Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

krpuch
8. máj 2010

baby, vcera vecer mi bolo trochu zle a nakoniec som vracala krv. neviem,ci mam kojit,ale asi ano. na nete je milion dovodov, kedy sa objavi krv. jednym je aj chudokrvnost. tak si myslim,ze to bude dovod,kedze som pri porode stratila vela krvi,davali mi transfuzky a dva tyzdne na to som silno krvacala a transfuzky mi uz nedali.

roxy_1
8. máj 2010

ivv pomylila?vzdyt patris k nam..... 🙂 kdyz ctu ten vas rezim je to jako ten nas.rano vstaneme a presne za hodinu uz se maly hlasi na spani,spi pul hodinky,pak vstaneme papame atd...presne 2 hodiny na to co sel naposledy spat se opet hlasi a opetpul hodinky a tak stale dokola....kdyz jsem to tak pocitala tak za dopoledne to dela 1 hodina spanku a za odpoledne 1,5 -2 hodiny tedy normalni prumer co by meli ted pres den naspat... 🙂

nas Tobi dnes po 4 dnech kakal,uz i prdiky jsou hezky citit 😀

gucz mala je sikulka snad ji uz brzo budes mit doma 😉 😉

minix zavidim ale ja bych o 5.30 nevstavala my vstavame az po 7.. hodince vezmu si maleho jeste rano do postele,jelikoz odmitam vstavat pred 7. a on uz si na to tak nejak zvyknul 🙂

roxy_1
8. máj 2010

krpuch snad to nebude nic vazneho.... 😕 kdyby to pretrvalo tak se radeji zeptej odbornika...

andykca
8. máj 2010

Ahojte babule.....ja mam dnes presilenu ruku - vcera som navlacala malinkeho po zahrade a vecer som ho mala stale na rukach co sa mu do polnoci nedalo zahajat....

roxy - fuuuha az 4 dni? u nas ked maly kaka po 2 dnoch tak hroza hehe

krpuch fuha - ja som tiez po porode chudokrvna, ale mne na to predpisali lieky... a ked ich doberem idu mi zas robit krvne testy. tebe na to nic nedali? inac ja som vracala aj krv (niekedy) ked som bola tehotna a to som vracala hodne hehe - neviem teda z coho to moze byt....ani som sa na to nikdy neopytala...

minix no tak pekne krstiny - tesim sa na foto 😉 a kupila som si ten caj z tesca a myslim ze zabera (aj maly sa prestal v noci budit kazdu hodinku - huraaaa)...zas mam prsa velkeeee a naliate 😀 😀
mno a este co sa tyka plavania - gratulujem k potapaniu 😉 som zvedava ako tieto ukony zvladne Patrik xi

ivv sice sme to nedavno rozoberali, ale ako pre teba 😉 : nas rezim je - cez den papame kazde 2 hodky, pol hodku spinka a asik hodku a pol je hore - kedy sa hrajkame a chodime kade tade, lebo je maly zvedavy jak puk xi....no a spavat chodime po kupani tak okolo 20 hodke -vstava cca o polnoci a potom papal kazde 3 hodinky....

pridavam foto na pobavenie: papanie v prirode na stojaka 😀 😀 😀

evca35
8. máj 2010

dobré ráno

minix - mňam torta 🙂))

andy - ja som takto krmila maleho vo stvrtok, bola som u kamosky a ked sme isli domov, maly nechcel lezat v kociari, tak som s nim stala pri brane kym si nepopil a tak som ho ulozila do kocika.

roxy - pekna fotka, taka letna 🙂

ivv
8. máj 2010

roxy, andykca .. dakujem 🙂
tak to potom mame podobne .. a to som rada.. lebo vsetci su tu zdeseni, ze mame taky divny rezim.. jednak ze mi nespava dlhsie ako tu pol hodinu a ze si vyzaduje vela pozornosti 😅 😅. ja by som to teda vobec neriesila, lebo ked sme doma same, tak to beriem ako normal, ale sme u starkych a to tu kazdy riesi.. tak som chcela vediet..

a sorry, za tu poznamku, ale ja viem.. chodim sem malo, lebo sme s malou vacsinou same (ocino chodi na vikendy domov) a toho casu na net je malo..

hned som pokojnejsia.. 😉

liwka
8. máj 2010

ahojte, dnes sa chystame na Milu pre mamu, tak sa velmi tesim, dufam, ze mala to zvladne. 😉
co sa tyka rezimu, mate moj plny obdiv. ja si neviem predstavit vstavat tak skoro. mala funguje ako hodinky, v noci vstava o tretej a pol siedmej. bez ohladu na to, o kolkej vecer zaspi. potom sa budi o 7:50, ale to si ju bud vezmem k sebe, alebo ju necham vykecat v postielke, nakoniec zaspi a spi do 9:30, niekedy aj dlhsie. potom o hodinku ide znova spinkat, spi hodinu, a potom cez den je to rozne. o pol siedmej sa kupeme, a potom zaspava podla toho, kedy pred kupanim vstala.
ivv - k tomu "rieseniu" rezimu. nas tiez kazdy "riesi", ked sme u nasich. ked mala place, chcu ju za kzadu cenu utisit. nevedia pochopit, ze place prave preto, ze je na cudzich rukach a zrazu je okolo nej vela ludi. chudatko, je z toho vyhukana. ked ich upozornujem, nech su pri nej tichsie, tak si vysluzim kritiku, ze nemozem malu ucit na ticho. no, ako im mam vysvetlit, ze ked som vacsinu casu s malou sama, tak sa nemoze naucit na hluk. a akoby som mohla za to, ze sa mala zlakne kazdeho zvuku...
netrap sa tym, ja to beriem tak, ze mala z toho vyrastie. ked bude vacsia, bude to lepsie.

ivv
8. máj 2010

liwka - tak s tym tisenim placuceho babatka to mame rovnake.. u nasich je hluk ako vo vyrobnej hale 😅 . kuchyna je prepojena s obyvackou a ak chceme byt spolu s nimi, tak riesime hluk odsavaca par, revuceho radia, este viac revuceho televizora (starky je nahluchly a kade chodi priava decibely.. 😠 ) do toho hlasny hovor.. niekedy to nezvladam ja, nieto dieta.. u nas celkovo vsetci rozpravaju strasne nahlas. vcera k nam zrovna v case chystania na spanie prisla rodina, mala uz bola nervozna, chcela spinkat, vsetci sa nahrunuli nad nu, prihovarali sa jej, smiali sa na nu, chytali ju za rucky a komentovali, ze preto place, ze je hladna a ona chuda pritom len chcela klud a spat.. a z tohoto som ja najviac na nervy, ze ludia co uz maju odrastene deti zabudli ako sa chovat k babatku, zvlast ked vedia ze je cas spanku a ze place.. 😒

gucz
8. máj 2010

ahojte
liwi kde je tá míľa pre mamu? a o koľkej? som u Denisky v Trnave, možno by sme prišli

liwka
8. máj 2010

ivv, tak to mame fakt rovnake. minule som chytila take nervy po prichode domov, ze som mala chut nasim zavolat a vynadat im. lebo oni si neuvedomuju, ze mala potom vsetky emocie potrebuje vyplakat vecer a ja ju potom vyse hodiny neviem utisit ☹
Renka, ono to je v kazdom mesteod 15:00 do 18:00. nasla som ti to v TT: http://www.trnavskemc.sk/?page=program
vseobecne informacie: http://www.materskecentra.sk/old/mila_2010/mila...

liwka
8. máj 2010

teraz mi Maros navrhol, ze by sme sa tam "trnafcanky" mohli stretnut. je to narychlo, ale Andy, Adros, Zuzi, nepridate sa? 😀

zazalienka
8. máj 2010

Ahojte, Livi my máme Veroniku a sľúbili sme našim že prídeme pokosiť trávu kým neprší,. len nám herec odkvacol v postieľke pod kolotočom.. a viem že Adrika je u Andy na grilovačke...

ketkous
8. máj 2010

No baby pridavam sa do klubu..Bibianka zacne upenlivo plackat,ked zrazu k nej niekto pride a povie:Jeeeej,aka zlata,alebo hadze na nu rozne ksichty,vtedy sa okamzite rozplace...teda vacsinou.no mrzi ma,ked place pri svokre 😒 ona je mila osoba,ale ako zakon schvalnosti furt reve pri nej,ked ju berie na ruky napr.Vtedy sa ju snazi utisit,no akonahle ju da na ruky akokeby lahnut,vtedy zacne este viac 😖 Svokra si potom mysli,ze mam toho vela,lebo ma dojem,ze ona furt takto place,ale doma je to samozrejme o inom. 🙂
Mam taky blby pocit,ze preco je to tak avsak snazim sa ju zvykat na ludi.My sme velka rodina,mam 3 surodencov,manzel tiez,takze tiez je v permanentnom hluku,ale to jej ani nevadi.Skor ako som pisala,ked sa niekto prihovori.
Urcite z toho nase deticky vyrastu,aj ked poznam vela takych plachych deti.Myslim si,ze kazde je individualita a treba ho brat take ake je..Vacsinou to vsak riesi okolie a nie my,no nie?

ketkous
8. máj 2010

Pekny vikend,my ideme na letecky den.. 😀

ketkous
8. máj 2010

Minix,pekne krstiny
Slovakia,krasne babatko
Andy,poza kojenia do casopisu 🙂
Krpuch,nech to vsetko bude dobre 🙂

krpuch
8. máj 2010

kde ste vsetky? my sme boli trochu von a maly plackal, tak sme museli dnu, potom sme zase vysli a zacalo prsat. 😒
my mame uz 64 cm a urcite sa blizime k 8 kg. naposledy sme mali 7300 g, to bolo cca pred 2 tyzdnami.
pijeme cajiky hipp a plienocky su hned plne. :D ale som rada, ze mu chutia, lebo sackove pil, ale potom ho to prestalo bavit, aj ked mal viac druhov.

gucz
8. máj 2010

ahojte
my sme už doma. Bola som dnes celý deň u sestry. Liwka už som sa potom k počítaču nedostala, škoda, mohli sme sa v meste stretnúť. Ja som bola s Deniskou na prechádzke s drobcami, potom sme vbehli do Tesca a Deda si tam kúpila hrnce Tescoma, mali v dobrej akcii. Potom sme šli k nej domov, prišli aj naši rodičia (babka s dedkom). No a potom už začal byť Mišenko omrnčaný, stále plakal, tiež mal toho už dosť od rána, predsa doma je doma, tak nás švagrík odviezol domenko.
MM je v nemocnici s Laurikou, tej sa pohoršilo, opäť ju preháňa ☹ ☹ ☹ , taká som z toho nešťastná ☹ . Dúfala, som, že ju zajtra prepustia domov, ale asi ťažko.

liwka
8. máj 2010

ach, Reni, to mi je luto. tiez som myslela, ze ked uz kolko-tolko papa,tak je vsetko v poriadku. ☹
ale pozitivne je, ze jej hned mozu pomoct. tak sa z toho snad co najskor dostane.
my sme nakoniec absolvovali tu Milu tu v SC. zacalo sa skaredo mracit, bala som sa, aby nas nechytil dazd, odtialto by sa lahsie utekalo domov 😉 . celkom sa mi to pacilo, akurat mala bola umrncana a vobec sa jej v kociku nepacilo, tak polku celej mile "presla" na mojich rukach. ale aspon mala o vsetkom prehlad. bolo to mile, museli sme podla indicii hadat tajnicku, v cieli sme dostali nejake sponzorske darceky, omalovanky, balony a Lucku. ja som tam sla najma kvoli magnetkam, co tam predavali ako podporu pre materske centra. je na nich napis "Dakujem, ze si mama". v pondelok ich chcem poslat mojej mame asvokre. 😉
pridavam fotku, ake sme boli na tej Mili krasne 😀

minix
8. máj 2010

ahojte, na neuverenie, moje dieta, ktore chodi spat o 20,30, zaspalo teraz. Obavam sa, ze to boli prdiky, a jeden malinky vyletel, potom zacala didkat a okamzite zaspala...ale mam uz toho dost, uz sa neviem dockat do postele.

Roxy, aj my uz smrdime. 🙂 Ked pukne, hned je to citit. 🙂 Ono, s tym vstavanim..mne je jedno, ci ju vezmem do obyvacky alebo k sebe do postele, jednoducho, ked rozdrapi oci, tak ich uz nezavrie a chce sa hrat, takze by som mohla lezat kolko chcela, zacala by sa dozadovat. Som zvedava, kedy vstane zajtra. Boh ju ochranuj pred siedmou. 🙂

Andy, som rada, ze ti caj pomohol, ja ho slopkam uz pekne dlho a som s nim straaaaaaaaasne spokojna. 🙂))) Aj pocas tej mojej crevnej virozy mi slusne pomohol.

zacinam sa obavat, ci nam nejdu zuby - strasne si pcha rucky do pusinky, ide si ich odhryznut, z ladovej hrkalky je vo vytrzeni, nechce ju ani pustit z pusinky, zuve vsetko, co jej dame, od prstu az po hracky, je nervozna, zacala kakat 3x denne, co doteraz sme raz za 3 dni....no uvidime, cim nas prekvapi.

Musim ist spat, lebo ani nevidim...od 5,30 som na nohach, doobeda sme spali v kociku, a ja som vozila 2h, poobede sme dali zasa 3h, tak som dnes mala asi STO mil pre mamu.

Peknu dobru noc.

babush
9. máj 2010

minix...aj nam sa uz tlacia zubky 🙂 Lejka aj tepolotovala, mala sopliky, plus vsetko zuzle 2x tak naruzivo ako doteraz, slinky sa tiez znasobili, zacala kakat kazdy den (co sme mali doteraz 1x za tyzden) a je taka cela nekludna. Tak som sa smiala, ze nie len ze je nasa bambula dost velka v porovnani s ostatnymi detmi jej veku, ale uz aj zubky sa tlacia. No tymto tempom pojdeme do skoly o par mesiacov hehe 😀 😀 Inak som jej dala take homeopaticke cipky Viburcol a celkom to skludnuje, je tam camomila, co je osvedceny ukludnovak 🙂 tak ak by ste niekto niekedy hladali nieco taketo, odporucam.

V piatok sme boli na uvitani do zivota v meste a tam sme boli asi fakt najvacsi hehe, tak sme si to len potvrdili, ze nasa mala je vlastne taky obrik 🙂
Pridavam aj fotku z uvitania, ale je len taka rozmazla, lebo manzo vobec nevie fotit 😉
ozaj... a krasny den matiek vam vsetkym, maminy 🙂

lopezka
9. máj 2010

ahojte 😅
poniektore oslavujeme dnesny sviatok 1.krat v zivote 😀 .....krasny pocit, nie ? 😉 😀 😅 ....akurat na kvietok od dietatka si asi este pockame, ze ? 😀 ......takze maminy blahozelam 😅

tento tyzden som zacala mat pocit, akoby sa aj nasej Timi zacalo v pusinke nieco diat 😠 ......ruky si uz tusim ozuzle do kosti 😖 ....slinta aj za roh 😀 ......vonku v kociku, kde vacsinou spala je uz teraz taka nekludna 😒 ......a vcera ked bola doma taka mrzuta a nevedela spat, strcila som jej do pusinky svoj prst a masirovala jej dasna .....mali ste vidiet ako drzala 😀 a hryzla mi ho ....evidentne jej to pomohlo, lebo potom uz zaspinkala 😉

my mame ten rezim uz viacmenej rovnaky, az na male odchylky 🙂 .....1.krat papa rano okolo 2. alebo 3.hodky .....potom dalsie + 3 hodiny ......cize o 2.a o 5.tej....alebo o 3. a 6.tej .....( po tychto nocnych papaniach este vzdy zaspi )......potom vydrzi 4 hodiny .....ale okolo pol osmej sa uz preberie a vykecava....neplace 😀 ....tak si ju dam do nasej postele a tam svojim dooost hlasitym prejavom budi tatina do prace 😀 😀 😀 ........ potom po napapani chodime von ....a dalsie papanie je okolo 13.-14.hodiny ( vsetko podla toho, kedy sa v ten den 1.krat zobudi 😅 ) .....no a potom papa az okolo 16,30 .....a posledne pred 20.hodkou .....co mi maximalne vyhovuje .....lebo potom medzi 20. a 21.hodkou zaspinka 😉 .....a takto je to u nas kazdy den .....zaspavanie vecer chvalabohu vobec nerobi problemy ......zaspi a vstava zase az dalsie rano okolo tej 2.-3,hodky 😀 ....len uvidime, ake to bude, ked ju zacnu hnevat tie zubky 😒 .....nie je to na zubky este skoro ? 😖 ....aj ked....kamoskyn maly je o mesiac starsi a v 4 mesiacoch mu vysiel 1.zubok a hned za nim aj 2. 😀

gucz, malej rychle uzdravenie ....nech ju mas cim skor doma 😉

minix, tiez prajem pekne krstiny....my krstime o tyzden ....16.5. 😉

liwka, mala aka frajerka v tej riflovej sukni 😀

babush ....aj tvoja je zlata v tych satkach 😀

andykca.....super fotka 😀

zazalienka
9. máj 2010

Ahojte, tak my ideme skúšobne 1 x do kostola aj s Miškom a Veve.. dúfam že neodídeme s plačom odtiaľ🙂 tato bude v pohotovosti za rohom... 😀 😀 😀

katka22r
9. máj 2010

ahojte fakt tu nechodim casto ale prosim vas o nazory a o rady...neviem ci aj vy mate taky problem s deturancamy alebo neviem ci to vobec je problem...ale tak laura chce byt skoro kazde 2 hodiny pri prsniku ci je noc a ci den...ja nechapem...spi 3x denne po pol hodine a poobede od 15 do 17tej...vecer lahame o 19tej lebo si tak vyzaduje niekedy trva aj hodku kym zaspi no o 22 je zasa hore a tak kazde dva hodiny....mliecka mam dost aj pekne pribera ma 6kg a 3 mesiace vsetko oki...tak neviem kde je problem je akasi nepokojna...baby mate s tym niektora skusenost? 😒

ivv
9. máj 2010

ahoj katka,
nuz my tiez papame kazde dve hodky.. sice nie v noci, ale niekedy cez den aj castejsie.. davam ako si vypyta 🙂
inak na dobry nocny spanok su vraj dobre dlhe prechadzky na cerstvom vzduchu 🙂

inak mne ohladom kojenia dost pomohla annag v teme "dakujeme annag" v sekcii Batolata

zazalienka
9. máj 2010

náš krpec tiež papá každé dve hoďky, niekedy aj častejšie, a presne tak ako ivv, kedy si vypýta.. v noci krásne potiahne, niekedy sa prvý krát preberie okolo polnoci, niekedy až o štvrtej, takže sa relatívne vyspím.. cez deň papá ako ho napadne🙂 idem dnes kúpiť čaj na mliečko čo mi poradila Andy, lebo lerros pre kojace matky ani weleda už mi nejak nezaberajú.. tak skúsim ten organic z tesca.. asi to chce zmenu..

malý v kostole vydržal úplne skvele, aj búrka zatiaľ prehrmela, dokonca ani nespinkal, len počúval a čumel na svetlá.. a potom nakoniec zaspal..

liwka
9. máj 2010

ahojte 😉 vsetkym maminam prajeme krasny Den matiek. joj, skvely pocit, ze sa tyka aj nas 😀

evca35
9. máj 2010

ahojte,
ja som pila čaj od Aphoteke, teraz mám od Agrokarpaty. Obidva mi chutia, aj tvoria mliečko a malý nemá problém s prdíkmi.

s tým spánkom a papaním aj my tak. Keď bol menší, papal každú chvíľu, teraz som rada keď vydrží 1,5 - 2 hodiny nepapať. Ale asi to ide vekom.

včera mi prvýkrát zaspal sám, stále zaspáva na prsníku a preložím ho do postieľky alebo do kočiara keď ideme von. Včera papal od 20,00 - 22,00 asi 6x, aj kakal a keď začal odmietať prsník a vôbec sa mu nechcelo spať a ja som musela ísť na vecko, dala som ho do postieľky, zavrela dvere a on normálne zaspal 😨 čo sa mu dovtedy nikdy nestalo. O 5,30 som sa zobudila že ma bolia prsníky a také som ich mala naliate .... a malý spal ďalej. Tak som si odsala mliečko. Maťko vstal o 6,00 hodine. Pekne ťahal, tiež prvýkrát tak dlho.

pripájam sa ku gratuláciám, ja som už dostala "mokrú pusu" na líčko.

ivv
9. máj 2010

ahojte,
tak pred chvilou som zazila infarktovy stav... malu isli o dvanastej kocikovat dve netere. o jednej mala malicka papat.. o pol druhej este nechodili, ani o druhej.. to som uz mala ohryzene vsetky nechty!! 😲 telefon nedvihali.. samozrejme.. to uz som behala z jedneho konca ulice na druhu aby som ich videla prichadzat, mamina ta sadla na bicykel a sla ich hladat po dedine. nakoniec dosli o pol tretej, mala pokojne spinkala 🙂 .. a ja som mala nervy na dranc..

tak toto nech mi niekto vysvetli 😅 ja ked ju kocikujem spi max pol hodinu az tristvrte hodiny, potom otvori oci a bud zacne mrnkat a pyta sa von a vacsinou ideme hned papat. ale akonahle idu s nou jej sesternice, tak spinka ako zakliata princezna, ani papat nepyta (katka22 tu zrazu neplati ten dvojhodinovy papaci cyklus.. 😀 ). cim to moze byt? 😉

katka22r
9. máj 2010

tak ja neviem ale ona akokeby jej isli zubky ale neni to skoro?ona ma take opuchnute dasienka a vsetko dava do pusinky...dala som jej teraz panadol sirup...a mliecka mam dost tak na co ten caj aj tak ho mam kupit?annag som pisala a ona vraj je to normalne ze si mala vyzaduje tak jej mam davat ale skoro vsetky deticky spinkaju aspon 3 hodiny tak ja nechapem myslim tu noc 😒 ale dakujem vam

liwka
9. máj 2010

ivv - ja by som zinfarktovala istotne 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre