Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

danteska
21. máj 2010

no ja som uz zacala prikrmovat a polievky velmi nechutia..maly ma tiez do 8 kg,68 cm a ked papa polievku z flase tak sa musime prechadzat,rozpravat,v jednej ruke maly a v druhej mam flasu-no je to fuška 😅 aj veci na oblecenie nemozem kupovat podla znacenia na kolko mesiacov je to urcene,tiez nosime vacsie.som pozerala ze uz ste davali aj sportove kociare-asi tiez prehodim na sportovy,chudak,za chvilu ho bude vo vanicke vsetko tlacit ☹

danteska
21. máj 2010

antoniab jeej dobry postreh 🙂 ale my sme na UM tak my ako z vody ked sa vo vode musi zarabat 😀

antoniab
21. máj 2010

danteska ved aj my 😝 😀 😀

zazalienka
21. máj 2010

danteska Miško je v šporťáku už mesiac, do vaničky sa už jednoducho nezmestil.. a veci máme tak 74-80 veľkostne.. no je to fuška obliekať a nosiť ho..

danteska
21. máj 2010

zazalienka hlavne nech je zdravy..veď to je super ze nam rastu.ale maš pravdu,je to fuška.Sebastian sa strasne nerad oblieka,ma stav blaženosti ked ho idem prebalit,vtedy mu je najlepsie.. 😀 neviem po kom to díte je 😀

zazalienka
21. máj 2010

podobne, najradšej je rozbalený.. obliekanie je problém od malinka.. a hlavne čapica.. zaväzovanie..

danteska
21. máj 2010

antoniab ☹ co narobime... preto som uz aj zacala s prikrmamy..nech si zvyka na zeleninu,kasicky mam od Nestle-ryzovu a bananovu,jablcka mu zmixujem,detske vyzivy a tak..

danteska
21. máj 2010

zazalienka presne 😉 vsetko je ok a ked dam capicu je az bordovy co sa hneva

antoniab
21. máj 2010

no to hej my sme prisli na svet v mensom vydani a aj stale sme mensie vydanie 😀 tak nam doktorka odporucila este z prikrmami pockat
a tiez mi kazala najprv zeleninu potom masko a az po mesiaci prejst na ovocie 😒 a mam zacat zeleninovimi polievkami a potom zeleninou a ked si predstavim nesolit nekorenit neviem ako to budem malej kostovat lebo ja strasne rada korenene jedla 😎 no este si musim co to nastudovat tak aj fajn ze zaciname neskor 🙂

danteska
21. máj 2010

no moc to nechuti a ani sa necudujem ze to maly nechce..sranda ako to tie deti vedia uz rozoznat-ked mu davam flasu s mliekom sa smeje a pomaly sam si ju dava do pusy a ked vidi polievku sa tvari ako by som ho isla otravit 😀 😀 pekne nastuduj ,ja som zacala uz aj jablcka pomaly a davam mu tie kasicky,tak tie mu chutia,je zlaty,az sa trasie za tym,pusu otvara ako maly vtacik 🙂 uvidis,je to super krmit male.celkom ma to bavi 😉

danteska
21. máj 2010

pre dnesok sa lucim,prajem vam dobru noc maminy 😉

antoniab
21. máj 2010

ja sa tesim aj na ten ufulany ksichtik 😵 😵 len nie natu hrbu prania a flaky 😠 😅

dobru aj ja idem k drobcovi 😉

zazalienka
21. máj 2010

dobruuuu

andrejkaz
21. máj 2010

hmmm aurra som MUDr.,a ak som ta nezaregistrovala,tak sorry,ale mne tolko mamiciek s detmi preslo rukami,ze niekedy si fakt nepamatam koho a odkial poznam,a navyse pobyt v nemocnici po porode bol pre mna dost na psychiku,takze si odtial nikoho a nic nepamatam,dokonca neviem ci by som spoznala aj moju spolubyvajucu 😕 .....nabuduce ma kopni 🙂 🙂
inak baby kedy asi vecer zaspavaju vase babatka?ten moj maly este stale veselo vykrikuje zo spalne.....mozeem ho zacat uspavat kedykolvek trebars aj o 6tej vecer,ale len malokedy sa mi podari aby zaspal vcassie ako o 22.00-22.30 ☹

andrejkaz
21. máj 2010

a co sa tyka obliekania,tak nas maly to asi z duse neznasa.....tak nevrieska ani ked je hladny 😕 ,tak sa tesim na leto ked mu bude stacit len tricko a kratasy 😀 😀

katka22r
21. máj 2010

dakujeme za vase nazory na plienky 🙂
adi my sa nastastie rady obliekame len ta ciapka ach 😒

gucz
22. máj 2010

ahojte 😉
k plienkam : ja používam väčšinou Sleep and play od Pampers, novorodenecké sme mali žlté Tesco a Pampers. Teraz sme kúpili v Tescu v akcii Pampers active (tuším tak sa to píše, tie modré 150ks v krabici) a s tými som moc spokojná 🙂. Keď bude Miško väčší, tak mu budem kupovať plienky z Billy Clever, tie kupujeme dcérke na noc a som s nimi spokojná, ak sú v akcii tak vyjde balík 50 ks na 240 korún 🙂. Mám však vyskúšanú len tú väčšiu veľkosť, tak na tie prejdeme neskôr. Mišeno je taký drobček do nedávna sme používali tie najmenšie plienočky a teraz sme prešli na tie do 9 kg, no a myslím že pri nich ešte riadne dlho zostaneme. Na tých Pampers Aktiv sa mi páči, že majú na páse gumičku, to majú aj tie Tesco zelené (možno niekedy kúpime aj tie, pri dcérke sme ich kupovali sem tam).
No ale každému miminku vyhovuje dačo iné, treba len skúšať 🙂

zazalienka
22. máj 2010

AAAhojte, Reni, u nás na Linčanskej v CKD majú ešte akciu na sleep and play - 50 ks balenie za 6,99 €.. som hneď kúpila..

iva81
22. máj 2010

Ahojte baby som rada ze sa to tu rozbehlo napriek tomu ze su baby vacsinou uz v sukromnej teme a som rada ze niektore stale prispievaju aj sem.
Danteska to vystihla aj za mna tiez som citala pravidelne ale neprispievala tak ale idem sa polepsit. 🙂

Zazalienka- my sme rovnaka vahova kategoria tiez mame 8200g a to bolo pred 2 tyzdnami tak uz si ani netrufam tipnut 🙂 . Je co nosit to je fakt.

Baby riesili ste plienky tak my mame stale Pamperksy zatial este 3 ale uz len dominam balik a prechadzame na 4. Mame ten isty problem ako tusim pisala Zaza ze sa jej maly precika tak aj nas ma niekedy pri kazdom papani v noci aj pyzamko mokre. Aky je vlastne rozdiel medzi normalnymi Pamperskami a Sleep&Play?

anawi
22. máj 2010

Ahojte, tak my pouzivame pampersky teraz vacsinou Sleep&Play od 4-9 kil a sme spokojny. Teraz mame nieco cez 6 kil, tak snad nam este vydrzia. Tiez sme sa narodli drobucky ako vy antoniab s vahou 2650 g 😀 O tri tyzdne ideme na poradnu a ockovanie tak som zvedava kolko bude vazit a veeelmi sa bojim toho ockovania, lebo malinka to prve strasne zle znasala ☹
iva 81 myslim ze rozdiel je v tom ze Sleep&Play maju taky pasik ktory absorbuje viac mocu 🙂 alebo to maju aj klasicke? uz neviem 😀

slovakia80
22. máj 2010

bre ranko,
tak my sme na pamperskach,vyskusali sme aj lidl aj baby love,no sme naspat na pampers,zdaju sa mi najlepsie,po baby love mala mala vysypanu dupku 😝
velkost pouzivame uz asi cez mesiac 4 (7-18kg)lebo v trojkach mala kaku az na lopatkach 😒 ako 3mesacna mala mala 7.10kg
v utorok poradna tak som zvedava ako sme na tom s kileckami 😵

nella1
22. máj 2010

maminky ako sta vyprali mrkvu a cim z oblecka? malinkej som prala veci a stale je to tam mate najaky dobry tip? dakujem... 🙂 😀

zazalienka
22. máj 2010

tuším minitrouble tu písala, že treba to dať na slniečko.. že slnko vytiahne fľaky ,,

andrejkaz
22. máj 2010

nella na flaky je dobre aj zlcove mydlo - predavaju ho v DM,treba tym pred pranim potret flak,nejakych 5 minut nechat posobit a dat normalne oprat a vacsina flakov zmizne 🙂 ....ale je pravda ze aj slniecko vytiahne flaky z oblecenia.....ja pouzivam len latkove plienky a kedze ich periem kazdy druhy den,tak mi tam vela razy zostavaju velke zlte flaky 😉 ,ale ked ich vyvesam von na slniecko tak su plienocky krasne biele a po flakoch ani stopy 😀 😀

iva81
22. máj 2010

Zlcove mydlo odporucam aj ja, len zatial mam otestovane len na kaku a funguje perfektne. Predtym mi nic nezaberalo ani Vanish ani Ariel nic. Som tiez zvedava ako to potom bude s tymi flakmi od mrkvicky atd lebo mozem prat len v Lovele lebo malemu sa zacal ekzem (asi zdedil po tatovi ☹).

ketkous
22. máj 2010

ahojjjjtttteeee 🙂
my dnes ideme na oslavu krstnatu,tak len chvilu...
plienky...nam je to jedno 🙂 mali sme aj huggies,aj pampers a pouzivame aj tesco zlte.V akom obchode som,take kupim 😀 zatial vsetky dobre znasame.Aj ked kvalitou sa mi zdaju pampersky asi najjemnejsie.Mame nieco cez 6 kg,stacia nam tie malinke este.
Flaky sa mi podarilo vyprat praskom Persil Sensitive,ale spinave pradlo som hned musela supnut do pracky 🙂 resp.som ho troska preplakala vo vode a tak hned do pracky.Pekne to zislo.S mrkvou zatial nemam skusenost,len s kakanickami 😀 😀

aurra
22. máj 2010

andrejka v pohode 🙂 a to ste nemali zltacku, ked som tam s molou lezala, bola to katastrofa, priserny pristup sestriciek, ktore dokazali super pokazit radost z materstva,

danteska
22. máj 2010

no mrkva ide tažko vyprat..ale ked som vecicky oprala 3x asi tak to celkom zišlo dolu..inak pouzivam Tide a Ariel..ale ziadne prasky nerobia zazraky 😀

danteska
22. máj 2010

aurra moj najstastnejsi den po narodeni maleho bolo ked som odchadzala z porodnice..mam podobne zazitky..sestricky zazerali,neochotne..si mysleli chcela si mat decko tak sa staraj..

danteska
22. máj 2010

tesila som sa ze bude dnes krasne a pred chvilou bola burka..krupec,dazd-z nicoho nic.. ale uz vychadza slnko,nebavi ma to pocasie uz..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre