Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

minitrouble
7. apr 2010

bebel - no vitaj v mojom kazdodennom zivote 😀
minuly tyzden sme boli na dni pre decka u nas vo firme (btw...pozdrav Janku ze tam chybala 😅 😅 ) ...no a tam som zistila ze musim kupit aj nejaky nosic tak od dnes som majitelkou nosica Ergo 😀 😀 ....nasa romca brala kazde moje kojenie ako vyzvu na skryvacku ...a tak v momente ako som tam isla simcu kojit tak sa rozbehla tak rychlo ako len vedela a utekala sa mi schovat a ja rychlo sup simcu do kocika a bezat za nou ....jedna jacala druha mrncala ....no proste radosti to bolo vela 😅 😅
a takych by som vedela porozpravat 😅 😅
aj na ihrisku ked sme ...tak striehnut na nu a pritom strazit kocik no na porazenie
jasne ze ako som doniesla ten nosic domov tak romca sa mi don hned nasackovala a ked som si don dovolila vlozit simi tak spustila neskutocny rev ze ona sa chce nosit 😠 😝 😅 a tak 😀

adros
8. apr 2010

ahojte maminky

tak my sme mali tiez vcera poradnu.. Alex nam v 3 mesiacoch (oslavovali sme v utorok) vazi 5550 g a doktorka bola spokojna. Ako darcek sme dostali dve ockovania a rotarix, tak malej od "radosti" az slzy tiekli 🙂 Ale zvladli sme, doma bola vcelku vychechtana, az k veceru zacala byt nervozna, tak sme jej dali Panadol baby sirupcek, na nozicky octanovu mast a do pusy dudlik,aj ked som proti nemu doteraz bojovalaa. Pred vecerom nam vystupila teplota na 37,5, co sa v celku dalo. O 20.30 sme sa napapali a sli buvkat, tentokrat ani MM nepindal, ze ju vlacime na rukach, ved mala "bo" 😀 V noci sa zobudila o 1hod, o 4.hod a cely cas spinkala so mnou na posteli, aby som ju mohla hladit za rucku... teraz rano mala teplotu iba 37,1, tak verim, ze sme to zvladli 😉 A este sme boli vcera aj u ortopeda, klbiky su v poriadku, tak nemusime balit nasiroko 🙂 🙂 🙂

Inac, co sa tyka toho papania, tak moja presne robi to iste, co niektorym vam. Aktivne sa napije asi 4 minutky a potom urobi cuc, otoci hlavu, popozera sa naokolo, zase sa natoci hlavkou k prsu, urobi cuc a tak stale dookola. Zaujima ju vsetko ostatne, len nie prso. Uz si predstavujem, ako ju starsiu nahanam s lyzickou po izbe, aby sa najedla... 😀

K tomu, ako zvladate dve deti... klobuk dolu, ja mam z toho obrovsky strach,ako by som to pripadne zvladla, Ved mam co robit teraz, nieto este s 2 detmi.. neviem, ako to zvladali nase mamy, ked mali aj 3 deti po sebe.. ako nasa mamina.

Inac, k rezimu... Alex celkom dobre spinkavala, napapala sa o tej 20-21.hodine a buvala az do 3.hodky a teraz sa budi aj okolo polnoci, potom o tej 3., 6... ach jo....takze zase byvam nevyspata 😢

gucz
8. apr 2010

Dobré ránko 🙂

bebel aj ja mám niekedy taký deň, ale však prežijeme, nie?
adros neboj zvládla by si aj dve deti, musela by si 🙂, ono je to dosť často náročné, ale stojí to za to 🙂. Laura mi tiež sem tam zdrhá, tak odstavím kočík a letím za ňou, aspoň mám nejaký pohyb 😀

krpuch
8. apr 2010

my sme vcera dali sunar, lebo sa mi zdalo, ze mam malo mliecka a maly bucal od 20,00 do 3,30. tak dlho este nikdy nespinkal...inak, neviem, ci mu ide zubok, lebo ma vsetky priznaky...sú take iste priznaky aj na nieco ine ako su na zubky? slintame, rucicky davame do pusy, redsie kakame, obcas grckame, spime vela alebo uplne minimum atd...

janka1
8. apr 2010

dobre ranko no zatial iba ja Oliver este spi 🙂

bebel nooo riadna makacka uf 😨

adros presne ako pises ani pisat nebudem ...myslim priebeh ockovanie, cez den vychcechtany vecer zvysena teplota a Panadol a to vstavanie presne ako u nas 😵 srandaaa
zalahol o 20.00 o o 1.00 bol hore potom o 4.00 o 7.00 a teraz este spinka ma este pol hodku 😀 😀

zienky dnes to vyzera na nadherne pocasicko asi pojdem na vylet sa mi nechce takto doma sediet 🙂

minix
8. apr 2010

ahojte, ja idem dnes takisto poobede von, niekam si vypadneme, sadneme na slniecko a budeme sa slnit, vdakabohu moje dieta nie je z tych, ktore sa musi pri spanku v kociku hojdat. 🙂)

nech si kto chce hovori co chce, ohladom urieknutia, ale vcera sme mali neskutocny vecer, mala bola urieknuta, bola fialova, prestavala dychat, chytilo ju to na plavani, kde ju okukoval stale jeden chlapik a sa jej prihovaral, a myslela som, ze z toho Pezinka neprideme ani domov do BA, nedalo sa s nou nic robit, nakoniec sme ju nejak narvali do vajicka, leteli domov a doma to pokracovalo. Okupali sme ju v bylinkach a potom sa konecne ukludnila, ale bolo to STRASNE. Najhorsie je na tom to, ze sa jej to opakuje, aj ked to uz vieme identifikovat a vieme co to je, ale cakat po tom kupeli cca 45 minut su bozie muky, nerobi mi dobre vidiet ako malinka trpi.
Rano sme vstali so sirokym usmevom, tak som velmi velmi rada.

maryanna
8. apr 2010

ahojte, no krpuch podla mna to zubky nie su pretoze moj ked mal tolko co tvoj tak zacal straasne slinit lebo dotvedy skoro nic a rucky pchal do pusy tiez sme mysleli ze ci nie zubky, lebo aj kakal redsie a tak ale ne to dieta objavuje ruky a tie sliny su normal....my mame tri mesiace a sice slini ale nie az tak skor sa slo slinami hrajka, bublinky a tak....aj rucky dava do pusy ....ale myslim ze preto slini tvoj lebo asi v takom case zacina taka silnejsia tvorba slin.....ale nikdy neves mozno sa mu derie zubok , ja len vravim ze tvoja situacia mi je veelmi podobna...taka ista.. 😉 😉 😉 a doteraz nic...

zazalienka
8. apr 2010

Ahojte, malý spal tiež výnimočne dobre, od 20.00 do 3.00 , napapal a potom do 6.30.. tak sme potiahli spolu...
my máme dnes rande s Liwkou a Miou, no a zajtra keď bude všetko OK tak konečne uvidím Adriku a Alex.. juj, teším sa na kočky🙂)
môj Michelin má tiež stále prsty v puse, najradšej celú pästičku by tam narval, ale nejde mu to, vždy mu jeden prst vystáva, tak sa s tým dokáže mordovať dve hodiny.. a slintá a slintá.. tak som zapojila podbradník, aby nebol mokrý od slín..

minix, aké bolo plávanie? manžel o tom tiež uvažuje, on je taký vodník potápnik, tak chcel aby aj malý bol živel od malička🙂 my by sme asi skôr tu v TT, máme to najbližšie..

minix
8. apr 2010

zaza, to bola iba uvodna prednaska, co treba a netreba a ako to prebieha. Viac ti poviem buducu stredu, mame prvu hodinu.

adros
8. apr 2010

Zuzka, verím, že to zajtra vyjde a potom už budeme musieť dať konečne to hromadné stretko 🙂 Inač o plávaní v TT uvažujeme aj my s Andy 😉 A to Tvoje pomenovanie Michelin sa mi straaaaašne páči 😀

k slintaniu, aj naša je taký malý slintoš a najradšej by si napchala do pusy celú rúčku 😀

janka, no veru, ale hlavne, že to drobci zvládli 😉

ketkous
8. apr 2010

Caute
No Bebel,viem si zivo predstavit aka si bola vystavena po takomto vykone... 🙂 aj my planujeme babo v blizkej dobe,tak apon som v obraze,co ma caka 😀
Zienky potrebujem nejaky dobry tip na darcek pre manzela k 30 ke 😎 miluje auta,pocula som,ze pri Piestanoch je vraj nejaky pretekarsky okruh...viete nieco o tom alebo nejaka skusenost?
dikes

olienka12
8. apr 2010

ketkous neviem s autami poradit,ale ja uvazujem na 35 paraglajding 🙂 /ked som napisala zle,tak poprosim pani gramaticky o prepacenie/ na 30tku dostal tyzden v naleve v Irsku 🙂)))

zazalienka
8. apr 2010

ketkous pri Piešťanoch neviem, ale je tu Slovakiaring v Orechovej Potôni, skús pozrieť www.slovakiaring.sk

ketkous
8. apr 2010

tyzden v naleve v Irsku???????????? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tolko prachov nemam 😝 😝 😝
aj na tym paraglajdingom 😀 som rozmyslala,no skor nejaku jeho blizsiu zalubu /auta,lyzovanie,futbal...myslela som aj zaplatit mu listok na nejaky zapas v Anglicku... 😝

ketkous
8. apr 2010

nooo Zazi diky,skusim mrknut nato

ketkous
8. apr 2010

je len otazne,ci sa ho chcem po takej divokej jazde zbavit ☹ ☹

olienka12
8. apr 2010

ketkous tak skor mas na ten tyzden v naleve ako na listok na futbal v anglicku 🙂)))) hlavne tam mame kamosov,tak sa to dalo 🙂

dzobko
8. apr 2010

Krpuch, u nas presne to iste!!! 😉 Skusala som mu prstom dasienka, dole nic, hore uz citit zubadla, ale to ma uz od narodenia. Mrkla som na fore na podobnu temu, vela deticiek slintoskuje uz od druheho mesiaca a zubky pridu v 5-6 m. 😀

gucz
8. apr 2010

ahojte babulky

rozoberáte zúbky??? nieje ešte skoro? Našej Laure vyliezol prvý tuším ako 7 mesačnej. Rúčky si pchala do pusy od dvoch mesiacov, ale to robí každé bábo, ono tou pusinou poznáva seba aj celý svet .

neviete mi poradiť nejakú odskúšanú overenú stránku odkiaľ sa dajú objednať návliečky do postieľky aj s hniezdom??? už by bolo načase Mišiakovi kúpiť hniezdo v nejakej vhodnej farbe, zatiaľ má po Laurike ružové

olienka12
8. apr 2010

krpuch nas danko to iste rucky v puse,slinta neskutocne raz spi,potom zas nespi tak ma den,ked len na rukach chce byt potom taky,ze akonahle sa naje zaspi ako novorodenec... podla mna su to take obdobia
zubky som zatial neobjavila dasienka ma take ostrejsie,ale asi si este pockame na zubaky a pridu s celou paradou 😀

ketkous
8. apr 2010

guzc skus papyshop.com...

janqa24
8. apr 2010

ahojte maminy aj deticky.....my mame za sebou uzasnu noc po dlhom case, opat vyzeram ako Derrick 😖 vcera malu ockovali do oboch noziciek, poobede pekne pospinkala v kociku, aj zacala uz konecne pekne papat a vecer bola trosku mrzuta, dala som jej Paralen cipok na noc, aby nevyletela teplota, o deviatej krasne zalomila a som sa uz tesila, ze ako dobre pospinka..... hovno hovno zlata rybka, o polnoci sa zobudila s revom, napapala sa, zaspala....o tretej rev, na trikrat som ju uspavala a o pol piatej sme si to zopakovali......to uz som od unavy plakala aj ja 😀 a navyse sme boli bez tatinka, takze som ani nemala koho zobudit, ze nech ju da aspon grgnut a uspi ju 😀 😀 😀

ale teraz ukazkovo spinka, dufam, ze potiahne aspon do dvanastej a potom pojdeme von, krasne tam je 😎

minix - do detailov poznam vecer, aky si opisala, bohuzial.....kym bola Ninka mensia a niekam sme isli, alebo nam na prechadzke niekto nakukol do kocika, vecer bolo rodeo.....raz nam tak vrieskala dve hodiny v kuse, nebolo mozne ju nijako utisit, chuda az zachripla z toho, potom moja mama pouzila nejaku fintu a Ninka zazracne stichla.....som sa nou uz bala chodit medzi ludi, co som trpla kazdy vecer, ze sa bude zasa trapit 😒 ale teraz je to uz ok, ked ideme niekam do mesta, uvazujeme si cervenu stuzku na rucicku a ked prideme domov, prvou ocikanou plienkou utierame ocka aj tvaricku a zatial je v pohode, tak snad z toho uz postupne vyrastie.....a ked niekto nad nou velmi hika, ze aka je zlata a tak, tak dotycneho prinutim, aby ju akoze oplul 😝 take babske recepty, ale zaberaju 😕

dzobko
8. apr 2010

Poznam babo, ktore sa uz zo zubkom narodilo - ina sranda 😀 , a su aj deticky, ktorym sa prereze prvy zubcek v 3 mesiacoch, ale toto "nase" slintanie a pchanie vsetkeho do ust je upne normalne pre tento vek. Na zubky mame este cas a uzijeme si to.

olienka12
8. apr 2010

dzobko mne bolo povedane,ze ked sa babo narodi so zubom musia mu ho vytrhnut a ze to tak aj robia

antoniab
8. apr 2010

ahojte
tak my zatial ockovanie prezivame bez teplot a v klude ale vraj mam byt v pohotovosti 48hod. nedali sme nic len studene obklady na nozicky ked sme prisli po ockovani a potom na noc
aj nasa slinta a pcha rucicky do ust raz jednu potom druhu a bublinkuje odusu ale zubky to niesu a budem rada ked este pockaju ale clovek si nenavybera 😉 raz to pride

dnes je krasne tak ked sa drobec zobudi pojdeme vonku pospacirovat 😀 😀

andykca
8. apr 2010

ketkous vynechala si m : pampyshop.com

jaaaaj slintame a pchame si rucicky do ustociek aj my 😀...a s tou stolicou - tiez mame sem-tam redsie a zubok teda ziaden 😉

adros - nabuduci tyzden mozeme ist kuk liwku...uz budeme mat konecne auto...uplne neunosna situacia s nasim autom - kazdy automechanik ma kopu casu (ja neviem z coho ti ludia ziju) a auto tam mame zasa 2 tyzdne...Peto povedal, ze ak nam ho do zajtra neopravia nieje ochotny im zaplatit ani cent..... 🙄 🙄 🙄

Adros, Zaza....mozeme sa spolocne dohodnut na kupani. my chceme ist urctite 😉

maryanna
8. apr 2010

ano dnes je nadherne...chystame sa aj my vonku ochvilu.....konecne krasne slnko.....akurat ze pri ceste spet malemu svieti do oci:D

minitrouble
8. apr 2010

ahojte, k tym zubkom, nechcem brat nikomu idealy zase raz ale romi slintala od 2heho mesiaca a prvy zub jej vysie ked mala 1 rok 😎 😀 a to sme si od toho 2heho mesiaca stale hovorili ze to uz budu tie zuby to uz budu tie zuby 😀 😀
ale zase kamoske maly zacal slintat v 2och mesiacoch a som jej hovorila ze to zuby nebudu a nakoniec mu v 3mesiacoch vysiel prvy zub....ale viac je pravdepodobne ze vacsina z nas si na prve zuby este peknych par mesiacov pocka 😝 😎

olienka12
8. apr 2010

otazocka,pretacaju sa Vam babatka?

maryanna
8. apr 2010

olienka....no len z buska na chrbatik zatial....ma uz aj pokusy ze sa natahuje z chrbata na brusko ale este nic....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre