Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

dzobko
20. apr 2010

Ja sa to nesnazim pochopit.....to je uradnicka masineria, ktora sa nikdy nezmeni. Neriesim to, lebo by som ich vynasala v zuboch....

minix
21. apr 2010

Dobre ranko, mia, asi som mala "tvoju" verziu tej crevnej pliagy, preslo to za jeden den a bolo to aj s teplotami, a dnes som uz fit, ako keby sa nic nedialo, tuk tuk tuk. Napriek tomu som este pomerne dehydrovana, dnes pijem litre a litre vody, aby nepadlo mliecko.

Dnes bude malinka plavat s mojou maminou, ja z ohladuplnosti voci ostatnym detickam a ich maminam ostavam dnes "na brehu", ak by nahodou nieco.

Tu to vyzera na krasny den, uzite si ho aj ostatne😉

gucz
21. apr 2010

Mnix to je super, že je Ti už lepšie 🙂 , ale dávaj si ešte ale dva tri dni pozor na stravu, aby sa to nevrátilo

aj u nás je krásne, včera sa po tej búrke vyjasnilo, tak sme ešte boli vonku až do večera. Dobre mi to padlo sa tak vyvetrať. Teraz idem upratať, aj keď sa mi brutálne nechce, som unavená hneď ráno. Miško sa už druhú noc budil každé dve hodiny na papanie, tak som nevyspaná, Laurika vstala o šiestej, mala som problém udržať oči otvorené. Ale už som si dala kafíčko, tak je mi lepšie. 🙂

mia.
21. apr 2010

Dobré ránečko!
Super, minix, zajtra už bude dobre! 😉
Ja som happy, včera mi prišiel aj príplatok k príspevku a pred 3 dňami aj materská.. takže TN je celkom v pohode - inak tu sú tetule na UPSVaR naozaj seriózne...

mia.
21. apr 2010

horšie je to so soc. poisťovňou a to je vlastne asi všade - 😠

dzobko
21. apr 2010

Ale damy, budme objektivne....dochodcov pribuda, pracujucich ubuda, nove budovy sa same nezaplatia a snad nedopustime, aby sa nam soc. pracovnici hanbili za to, ze sa vozia v obycajnych octaviach....setrit sa musiiiiiiiiii 😀

mia.
21. apr 2010

😀

bebel
21. apr 2010

Ahojte, no Socka BA mňa vytočila tiež 🙂
Ale po tom, čo som to riešila oficiálnou písomnou sťažnosťou u riaditeľky , veci sa pohli.
Tá ženská, čo ma má na starosti mi ešte súkromne zavolala a vynadala, že som jej zavarila u šéfky...ale už som nemala chuť na to ďalej reagovať, lebo som dosiahla, že prachy prišli na účet a nie je dobré dráždiť kobru bosou nohou... 😝
Čoskoro tam zas budem musieť ísť pre potvrdenie o tom, že som dostával materské pre UPSVAR, aby som mala potom nárok na vyšší rodičák.

olienka12
21. apr 2010

bebel ja cakam,ci sa dnes ozve vazena tak ako slubila... No staznost ide tak ci tak...

antoniab
21. apr 2010

ahojte
este ze ja nemam trable z materskou ale ono to zacne jak zacnem vybavovat rodicak 😝

zas pekne tak sa vytesujem pojdeme vonku a malej urobit pas aby sme vycestovali za tatom a zmenili prostredie iked len na chvilku 😉

aneska
21. apr 2010

Ahojte, musím konštatovať, že aj v Žiline sú na sociálke výberové pracovníčky. Najmä staršie ročníky, akoby ani nevedeli robiť s tými počítačmi čo tam majú. Myslím že keď tam prijímajú nové pracovníčky, tak robia špeciálne výberové konanie. Uspeje len najneschopnejšia. Samozrejme komunikácia s Bratislavou je pre nich tabu, tak sa o to ani nepokúšajú. 😝

krpuch
21. apr 2010

my sme dnes boli na ortopedii a uz nemusime balit nasiroko. len v noci. 🙂 prechod z materskej na rodic. prispevok som si vybavila dnes, takze budem mat uz pokoj.
strasne sa u nas na Liptove rozprsalo a fuka vetrisko. esteze bolo fajn, kym sme vybavovali.

janka1
21. apr 2010

takze u nas v ke je to tak ako povedala...peniaze sa posielaju vraj vacsinou od 20. v mesiaci podla abecedy a ja som v druhom poradi , takze nabehli dnes.... 😉
u nas leje uz ma to serie

neviem kto to tu spominal,ale aj my ideme na preplach ocneho kanalika 😒

dzobko
21. apr 2010

Aneska, u nas aj na telefon hladia ako na zazrak... tfi tfi tfi ... friško do koščeláááááááá treba ucekac, panu fararkovi požaluvať, jaky to diablof inštrument 😀

adros
21. apr 2010

Ahojky, tak zase sa hlasime po dlhsej dobe 🙂

Citame vas, ale akosi moc casu na pisanie nie je...

Baby, babatka vam, teda aj nam, krasne rastu, tak to vsetko strasne rychlo leti... ked teraz vidim nejake mensie babatko, tak sa uz ani poriadne nepamatam, ze aj nasa taka bola 🙂

Alex je uzasna, strasne ma dojima, ked sa nauci nieco nove, dnes sa krasne smiala, az sa mi slzicky natiskali do oci 🙂, uz sa pokusa pretacat na brusko, ale zatial sa zabrzdi na polceste, teda na boku a potom sa prevali spat na chrbatik 😀 a zdviha sa do sedu 🙂 Co sa tyka spania, tak je to ako-kedy. V poslendej dobe cez den akosi malo papa, ale zato vecer si zacne pytat aj kazde dve hodiny. Ale tieto posledne noci papala len o 20.hod, potom o 3. hod a rano o 6.hod. Ale mrvi sa takmer celu noc, musim jej stale davat dudlik, lebo by spustila plac ☹ . Akoby sa jej nieco skarede snivalo..

Riesili ste tu golface, resp. sportaky, nemate skusenosti s tymto? http://www.bambini.sk/sk/product/760/chipolino-... Podla popisu to vyzera dobre, aj dizajnovo sa mi paci.

A pridavam nove foto 🙂

ketkous
21. apr 2010

adros pozeram,ze aj Tvoja Alex sa pri zaspavani takto tuli ku decke...aj nasa Bibi presne takto. 😀

ketkous
21. apr 2010

Dzobko 😀 😀 😀 😀 😀

evca35
21. apr 2010

ahojte, aj mne dnes nabehlo materské, ja som v abecede pre jankou1 🙂))

olienka12
21. apr 2010

ketkous danko detto 🙂))

aneska
21. apr 2010

Krpuch, čo všetko treba na prechod z materskej na rodičovský príspevok?

plivit
22. apr 2010

janka1 my sme boli až 2x na sondáž slzného kanálika teraz to vyzerá lepšie,ale robila mu výter z očka
tak uvidím čo mu vyšlo. Je to pre drobca nepríjemné,ale ked to robí odborník a vie to tak je to aj rýchle.My sme na prvý
krát mali smolu lebo to pani Dr.nešlo a malého len vytrápili no na Kramároch to bolo super a za 2min.to bolo horové. Tak
ti držím palce aby ste to s Oliverkom mali čo najskôr za sebou

plivit
22. apr 2010

ahojte dievčence tak ja som akurát na na návšteve na Orave a tu trochu nasnežilo 😒

Tak ja som bola v pondelok na poradni a Samko už má 7330g a 63cm je s neho poriadny valibuk 😀 😀 , ale ako pozerám
aj ostané detičky nie sú žiadne drobce 😅

prajem vám pekný deň

janka1
22. apr 2010

plivit dakujeme, no uvidime co a ako...dr. ma ubezpecil, ze to bude iba raz, tak som strasne zvedava 😖
myslela som,ze sa tomu vyhneme ...zial nestalo sa 😢

adros
22. apr 2010

dobre ranko

ketkous, no malu sa snazim ucit na taketo zaspavanie. Ku hlavicke jej davam tuto farebnu plienocku a do ruk mojkadlo. A vcera som ju takto dala do kocika v byte, k tomu pridala moje "sssss sssss" a ona sa krasne ucuckala a zaspinkala. Inak tu plienocku som na zaciatku strcila pod tricko na hole telo, nech nasiakne mojim pachom a potom som jej ju dala. Hrava sa s nou v kresielku, zuzle ju, tak si preniesla aj svoj pach a teraz sa jej s tym celkom dobre zaspava 🙂

inac, co sa tyka materskej, tak mne vzdy pride toho 14.-15. v mesiaci a to mam priezvisko na "S", takze Trnava je v pohode

dzobko
22. apr 2010

Dobre ranko,
uvidime aky bude dnik....dnes mame poradnu a ockovanie,ach joj....

zazalienka
22. apr 2010

Ahojte, dzobko aj nás to dnes čaká.. očkovanie.. držím palčeky..

adros
22. apr 2010

Zuzka, dzobko, drzim palce, aby ste do co najlepsie zvladli

zazalienka
22. apr 2010

diky Adrika.. budeme sa snažiť.. ☹

nedockava4
22. apr 2010

ahojte...
Janka...drzim prsteky, potom daj vediet ako ste dopadli....
zaza, dzobko....drzime prsteky, nech to mate rychle za sebou a s co najmensim placom...
My sme dnes spinkali od 22h do 8h bez prebudenia...taketo noci sa u nas uz stavaju pravidelnostou, aj ked 2-3x v tyzdni mame aj noc s 1 prebudenim o 3h...Zara je uzasna....len ma troska trapi, ze uz nechce lezat, ale pokusa sa sadat a troska sa uz aj vzpiera na nozicky....ach jaaaj...

alikaa
22. apr 2010

Ahojte, tiez drzim palce na ockovani, nas malicky to zvladol len so zvysenymi teplotami. Chcem sa spytat tych, ktorym deti prespia uz pomaly celu noc, alebo aspon vacsinu noci, tak vase prsia to vydrzia v pohode? Moj maly tuto noc prvy krat spal dlhsie ako 5 hodin v kuse, teda presne 7. Ale po 6 hodinach som si musela aspon trochu odstriekat, lebo ma hrozne boleli prsia a mlieko mi tieklo prudom, mala som z toho celu mokru podprdu aj pyzamo. Ked nastane ten cas, ze mi dieta celu noc prespi, tak asi si budem tak ci tak davat budik na odstriekavanie, alebo neviem...

A este som sa chcela spytat, ci davate deticky spavat na chrbat alebo ich nejako polohujete. Moj ma scapenu hlavicku vzadu, teda trosku na jednej strane, lebo ju vytaca. Dr. nas kvoli tomu poslala na rehabilitacie, vraj ta hlavicka moze sposobit nerovnomerny vyvin svalov. Takze maleho davam spavat uz len na bok a cez den na brusko, ale aj tak sa obcas otoci na chrbatik. A ked je hore, tak vacsinu casu je tiez na chrbatiku, lebo na brusku vydrzi maximalne 5 minut. Ak mate nejake dobre rady, sem s nimi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre