Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

dana333
3. máj 2010

bebel aj ja som toho názoru a pri synovi to aj tak išlo mala som mliečka koľko potreboval do jedného roka a to mal ako 3 mes. 8kg, ale teraz neviem či to je už vekom, alebo čím proste stiahne obidve prsníky a stále nervačí, že ešte chce a ja jej nemám čo dať tak čo by si robila, nechala ju hladnú. A aj tá váha už nasvedčovala o tom, že niečo nie je v poriadku, že neprospieva až tak ako by mala. Ono sa to v podstate aj ukázalo hneď keď som jej dala prvýkrát fľašu na dokrmenie, bola vysmiata kľudná.

dana333
3. máj 2010

a nerozumiem tomu, že nemá reflex sýtosti, prečo to potom aj prsník vypľuje keď má dosť? Keď by to tak bolo, tak by nám viseli na prsníku celý deň

ketkous
3. máj 2010

Myslim,ze kazda vie,co je pre jej dieta naj...ja stale dojcim a budem,ale ked vidim nejaky problem,ze dieta je nervozne,tak hladam riesenie.Som prvorodicka a vela veci ohladom dietata je pre mna uplna novinka.

ketkous
3. máj 2010

a navyse,toto je diskusne forum,no nie? 🙂 kazdy napise svoj nazor a vedie sa debata

dana333
3. máj 2010

ketkous súhlasím s tebou, že je treba diskutovať a hľadať riešenia problémov, veď určite každá z nás chce pre svoje dieťa len to najlepšie.Je samozrejmé, že ak problém z dojčením nie je ta sa potom ťažšie chápe to, že môže byť. Ani ja som pri synovi nevedela čo je to mať problém s dojčením, nikdy za 1 rok čo som ho kojila nebol nervózny, hladný... a to bol riadny chlap.Preto viem že teraz nejaký problém musí byť a preto ho chcem nájsť a riešiť

andykca
3. máj 2010

bebel som zvedava ci by si takto vypisovala kebyze kojis 24 krat za den.......ja si myslim, ze kazdej je pohodlnejsie len kojit...a proste ked sa ti nepaci, ze tu komunikujeme na tuto temu tak proste neodpisuj....teba sa to netyka ty mas uplne vsetko v poradku co sa tyka kojenia a si spokojna tak spokojna bud a kasli na to ze ine mame problem...ja som rada, ze mi tu niekto napise svoj nazor pretoze ho potrebujem....dufam, ze sa neurazis, ale musela som... 😎

alebo podme tu rozoberat len to aky kocik a bugina a neviem co este je najlepsia na trhu....aby sme boli setci cool a mali skladne kociky a len som sa zbytocne vytocila....

a tymto som vlastne moje vytocenie ukoncila hehe
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

babulky no ja isto este budem cakat, ze co maly povie do poradne....ked ho odvazia a poradim sa s Dr. hadam to dovtedy zvladnem....xi

dana333
3. máj 2010

andykca kľud, netreba sa zbytočne rozčuľovať, veď škodíš len sebe. Presne tak každá robí ako najlepšie vie a čo sama uzná za vhodné. Ja sa tiež radšej nezapájam do diskusií ktoré mi nič nehovoria, napr ako píšeš o kočíkoch..... ja kúpim najlacnejšie čo je neriešim značku, výzor.... hlavne že v ňom malú niekde prepraví, zdá sa mi strašne zbytočné vyhadzovať kopec peňazí ktoré nemám na niečo čo použijem pár mesiacov a potom mi to bude doma zavadzať. Mám proste iné priority a jednou z nich je aj spokojnosť mojich detí

gucz
3. máj 2010

baby kľud.... Ja som malému tiež už tri krát dala tak ako dana333 večer po kojení trochu um z fľaše. No a v piatok tú fľašu vypľul a odvtedy je zasa len na mojom mliečku. Andy skús vydržať 🙂 . Mne sa tá tvorba tiež upravila, teraz papá cez deň každé tri hodiny a v noci neviem, lebo keď pýta často, tak si ho zoberiem k sebe do postele a keď zamrnčí, tak mu dám v takom polospánku papať. Mojej sestre malý prespí aj 7-8 hodín, a čo sa zabijem keď môj nie? však aj to bude...

gucz
3. máj 2010

a ešte som chcela Andy malinký je na tých fotkách krásny 🙂
Baby z TT a okolia no čo? kedy sa uvidíme? Tento týždeň nehlásia bohvieaké počasie, ale čo ten ďalší týždeň, alebo ten ďalší? Niekam na terasku na kafíčko... alebo zmrzku

antoniab
3. máj 2010

😀 😀 😀 je to tu zas divoke

moj nazor ze deti si vedia regulovat papanie aj ked papaju z flase a to viem podla svojej a ta by mi nespapala 200ml ani zanic 😀 a to by som bola stastna keby stabilne vypila rovnaku davku aspon by sme nevylievali 🙄 prebytocne mliecko na vecer spapa 150ml ale cez den 120ml a rano len 90ml 😉

dani ta si vychodniarka nie 😀 😀 a tu skormny ludia inak ako uz ma stolicku daj tip 😉

ja kocik budem riesit neskor ved som este nevytiahla ani sportovu verziu 😝

dana333
3. máj 2010

mati hej vydražila som si spolu so športovým kočíkom na našu kamennú cestu
http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=2047499

dana333
3. máj 2010

a kočík ozaj skoro zadarmo, ale nám to tu stačí, lebo by mi bolo ľúto zničiť taký drahý kým nemáme asvaltku
http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=2047351

andykca
3. máj 2010

😀 😀 ale sak ja som sa vytocila len nachvilku hehe....ja sa tiez nikomu nestaram do toho preco niekto riesi sportak, golface, buginu abo co ked nase babatka maju len 3-4 mesiace...a do pol roka by mali byt vo vanicke....

gucz ja urcite vydrzim co najdlhie nepchat do maleho prikrm....🙂 a dakujeme ...

inac to stretko by som si dala aj ja....buduci tyzden ale nemoooozem - som u nasich v Kremnici 🙂 takze tento abo ten dalsi tyzden v pohodke 😉 😉

slovakia80
3. máj 2010

ahojte
andykca skusala si si dat tmave pivko? 😉

olienka12
3. máj 2010

🙂)
dieta vie kedy ma dost,ked pyta je hladne... tolko moj nazor presla som si tym a skoncili sme na UM...
Drzim Vam prsty aby ste to prekonali

minix
3. máj 2010

Slovakia, dik za tip, velebim svokru, ze mi ho priniesla pred tromi tyzdnami a hned som si aj otvorila to cierne slovenske😉

andykca
3. máj 2010

slovakia no esteze si dosla 🙂 mam doma dva a zabudla som nan hehe uz otvaram 😉 aj ja som dostala ale od svokra xi

oli diiik 😉

slovakia80
3. máj 2010

😀
vy ste teda dobre

slovakia80
3. máj 2010

zabudnut na pivko

minix
3. máj 2010

Ja som skorej vinarka, preto som si nan dovolila zabudnut😉

olienka12
3. máj 2010

baby uverite,ked poviem,ze som v zivote nikdy nepila cierne? ja som hold odchovana na nasej ss 12tke 🙂)) dokonca ked som bola mala dr. mame kazala davat mi po jedle lyzicku piva 🙂)

bebel
3. máj 2010

Dievčatá už sa mi nechce byť taktná, ani chrumkavá a tak ako ostatná väčšina ešte aspoň trochu triezvo mysliacich januároviek, ktoré sa časom odmlčali - už ani ja viac nebudem prispievať, pretože tu niet o čom písať. Ďakujem za príležitosť získania nových kontaktov, ktoré budem udržiavať ešte prostredníctvom IP aj osobne, ale táto diskusia mi už reálne nemá čo nové poskytnúť. Už je to len strata času. Chvalabohu, ste mi na míle vzdialené. 😉

olienka12
3. máj 2010

🙂)))......

andykca
3. máj 2010

slovakia nooo tak neviem ako sa to stalo ale normalne ze som nan zabudla 🙂 kks uz mam flasu v sebe a normalka ju citim v hlave....hehe

bebel dakujeme za tvoje prispevky....vela stastia v zivote 😉

babush
3. máj 2010

andy, tvoje babo moze byt iba smadne, preto ti moze celu noc visiet na prsniku a poriadne sa nenaje. Dost sa oteplilo posledne dni a ak su babatka naobliekane aj na noc a ak k tomu este aj nahodou spia s nami v posteliach a my im tiez pomahame vytvarat teplo, tak im moze byt pekelne teplo a preto sa budia a maju pocit smadu, nie hladu. Tiez som sa pohravala s myslienkou, ze malej nestaci moje mlieko (mala som aj daky stres) ale problem bol presne ten, co som napisala. Bolo jej teplo a bola smadna. Zacala som viac pit a vsetko je ok. Nezabudaj, ze aj potreby babatka sa menia.

Mimochodom to s tym kojenim, ze vas to este nepreslo. Oli, tvoja stiplava poznamka, ze co kojime, mame vsetko vyriesene v 2.mesiaci - aach. Je mi velmi luto, ze ty nemozes kojit, ale myslela som, podla tvojich prispevkov, ze si s tym vysporiadana, ale zjavne teda este nie.
Tak na to kaslite a niekedy je lepsie si zahryznut, v tomto pripade do prstov, a zdrzat sa niektorych poznamok, je to len internet a diskusne forum, preboha 😎

olienka12
3. máj 2010

babush to nebola stiplava poznamka ja som myslela,ze ked sa prekonaju pociatocne problemy,tak uz to ide lahko, vobec to nebolo myslene stiplavo,ani podryvacne

olienka12
3. máj 2010

a babush precitaj si ju este raz lebo som ostala teraz hotova z toho jak si to pochopila

ketkous
3. máj 2010

ahojte,no kukam,ze sa to tu riadne rozprudilo 😝 keby to cital moj muz,tak by zinfarktoval,ze ake reci sa tu vedu a ake sme vztahovacne... 😀 😀 😀
S tym kojenim,je to fakt dakedy fuska a do frasa kolko krat sme to tu uz rozpisovali,ze kazda robi len to,co je pre jej babo naj.Toto forum sluzi na zdielanie problemov a poskytnutie nazorov a na akesi odreagovanie,ale to hadam vieme,no nie?
Kazda sme ina,inak veci chapeme,inak rozmyslame...ale to je len plus,lebo kazda mozme vniest to svoje do tohto fora. 🙂
Inac ja som Olienku pochopila tak, ako to napisala,ze po 2 mesiaci problemy s kojenim nemusia koncit 😝

ketkous
3. máj 2010

Idem si dat cierne pifko 😀 😀 😀 😀

zazalienka
3. máj 2010

No Ty kokso, jeden deň tu nie som a vojna? a že som ju ja nerozpútala svojou netriezvosťou? inak tiež si myslím že kopec vecí tu stratilo svoj význam, zostalo len neustále urážanie a ponižovanie... veď to mala byť diskusia, pomoc jedna druhej. .. a niekedy sa to zvrhlo na bohapusté porovnávanie kto má drahšie a kto lacnejšie kočíky, výbavu.. my bohužiaľ teraz na drahý kočík nemáme, pre mňa je aj 200 € obrovská suma (za ojazdený kočík).. holt proste je taká situácia aká je a dnes ma zabil účet za elektrinu.. takže som prestala vyskakovať.. mňa už nebaví čítať, kto má drahšie, kto má lepšie konexie.. odkojila a kojím v bavlnenej podprsenke, nepotrebujem košele na kojenie za 50 €, ale tým som asi menejcenná v niektorých očiach.. nejdem sa vyzúriť do eurovei, do auparku každý víkend.. kto ide, nech sa páči.. nezávidím mu.. doprajem..
a už keď sme pri vybavovaní účtov, bebel, sorry, mňa si sa úplne najviac dotkla, keď si všetkých policajtov a expolicajtov hodila do jedného vreca a označila ich za dementov a debilov.. mňa to na smrť urazilo a odvtedy neprešlo.. evidentne Tebe je to jedno.. nikto sa ma tu nikdy tak nedotkol.. ja viem čo a koho mám doma, mám doma manžela na ktorého sa môžem spoľahnúť, ktorý nemá pozitívny prístup k ožran párty každý víkend, nepotrebuje to.. nevybrala som si v živote cestu vydať sa tak aby som nikdy nemusela mať strach čo dám do úst.. mám ho, no a čo? aj horšie sú na tom.. ja si myslím, že v takej situácii je nás tu viac, čo musíme otočiť každé euro 2x.. ale to asi preto že sme sa nevydali pre prachy.. lebo ja som to tak pochopila.. že životný partner sa hľadá podľa iných parametrov (aspoň tak som pochopila tú gaussovu krivku), schopnejší a menej obdarení... a vieš čo? chvalabohu v mojom svete si na míle vzdialená Ty aj s tahitskými perlami a platinou a briliantami..
ja som vďačná za pár kamošiek čo som tu získala, hrozne veľa mi to dalo, ale exituje aj iný spôsob komunikácie našťastie..
takže kočky z TT akonáhle doprší, zorganizujeme konečne rande..
tiež som sa vytočila len som to všetko dočítala.. ospravedlňujem sa ak som tu niekedy niekoho urazila, aj tak si myslím, že táto diskusia má veľký zmysel..
andy, ja som si dala od jedu deci červeného a tiež som natrúbená🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre