Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

anawi
26. máj 2010

@nella1 my sme ciastocne na UM a niekedy kakame trosku do zelena ale nie moc 🙂

aurra
26. máj 2010

my sme malu zelenu kaku, ked som pila vela fenikloveho caju

zuzul30
26. máj 2010

halooo baby kde ste?
Ako tu tak čítam tak skoro všetky máte bábätká čo vám v noci krásne spinkajú, naša malá je asi výnimka lebo my sme v noci hore každú hodinku 😠 , ak spí dve hodinky tak to je úspech. Ale ked mala dva mesiace tak sa budila za noc len raz, ale po tretom mesiaci sa to zmenilo ☹ Cez den spí tiež ako Vaše bábätká- 3 x po 40 minút. Neviem prečo tak zle spinká v noci, takže Vám len ticho závidím Vaše prespinkané noci 😉

aurra
26. máj 2010

zuzul a nemoze to byt tym, ze je hladna? kolko ti spapa?

zuzul30
26. máj 2010

Neviem, ale hladná si myslím, že nie je lebo kedže ju kojím zakaždým v noci ked sa zobudí jej ponúknem prsník, ale ona ho odmieta...potom ju musím nosit na rukách ona si ešte odrgne a potom zase zaspinká na hodinku a to ju po každom kojení hned dám odrgnút a aj napriek tomu po hodine ju v brušku ešte niečo talčí.... u nás to asi vyzerá tak - večer ju nakojím, tým že mi tečie dost rýchlo mliečko nahltá sa ja dost vzduchu preto ju po kojení asi polhodinku nosím nech sa dobre vygrgá-potom zaspinká na také 2 hodinky a zase grgáme, zaspinkáme na hodinku ptom papáme, grgáme ....a proste takto dookola celú noc....

aurra
26. máj 2010

to si teda moc neoddychnes

zuzul30
26. máj 2010

to teda nie, ale akosi som sa nastavila už na tento režim a len dúfam, že to nebude trvať dlho a maličká začne spinkat lepšie, možno ked začneme s príkrmami 😉

zuzul30
26. máj 2010

aurra gratulujem k dnešným 4 mesiacom 😵

aurra
26. máj 2010

zuzul vcera sme mali 4 mesiaciky ale dakujeme 🙂

andrejkaz
26. máj 2010

aj nam sa uz akosi kazi spanok v noci,uz sme len raz vstavali aj to nadranom....a teraz posledne noci vstavame 2-3krat ☹ aj papat sme zacali akosi vela....doteraz sme sa krmili tak asi 5 max 6krat za 24hodin a teraz sa krmime 8-9krat....mliecka mam dost,tak neviem co sa to porobilo....

zuzul30
26. máj 2010

....možno majú tie naše bábätká rastový špurt-preto tak často papajú....

andrejkaz
26. máj 2010

ja sa tiez na to spolieham,ze je to len rastovy spurt...... prechodne obdobie,ktore sa za chvilu skonci a vsetko sa vrati do starych kolaji.....ja sice kojim s radostou,ale kazde 2hodky kojit je niekedy dost unavne

danteska
26. máj 2010

@nella1 zelena stolica je urcite z mlieka-koli zelezu..tiez som vysetrovala z coho to moze byt,malemu aj stolicu dala vysetrit ci nema nejaky bacil,ale vsetko bolo v poriadku..je to z mlieka urcite..

danteska
26. máj 2010

@andrejkaz jooj snad sa drobec polepsi..deti si menia same rezim..moj maly teda dobre spi v noci,ale mal aj obdobie ked si budenie skracoval az sme sa budili aj o 01:00 v noci..ale vratilo sa to do starych kolaji..dnes potiahol do 7:30 😨

hawajcanka
27. máj 2010

dobre ranko mamicky parajem vam krasny slnieckovyi den plny radostnych sprav a optimizmu 🙂

katka22r
27. máj 2010

ahoj kocky co mate dievcatka poradte mi ako mam vziat malej moc 😲

hawajcanka
27. máj 2010

@katka22r no ja so Ninke bravala tak, ze som poriadne vydezinfikovala a vyutierala nocnicek a potom som to len preliala do flasticky

hawajcanka
27. máj 2010

@katka22r ale ked je taka malicka tak rozbalit zabavat a smirovat a ked pusti rychlo prilozit nejaku nadobku podla mna len vystriehnut ved to staci trosku len nie/ 🙂

janqa24
27. máj 2010

baby, nemozu sa vam tie babatka budit preto castejsie, ze su len smadne? ja som mala pred casom podobny problem s Ninkou, budila sa aj tri - styrikrat za noc, co doteraz nikdy nerobila....a potom sme zistili, ze jej bolo len teplo a bola smadna... na noc ju davam spinkat uz len v bodynku a ponozkach, ked je velmi teplo, tak jej dam kratky rukav a opat spinka ukazkovo - zaspi o deviatej, zobudi sa o druhej v noci a potom az rano o siestej 🙂 samozrejme, ze ju prikryvam, ma v postielke paplonik....to len aby ste mi nevycitali, ze ju nechavam len tak 😉

janqa24
27. máj 2010

a este som chcela, ze zelena stolica moze byt z toho, ze babatko vypije viac predneho mlieka ako zadneho....zo zadneho mlieka by mala byt pri babatku vylucne na materskom mlieku zlta az oranzova stolica 🙂

olifcek
27. máj 2010

@katka22r toto by j mna zaujimalo

zuzisch
27. máj 2010

Ahoj holky, u nás na jesenicku je dnes krásný den po dlouhé době tak mám z toho radost 🙂
naše Ema taky raz za čas spí hůře, budí se co hodinku až dvě, ale toto období trvá vždy jen pár dní, takže si myslím, že je to tím, že prostě víc roste 🙂 pak se to vždycky vrátí do starých kolejí, kdy přespí celou noc, takže pohodička.
zuzul30 souhlasím s janqou24 - třeba má jen žízeň... zkus před spaním pořádně vyvětrat, na naši malou to krásně zabírá, pak spí jako dudek. Čerstvý vzduch dělá divy... 🙂

katka22r
27. máj 2010

@zuzul30 niesi sama komu nespinka mala,my sme este ani raz nemali noc aby ju prespala celu,naj rekord bol ked spala vkuse 4 a pol hodky...inak sme hore kazde 2 hodiny na papanie a sem tam kazde 3,ale ja to beriem v pohode chceli sme drobca pocitala som s tym....esteze niesom spachtos lebo to by som asi nezvladla 😒
noo a inak ja tiez davam laure uz len body aj ponozky na noc,lebo bola strasne spotena

andrejkaz
28. máj 2010

halooo baby kde ste vsetky?nejako tu zamrzla debata..... 😒 vsetky sa asi vytesujute zo slniecka,konecne 😀
nam sa dnes akosi nechcelo spinkat,som si myslela,ze pospi vonku ked je tak krasne a figu,3 hodky sme sa prechadzali a spinkal asi tak 30minut potom kukal na svet... 🙂 tak som zvedava aka bude noc,ked sme toho cez den vela nenaspali.....

anawi
28. máj 2010

ahojte, aj my sme dnes boli skoro cely den vonku, tiez som dufala ze bude spinkat ale nic take sa nekonalo 😀 Spala dnes dokopy 45 minut a to sme od 6:00 hore, niekedy ju nechapem ja na jej mieste by som prespala pol dna 😀

zazalienka
28. máj 2010

Ahojte, náš Miško tiež spí dohromady hodinku za celý deň.. presne 30 minút doobeda a 30 minút poobede.. a to s ním korzujem hore-dole.. oko nezavrie..

zuzul30
28. máj 2010

katka22 moč sa takým malým bábätkám odoberám špeciálnym sáčkom, ktorý sa kúpi v lekárni - je rovnaký pre dievčatká aj chlapcov, u ktorých to je ovela jednoduchšie 😉 my máme prvého synčeka u ktorého s tým nebol problém, ale teraz ked som skúšala odobrat moč u Elišky spotrebovali sme až 5 týchto sáčkov, kým sme boli úsešní 😀 Lebo sme to nevedeli dobre prilepiť a vždy jej to niekade vytieklo ale nakoniec sa podarilo 😵 tak držím palce
ináč idem sa aj trochu pochváliť -naša Elinka už tretí večer zaspinkala sama v postielke a bez plaču čo je u nás dost velký uspech kedže doteraz sme zaspávali vždy hojdaním na rukách a cumlík je pre našu slečnu velkou neznámou 😵 😵 😵

danteska
28. máj 2010

tak dnes bolo super vonku...asi sme sa vsetky vytesovali 🙂 aj my sme boli vonku od obeda az do 19:45,maly si pospal,ale tiez to nebola ziadna slava..ale ked nespi tak ho to v kociku nebavi,je mrzuty,musim s nim chodit,aj to sa mu niekedy nepaci,vymysla 😉 ale hlasia nam dazd zase 😠 ..

janqa24
28. máj 2010

ach jaj to spanie.....my mame za sebou hroznu noc.....Ninka sa vcera z poobednajsieho spanku zobudila mrzuta a mrncala az do pol desiatej, kym nezaspinkala....aj to som ju musela najprv uhojdat na rukach do polospanku, aby sa vobec normalne napapala....potom sa zobudila na papanie o 12.45, jedla desat minut a potom zacala vrieskat, tak som ju uspala, aj ked nepapala dost.....potom sa zobudila o 3.45 a vrieskala do 6.00 ☹ neviem, co jej bolo, ale nebolo mozne ju utisit na viac ako pat minut....ani lezat, ani sediet, ani na rukach, ani jest, ani spat.....horor.....potom sa konecne najedla a zaspala a zobudila sa o pol desiatej rano s usmevom na tvari.....ja neviem, co jej bolo, ale tipujem to na zuby, sa mi zda, ze ma supuchnute dolne dasienko...som zvedava, aka bude dnesna noc 😕 a dnes cez den to so spanim tiez nebola nejaka slava, ale ani sa jej necudujem, v takom teple..

danteska
29. máj 2010

no mozu to byt zubky...maly si pcha vsetko do pusy,ale az tak ze ho napina a obcas aj vyvrati...tiez cakam kedy mu pojdu zuby aj ked neviem ci to nie je este skoro..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre