Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

bebel
1. apr 2010

Ahojte,
my sme dnes celý deň prevegetili s kamoškou a jej 2.kamoškou a ich 4 deťmi na jazerách a v kaviarniach ....
Bibuška celý deň krásne prespala. 😎 Proste super deň. 😀
A teším sa, že som objavila dalšie prádielko pre kojacie maminy, ktoré vyzerá dokonca sexy http://www.saxana.sk/index.php?manufacturers_id...

Tie monitory často spúšťajú planý poplach, keď sa dieťa vie odkotúľať po celej postielke. Ja ho zapínam už len príležitostne 😅 pri Brunovi neprešla noc bez neho...teraz už nie som tak úzkostlivá a často Biba spí so mnou po kojení v noci.

olienka12
1. apr 2010

zaza od kedy je Danko len na UM ma hustu stolicu,ktoru nevie vytlacit, my kakame kazde rano okolo 4 pomocou rurky,niekedy pocas papania okolo 4 kaka sam, to je vtedy, ked sa mi podari do neho pri predchadzajucich papaniach dostat cajik.
Neviem ale od coho zavisi jeho obcasne kakanie pocas dna bez pucenia 🙂

zazalienka
1. apr 2010

presne tak, aj z neho to niekedy vyletí pri papaní, niekedy keď je na rukách a nosí sa..

ozik, skúšali ste už ten nosič red castle niekto? v TT ho majú za 65 €, mjú ho dostať o týždeň - novú zásielku, tak ho pôjdeme skúsiť..

olienka12
1. apr 2010

no mam ten red castle, ale este nebola prilezitost vyskusat ho, ale som z neho dost jelen 🙂)) ak mam pravdu povedat 😀 musim prespekulovat ako na to 😉

zazalienka
1. apr 2010

mne sa páči že sa dá dať aj na bok, aspoň si uvidím pod nohy... a Michelin je najradšej, keď sa pozerá dopredu okolo seba.. tak spolieham že ho cez sviatky vyskúšaš a dáš nejakú referenciu🙂

olienka12
1. apr 2010

no zalezi od pocasia, doma sa vela nenosime, ked je hore hrajeme sa pod hrazdickou alebo v kresielku alebo len tak na posteli/postielke uz nevyzaduje ruky,tak ako prvy mesiac,ale ked bude pekne pojdeme niekam za dobrodruzstvom bez kociarika 🙂))

minix
1. apr 2010

zaza, my ten nosic mame doma uz tusim treti tyzden a furt som sa k nemu nedostala.. 🙂 ale tento vikend sa chystam prestudovat si to CDcko, co je k tomu, aby som to vedela a dufam, ze po velkej noci sa nosime ako kralovne. 🙂)

vidis, som sa chcela spytat, ja som s tou azaliou este nezacala, kedze este mam iste obmedzenie pre sexualny zivot, uz sa ti upravilo to dlhe krvacanie po zacati brania? Dost ma to odradza, pretoze sucasny stav mi dost vyhovuje (ziadne krvacanie, bolesti, vlozkovanie...🙂)

zazalienka
1. apr 2010

no tak skúšajte, aby sme vedeli aké to bude🙂)

minix, krvácanie ustalo po cca dvoch týždňoch, ešte som chvíľu špinila, cca 3-4 dni..

liwka
1. apr 2010

baby, co ste rodili normalne, boli vas jazva? bo ja dost citim jeden zo stehov a bojim sa, ci to nemam zapalene. u gyn. som este nebola, neviem sa k nemu dopracovat a s malou nemozem ☹

marushka
1. apr 2010

Ajojte,
liw - aj mne sa to pomerne dlho hojilo. Ja som bola na gyn hneď po 600nedelí, pretože mi krvácal jeden steh, vytvorila sa mi tam tzv. hypergranulácia to tuším volajú, taký výrastok...Otrasné niečo, povedal mi, že je to reakcia na šící materiál.Nedalo sa s tým nič robiť, pretože vraj sa to vypaľuje striebrom, čo ale nejde u kojacej maminy.Tak som mala čakať, či to nezmizne, ak nie, tak jedine rezať...Našťastie, mi to zmizlo samé, ale natierala som to čajovníkovým olejom. Akurát vo vnútri mám ten steh nevstrebaný a stále ho pohmatom cítim ☹ ☹ ☹

bebel - tieto zo saxany sú krásne, ja som si dve objednala ale z inej webky , lenže som dvakrát musela meniť veľkosť a aj tak mi proste tvarovo nesadli ☹ 😒 ☹

Teraz sa mi zdá, že s tými zo včera budem spokojná 😉

Ozaj a čo sa týka nosičov, má niekto okrem Janky1 Manducu?

maryanna
1. apr 2010

marushka ja mam manducu....

weronyca
1. apr 2010

ahojte, baby.. do kedy vlastne hrozi novorodencom ten sydrom nahleho umrtia

marushka
1. apr 2010

Jéj, maryanna a ako si s ňou spokojná? Chce v nej maličký byť? My sme vyskúšali klokanky aj babyvak, ale nič moc teda... 😉

maryanna
1. apr 2010

nno marushka...ja som si nieco o tom precitala ze ako postupovat aby mi v nej chcel byt.....najprv sme zacali doma po troske..prvykrat aj druhykrat plakal..ale zas asi som si ho tam nedala uplne spravne...no a tak kazdy den po trosku doma...som to spajala ze som rozpravala a robila zvuky ktore ma inak rad a sa pri nich smejka...a pochodovala som po byte......no apotom som sla na skusku von...zaspinkal v nej......a uz chodime aj normalne teraz..aj dnes sme boli cely cas vykukoval von a ani sa nepohol zeby mrncal alebo sa citil nepohodlne...ja som spokojna zatial lebo manduca je prijemna na nosenie, pohodlna, netlaci, a je robena tak ze z nej nebolia krize..teda apson zatial mna mnie..uvidime ked bude vecsi.....ja som tie systemy o noseni studovala dost starostlivo....chcela som najprv satku...ale manduca sa mi potom videla ako naj riesenie....a je to super lebo len zapnem a ideme....ked si predstavim ze teraz maleho obleciem a mam ho este viazat do satky tak mi zacne mrncat a plakat lebo jemu ked je horuco tak je nepokojny....toto je rychle a prakticke.....dnes ma jedna pani zastavila a sa pytala ze co to je...ze jej dcera caka babo a ze tiez nieco take chce.....

marushka
1. apr 2010

wero - najväčšie riziko je u detí do pol roka, najčastejšie 2-4 mesiac. Keď si zadáš do vyhľadávača syndróm náhleho úmrtia, vyhodí ti niekoľko odkazov, dozvieš sa viac 😉 😉 😉 Sú tam dobré články 😉

marushka
1. apr 2010

Veď práve, kým do nejakého nosiča napasuješ mimi, tak to je často krát hotová tortúra... ☹ Preto aj mne príde Manduca ako naj riešenie...Uvidím, asi si ju najprv požičiam a vyskúšam, lebo aj o babyvaku som si to najprv myslela 😒 😠 😒
Každopádne ďakujem za info, si ma potešila, že ste s ňou spokojní 😉 😵 😉

maryanna
1. apr 2010

jj marushka...v pohode,..len sa nenechaj odradit prvym alebo druhym neuspechom.....mne to zo zaciatku tiez nie velmi tak sikovne slo ...zapnut ho tam...a tak to trvalo mozno dlhsie a bol nervozny....ale teraz je to ok....uz asi vie ze co sa robi tak uz caka:D

minix
2. apr 2010

Liwka, ja som mala velmi vela stehov, vonkajsia jazva ma boli, ked idem na wc a tlacim, ak sa meni pocasie, tak ju citim a z vnutornych stehov mi zle zrastol jeden kusok, ktory by neskor stale krvacal, takze mi to moj gynekolog musel "prerobit" opat skalpelom a zasit cca 3 stehmi-bolo to velmi neprijemne, ale bolelo to len v den sitia, potom uz nie. Ja som to ale nepocitovala, ze je tam nieco "zle", to sa ukazalo pri prehliadke po 600nedeli. Tak teraz cakam, kedy vypadnu tie stehy😉

bebel
2. apr 2010

Ahojte,
ja do red castla malú vložím za sekundu ....už to mám prednastavené na mňa a tak aby bola krpatá v úrovni bradavky. 😉
Nosič som použila už cca 10 x a šatku 3 x(už som zlenivela s viazaním) . Pri Brunovi som používala obe denne.
V máji ideme na 4 dni do Štefanovej k Jánošíkovým dieram, tak tam budem krpatú nosiť každý deň 🙂 .
Tiež som pozašívaná , ale prešitie ma chvalabohu obišlo...okrem 1 malej cysty som ok.
A bolelo ma len pri vyšetrení brucha, keď mi na 1 mieste zatlačil, ale usg bol v norme.

roxy_1
2. apr 2010

Ahojte holky,
mam dotaz...taky mate nektera problem s popraskanyma bradavkama???me to trapi poslednich par dnu ☹ nejprve jedno prso,rikala jsem si ze nebudu z nej kojit ani odsavat,ze odstrikam rukou,jenze ono to rukou neni ono jak od maleho nebo odavacky,stale mi tam zustavaly ty bolave "hrudky" 😒 davam si na to domaci masticku z konopi jenze kdo vi za jak dlouho to zabere,pokazde kdyz se maly prisaje mam pocit ze se pocuram... 😒 ale jiny zbusob jak to mleko vysat neni ☹

jinak maly je uzasny,vstavame tak 1x-2x za noc.je upovidany a neustale se smeje 🙂 jak ten cas leti ze uz se blizime k 3 mesicum.... 😵 s prdikama uz problemy nejsou jak bereme biogaiu tak je to super,mame 3. baleni a premyslim ze uz skoncime jak jej dobereme 🙂

krpuch
2. apr 2010

minix, ja azaliu uzivam vyse mesiaca a nekrvacala som vobec. podla mna to je individualne.

marushka
2. apr 2010

Ajojte,
predovšetkým prajeme všetkým veselú Veľkú Noc 😉 😉 😉

roxy - poznám a ver mi, cítim s tebou. Skús overené záležitosti - Bepanthen, vlastné mliečko, homeo masť - Cicaderma...
Osobne mi veľmi pomohlo toto: http://www.magister.sk/index.php?manufacturers_...

Konkrétne Compresses - sú to také gelové náplaste, jednoznačná výhra u nás, bleskurýchly účinok 😉 doteraz používam aj masť s lanolinom od nich 😉 Je to síce dosť drahé, ale mne to pomohlo. Aj keď pravda je, že každému zaberie niečo iné 😉 😉 😉

Ale odporúčam - malého prikladaj, nech ti mliečko vytiahne, keď to necháš voľne, akurát sa to skomplikuje a odrazí v produkcii v danom prsníku- keď to nedostatočne odstriekaš, ale keď ho neskôr priložíš, ragáda sa ti môže aj tak otvoriť, tak nič zlatko, len vydržať. 😉 Držím palečky, ja som mala pravú bradavku do mäska seknutú na tri kusy ☹ ☹ ☹
Drž sa!

maryanna
2. apr 2010

ahoj roxy...mne sa stalo to iste...na pravej bradavke diera a nemohla som kojit...maly papal aj krv...a tiez ani s odsavackou neslo lebo bolelo, tak som to nechala tak....masirovala a trosku rucne odstriekala...a po tyzdni som nieco vytiahla odsavackou...a potom uz to bolo dobre v tom zmysle ze z praveho som nekojila uzvobec stratila osm aj mlieko.kojila som len z laveho....a marushka ma pravdu lebo aj ked uz bola bradavka zahojena tak po troch tyzdnoch som skusila maleho prilozit a ked potiahol som myslela ze z koze vyletim....mne pomohli na bradavky taka masticka babylove z dm, a taktiez masticka vitamin e.....niekedy sa to volalo e revit.....e vitamin na to najviac pomaha.....ale su aj ine jasne....tvoje mliecko a este aj co napisala marushka...

zazalienka
2. apr 2010

roxy tie náplaste multi mam compresses sú k nezaplateniu.. ja som ich mala koľkokrát celý deň, nemusí sa to umývať.. mala som hrozne boľavé bradavky, plakala som, zatínala zuby.. s odsávačkou to bolo ešte horšie a Miško sa prisáva ako tiger - ako keby tri dni nejedol.. tie náplaste mi pomohli najviac, teraz kojím s úsmevom a teším sa na to..
potom som ešte používala z tej istej značky multi mam balm, na striedačku, ono síce stálo každé cca 16 € ale oplatilo sa.. veľmi mi to pomohlo..
držím palčeky nech sa rýchlo rany zahoja..

roxy_1
2. apr 2010

holky moc dekuju jste zlate 😵 😵 😵 zkusim ty naplasti,je fakt ze je to palka ale hlavne ze to zabere... 🙂
preji vam vsem krasne Velikonoce a at moc nedostanete na zadek 😀 😀

mia.
2. apr 2010

Aneska, maličký je krásny!
Liwka, viem o čom hovoríš - SJ... ja som to absolvovala na FF UK v BA, ale omnoho viac sa mi tam páčilo štúdium filozofie.. boli to krásne roky strávené v meste, ktoré mi síce neprirástlo k srdcu, ale našla som tam pár správnych ľudí, ktorí áno...
Bebel, asi myslíš Neposedka - detské interiérové ihrisko v Južanke, noo, ak sa bude dať, rada sa pridám 😉

mia.
2. apr 2010

Všetkým Vám prajem pohodové a slnečné veľkonočné sviatky.... 🙂

mia.
2. apr 2010

😀 😀 😀 v rámci predvolebných sľubov má materská trvať 12 mesiacov, no to je zase rečí... 😔

weronyca
2. apr 2010

baby ja som uplne hotova, mame doma sice podlozkum,ale odkedy mi zacala 3x pipat asi sa maly zosuchol som len v strese..ani poriadne spat neviem,stale maleho kontrolujem ci je OK ☹

weronyca
2. apr 2010

zabudla som napisat, ze sa bojim SNU..na zaciatku som mala taketo stavy,potom som sa trocha ukludnila a teraz zas..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre