Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

andykca
5. máj 2010

oki Zuzi tak pozistuj a daj vediet.....🙂 bruuu nocku 😉

adros
6. máj 2010

Dobre ranko,

tak mame za sebou zase uspavanie v postielke a nastastie uspesne 🙂 Tentokrat to bolo dokonca lepsie ako predch.noc. Malu som pohladkala, pobozkala, dala dudlik, plienocku k tvari, mojka do ruk, zhasla a odisla. Neviem, ci hned zaspala, ale takych 10 min bolo ticho, potom zacala plakat, tak som k nej sla po 5 min, dala dudlik a uz bolo ticho. A buvala az do 4.15 🙂

Zuzka, tie obrazky na stenu su uchvatne, tusim nieco take dam aj ja 🙂 Vedela by si ich potom prosim kupit pre mna?

A co sa tyka plavania, aj ja mam pocit, ze to je az od 6 mesiacov v TT,ale ved skusim zavolat a spytam sa a mohli by sme teda po tom 15tom zacat.. Kolko by nas bolo? Andy, ja, Zuzka, svagrina, Livka, Gucz? Cize 6?

gucz
6. máj 2010

Dobré ránko

adros ja na plávanie chodiť s malým nebudem, nemám na to korunky a aj cestovanie s dvoma deťmi a varovka pre Lauru.... Ale nevadí, ani Laurika nechodila a teraz je z nej vodný živel. A zasa naopak Miško len čo počuje tiecť vodu, tak už plače, on sa nerád kúpe

mia.
6. máj 2010

Dobré ránko,

dievčatá, presne tak, ako tu bolo písané - ešte nám bude ľúto zatýmto obdobím, keď naši drobcí začnú behať... To si už tak ľahko neoddýchneme... aj spávať budú menej... ale na každom období je niečo krásne... ja som momentálne rada, že je už malý taký pevný, pekne drrží hlávku, môžem ho postískať - bez strachu , že mu ublížim.. je pravda, že zo dňa na deň vidno pokroky.. včera sa mi riadne prevaľoval na bok. 😕
Naša pediatrička sledovala jeho pokroky, tak , že ho dala pásť koníky a že ho priťahovala zo sedu. Bola spokojná... 🙂
Čo sa týka spánku a zaspávania.. som rada, že som si včera večer prečítala článok v Mama a ja - celkom sa zhodnem s tou laktačnou poradkyňou 😉
Adros, krásne Ti potiahla... 😉
Baby, ak rady maľujete a nebojíte sa pokresliť si steny, ani vlastnoručne namaľovaná dekorácia nie je odveci... Ja som pred 3 rokmi malej vyzdobila jednu stenu nad jej posteľou - jej obľúbenými postavičkami z Levieho kráľa - bola vtedy 2 - ročná a doteraz sa jej "ráta", že jej mamina namaľovala obrázok.... 😉 Použila som pri tom len ceruzku na náčrt, temperky na vymaľovanie a manžela, ktorý mi korigoval proporcie zvieratiek 😀

gucz
6. máj 2010

Takto krásne sa škerí moje zlato 🙂 a pred chvíľou si tak začudovane pozeral na ruky.... že čo mu to tam vyrastá (pršteky) 😀

mia.
6. máj 2010

ahoj, Gucz, ako je malej po noci? Verím, že už je ok...

gucz
6. máj 2010

hej po infúzkach je jej už lepšie, že už ju poobede nepreháňalo, zjedla aj polovicu banánu 🙂 . Mala ešte stále teplotu a bolí ju ritka. Budem tam o chvíľu volať, len som ich nechcela budiť ráno 🙂

mia.
6. máj 2010

Ten má ale kukadlá, že je to podarené ako si "objavujú" ruky? Keď mám matúška na prebaľováku, spojí si ruky a tak podarene na ne škúli - a samozrejme šup do pusy... Aj Vám tak slintajú? náš nenormálne v poslednej dobe...

mia.
6. máj 2010

Tak sa držte, hádam to bola len tá viróza, aj moja kamoška včera skončila v nemocke s bolesťami a vracaním...

gucz
6. máj 2010

Tak už nemá ani teplotu, teda ráno nemala, večer dostala sirup od teploty. A že už večer papala aj kúštek rohlíka. Už jej žilky ožívajú, tak už mojej mame aj odvráva 😀 , a že si chce stále umývať ruky 🙂 (múdro, predsa len je na infekčnom, nie? 😉 )

gucz
6. máj 2010

hej hej, podarený sú s tými rúčkami. Dnes som ho chytila za ruky a on sa už tak krásne pritiahol 🙂 . Dlho nič a potom za dva dni to robí a úplne správne, je to šikulka. Ja sa teraz teším aj z takýchto drobností. Malá mala hypotóniu, vlastne preto sme cvičili aj vojtu, mala slabšie svaly, tak sme si všetko museli vycvičiť. Tak mám teraz obrovskú radosť, že to ide aj samo 🙂

lopezka
6. máj 2010

ahojte,
dlho som tu nebola, tak som vas este nedocitala, ale pridavam zopar novych fotiek nasej Timi 😀 .... este stale je to uzasne dobre dieta, naozaj sa vobec nemozem stazovat 😉 ockovanie pred 2 tyzdnami zvladla uplne super...plakala len trochu pri vpichu a o chvilku uz dokyne vykecavala 😀 ....teplota vecer vystupila na 37,9 ...dali sme cipok a uz do rana bolo dobre 😀 ....dali sme aj proti rotavirusom ockovat, celkom jej to chutilo 😀 😀
minuly tyzden som bola na jednom zakroku na JDCH .....pak som si este skocila do Avionu popozerat, ze ked ju uz MM strazi, vyuzijem to......ale bola som taka nesvoja bez nej....a ked som prisla domov a ona sa spokojne hrala vo svojej postielke a vykecavala si, normalne som sa rozplakala 😅 .....jej bolo dobre, to len mama je taka sisi, ze bez nej nevydrzi, no ale zabijem sa ? 😠
inak uz sa zdviha do sedu, len taka rozkos 😠 .. staci ju chytit za rucky a uz sedi,,,,,mrska jedna 🙂 .... no idem docitat, ak sa este nezobudi a necha ma 😅

luci21
6. máj 2010

Ahojte baby, máte krásne fotky detičiek včera som trošku snorila 🙂
Moja najmaldšia spinká, ako ona cez den v pohode zaspinká sama v posielke len večer jej to akosi nejde a plače 😒
Staršia mi tu behá pod nohami a ja sa musím učiť na štátnice ach jaj... ☹

marushka
6. máj 2010

Ahojte kočky,
tak ja mám novinky trošku staršieho dáta, len naozaj nestíham. O tom, v akom momentálne žijeme strese asi vypovedá samotný fakt, že som v pondelok zabudla na naše siedme výročie svadby, zmrazil ma až manžel kyticou...no trapas... ☹
V utorok sme na audiometrii dopadli dobre, potom som však zase kojila v Brendone a od samej radosti som tam nechala voľne pohodený mobil. Zbadala som sa doma, chaos a panika, našťastie ho našli a manžel ho včera vyzdvihol...no trúba 😝
Som už vážne zmätená ako lesná včela a neviem čo skôr 😝 ☹ 😝

Gucz - malinká nech je rýchlo v poriadku.Naozaj ti nezávidím, nech to rýchlo zvládnete 😉 🙂 😉
Lopez - zlatá je malá, a tie vlásky , super háro 😉

marushka
6. máj 2010

Inak k pohybovým zdatnostiam detičiek - presne ako ste niektoré písali, každé dieťatko má svoj individuálny vývin. Je iné, pokiaľ vznikne nejaký problém- napr.Sisi - máš môj obdiv ako to zvládaš 😉 A treba si dať naozaj všetko overiť aj z viacerých pohľadov, ako neskôr riešiť zanedbané... Aj keď pri Kubkovi som sa tým veľmi neriadila.Keď bol mimi - tak vo veku našich detí, otáčal si hlavičku vždy len na jednu stranu. V tedy ma kamoška upozornila, že jej o tri mesiace starší synček skončil vtedy kôli tomu istému problému na Vojtovke. Tak som to riskla, jedna lekárka mi povedala, že sa to vyrieši aj samé, a mala pravdu. Kubko sa fakt "vyriešil" sám 😉 🙂 😉

Inak k priberaniu - baby čo kojíte a obávate sa či majú drobci dosť, pokiaľ priberajú a nechudnú, nie je čo riešiť. Ja som si aj teraz pozerala Kubove záznamy a bolo obdobie, keď pribral 60g za týždeň ☹ A môžete urobiť kuk do albumu, ako v roku vyzeral. Keď sa vzchopím, dám aj foto z mladších čias 😉 🙂 😉

marushka
6. máj 2010

A ešte Luci21 drž sa, ja obdivujem každú študujúcu mamu!!!!!!!! Keď sa vrátim o 10 rokov 😲 😲 😲 k svojim štátniciam, keď stačilo, že niekto len prešiel okolo keď som sa učila a bola som mimo...A koľko som potrebovala času a mala som na starosti len samu seba - aj to som chvíľami ťažko zvládala....S detičkami naozaj klobúk dolu 😉 🙂 😉 Držím ti takééééééééééééééééééééto palečky 😉 😉 😉

dana333
6. máj 2010

dobré ránko, my sme dnes potiahli super noc, ešte sme tak dlho nespali, aj keď malá papala prvýkrát už o 23:15 a potom každé 3 hod. spali sme do 8:45. Doteraz max. do 6:00- 6:30, to bude asi tým počasím.
Luci21 aj ja ťa obdivujem neučila by som sa teraz aj keby čerti padali. Neviem si to predstaviť pri 2 deťoch a domácnosti, asi by som si to hodila. Ja som druhé štátnice robila keď mal syn už 6 rokov, takže som nebola ničím obmedzovaná, ale aj tak som musela byť doma sama týždeň a mohli mi doniesť len jesť a vypadnúť. Držím palce nech to zvládneš bez ujmy na zdravý 😅 😒 😀 😀

mia.
6. máj 2010

Joj, fakt držím palce všetkým študujúcim maminám... Tak ako písala Bebel,je to fajn odreagovanie na materskej, keď hrozí " zcvoknutie" z každodenného stereotypu, ale to učenie sa na skúšky... fuška - s deťmi! Ja som to brala až príliš zodpovedne, keď som si robila anglinu a malá mala 2 roky. Takú trému som nemala ani na výške....

ketkous
6. máj 2010

ahojte mamicky krasnych deticiek... 🙂
Jeeej,tak to je obidvuhodne,studovat popri dvoch detoch,naozaj klobuk dole.. 😉 ked som studovala externe,tak som mnou do rocnika chodila mamicka 4 deti,taka mlada,ale plna zivota a energie,obdivovala som ju. Uz som uvazovala aj o dalsom studiu,no dajaka som leniva a mam pocit,ze pri malej by som sa nevedela sustredit na ucenie...Skusky by boli asi viac menej aj o stasti. 😀 No uvidime,ale urcite za par mesiacov,chcem ist urcite na anglinu 😎
No a neviem ako na zapade Slovenska 😀 ale tu momentalne frci zumba,plno mamiciek chodi takto cvicit.Je to neskutocne popularne,mam pocit,ze uz viac ako aerobik.
Danka,mam pocit,ze tie nase male su naladene na rovnaku vlnu...Tiez sa v noci takto budila,ale rano bola hore uz alebo az o 7 mej 😀
Lopezka,to je super,ze mas take spokojnucke babo...o nasej akcnej Bibiane to nemozem povedat...Ale co chcem,sak Bibiana z latinciny znamena Plna zivota 😀 😀 😀
Tu dnes prsi,ale my chodime von aj vtedy 😀 😀 😀
papa

ketkous
6. máj 2010

sorry so mnou nem som mnou 😀 😀

ketkous
6. máj 2010

Inac viete na co sa uz velmi tesim,ked budeme vacsi a supnem si na bicykel sedacku a budeme brazdit krasy prirody 😀

dana333
6. máj 2010

ketkous to že sú naladené na rovnakú vlnu bude asi tým, že nebývajú ďaleko od seba, ty si priamo zo SNV, alebo niekde z okolia? Aj my chodíme spať von aj keď prší, no dnes som sa rozhodla, že ju vyskúšam nechať spať dnu, či vydrží tak ako von. Zaspala bez problémov tak uvidíme.

andykca
6. máj 2010

Adrika ano ja idem 😉 .....a mala ti uz pije cajik abo vodu? bo my sme dlhoooo bojovali kym to malemu zachutilo 😉

ach ani neviete ako zavidim, ze vam drobci tak v noci krasne hajaju....sice maly od 21 hodky do polnoci vydrzi a potom papa kazde dve hodky, ale na ukor dlhsieho kojenia kedze mu davam z oboch prs...... 🤐

gucz maly je zlaty xi.. a aj my mame toto bodynko, lenze uz pomaly vyrastame - teda mozno uz vyrastol sme ho tyzden nemali na sebe xi...

marushka tak teda pevne nervy....musis mat toho fakt vela....hmm ale esteze strata mobilu dopadla dobre a ze mas MM takeho fajneho a pekne ta prekvapkal xi

lopezka mala v tych rifloch - no parada, riadna kocka xi

mia aj moja kamoska sa dala na skraslovanie stien - ale sprejmi...jednej babe uz vymalovala steny v izbe pre decka a vyzera to super...nuz my musime pockat kym izbu malemu pristavimea isto si ju vyzdobime svojpomocne 😀 😀

adros
6. máj 2010

andy, no tazko ju teraz na to asi ucit, ked nie je take horko 😒 Ale dobre znak (aspon teda dufam) je, ze ten cumel tak neodmieta, len z neho zatial nevie pit a tak vsetka voda jej vyteka z pusy 🙂

luci21
6. máj 2010

Dakuuem baby, ver je to ťažké pri 2 deťoch sa učiť, ako ked bola staršia ešte malá dalo sa, svokra kočíkovala a som sa učila, ale teraz svokra je so staršou vonku lenže maličkú mám ja a to ťažko,ale snažím sa po nociach a tak, lenže potom som zas nevyspatá. Štátnice mám 24.júna a mám toho hrozne veľa dovtedy. Teraz staršia spinká ale za 5 minut ju idem zobudiť aby večer zaspala, No nejako to už budem musiať zmáknuť aj ked neviem vobec ako ale ked som sa na to už dala. 😒
Tak pekný den všetkým.

olifcek
6. máj 2010

tiez vravim, ze ked sa uz clovek na cosi da, pozna okolnosti, tak to veri, ze zvladne..

ketkous
6. máj 2010

Luci zmaknes to... 🙂
Olifcek,dala si malej pekne meno Olivia,paci sa mi...ked bude druhe dievcatko,tak bude medzi favoritmi 😀

andykca
6. máj 2010

eejha a kde ste dnes vsetci 😀

adrika a aky cumel si krpana vybrala?

zazalienka
6. máj 2010

Ahoj, tu sme, konečne som dovarila, ryža mi trochen prihorela, ale urobila som si dnes zásoby kuracieho a hovädzieho do mrazáku.. a uvarila hovädzie na šťave s hráškom.. a teraz cuckám šampáňo a kukám ordináciu..

krpuch
6. máj 2010

nas maly vcera spustil taky plac, kym som bola pre priatela, ze starka bola rozklepana a volala, nech sa ponahlam. a to inokedy volavat nechce, aby ma nestresovala, takze to bol teda riadny placisko...az mi jej luto prislo 😒
babika teraz zaspinkala, bojoval zase so spankom ako kazdy vecer...uz si vie chytit cumlik do rucicky a dava si ho potom hocijako do pusy. 🙂
na bok sa prevraciame, a stupanie na nozicky pri davani do sedu uz nepraktizuje ako predtym, ale asi je to aj dobre, ked ste pisali, ze by to tak malo raz prestat.
to pocasie je uz na hlavu, vkuse dazd, ani na balkon ho nedam, lebo sa bojim, ze sa skruti na tu stranu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre