Koukám, že tady už to jede. Včera jsem měla už taky nahnáno pěkní poslíčči mne potrápily.
Držím všem palce at jsou porody lehké, miminka zdravá 🙂))

lenickan
3. jan 2010

Ještě mám dotaz možná s tím máte již zkušenost.
Co jste si vařili těsně po porodu resp. co jste jedli?
Vůbec nevím co můžu a co kůli prdíkům raději ne...
sisi: my budeme mít váhu asi okolo 2700g dle ultrazvuku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre