Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

nella1
9. jan 2010

ahojte maminky 🙂 baby ja mam pocit ze to ani nikdy nepride 😀 termin mam bud. tyz. v utorok 12.01 a nemam pocit ze by sa malinka uz chystala 😒 tak by som si zelala aby sa sama rozhodla nechcem aby mi ju vyvolavali ☹ myslite ze keby sa doky rozhodli par dni po termine mi ju vyvolat tak mozem este odmietnut? lebo 2 tyz. sa moze este prenasat.... ale ty doktory to nikedy urychluju... samozrejme ked je baby v ohrozeni al. matka tak nepoviem nic, ale oni to niekedy urychluju aj ked je vsetko oky.... a tak to ja nehcem... 😒

janurka
9. jan 2010

nella neviem ale podla mna doktori najlepšie vedia čo robia a ked ti budu chcieť vyvolať porod tak asi už bude čas... Ja by som bola radšej keby radšej o tyžden skôr vyvolali ako čakať presne dva tt po termine lebo to je kvôli malemu nebezpečne... ked som si čitala članky o prenašani o prezretych babätkach a podobne tak sa teraz hrozne bojim že malemu sa tiež nebude chcieť samemu a doktori to zanedbaju a nechaju ma do poslednej chvile prenašať... 😖 Ale držim ti palčeky aby to prišlo čoskoro samo na teba ...

krpuch
9. jan 2010

siuzi...ked ja ani neviem ake mam CS, len viem, ze som zatvorena bola este minuly utorok. vsetky o tom pisu a ja vobec netusim, co a ako. ☹

krpuch
9. jan 2010

k tomu chrapaniu- je normalne, ze v 9 mesiaci je nos zapchaty, tak snad to chrapanie nejak prezijeme aj s polovickami. 😀

minix
9. jan 2010

krpuch, to CS sa zvykne pisat do tehotenskej knizky, pozri si to tam, mne to tam doktor napisal kazdy krat.

nella1, obcas by som sa netrapila tym, ci je lepsie vyvolat, zavisi to vela od stavu placenty, babatka, mnozstva plodovej vody a podobne.
Ked som bola v nemocke, tak jedna kocka prenasala tyzden a sla z nej uz zelena plodova voda, takze nechaj to na prirodu. 🙂))))

nella1
9. jan 2010

minix, ved to prave chcem....nechat na prirodu 🙂 ked bude malinka v poriadku aj ja .... 🙂 ten adrenalin sa stupnuje ci viac sa to blizi ale bohu vdaka som stale pokojna a kludna.... no vsak uvidime ked sa to zacne 😀

bebel
9. jan 2010

Ahojte,
tak koľko z Vás si brúsi zuby na zajtrajší dátum? 😀

Szkatka: ....je plno článkov na webe, že sex malej nijak neuškodí 😝 Daj mu ich prečítať. Ja uprednostňujem prírodný prostangladín ako syntetické hormóny. 😎 😉

Prenášaný termín tehotnosti ešte nemusí byť jednoznačným dôvodom k indukcii pôrodu, ale ak ste dospeli k presvedčeniu, že Vaše bábätko by sa malo už narodiť, môžete skúsiť tieto odporúčania - nemusia síce účinkovať na 100%, ale určite neublížite dieťatku a ani sebe, ak ich vyskúšate:

v pripravte sa psychicky na pôrod - presvedčte v pokoji samu seba, že už chcete a môžete porodiť

v zbavte sa všetkých povinností, ktoré Vás ešte zamestnávajú - skrátka vypnite a vezmite si "voľno"

v poproste svojich blízkych, aby ste spolu vytvorili radostnú atmosféru očakávania príchodu dieťatka

v komunikujte s Vašim dieťatkom a skúste ho s láskou presviedčať, že sa už tešíte, keď príde z bruška

medzi vás (nechajte s dieťatkom komunikovať aj jeho otecka, súrodencov, starých rodičov, ujov, tety…)

v buďte telesne aktívna - doprajte si poriadne vychádzky, gymnastiku, tanec - dajte si do tela, ale pozor na prudké otrasy, pády, údery

v niekoľkokrát denne stimulujte Vy alebo Váš partner Vaše prsné bradavky (podporuje to prirodzené vylučovanie hormónu oxytocín a sťahy tkaniva maternice)

v doprajte si teplý aroma kúpeľ, ktorý Vás celú uvoľní

v nechajte v byte rozvoniavať uvoľňujúci éterický olej (napr. levanduľa, škorica – podporuje sťahy)

v môžete si vypiť aj malý pohárik červeného vína

v maznajte a milujte sa s partnerom (mužské semeno obsahuje prostaglandíny, ktoré zmäkčujú a otvárajú kŕčok maternice a aj mechanická stimulácia maternice môže urobiť svoje

slovakia80
9. jan 2010

ahojte,
nella tak my sme v 41 tt presne 40+5 a nic sa nedeje,citim sa dobre,v pondelok ideme na prijem ak sa nic neudeje.
nerobim si starosti,ze mi porod vyvolaju,jasne bolo by lepsie nechat na prirodu,ale..no nebudem sa branit ak sa v pondelok dr.rozhodne pre vyvolanie.uvidime po vysetrni co a ako.
mam znamu co prenasala 10 dni a plodovka bola uz zelena aj stolica,sa strasne trapila a nakoniec to bol cisarak

siuzi
9. jan 2010

ahoj krpúch,ja som vtedy bola otv.na 1 prst,doki povedal ,že to týžden vydrží(bola streda) a v sobotu v noci som frčala.aj teraz som presne tak isto,poradne bola štvrtok,tak v nedeľu by som mohla ísť 😀

dadulka2000
9. jan 2010

dobre ranko 😀 (skoro)
dnes som si prispala dlhsie - precitala knizocku,.... juj ako fajne a muz sa staral o malu.
teraz sa sli sankovat, tak mam zase klud,.... no komu uz je lepsie 🙂

bebel zajtrajsi datum by sa aj mne pacil (ale nic sa nedeje), tak to nevidim realne. a keby nahodou - tak by to bol moj meninovy darcek zajtra 🙂 (aj ked tu v UK meniny neoslavuju) 😀

krasny biely dnik prajem tehulky a mamulky 😉

lara75
9. jan 2010

ahojte, mám otázku, dnes som našla na slip vložke hnedý výtok, čo doteraz počas tehotenstva nebolo vôbec - môže to byť zá hlienová zátka????? Už som 41+0 tý a možno sa príliš sledujem, či sa náhodou nerozbehne niečo, ale nemám žiadne kontrakcie. Poraďte mi, 😒

slovakia80
9. jan 2010

lara myslim,ze to bude zatka 😉 a kontrakcie pridu len klud 😎

krpuch
9. jan 2010

siuzi...dakujem, vies, ja uz by som to rada mala za sebou, lebo sa aj von bojim ist, aby mi niekde plodovka neodtiekla.

szkatka
9. jan 2010

Bebel: Díky za rady,něco z toho jsem ještě nezkoušela i když internet mám snad prolezlý jako červotoč dřevo.Vínko si občas s polovičkou dáme a né jen jednu skleničku 😅 ...jasně že né do němoty 😅 Skořici hned vyzkouším,mám olejíček doma,ale nevěděla jsem,že podporuje kontrakce. Akorát to volno...nevím nevím,máme osmiletého tak aktivního,že nedělám nic jiného,než vařím uklízím a nadávám 😉 Jsou jak žíraviny.Koupel taky vyzkouším,jen nevím co a jak.Párkrát jsem zkoušela pár kapek oleje,ale vždy mě tak pálilo celé tělo,že sem musela vylézt 😵 No a ještě vyzkouším ukecat ten sex.A to jsem mu přímo dala přečíst,že to neškodí.Je mu to prostě divné a nechce 😠

szkatka
9. jan 2010

lara75:Nevím jestli ti radím dobře,ale jo měla by to být zátka,tak jak ríká i slovakia80.Na kurze nám říkali,že může být nahnědlá,narůžověla nebo více do krvava,ale né přímo krvácení.Takže už se těšíš ? Tak ať ti vše dopadne v pořádku. 🙂

szkatka
9. jan 2010

No bebel,ted jsem si precetla tvúj odkaz na stránky o vyvolávání atd. Zajímavé ,ale ta představa o skoušení vyvolávání třeba dva tři dny...z toho mi vstávají vlasy hrůzou.Tak to radši budu chodit po schodech a dřepovat celý den 😉

nella1
9. jan 2010

bebel skvely clanok... 🙂

siuzi
9. jan 2010

krpuch... no tak nejak aj ja,a navyše som už ako veľryba,to už je extrém,.ale tá plodovka zase neodíde naraz,tak by to hadam nebola taká hrôza,ale niekde v obchode 😀 .a potom máš 2 hod čas na odchod do nemocky.mne odišla voda o 1,00 v noci, okolo 3,30 mi začali bolesti-najprv asi 2-3x po 20min.,potom zrazu každé 3 ,a už to išlo.o 8,40 bol chrobáčik na svete. rozmýšľam,že by sme mali večer zapojiť naše polovičky do vyvolávacieho procesu,aspoň by mali drobci pekný dátum nar,keby to bolo zajtra. 😉

k.a.t.k.a.
9. jan 2010

ahojte 🙂

tak uz som v stadiu tieto dva dni kedy prestavam vladat 😝 navecer mi brucho stvrdne, rozbolia krize a ani medzi nohami to nie je buh vi co 😅 ledva chodim, najhorsie na tom je ze mala vkuse nieco chce, lieta tu jak drak, manzelovi zase trhali osmicku tak ten je mimo, akoby odrodil osemtorcata 😠 on je hrozny v tomto, jeho ked niekde pichne tak to je urcite prichadzajuci infarkt 😠 neviem co by robil teraz v mojej kozi, by sa asi s rodinou uz lucil 😅

dadulka2000
9. jan 2010

katka, este ze ta humor drzi, to je zaklad 😀 😀

yoya
9. jan 2010

Ahojte tehulky - mamičky 🙂

Neviem koľko vás je ešte 2v1. Ja to už mám za sebou.29.12.2009 o 8:30hod /v utorok/ sa mi SC v Ke vo FNLP /nová nemocnica/ narodil synček Jakubko 😵 3280g a 51cm. 🙂 🙂 🙂 Už sme doma a sme v poriadku. 🙂 🙂 🙂

Tehulky držím vám palčeky, aby vám to skoro ubehlo a aby ste sa tešili zo svojich detičiek. 😉

sisipetka
9. jan 2010

ahojte kocky,

citam, ze to tu este bojovne zvladate a poniektore aj s humorom, ktory ma naozaj pobavil.

Adi, ty si sa vcera pytala, ze ci niekomu vysiel termin podla poslednych ultrazvukov - no vacsinou doktori sa spoliehaju na ultrazvuky z prvych tyzdnov. U mna sa podla toho riadili pri rozhodovani na sekciu. Aj ked som podla poslednych ultrazvukov a ms bola v 39 tt, tak prve ultrazvuky ukazovali, ze mimco je v 37 gestacnom tyzdni a termin mam mat 6.1. a nie okolo vianoc. Aj sa to tak potvrdilo - musela som ist sice urgent na sekciu, lebo po oxytocinovom teste uz mal maly diskonfort - a Chris po vsetkych meraniach bol naozaj v 37 gestacnom tyzdni a vlastne sa mal podla prvych ultrazvukov narodit tento tyzden .... Takze mi ho vybrali na hranici medzi 8-9 mesiacom, aj ked podla ultrazvukov v poslednych dnoch pred sekciou sa mierami tvaril, ze ideme podla terminu ms. PRoste taky maly chaos, ale nastastie sme v poriadku a mame za sebou aj kontrolu na rizikovom oddeleni pre novorodencov.

Olienka, viem presne o com pises, sekcia po narkoze je velmi narocna. A kezde som absolvovala tentokrat spinal, tak potvrdzuejm, ze po 3 dnoch uz bolo uplne dobre, ale po narkozovej sekcii som mala dost este po 2tt. Ale hlavne, ze ste doma a Danielko je zdravy, aj ked este malicky chlapcek. A uzi si to, je to nadherne, take drobne. My sme mali po navrate z Jisky necelych 2800 gr. a teraz mame 3600 gr. a je to normalne viditelny rozdiel 😉

loss
9. jan 2010

ahojte
tak aj ja uz mam dost
som orena 2tyzden na 1cm a stale nic strasne ma pali zaha a ta hrozna bolest v cike je neuveritelna tak ako pise Katka boze uz aby to prislo

vsetkym novopecenym maminkam gratulujem 😵

krpuch
9. jan 2010

mna dolu nic neboli...od coho to zavisi?

bebel
9. jan 2010

Loss ja som otvorená na 1-1,5 cm už 2 mesiace 😀
btw: dnes furt chodím na veľkú...na mňa má ten Tardyferon asi opačný efekt.
A nič sa podľa mňa neudeje pred termínom. 😅

Yoya: gratulujem.

Katka: tiež ma už chytajú sem tam stavy pri dlhšom chodení, že musím zastaviť urobiť hlboký nádych a výdych a potom môžem pokračovať ďalej, lebo tá opica sa mi tam dole kade tade vzpiera 😀
Tvrdnutie brucha už je na dennom poriadku. A večer mám také divotvorné pohyblivé kockaté bandero, že netuším čím to to dieťa môže robiť.

andykca
9. jan 2010

Ahojte....no ja som mala hroznu noc...som sa okolo druhej zobudila na to ako mam plne usta a utekala som na wc si s nim pokecat potom......fuj nechapala som preco....
-----dneska oddychove poobedie, lebo po upratovacom doobedi mi fajne opuchli clenky az som sa nastvala...take cosik som nemala cele tehu .... 😠 🙂

yoya gratulaaacia k Jakubkovi 🙂

Peti dikes moc.....to je fakt taky maly chaosik, ale co uz 😉 mne len uuuuplne prve sono potvrdilo termin podla ms (24teho), ale ostatne sa pohybuju tak okolo 15teho...sak ale uvidime ako to dopadne 🙂
Peti a posielam malemu Chrisovi pusuuuuu velku 🙂 som rada ze ste oki 🙂
Potom skus hodit v skratke ako obleceny chodite v tejto zime na prechadzky - aby som vedela doplnit alebo skresat vybavu na cestu do nemocky 😉 dik

lara75 moze to byt zatka a moze ti odchadzat napr. aj 2 dni - mne tiez odchadzala asik 1 a pol dna....

babenky co sa neviete dockat kedy porodite zeeeelam aby ste to mali za sebou 😉

liwka
9. jan 2010

zdravim vsetky tehulky, yoya, pridavam sa ku gratulacii. nech ste zdravucki a pekne priberate 😉
andy, podobnu noc som mala aj ja. akurat, ja nie som "kecaci" typ, ja si musim pockat, kym to pojde zdola. a to som sa tuto noc teda nabehala. cele doobeda som bola ako mechom udreta, ale uz je to lepsie. a nadovazok, aby mi nebolo luto, spravil sa mi aj hemoroid, tak som tie posedenia na zachode mala okorenene 😉
dufam, ze adros s Alex su uz domka 😀

adros
9. jan 2010

ahojte babulky

tak sa vam hlasim z domu 🙂 ale zatial len pozdravim a pogratulujem dalsim novym maminam a ich babatkam. Ako vas Andy informovala (za co jej veeeeeeeelmi dakujem), riadne som sa potrhala, a dost to stale boli. Uz to bolo aj docela fajn na chodenie, ale akosi mi nespravila ta cesta autom domov, tak sa este potrebujem zregenerovat. Tak sa ozvem neskor.

Dakujem vam za vasu podporu a gratulacie 🙂 Do albumu si pridala aktualnu fotecku malej v jej zirafkovej postielke. 🙂

Drzim palce dalsim maminam v poradi 🙂

liwka
9. jan 2010

Adrika, mala je nadherna. prajem ti, aby si bola cim skor fit a malinka, hoci ta potrapila, aby vam obom prinasala uz len samu radost 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre